» »

Teac cdW540E v winXP - ne dela

Teac cdW540E v winXP - ne dela

skorc_norc ::

Slo-Tech, we have a problem!
Danes sem ves ponosen prikorakal s pekačem Teac cdW540E 40/12/48 in ga priklopil. Ampak, ko hočem kaj zapeči mi data verification zmeraj faila in ne glede na hitrost snemanja ali je 40 na smartbuy ali 32 na vivastar al pa 12 na kirmukol al pa na cd-rw 4×. Sem downloadu že zdavne popravk za XP v zvezi z burnanjem imam najnovejši Nero in WMA plugin in vse popravke za XP, kar jih je možno.
A se komu kej sanja kaj ga XP -ji serjejo, ker sem že slišal, da dost pr peki nagajajo:\
Driverji so lepo nameščeni, v bistvu jih sploh ne morš dobit saj so najnovejši že nameščeni in to tudi povsod piše. CD zašeče vendar film kuj vrne error, kar koli zapečem CRC ni OK spljoh!!!

Please help!!!

TheJack ::

Imel sem isti problem. Po nasvetu servisa sem zamenjal najnovejši Nero za starejšo verzijo. Sedaj dela.

Odstrani torej verzijo 5.5.9.0 in si naloži 5.5.8.0 oz. 5.5.8.2 (jaz imam 5.5.8.0).

Sem vprašal na servisu, ali je to krivda Nerota ali Teaca, pa so rekli, da je krivda na Nerotovi strani (kaj pa drugega :D ).

Vsekakor je stvar nekoliko čudna....

Mimogrede.... Zunaj je najnovejši firmware za tega Teaca, 1.0F.

TheJack ::

Mimogrede #2.... SmartBuy cedeji so popolnoma zanič. Na žalost sem to ugotovil šele potem, ko sem kupil 25 pack. :( Pa sem vrgel stran dva jurja...

Lime ::

Meni dela Teac 40x v Win XP, z najnovejšim Nerotom 5.5.9.0. Tako da Nero sigurno ni kriv.
Tudi Smartbuy CD-ji mi odlično delajo. Okoli 3 min do max. 3min 20s porabi pekač za 700MB, do sedaj niti enega defektnega CD medija.

skorc_norc ::

Ta novejši firmware sm že prej uploadu ka je začel srat pa tud, če dam starejšega nerota al pa kekšne druge cd -je mi ne dela, bom prbu dobit še easy cd creator pa z njemu delat sam mislm, da ga tle tut XP -ji serjejo!

Hvala!

TheJack ::

Lime: Če dela tebi, ni nujno da vsem, ne? Meni je zamenjava Nerota pomagala. Morda bo še komu, kaj praviš?

Malce preglej svoje posnete SmartBuy cedeje z Nero CD Speed (s kakšno hitrostjo jih bere, CD quality check, ScanDisc....).

skorc_norc: Če ne dela, nesi zadevo nazaj, pa bo. Saj je v garanciji, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

TheJack ::

Morda ti bo še tole pomagalo, skorc_norc....

Meni je z Nerotom 5.5.9.0 uničevalo le Benq cedeje, Big Bang in SmartBuyjev (tu je le veliko errorjev, pa čudno jih bere - hitrost branja je nizka, oz raste in pada) pa ne.

Poleg tega je nekaj časa v redu pisal tudi na Benq cedeje, potem jih je pa lepega dne uničil pet zapovrstjo. Nato sem zamenjal Nerota in od takrat je vse v redu, če ne štejem SmartBuy (32x) cedejev, ki so polni napak (cd quality check - niso torej neberljivi) ne glede na hitrost pisanja.

Zaenkrat torej dela. Sem jim pa na servisu (Izid) lepo povedal, da bom zadevo prinesel nazaj, če mi uniči le še en sam cd.

Han ::

TheJack: kaj ne snemaš s 16x? Želiš imeti kvalitetne posnetki in kupiš SmartBuy... Jaome! :D

skorc_norc in ostali: poskusite snemati s programom WinOnCD 5 Power Edition v WinXP. Sam imam z njim zelo dobre izkušnje. Nero ima žal še vedno kar precej napak...

TheJack ::

Imaš prav Han. Poleg tega pa sem jih snemal s 16x hitrostjo! In z 8x (čez 24x jih pa tako ne spraviš, razen če ne ugasneš tiste zadeve v Tuning toolu - preizkušeno v Nero CD Speed). Pri 8x število napak že zelo pade....:\
SmartBuy sem kupil le zato, ker jih vsi tako hvalijo in zaradi cene. No ja, vsaka šola nekaj stane....:D

Okej, si bom priskrbel WinOnCD (sem imel že verzijo 3.6, ampak v NT-jih ne dela več, tako da sem bil prisiljen preiti na Nerota).

Lime ::

Sem si res vzel čas in res pregledal moje posnete CD-je. Testiral sem prav z Teac CD-W540E.
Tukaj so rezultati Nero CD speed testa:
Smartbuy24x: povprečna hitrost 37.67x, maksimalna 49.73x
Smartbuy32x: 37.90x, 50.12x
SmartbuyBLACK32x: 37.85x, 49.99x
Acer: 36.50x, 47.78x
Dataright: 37.56x, 49.54x
Traxdata: 33.13x, 42.11x
TDK: 38.00x, 50.29x
FUJI: 33.65x, 42.45x
Pioneer: 35.69x, 45.90x

Drugim znamk medijev nimam.
Verjamem, da so najboljši TDK, vendar za 90 SIT/kom. jaz ostajam pri Smartbuy.

Lime ::

The Jack: res ni nujno, da če meni dela, da dela vsem, vendar če dela meni enak pekač, z enakim programom in enakim operacijskim sistemom pomeni, da kompatibilnost med njimi obstaja in se lahko išče napaka kje drugje.

TheJack ::

Če ti zadeva dela, čudovito (kakšnega SmartBuya ne bi bilo slabo pogledati še na cd quality check...). Jaz imam pač drugačne izkušnje.

...po drugi strani pa imam tudi jaz enak pekač, enak program in enak operacijski sistem in meni je zamenjava programa pomagala. Čudna so pota gospodova.

skorc_norc ::

Sem dau gor Easy cd creator 5 platinum z upgrade za XP + za druge cd-rome pa še zmeraj ne dela tut pr 4× ne! I'm taking it back!!! and will demand a new one!!!

Han ::

Čudno je tole. Če imaš možnost, ga preizkusi v Windows 2000, Win98 ali na drugi mašini...

Seveda obstaja možnost, da je defekten, vendar v to malo dvomim.

TheJack ::

Han, imam problem!

Inštaliral sem si WinOnCD 5.02 Power Edition, nakar sta oba cdroma izginila! Nekaj narobe z driverji. V Device Managerju je tako pri Teacu kot pri Toshibi pisalo: Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)
Problem je bil softverski, kajti v Win98 sta oba pogona delala. WinOnCD sem odinštaliral, poizkusil sem celo s System Restore, ampak ni bilo nič bolje.

Potem sem malce pogledal po CDRLabs forumu in odkril v nekem postu (tvojem) našel rrešitev, tako da sedaj oba pogona delata.

Ampak drug problem ostaja. Morda veš, kako naj inštaliram WinOnCD, brez da bi izgubil oba pogona?


TheJack ::

Nevermind. Sem že zrihtal, sedaj dela. Edino, kar sem spremenil je to, da se izklopil System Restore (dvomim, da je to pomagalo - po drugi strani se pa sedaj zadeva inštalira precej hitreje, saj ne dela več restore points ob vsaki inštalaciji), ter da sem WinOnCD inštaliral na Custom, nakar sem izbral le WinOnCD, brez vseh dodatkov.

Bolj zanimivi so razultati testiranj. Na WinOnCD-ju sem spekel dva SmartBuy cedeja pri 16x hitrosti (le-ti cedeji so imeli z Nerotom napake že pri 8x hitrosti!). Oba dva sta brez napak (cd quality check). Oba dva bere Teac pri najvišji hitrosti brez nihanj, Toshiba pa enega nekoliko počasneje.
Naključje? Morda.

skorc_norc: To bi moral narediti že na začetku.

Han ::

Običajno dela težave "navidezni CD-ROM", katerega namestitev odsvetujem...

Tukaj si lahko potegneš dol zadnji gonilnik za pečko, če je WinOnCD slučajno ne zazna.

Glede kvalitete snemanja: reskiraj dve plošči in eno posnemi v WinOnCD, drugo, z enako vsebino, pa v Neru...

TheJack ::

WinOnCD Teaca normalno zazna...

To sem že naredil. V Nerotu sem posnel najmanj tri SmartBuy cedeje z enako vsebino pri različnih hitrostih - vsi so bili polni napak, poleg tega so bila pri branju velika nihanja.
Pri snemanju z WinOnCD-jem (enaka vsebina kot pri Neru) težav in napak ni.
Resda je med snamanjem z obema programoma časovna razlika, ampak to po mojem nima veze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje 900MB CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
51021 (919) Bug
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191624 (1255) TheJack
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168424 (5839) City
»

Nero trouble

Oddelek: Programska oprema
81007 (889) s5cougar
»

Teac in Smartbuy mediji!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131211 (938) pivmik

Več podobnih tem