» »

Televizor s HDMI, prenosniki brez

Televizor s HDMI, prenosniki brez

Curious ::

Imam televizor, ki ima HDMI, ta je v sejni sobi, kjer se bodo zelo pogosto priklapljali različni prenosniki (ker nekaj teh nima HDMI-ja). Kako lahko poskrbim za priklop teh prenosnikov?

Kakšen adapter, poseben HDMI-VGA kabel? Razdalja med TV in mizo, kjer se bodo priklapljali prenosniki je cca. 7-8 m.

GregiB ::

Jest sem imel DVI -> HDMI vmesnik... delalo BP... Edini problem je... zvok. Ta ne gre čez grafuljo. Imam pa takšen TV, ki ni dovoljeval sočasen priklop HDMI in Avdio prek avdio kablov... zato sem moral zvok peljati čez ojačevalec na HiFi... Upam, da pomaga...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Curious ::

Hvala za odgovor GregiB. Kakšna podobna rešitev, če tudi DVI ni na voljo na prenosniku. Kar nekaj jih ima izključno VGA?

Direkten link do trgovine, kjer to dobim bi bil zelo dobrodošel.

Siddh ::

verjetno ima tv tudi vga, ponavadi ima, malo poglej


technolog ::

Obstajajo taki pretvorniki, ko imaš DVI to HDMI, potem imaš pa še posebej priključek za zvočni kanal priklopit.

Siddh ::

amapak prenosnik verjetno nima dvi


Curious ::

Tako je prenosniki so brez DVI, TV pa nima VGA.

sidd ::

Vtipkaš v google vga hdmi kabel, in je med prvimi zadetki tole:

klik

Poizkusi z vga-dvi adapterjem ter dvi-hdmi kablom!

lp
no idea for signature
signed
I

Curious ::

To temo sem našel. Kot sem omenil v prvem postu mora biti dolžina kabla vsaj 7m, takšnih pa ne najdem nikjer.

Siddh ::

vga-dvi-hdmi ne deluje, ker vga je izključno analogni signal, hdmi pa prenaša samo digitalni signal


lasse007 ::

Mogoče tak kabel: http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_K...

in adapter: http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_A...

pa potem še podaljševalni HDMI kabel oziroma obratno VGA podaljševalni kabel: http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_C...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

sidd ::

Siddh, sem se spomnil ja. Zaneslo me je, ker sem jaz imel podobno rešeno (vga-dvi), vendar dvi je lahko analogni ali digitalni.
Še copy paste razlaga:

VGA to DVI adaptors are only converting the connector type, not the signal type.
That is, the signal is still analog.
So connecting VGA-DVI-HMDI won't work by just using simple connectors. You need to use a signal convertor.


lp

add1:
Kaj pa vga-rgb varianta?
klik
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

technolog ::

V vsakem primeru mora biti v kablu nekje neko vezje, ki pretvarja signal. Kar pa ni poceni. Tm nekje 30€ se že mora kaj dobit po moje.

zavajon ::

Kot je že bilo tukaj rečeno, gre po HDMI digitalen, po VGA pa analogen signal. Torej s kakšnimi pasivnimi razdelilci ne gre, rabiš AD konverter. Jaz sicer nisem prepričan, da tile konverterji naredijo lepo sliko.
Pa tudi če bi želel uporabiti analogni vhod na TV, običajno imajo composite (rumen činč) ali S-VIDEO, ni nujno, da bi šlo s pasivnim adapterjem, kajti VGA signal je drugačen od TV signala, razen če nima notebook vgrajen TV-out konverter, a potem bi najbrž imel S-VIDEO izhod.

Tilen ::

GregiB je izjavil:

Jest sem imel DVI -> HDMI vmesnik... delalo BP... Edini problem je... zvok. Ta ne gre čez grafuljo.


To seveda ne drži za vse grafikulje. Sam imam GTX 470 (Nvidia) in gre zvok čez DVI na HDMI normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Curious ::

zavajon, hvala. To je še najbolj blizu tistemu, kar potrebujem. Ima kdo še kakšen dodaten predlog, izkušnje s AD konverterjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219634 (9147) kozorog
»

DVI ali Displayport (Macbook pro)

Oddelek: Kaj kupiti
5667 (623) p4
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523267 (14571) al3n
»

DVI + AUDIO -> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
317178 (5365) Okapi
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
153973 (3157) Okapi

Več podobnih tem