» »

Google Maps dodal podatke o vremenu

Google Maps dodal podatke o vremenu

Prijeten večerni hlad.

TechCrunch - Google je v sodelovanju z weather.com in vojsko končno ponudil vremenske podatke kar znotraj Google Maps zemljevida.

Podatki so na voljo kot posebni sloj (layer) in se vklopijo v meniju zgoraj desno. Za zdaj lahko vidimo vremensko sliko (oblačnost) ter temperaturo in vreme v večjih krajih na vidnem delu zemljevida. Z zoomiranjem ven je mogoče videti vremensko stanje v regiji, kar je posebej priročno pri načrtovanju potovanja. Klik na ikonico kraja seveda ponudi podrobnejše informacije in obete. Medtem se na pasu levo od zemljevida izpisujejo bližnji kraji.

Poskrbeli so tudi za pretvorbo Celzijev v Fahrenheite in km/h v mph pri hitrosti vetra.

Nekoliko zoprno je, da ni mogoče dobiti zgodovinskih podatkov, npr. vsakournega gibanja oblačnosti ali zgodovine temperatur za minuli teden.


45 komentarjev

kriko1 ::

O zakon.
Weather.com je dober kot npr. accuweather?

Matako ::

To bo Pirc-Musar prepovedala: nimajo kaj stikati, kako vreme imamo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jest10 ::

Če bodo kdaj uspeli jemati napoved iz lokalnih modelov, bo še toliko bolje. Te splošne napovedi so zelo švoh za tako razgiban teren, kot ga imamo pri nas. Preslaba resolucija

SLO_Matej ::

Nekoliko zoprno je, da ni mogoče dobiti zgodovinskih podatkov, npr. vsakournega gibanja oblačnosti ali zgodovine temperatur za minuli teden.

Ja pa je mogoče. Klikneš na kraj, da se odpre balonček, potem pa spodaj na majhno piše Urno. ;) Samo potem odpre na strani weather.com.

Tigorsami ::

Google Maps z lokalnim radarjem: http://www.osmer.fvg.it/GOOGLE/Struttur...

Lion29 ::

gps (and gallileo) + Google maps + google street view + google earth + google googles + socialnimi omrezja + bicikelj + odpiralni casi + vozni redi mass transit + 3d rendering + google sketchup + wikipedia + weather + zaarly + groupon (and such) + PIC + ARSO (and such) + ....

WIN... si ne predstavljam kaka bo situacija cez 5 let... kaj sele 10, 15!

res google me skozi preseneca sploh v navezi z mapsi... noro kaj ga sekajo!

pozabu sem dodat se prevoz.org ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

gendale ::

zadnje čase sploh ne upam gledat vremenske napovedi, vsak dan samo neka kurčeva vročina

Lion29 ::

sicer mi je pa full zanimivo da folk gleda tekoco vremensko napoved za svoj kraj... kot da nimajo oken ali vrat doma in so zabarikadirani v zakloniscu... :D

wtf ima veze, ce ti na tulifonu ali racunalniku kaze, da je v ljubljani 35° in jasno... ce pa lahko ven pogledas... razumem pa, da gres na izlet kakih 50+km dlje, da pogledas
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

malo offtopic, samo če si še niste pogledali nokia maps 3D, definitivno priporočam..

link, zgoraj desno 3D

je sicer demo in za nekaj mest, samo prikaz je pa fenomenalen, bo google moral nekaj narest glede tega

squngy ::

@Lion29
Najbrš si istega mnenja glede termometrov?

Looooooka ::

Matako je izjavil:

To bo Pirc-Musar prepovedala: nimajo kaj stikati, kako vreme imamo!

No no.Takoj dam glas da zamenja trenutnega grelca predseniskega stolcka.Ona bi verjetno takoj prepovedala trenutno logiranje tvoje uporabe interneta :)

vuego ::

Radarska slika na google maps (iz Lisce) tudi obstaja.

vreme.malamalca.com

Lion29 ::

squngy je izjavil:

@Lion29
Najbrš si istega mnenja glede termometrov?


ne, zakaj? termometer je zelo uporabna rec...


govorim o wheatehr widgetih ...in fascinacijo okoli tega... mogoce bi se razumel za vremensko napoved naslednjih par dni, ne pa za trenutno stanje...

ce mi bi lahko povedal stanje na moji trenutni lokaciji... recimo temperaturo, tlak, vlaznost, nadmorsko visino, long, lat ... to bi bilo uproabno... (zadnje ze gps dela)...

ne pa za celo lj recimo ali je oblacno ali ne in kolko stopinj je [:S]

@smash: sej google earth ima 3d stavbe za ogromno mest

se celo drevesa se grejo :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

squngy ::

Windows widget ti pove trenutno vreme IN vreme za naslednje tri dni, tako da lahko kar razumeš :D

Če pa misliš da je temperatura na moji ulici bistveno drugačna kot v centru se pa tudi motiš, torej ne rabim svojega termometra met naštimanga če hočem vedet kako vroče je zunaj.

Lion29 ::

squngy je izjavil:

Windows widget ti pove trenutno vreme IN vreme za naslednje tri dni, tako da lahko kar razumeš :D

Če pa misliš da je temperatura na moji ulici bistveno drugačna kot v centru se pa tudi motiš, torej ne rabim svojega termometra met naštimanga če hočem vedet kako vroče je zunaj.


hm... zakaj pa bi rad vedel kolko je vroce zunaj?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

@smash: sej google earth ima 3d stavbe za ogromno mest


ja, ampak a si primerju? nokia maps ima 2x bolše (realne) prikaze, drevesa imajo višino, pravtako ladje, čolni, mostovi, itd...malo poglej

pr google je vse tko flat, unreal

Lion29 ::

smash je izjavil:

@smash: sej google earth ima 3d stavbe za ogromno mest


ja, ampak a si primerju? nokia maps ima 2x bolše (realne) prikaze, drevesa imajo višino, pravtako ladje, čolni, mostovi, itd...malo poglej

pr google je vse tko flat, unreal


meni ne deluje flat... mogoce malo unreal... ampak to je ravno point, da se digitalizira vse... sploh pr googlu so tisto dejansko 3d modeli... in vedno bolj se lepijo s pravimi teksturami...v kombinaciji s street view....niso pa vsemogocni in ne morejo narediti vsega hkrati...

ne razumem zakaj se M$ in kot vidim zdaj tudi nokia... zraven prcijo, ker nimajo za burek... mogoce za kak nitche segment... ampak on the long run jih bo google vsepovsod povozu... tak da ne vidim pointa, da investirajo tolko sredstev v to
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SkipEU ::

@Lion29
se strinjam. Kot da ni vseeno, ali je 29 ali 26.

squngy ::

@Lion29
Zato pa sem te vprašal če si istega mnenja glede termometrov ;)

Lion29 ::

@squngy: ne stekas mojga pointa.... jaz sem pro za te zadeve... samo ne razumem te fascinacije okoli vremena...celo take fascinacije, da imajo vecinoma folk ta wheather widget na home-screenu na svojih phonih!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ahac ::

smash je izjavil:

malo offtopic, samo če si še niste pogledali nokia maps 3D, definitivno priporočam..

link, zgoraj desno 3D

je sicer demo in za nekaj mest, samo prikaz je pa fenomenalen, bo google moral nekaj narest glede tega


Your browser is not supported yet :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

energetik ::

SkipEU je izjavil:

@Lion29
se strinjam. Kot da ni vseeno, ali je 29 ali 26.
Niti ni vseeno. Recimo pri 18 mene v kratkih rokavih že malo mrazi, pri 22 pa ne več. Termometra nimam možnosti namontirat, poleg tega bi kazal narobe, ker bi nanj sijalo sonce. Poleg tega nekatere amaterske vremenske postaje merijo tudi UV indeks, ki je vsaj meni pomemben podatek, da ne omenjam da so ažurne na +/- nekaj minut.

Lion29 ::

@energetik: kaj hoces povedat, da ti une stevilke diktirajo ali bos vzel dolgo majico ali ne? kaj pa ce se temperatura dvigne v 1h? ali a 2h?

mislim daj no...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

squngy ::

@Lion29
Aha, ok zdej te razumem.
Glede fonov, večinoma je un widget že privzeto gor in naprimer pri HTCjih (samo za te lahko govorim ker samo tega imam) je potem un widget tudi ura in bližnica do nastavitev za lokacijske nastavitve, budilko itd.

Pa itak večina folka ne ve kaj bi dala gor, ali pa celo ne ve kako se to odstrani.
No to je samo moje mnenje :P

energetik ::

Lion29 je izjavil:

@energetik: kaj hoces povedat, da ti une stevilke diktirajo ali bos vzel dolgo majico ali ne? kaj pa ce se temperatura dvigne v 1h? ali a 2h?

mislim daj no...
Ja.
Kako bo pa čez 2h mi pa pove napoved, ki jo sam razberem iz vremenskih kart. Skratka meni se zdi podatke o vremenu (na PC, na telefonu...) čisto uporabna reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Lion29 ::

heh...prav smesno se mi zdi, da se zanasas na vremensko napoved, za cez 2h, za primer ali bos vzel majico z dolgimi rokavi ali ne :D...

mogoce bi se razumel, ce bi te napovedi bile res tocne, za specificno lokacijo... pa se takrat nebi razumel te obsesije.... ampak ok... vsakemu svoje...

jaz sicer imam tudi widget na home screenu na telefonu ki ga zelo pogosto uporabljam... widget je tam samo "zaradi lepsega" ne vem, ce sem kdaj dejansko uporabljal in chekiral temperaturo in vreme...

ponavadi pa tudi ne chekiram vbremena za naslednje dni... ce kaj planiram, planiram tako,d a sem prirpavljen za kakrsnokoli vreme... ce pa ne, pa se trenutno prilagodim...

ampak to sem samo jaz... zato pa pravim, da ne razumem te fascinacije okoli vremena... ocitno vas je kar nekaj takih... vkljucno z mojo familijo ;), ki skozi chekirajo porocila in kaksno bo vreme jutri in naslednji teden :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bellatrix ::

Kako so lahko naredili tako napako, da so Novo Gorico postavili v italijo ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

fosil ::

Bo treba zadevo še mal dodelat.
Pravi da sta Koper in Nova Gorica v Italiji.
In pa oznaka za nedeljo je J?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

šernk ::

vreme spremljam pogosto, radarsko sliko padavin pa skoraj vsakič ko grem ven. zaradi nje sem v zadnjih parih letih ubežal že nekajkrat toči, ter mnogokrat na kolesu dežju (20km od doma sem pogledal na radar, se obrnil in šel proti domu, 5min po prihodu domov se je pa ulilo). pogosto tudi pogledam, koliko časa naj bi zadeva trajala ali počakat pol ure ali iti po dežju. dežnika namreč skoraj ne uporabljam, kolo uporabljam pa vedno ne glede na dež, sneg, sonce.in če moram iti peš 20min ali pa s kolesom 5 min, čez 15min ko se zadeva zlije, raje počakam.

temperaturo mi kaže preko weatherbug skoraj do stopinje enako kot zunaj na treh termometrih
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

@Lion29: smo pač različni. Meni je vreme hobi, poleg tega moraš za izlet v hribe presneto dobro preštudirati napoved.
Vreme pa kot sem napisal, si napovedujem sam iz prosto dostopnih vremenskih kart (rezultati vremenskih modelov).

EDIT: na Maps me moti, da ni napisano ob katerem času je izmerjena temperatura. To je načeloma resna pomanjkljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

sgdjkdlsugi4 ::

Meni je urna napoved pomembna, ker se tako odlocim a grem na kolesarsko furo al ne. Me je ze parkrat resil MyCast Weather app, da bi me dobila toca vmes. Drugace pa widgetov na homescreenu, ki se refreshajo vsakih 15 min tudi jas ne kapiram :] Pogledas po potrebi pa je.

smash ::

Lion29 je izjavil:

smash je izjavil:

@smash: sej google earth ima 3d stavbe za ogromno mest


ja, ampak a si primerju? nokia maps ima 2x bolše (realne) prikaze, drevesa imajo višino, pravtako ladje, čolni, mostovi, itd...malo poglej

pr google je vse tko flat, unreal


meni ne deluje flat... mogoce malo unreal... ampak to je ravno point, da se digitalizira vse... sploh pr googlu so tisto dejansko 3d modeli... in vedno bolj se lepijo s pravimi teksturami...v kombinaciji s street view....niso pa vsemogocni in ne morejo narediti vsega hkrati...

ne razumem zakaj se M$ in kot vidim zdaj tudi nokia... zraven prcijo, ker nimajo za burek... mogoce za kak nitche segment... ampak on the long run jih bo google vsepovsod povozu... tak da ne vidim pointa, da investirajo tolko sredstev v to


lej dejstvo je, da je nokia 3D veliko bolj kvalitetna od google 3D, to ne moreš zanikat, če ne si slep

dejstvo je tudi, da je trenutno poslikanih nekaj večjih mest, google ima pa poslikan vse, ampak to ni bil point

dejstvo je tudi, da nokia uporablja tehnologijo, ki ne upošteva dejanske modele stavb (me zanima kdaj bo google dejansko pridobil 3d modele stavb in na kak način), ampak vse podatke dobi iz slik..za vsak objekt baje posnamejo 100 slik iz različnih kotov...kaj to pomeni? da lahko brez problemov preletijo cel svet in ustvarijo take mape, kot jih sedaj vidiš za teh nekaj mest

ta algoritev se bo sčasoma izboljševal, seveda pa je že sedaj primerjava brezvezna, ker nokia maps enostavno presegajo to, kat google nudi v 3D

Bellatrix ::

smash je izjavil:

malo offtopic, samo če si še niste pogledali nokia maps 3D, definitivno priporočam..

link, zgoraj desno 3D

je sicer demo in za nekaj mest, samo prikaz je pa fenomenalen, bo google moral nekaj narest glede tega



Zakaj mi noče odpreti 3D pogleda ?
Prikaže se samo črn zaslon.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

smash ::

Bellatrix je izjavil:

smash je izjavil:

malo offtopic, samo če si še niste pogledali nokia maps 3D, definitivno priporočam..

link, zgoraj desno 3D

je sicer demo in za nekaj mest, samo prikaz je pa fenomenalen, bo google moral nekaj narest glede tega



Zakaj mi noče odpreti 3D pogleda ?
Prikaže se samo črn zaslon.


verjetno se ti mora naložit plugin, probaj z drugim brskalnikom

Lion29 ::

@smash: ja, je bolj kvalitetna, trenutno... on the long run pa nima kaj praskat...

3d modeli stavb sem mislu na znuaj.. ze zdaj pa delajo "street" view za razne muzeje in druge stavbe.. in samo vprasanje casa je, kdaj bodo vseskup povezali
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

rognaj ::

Poglejte Benetke, zunanja stran potniške ladje (levo spodaj) - jim je malo zmanjkalo podatkov...

(Velja za Nokia 3D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rognaj ()

Lion29 ::

mah lej.... sem sel gledat benetke z nokio in google earthom.... nokia zgleda bolj realisticno (sencenje pa to).... ampak google ima ogromno, vec podatkov... tudi stavbe so dejasnko modeli... tam se pa vidi, da je le poslikano in sklamfano skup... tudi veliko vec detajlov ponuja google earth....

sej sem reku... on the long run, bodo pr googlu postimali tudi foto realisticnost... zdaj jim je bolj pomemnbno pokriti cimvec in zbrati cimvec podatkov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

Lion29 je izjavil:

mah lej.... sem sel gledat benetke z nokio in google earthom.... nokia zgleda bolj realisticno (sencenje pa to).... ampak google ima ogromno, vec podatkov... tudi stavbe so dejasnko modeli... tam se pa vidi, da je le poslikano in sklamfano skup... tudi veliko vec detajlov ponuja google earth....

sej sem reku... on the long run, bodo pr googlu postimali tudi foto realisticnost... zdaj jim je bolj pomemnbno pokriti cimvec in zbrati cimvec podatkov


sej glih to je prednost nokie, ker ne rabijo podatkov o vsaki stavbi da naredijo model, ampak vse naredijo iz slik....in kakor se bo izboljševal algoritem za prikaz, boljši bodo prikazi iz obstoječih posnetkov....

google ima pa problem..kje bo dobil 3d modele vseh objektov na planetu...mogoče za večja mesta, to je pa vse

Lion29 ::

lol@smash.... ocitno ves zelo malo o googlu :D

1. ze zdavnaj so razvili algoritem, ki iz slik naredi 3d poglede...
potem so naredili program (google sketchup) in par vticnikov za zelo simple 3d modele...

med tem casom pa so razposlali po ssvetu na stotine google cars in bikes, ki so delali 3d slike ulic in stavb

vmes pa se miljardo drugih dejavnosti povezanih s tem

googlove mape so za 10 stopenj boljse od nokia maps...... edino kar ima nokia bolje, je da zgleda bolj realisticno... to je tudi vse....v 99,99% primerih pa bom valda sel na google maps, ker je veliko bolj prakticno in uporabno... namrec ko si bom zelel pogledat neko mesto, bom poleg 3d modela mesta, dobil se zraven povezanih miljardo fotk, vse podatke o lokalnih trgovcih in ponudbi, STREET view, odprti API za vsemogoce storitve, med drugim tudi vozni red avtobusov, etc, etc... niti ne bom nasteval.... no danes v novici pa se vreme :D....

tako da mi sploh ni jasen tvoj uvodni post, ces da bi google moral nekaj narest... ocitno ves zelo malo, kaj so ZE naredili
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lebang1 ::

Gledam vreme pa vidim da so "malo" zajebal... piše Tolmin, Italija.
Tolmin je naš! :)

Edit: aja, pa Koper in Nova Gorica sta tudi v Sloveniji :) bo moral Google malo še uredit zadeve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

r0ker ::

vreme so dodali v maps. VAU cela revolucija

smash ::

Lion29 je izjavil:

lol@smash.... ocitno ves zelo malo o googlu :D

1. ze zdavnaj so razvili algoritem, ki iz slik naredi 3d poglede...
potem so naredili program (google sketchup) in par vticnikov za zelo simple 3d modele...

med tem casom pa so razposlali po ssvetu na stotine google cars in bikes, ki so delali 3d slike ulic in stavb

vmes pa se miljardo drugih dejavnosti povezanih s tem

googlove mape so za 10 stopenj boljse od nokia maps...... edino kar ima nokia bolje, je da zgleda bolj realisticno... to je tudi vse....v 99,99% primerih pa bom valda sel na google maps, ker je veliko bolj prakticno in uporabno... namrec ko si bom zelel pogledat neko mesto, bom poleg 3d modela mesta, dobil se zraven povezanih miljardo fotk, vse podatke o lokalnih trgovcih in ponudbi, STREET view, odprti API za vsemogoce storitve, med drugim tudi vozni red avtobusov, etc, etc... niti ne bom nasteval.... no danes v novici pa se vreme :D....

tako da mi sploh ni jasen tvoj uvodni post, ces da bi google moral nekaj narest... ocitno ves zelo malo, kaj so ZE naredili


pa kaj teb ni jasno..govorim o izključno 3d pogledu, v vseh mojih postih govorim SAMO o tem, v vsem ostalem je google daleč naprej...in še enkrat bom rekel, da je v 3D pogledu nokia daleč spredaj pred googlom, pa ne v obsegu fotk, ampak v sami kvaliteti (realističnosti)

in to trobim že celo temo, ti pa se navezuješ na vse drugo kaj ma vse google

Lion29 ::

smash je izjavil:

malo offtopic, samo če si še niste pogledali nokia maps 3D, definitivno priporočam..

link, zgoraj desno 3D

je sicer demo in za nekaj mest, samo prikaz je pa fenomenalen, bo google moral nekaj narest glede tega


to si ti napisal...da bo google moral nekaj narest glede tega...

google ne rabi nic narest glede tega, ker sluzi dejansko svoji namembnosti... 99,99%

torej obregnil sem se predvsem v tisti moral...

omenjal si skozi vsoi temo, da je nokiin pogled superioren...discutable...kot sem ze prej omenil..detajlov je vec pri googlu... google ima tudi bolj svetel pogled, brez mracnih senc... ne zgleda tako realisticno, a bolj upoabno....

torej edino kar je pr nokiji je da je bolj fotorealisticno... glede upoarbnosti ni nujno, da je to najboljsi nacin prikaza... zatorej me moti tisti mogu ...

in edino kar sem jaz napisal, da je google v vsem superioren, prikaz pa bodo se naknadno izboljsali...

sicer pa brezveze diskutirava...ker ni nekega koncnega cilja debati, ne? ;)

peace!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

peace

M.B. ::

Lion29 je izjavil:

gps (and gallileo) + Google maps + google street view + google earth + google googles + socialnimi omrezja + bicikelj + odpiralni casi + vozni redi mass transit + 3d rendering + google sketchup + wikipedia + weather + zaarly + groupon (and such) + PIC + ARSO (and such) + ....

WIN... si ne predstavljam kaka bo situacija cez 5 let... kaj sele 10, 15!

res google me skozi preseneca sploh v navezi z mapsi... noro kaj ga sekajo!

pozabu sem dodat se prevoz.org ;)


Za promet na telefonu zna bit promet apps. Podatki so tak z promet.si pa twittera
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelal vremensko aplikacijo za namizne računalnike

Oddelek: Loža
214211 (2828) Erikk
»

Vreme..nenatančnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9921074 (18246) matijadmin
»

pobiranje podatkov z spleta

Oddelek: Pomoč in nasveti
81592 (1449) andromedar
»

Temperature za nazaj

Oddelek: Loža
4111295 (10081) CaqKa
»

Merilec toka / merilec temperature -> log na računalniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71903 (1738) bosto

Več podobnih tem