» »

RIM odpušča zaradi slabih rezultatov

RIM odpušča zaradi slabih rezultatov

CNet - Kanadski proizvajalec blackberryjev RIM uresničuje napovedi iz preteklega meseca in najavlja odpuščanja. V sklopu "optimizacije stroškov" se bodo "osredotočili na odpravo podvojenih mest in preusmeritvijo virov v področja, ki ponujajo največje možnosti za rast." To z drugimi besedami pomeni, da bo zaposlitev izgubilo okrog dva tisoč ljudi. Pri tem ne gre le za delovna mesta v Severni Ameriki, ampak tudi drugod, kjer je RIM prisoten. Zaposlene iz Amerike bodo o prekinitvi pogodb začeli obveščati prihodnji teden, preostale pa nekoliko kasneje.

RIM poudarja, da so bili v preteklih letih deležni silovite rasti, zaradi česar so v petih letih početverili število zaposlenih. Ker se rast upočasnjuje in za vzdrževanje tržnega položaja v nasprotju z njegovim povečevanjem ne potrebujejo več toliko zaposlenih, je krčenje stroškov logična poteza. V prvem četrtletju fiskalnega leta 2012 so se namreč prihodki znižali za 12 odstotkov na 4,9 milijarde dolarjev. Podjetje tepe predvsem slaba prodaja tabličnega računalnika PlayBook, ki je daleč pod pričakovanji (doslej le pol milijona enot), in pešanje povpraševanja po blackberryjih.

24 komentarjev

gruntfürmich ::

...koštalo bo to odpuščanje veliko, profitirali bodo veliko manj kot če bi na drugih področjih optimirali poslovanje, izgubili bodo par dobrih kadrov, ampak koga to briga; cene delnic bodo poskočile...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

narodno ::

RIM in Nokia, včasih mogotca, danes jima prede trda. Kako hitro se vse obrne, škoda.

Marat ::

narodno je izjavil:

RIM in Nokia, včasih mogotca, danes jima prede trda. Kako hitro se vse obrne, škoda.

Hitro se obrne zato ker sta se ona dva prepočasi obračala (kot dva tankerja) :P

HardFu ::

Namesto da odpuscajo bi lahko najeli kaksne usability experte. Sem imel Blackberryja kaksnih 14 dni. Piece of crap.
http://codeable.io

kixs ::

Na vsak telefon se moras navadit.

Looooooka ::

V tem tisocletju pricakujemo, da se naprave navadijo na nas...ne obratno :)

deadbeef ::

HardFu je izjavil:

Namesto da odpuscajo bi lahko najeli kaksne usability experte. Sem imel Blackberryja kaksnih 14 dni. Piece of crap.



Mogoče zate, ker ti je telefon igrača. Jaz uporabljam BlackBerry telefone že kake 3 leta, in nisem še našel telefona, ki bi imel bolj zrihtan push mail, kot ga ima BlackBerry.

HardFu ::

Aja no, glede na to, da sva ocitno ovce skupaj pasla, bo temu ze res tako.

Kaksna igraca neki, telefon 90% uporabljam za potrebe podjetja. Si pa lastim iPhone4, in mislim da ima prakticno vse bolj zrihtano kot BlackBerry. (in prodajna statistika mi bo to verjetno kar potrdila)
http://codeable.io

borča ::

Govorite o uporabi telefona v poslovne namene? BlackBerry in iPhone to nista, ker sta kompatibilna samo vsak z sabo in drugo. Nokia E72, E51 in še kakšna sta praktični orodji za vsakega poslovneža. Nekatere android naprave pa itak.

nekikr ::

iLukeBerry: lahko v dveh stavkih napišeš kako je to implementirano, da je tako dobro?

HardFu ::

Borut, ne vem no, meni ustreza, ves cas je v syncu z macom, tako da imam prakticno vse podatke podvojene, aplikacije mi omogocajo prakticno isto rabo kot na racunalniku, torej mail, safari, support applikacije, paypal, billings... Glede na to da smo v spletnem poslu bi z E72 bolj tezko testiral spletne strani za pametne telefone, placeval z paypalom... itd.
http://codeable.io

jype ::

ILukeBerry> in nisem še našel telefona, ki bi imel bolj zrihtan push mail, kot ga ima BlackBerry.

Ga ni.

HardPhuck> bi z E72 bolj tezko testiral spletne strani za pametne telefone

Težje kot z iPhone zagotovo, ja. Po drugi strani na E72 lahko tipkaš vsaj trikrat hitreje kot na iPhone, tudi če si "strokovnjak" za tipkanje na zaslon na dotik.

Gre za bistveno različne načine uporabe, tako da je težko narediti smiselno primerjavo.

HardFu ::

jype, si probal? (Mislim tipkati na iPhone)

Drugace pa se strinjam verjetno je brezveze direktno primerjati ker imajo vsak svojo namembnost in ciljno publiko.
http://codeable.io

para! ::

Ej, pa kaj je s tem push mejlom, a sm js mal zaostal, ker se mi zdi princip, po katerem telefon na vsake toliko časa synca pošto ustrezna rešitev?

Torej, ko pride nov mejl, mail app na telefonu zatuli. Kako imajo to rešeno blackberryji, da so deležni take hvale?

lp
Death before dishonor!

HardFu ::

Tudi meni ni cist jasno, sicer imam push notifications vklopljene, tako da takoj, ko dobim mail, mi telefon javi in pokaze.
http://codeable.io

deadbeef ::

BlackBerry telefoni so povezani na BIS (za posameznike) ali BES strežnike (za podjetja), recimo, če si povezan na BIS (BlackBerry Internet Service) potem, si skonfiguriraš email na telefonu.. te nastavitve se prenesejo na BIS strežnik, potem pa BIS strežnik gleda a je nova pošta ali ni, če je ti jo strežnik scuza dol iz npr. gmaila, zakriptira in skompresira te pošlje na telefon, tako telefonu ni stalo treba gledat a je nov email ali ni, kar prišpara na batariji/podatkih + tega email na telefon prileti skompresiran in zakriptiran. Prav tako je z brskalnikom, vse strani katere obiskuješ grejo čez BIS server oz. skoraj vse aplikacije, FB, Twitter gre čez BIS/BES. Ravno v tem je poanta BlackBerry telefona, da ima "svoje omrežje" za serviranje podatkov, če nimaš blackberry naročnine, kar pomeni da nisi povezan na BIS/BES, je brezveze, da imaš BlackBerry-ja.

Shema BIS



Še BES

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

HardFu ::

In v cem je tukaj razlika z Google push notifikacijami, glede nato da si v tem primeru povezan na Google Exchange in prakticno isto sekundo dobis mail?
(Razen enkripcije, o tem nisem preprican, niti se mi ne da googlat :))
http://codeable.io

BaToCarx ::

Hm potem mora telefon nonstop bit povezan na net? Kolk to skrajša čas delovanja? Pa BIS al BES bere vse tvoje emaile in promet? Ne hvala.

techfreak :) ::

BES si lahko doma postaviš pa ti nobeden drug ne bo bral emailov.

BaToCarx ::

A je free? Mislim daj kak link na tutorial al kaj da preberem tko za info.

nekikr ::

Hm potem mora telefon nonstop bit povezan na net? Kolk to skrajša čas delovanja?

Če je povezan na Edge potem baterija ni problem. Pri meni se avtonomija nič ne zmanjša (oz. neopazno), preko google exchange pa dobiš mail isti moment kot prileti v mailbox.
Za BES vem, da je super zadeva, za BIS me pa še nihče ni znal prepričati oz. kaj bolje razložiti kakšne so prednosti.

deadbeef ::

BaToCarx je izjavil:

Hm potem mora telefon nonstop bit povezan na net? Kolk to skrajša čas delovanja? Pa BIS al BES bere vse tvoje emaile in promet? Ne hvala.


Ja telefon je stalno povezan na 3G, EDGE ali WiFi, ko pride nov email, se uspostavi podatkovna povezava ane, nevem kaj tebi ni jasno. BlackBerryji imajo zelo dobre batarije tudi sam OS je zelo optimiziran, da varčuje z batarijo.

BaToCarx ::

Mi je dovolj jasno, sicer so pa že pred tabo odgovorili. Mene zanima tisti DIY... čakam odgovor od techfreaka :). @iLukeBerry nočem od iste firme..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

deadbeef ::

BaToCarx je izjavil:

A je free? Mislim daj kak link na tutorial al kaj da preberem tko za info.


Get BlackBerry Enterprise Server Express for free!

BlackBerry® Enterprise Server Express wirelessly synchronizes Microsoft® Exchange or IBM® Lotus® Domino® with BlackBerry smartphones. It provides advanced BlackBerry smartphone business features with no software license fees or additional per user license fees, and works with most personal BlackBerry data plans or BlackBerry enterprise data plans.

http://us.blackberry.com/apps-software/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145875 (4420) PrimozR
»

Android je največja platforma v ZDA

Oddelek: Novice / Android
114996 (3999) PrimozR
»

Mosaid toži Nvidio in druge

Oddelek: Novice / Tožbe
72639 (2059) Senitel
»

Nokia še vedno kraljuje

Oddelek: Novice / Rezultati
164642 (4032) Gandalfar
»

Prodaja pametnih telefonov dosegla najnižjo rast doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
558684 (6765) sith

Več podobnih tem