» »

VGA-RGB kabel

VGA-RGB kabel

primzx ::

Dobr Večer

Rabim omenjen kabel, ker želim povezati Laptopa na TV. Laptop ima samo VGA izhod(brez S-Video izhoda). TV ima RGB vhode za zvok in sliko. Iskal sem že po netu, vendar nism nič pametnega najdu, kjer bi to lahko kupu. Če kdo pozna kako trgovino kjer to prodajajo naj mi prosim pove.
Slika-kabel

Hvala za pomoč,
primzx

mi345 ::

v to trgovino si poklical? Imajo vse sorte kablov.

primzx ::

Sem klical. Vendar takšnega kabla nimajo. Ponudili so mi pa VGA na drugi strani pa pet prključkov. A če bi prkluču samo za zvok in sliko, bi delal? al je ravno zato pet prključkov da je vsak za en namen, in drug brez drucga ne morjo?

lp in hvala za pomoč

Klemzz ::

tisto kar so ti ponujali je VGA-BNC kabel...

primzx ::

Ja super, oprostite, ker nism dodal slike. Kakorkoli že, ali se da priključiti to na TV? Ker TV ma samo RGB vhode.

lp

thedaydriver ::

ja primzx tudi jaz potrebuje ta kabel pa ga nikjer ne najdem, ker tv ne podpira s-videa.
vsekakor je to moje mnenje

primzx ::

Koliko približni bi koštalo če ga naročim na tujih spletnih trgovinah?Sam kabl je kake 3-5E, poleg tega pa še poštnina. A je šekej drucga zadoplačat?A trošerino je tud treba plačat?

lp

Mavrik ::

RGB vhod? Kakšen pa je to? Zdaj ali govoriš o kompozitnem vhodu (rumeni/rdeči/beli činč) ali pa komponentnem vhodu (rdeči, modri, zeleni + verjetno še en rdeč in bel činč).

Pretvornik med s-video ter kompozitnim štekarjem pa bi moral obstajati brez težav. Sigurno pa obstaja s-video => SCART pretvornik
The truth is rarely pure and never simple.

primzx ::

@Mavrik:Ne razumeš me dobro. Kot sm že na začetku povedal Laptop nima S-video izhoda, in zato ne morm uporabit/S-video>scart/.

lp

Mavrik ::

Drugi del odgovora je bil namenjen thedaydriverju.
The truth is rarely pure and never simple.

primzx ::

Se opravičujem. Torej bo treba to na roko, al kaj?Sm vidu ele. načrte za VGA-RGB. Vidu sm tud v načttrih, da je nek posebn oper. ojačevalnik. A to bi se dalo dobiti v Slo in kaj predlagate?
lp

KandazaR ::

A ti rabiš vga v s-video oz rca (kompozitni) ali vga v componentni. Ker vidim da ti ni čisto vse jasno. Preko componentnega (rgb) kabla ne gre zvok. Pri tebi ima po moje tv rumen vhod za sliko (kompozitni) in pa rdečega in belega za zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

KandazaR ::

Drugače pa imajo kabel vga v componentni v enaa in pa techtradu.

primzx ::

Rabim VGA kompozitni.

Hvala za pomoč
primzx

SasoS ::

VGA ne gre v kompozitnega. To je tako kot bi na petrolu vprašal kje imajo konverter da boš dizel tankal v bencinarja...

frikec() ::

Seveda gre, samo splača se ne. Klik.

Sebastijan0 ::

Lepo pozdravljeni.

Imam kabel, na eni strani ima VGA priključek na drugi strani pa RGB priključek (rdeči, zeleni in modri činč). Rad bi priklopil laptop z VGA izhodom na TV, ki ima dva scart (en je rgb) priključka. Pri tem bi uporabil tale adapter http://www.mimovrste.com/artikel/175002... .

Na TV bi rad dobil samo sliko, ki je gledljiva.

Zanima me ali bi to delovalo ali ne?

Hvala za odgovore.

connel ::

Pomoje bi moralo, probaj.

hodu63 ::

Ne bo delovalo, ker laptop na vga izhodu ne da video signala z vertikalno frekvenco 50Hz in horizontalno frekvenco 15625Khz, kot jo potrebuje tv. Z adapterjem bi priključki sicer bili kompatibilni, signal, ki gre preko njih pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563564 (2893) anjica
»

Povezava HDMI => SCART

Oddelek: Zvok in slika
139974 (3851) Yossarian
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219617 (9130) kozorog
»

Težave pri povezavi PC in TV (VGA -> RCA)

Oddelek: Zvok in slika
172179 (1992) safast
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610101 (9162) LordTado

Več podobnih tem