» »

Hlajenje R9500 Pro

Hlajenje R9500 Pro

kuglvinkl ::

Torej, mislim, na dodatno hlajenje. Zaenkrat uvidim samo BBA karte, morda bodo ostali izdelovalci to uredili drugače.

V čem je problem? V tem, da je priključek za dodatni el. sok, ki je potreben za delovanje karte, prav nesmelo postavljen zraven zadnjega RAMa. Da bi se prepričal sem pobrskal med slikami na različnih straneh.









DODATEK:

Ravno tista slikca iz Firingsquad najlepše pokaže layout (tloris). Tako da, le poglejte si URL od te slikce in jo odprite (skripte...)





New board design

As you can see the RADEON 9500 PRO board design is different than RADEON 9700 PRO. The card still requires an external power source, but the location of the power connector has been shifted towards the center of the board, just above the VPU. The memory is located just behind it.

--------------------------

Speaking of board designs, let's take a look at the production Radeon 9500 Pro card. This puppy is dressed up in ATI red, just like the 9700 Pro, but its memory chips are lined up across the top of the card, and the auxiliary power connector has moved.


-----------------------------

As we've seen with other R300 based boards, Radeon 9500 PRO still requires the extra power supply input to make sure enough power is supplied to the board as AGP specification does not provide sufficient power for the large, power hungry 0.15m chips that are the heart of these boards. However, to facilitate the new board design the power supply has been moved further to the front of the board, meaning the power supply lead is directly over one of the memory modules. This positioning could cause headaches for 3rd party board vendors, or the mod'ers out there, who wish to place RAM heat sinks on the RAM.

Your focus determines your reallity

Sergio ::

dvomim, da bi to predstavljalo kakšen velik problem.

1. rešitev: zvij pine, tako da boš priklopil priključek gor navpično (hope u know what i mean)

2. rešitev: prilotaj supply na ZADNJO stran PCBja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

To z zvijanjem je načeloma rešitev. Ampak druge ne štekam (ker je moje štromarsko znanje nepomebno). Torej, ti bi vse skupaj odlotal dol in prillotal na zadnjo stran PCBja oz. nekam drugam, ker na drugi strani so prav tako RAMi.
Your focus determines your reallity

dexter_II ::

prilotaj zicke na pine pa dej poj tak konektor gor

kuglvinkl ::

Aja, karte nimam. Še :)

Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Tale kartica tud mene mika :D Sam kaj so pa designerji mislili s postavitvijo konektorja za napajanje mi pa ni jasno, ker drugače se mi zdi ful čist layout. Maš kako sliko druge strani, ker verjetno so bga čipi tudi tam na enakih pozicijah, tako da če nočeš kriviti pinov in ne lotati po karici, bi jaz naredil nek custom priključek, ki zasede toliko placa kot sam konektor , žice bi pa bile obrnjene 90°glede na kartico potem pa na te žice prilotaš nov molex, tako da so potem lahko hladilnike za ram prilepiš čisto do konektorja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

upirna ::

Kolk pa stane radeon 9500, pa kje se ga da dobit?

kuglvinkl ::

Po moje bo zelo kmalu v RS. Glede na to, da se sedaj razpošilja (tudi zaradi tega je te dni polno testov in primerjav na netu).

Sicer pa, me prav zanima kako se bodo tega problema rešili drugi proizvajalci, denimo Hercules in Gigabyte, ki skorajda vedno namestijo dodatne HS. Tiste slike kart, ki smo jih videli prej (torej, nekakšen mesec nazaj) so bile še na PCBju za R9700 in so neustrezne. In ker 9500 Pro ni tako zahteven (128 bit vodilo) se jim seveda ni splačalo delati karte namenjene temu segmentu trga na takem (dragem) PCBju. Odtod novi dizajn.

Your focus determines your reallity

Dr_M ::

ta kartica bo draga k hudic!!!
ATI RADEON 9500 64MB DDR OEM 54720 v mlacomu.
in to ne pro verzija! kje je sele pro...pa 128mb.pomoje bo res enen 80-90k
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

upirna ::

Kaj bi kupili: ATI RADEON 9500 64MB DDR OEM 54720 ali Abit Silurio GF4 Titanum 4200 OTES za 53.000 SIT?

Klemenn ::

abit siluro otes :\

morphling1 ::

kuglvinkl, zdaj sem našel sliko zadnje strani , lotanje novega konektrorja na zadnji strani pri katerem bi bilo pini pravokotno na kartico ne bi smel biti problem, lahko pa tudi direkt žice nalotaš na pine in imaš malo naprej potem molex priključek, pa to se da tako narediti, da vrnitev v prvotno stanje ni problematična.
Zdaj more samo še kartica priti v SLO. Bral sem da je razlika med pro in non-pro ~10 funtov tako da je za računat tam okrog 65000-70000 za to kartico.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

hm...cca 200$ so hotl met tut za gf4 ti4200 pa so ble cene na zacetku pr nas okol 50-55k sit...nevem zakaj bi biu r9500pro tok drazji ce je pa priporocena cena ista.:\ :\ :\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Sem na pamet govoril, sicer pa cene v evropi so okrog 220 eurov kar je ~enako kot USD, tako da pomoje lahko realno pričakuješ med 60 in 65ksit. Kar se mi zdi za kartico s 128 mb , enako strukturo kot 9700 razen 128bit vodila, kar dober nakup, sploh če pomisliš koliko stanejo 4200 ver s 128mb rama da o 4400/4600 ne govorim.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041230 (23628) sharp
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714873 (4142) Gejmer
»

Gf4 4200 128 mb ali Radeon 9500 128mb

Oddelek: Kaj kupiti
131012 (734) boštjan
»

Radeon 9500 PRO (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
855595 (3965) Klemenn

Več podobnih tem