» »

Češki predsednik Klaus zavrnil prehod skozi detektor kovin med obiskom avstralskega parlamenta

1
2
»

majlo ::

A on pa ni krvav pod kožo, da za njega ne bi veljalo kot za druge???

Če mene vprašaš, bi bilo potrebno ukinit vse imunitete in podobno sranje.

voltaren ::

Edino pravilno je naredil!

Ce nekdo hoce intervju od mene bom jaz postavljal pogoje, da dam intervju.
Ce pa jaz zelim nekaj od nekoga se bom moral podrejati njegovim zahtevam.
To velja za vse osebe tega sveta!

Predsednik gor ali dol. Avstralci so mocno zasrali v tem primeru. Kaj jim pa
to pomeni je pa spet njihova stvar. Intervjuja niso dobili :)

mkoco ::

Podpiram, kar je naredil!
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

PacificBlue ::

Če mene vprašaš, bi bilo potrebno ukinit vse imunitete in podobno sranje.


ukinit bi bilo potrebno detektorje kovin, body scanerje in podobno sranje.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dzinks63 ::

Seveda intervjuja niso dobili in odgovori jim tudi nebi bili preveč všeč, tako so se elegntno rešili nepotrebnega problema.

delfinus ::

PacificBlue je izjavil:

Če mene vprašaš, bi bilo potrebno ukinit vse imunitete in podobno sranje.


ukinit bi bilo potrebno detektorje kovin, body scanerje in podobno sranje.


Jap se strinjam, prej bi bilo potrebno ukinit vse alkajde, breivike, kriminalce, mafijo, vojne, clovesko sebicno in zlo naturo samo po sebi pa bi slo.

gruntfürmich ::

take ljudi označujemo za težake.
ne pa da jih zgovarjamo da žalijo njihovo funkcijo ter državo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

delfinus> Jap se strinjam, prej bi bilo potrebno ukinit vse alkajde, breivike, kriminalce, mafijo, vojne, clovesko sebicno in zlo naturo samo po sebi pa bi slo.

Več je mrtvih vsak četrtek na cesti, kot jih je bilo do danes od vseh teroristov, ki so prišli mimo detektorja kovin v parlament.

PaX_MaN ::

Saj so tudi vsi vozniki avtomobilov tretirani kot potencialni morilci, ki bi prišli mimo detektorja kovin: preden lahko sedejo za volan(vstopijo v parlament) morajo pod državno lupo proti svoji volji preživeti pod nadzorom naključnega osebka(iti skozi detektor). In to celo mnogo več časa (30+ ur), kot tistih nekaj sekund do nekaj minut, če kej piska!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jlpktnst ::

Tody je izjavil:

jlpktnst kaj je prekleto ponižujočega če greš skozi podboj za vrata? Te je vsakič ko greš skozi vrata sram? To niti x-ray ni samo detektor kovin. Ki piska če zazna kovino.


Sram ni enako ponižanje.

Očitno generacija ki je invazija v zasebnost ne moti že živi med nami. Pozdravljen 1984. Začne se tako da te nič več ne moti.

Zakaj ponižujoče? Zakaj je bil užaljen? Ker mu očitno ne zaupajo in ga enačijo s teroristi. Zato.

Prav tako se počutim osebno ponižan, moj ponos je ranjen vsakič ko grem skozi letališče... načeloma če bi se lahko izognil letalom bi se in se jih poslužujem le v skrajni sili. Ravnanje letališč je namreč skrajno degradativno in izničuje moje osebno dostojanstvo. V ZDA pa enostavno ne grem, ker ne mislim skozi njihove preglede.

pss-m ::

badabim je izjavil:

Mislim da je vpliv je neposredno vezan s subjektivnim vtisom - občutkom varnostnika.

problem je ker so varnostniki(podobno kot vojaki, policaji,... vsi, ki z uniformo dobijo pravice po poseganju tvojih) tako oprani, da je za njih hierarhija sveta, kar mu nadrejeni reče tako je. morda je na prvi pogled to edino pravilno drugače bi bil vsak "šerif". a ravno zaradi tega ker je prenos odgovornosti na tretjo osebno, delajo brez razuma in občutkov. zato tretirajo vse kot teroriste, zato s "tazerji" šokirajo ljudi ki jih vprašajo po svojih pravicah, zato v vojnah pobijajo nedolžne.

odklonil je pregled ker oni njega rabijo, ker bi morali vedeti kdo je (s tem ne mislim na to, da je VIP, ampak na to da NI terorist) in ker je poniževalno, da mora dokazovati svoje namere - da ni prišel nobenega ubiti, poškodovati,...

Tody ::

jlpktnst ja ker letalske družbe so to naredile zato da ti ne hodiš v ameriko in ne zato ker ljudje niso upošteval pravil katerih so se zmenil. Niso naredili katastrof v drugih državah, niso ugrabil nobenega aviona in niso ogrožal nobenih življenj.

Nevem a res mislite da si firme želijo dodatnih stroškov s to opremo, osebjem vzdrževanjem itd...

Vrjetno se tudi ne pripenjate s varnostnim pasom v avtu saj omejuje vašo svobodo!

voltaren ::

Tody je izjavil:

jlpktnst ja ker letalske družbe so to naredile zato da ti ne hodiš v ameriko in ne zato ker ljudje niso upošteval pravil katerih so se zmenil. Niso naredili katastrof v drugih državah, niso ugrabil nobenega aviona in niso ogrožal nobenih življenj.

Nevem a res mislite da si firme želijo dodatnih stroškov s to opremo, osebjem vzdrževanjem itd...

Vrjetno se tudi ne pripenjate s varnostnim pasom v avtu saj omejuje vašo svobodo!


predvidevam, da letalska druzba, ki ne zmore sfinancirati teh scanerjev lahko leti npr. v ZDA?

ce sam poskrbis za svojo varnost je eno, ce bom pa jaz poskrbel za tvojo varnost tako, da npr.
ne bos mogel s prijateljem na pivo/sok je pa verjetno nekaj drugega? ali pa je isto?

tud izguba kakega letala z odskodninami vred je verjetno za letalsko druzbo cenejsa kot vsa
ta varnostna oprema in vzdrzevanje le te.

SkipEU ::

Glede na moje izkušnje iz Avstralije, so Avstralci v povprečju še veliko bolj neumni kot Američani. Zato varnostnik verjetno sploh niti ni vedel, kaj si naj s to "Češko" začne.

poweroff ::

Od ljudi, ki živijo za 5 minut slave na facebooku (ker sami itak niso sposobni kaj res pomembnega narediti in tako zasloveti) težko pričakuješ, da bod cenili zasebnost.

Za njih je vrednota golota. Ker je to edino kar imajo za pokazat. Nobenih dosežkov, nič.
sudo poweroff

BlaY0 ::

Keyser Soze je izjavil:

Ja, verjetno varnostniku ni nihče sporočil kako in kaj. Varnostni pregled stavbe so verjetno opravili, ob sam detektor in "muho" predsednika se pa niso spotaknili.

Sej, škoda zarad neobjave intervjuja je zgolj in samo na strani ABCja, pa mal slabe volje je morda bilo pri predsedniku, kar je pa vredno mal sramote na strani gostujoče države. Jebi ga, državniki so se razvadili in to bi morali vedeti vsi. Konec koncev smo pustili, da se navadijo na privilegije oz. "protokol".

Ja no evo!!! O tem jaz govorim. Usklajenosti očitno ni bilo in varnostnik ni dolžan na lepe oči spustit precednika notri. V bistvu sploh ne ve da je precednik. Sramota je pa lahko na obeh straneh, ker se niso uskladili kako in kaj to pa kaže samo in zgolj na velik varnostni problem in to, da zadev ne jemljejo preveč resno. Najprej je treba nekoga popipsat, da se kaj zgodi tako kot si napisal.

Verjetno poznaš primer, ko je Denis Avdić klical Jadranko Kosor in se predstavljal kot Janez Janša. Lepo preprosto jo je dobil na telefon (ne direktno ampak prek povratne konferenčne zveze). To je za moje pojme odpoved varnostnih mehanizmov na strani Hrvaške, pri nas ne bi bilo pa nič bolje.

Brane2 ::

Mah, zguba cajta.

Ali se je neka alfa opica beta krdela uprla enakovredni obravnavi ali pa ne. Big deal.

Gre za sloj folka, ki bo resno zgubil status enkrat te dni.

Ravno tako kot kraljica itd.

Ne rečem da bi moral bit pa zdaj ponižen, ampak če furaš sistem, v katerem smo vsi enakovredni, potem ne bi smel politikom omogočati takih obvozov brez upravičenih vzrokov.

Če je sistem tam zaradi varnosti in če vsaka izjema slabi sistem in če tam potuje gospod politik, potem naj se, tako kot vsi ostali, izvoli pustiti pregledati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

potem ne bi smel politikom omogočati takih obvozov brez upravičenih vzrokov.
Predsednik je v bistvu tudi diplomat, zanje pa (iz upravičenih razlogov) povečini velja diplomatska imuniteta.

Brane2 ::

To še ne pomeni, da lahko ogroža druge potnike.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

A s tem, ko ne gre čez pregled, jih ogroža?

PaX_MaN ::

Predsednik je v bistvu tudi diplomat, zanje pa (iz upravičenih razlogov) povečini velja diplomatska imuniteta.

Ampak tista velja bolj za osebno preiskavo("pat-down").
Vsaj TSA si tako razlaga:
Although an individual transporting a diplomatic pouch may have diplomatic immunity, that individual and his or her nondiplomatic accessible property and checked baggage must undergo screening and all alarms must be resolved.

Pa slovenceljni tudi:
III. OSEBNI PREGLED IN PREGLED ROČNE PRTLJAGE

10. člen

Pri osebnem pregledu kurirja, diplomata in njegovega družinskega člana (v nadaljevanju: osebni pregled), ki potuje z javnimi prevoznimi sredstvi v zračnem prometu, mora pooblaščena uradna oseba spoštovati njegovo osebnost in dostojanstvo.

Pred osebnim pregledom se kurirja, diplomata ali njegovega družinskega člana seznani, da je pregled obvezen in da je v interesu njegove varnosti, varnosti potnikov in letala in da je pregled v skladu z mednarodnimi predpisi.

11. člen

Osebni pregled se opravlja pred vstopom v mednarodni prostor na letališču.

Osebni pregled zajema pregled s kovinskimi detektorskimi vrati, z ročnim detektorjem kovin in rentgenski pregled ročne prtljage in pošiljk (razen valize).

Okej, res gre za letališče, ampak če ti pravijo da "je v skladu z mednarodnimi pogodbami"...

nekikr ::

Če ima slab dan in nase privezane palice TNTja....da.

darkolord ::

Če ima slab dan in nase privezane palice TNTja....da.
Ampak "diplomatski pošta", ki jo nosi in ki ne sme biti podvržena pregledu, je lahko tudi polna palic TNTja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tody ::

@DarkoLord sej v tem je poanta da se nima kej kurčit :) Da pa diplomati lahko pošiljajo vsak crap skozi sistem tudi ne gre. Se razume da poštarji ne smejo brati tuje pošte ampak to se itak ne da skozi x ray :) Zdej če zumbvave dodeli diplomatski status nekemu tipi in bi radi naredil pizadrijo v EU to pač po vaše brez problema. Saj je tipo diplomat pač če se hoče raztrelit to ni naš problem ampak problem protokola :)

PaX_MaN ::

Ampak "diplomatski pošta", ki jo nosi in ki ne sme biti podvržena pregledu, je lahko tudi polna palic TNTja.

Če se zgodi "nesreča" med ravnanjem z njo - ups, dol mi je padl - in kej ven pokuka, je proper & legit.
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

spamer ::

Ta predsednik je sumljiv. Takoj bi ga mogli temeljito pregledati in vse votline, mogoce je hotel kaj pretihotapiti v parlament, recimo kaksno drogo in jo je skril vemo kje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gzibret ::

Jaz podpiram tole gesto. Kdo bi si mislil, ampak očitno so trenutno Čehi edini, ki si upajo naredit kaj takega.

Še več takih.
Vse je za neki dobr!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Češki predsednik Klaus zavrnil prehod skozi detektor kovin med obiskom avstralskega p (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7621123 (18337) gzibret
»

frend bi se zelel naucit slovenscino

Oddelek: Loža
152051 (1169) tsh2
»

za in proti TOPLI GREDI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1458764 (6504) jype
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231708 (1335) Bremzi
»

Slovenija vs. Hrvaška

Oddelek: Loža
231768 (1272) nevone

Več podobnih tem