» »

Problem wireless povezave

Problem wireless povezave

zdovcj ::

Živjo!

Imam problem z wireless povezavo na svojem laptopu.
Povezava nekaj časa deluje normalno, potem pa se kar naenkrat odloči, da mi na ikoni pokaže rumen trikotnik s klicajem. Če to ikono preletim z miško mi napiše: No network access. Če preletim ime povezave, tam kjer kaže povezave pa: Limited access. Povezava mi že kakšne pol minute, preden se pojavi to opozorilo, ne deluje. Povezava se spet popravi, če kliknem na wireless ikono v taskbar vrstici in označim svojo povezavo.
Če to naredim, se mi povezava popravi v približno 10-ih sekundah, če pa tega ne naredim, se problem sploh ne popravi.

Ta problem se lahko pojavi 1x na teden, lahko pa na vsake 5 min. Kakor računalniku paše.
Napaka je zelo moteča pri brskanju po internetu, največji problem pa je, ko hočem z interneta potegniti kakšen večji file.

Ideje?
Hvala

butec ::

ročno nastavi tcp protokol (IP in DNS)
problem je verjetno v router-ju poglej če je kak novejši Firmware na voljo......

imagodei ::

A imaš zadnje driverje za WiFi?
- Hoc est qui sumus -

zdovcj ::

Router izleda, kot da ima najnovejši firmware.
Ali si kot driverje za WiFi mislil isto kot butec, ali si mislil driverje na laptopu? Ker laptop je star samo kakšne pol leta in mislim, da ne bi smel biti problem.

Za sedaj sem ročno nastavil internetne nastavitve.
Danes mi ne prekinja povezave, tako da bo gotovo treba počakati nekaj dni, da vidim, ali je vse vredu.

Upam, da zaradi tega ne bom imel problemov s povezavo na eduroam ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zdovcj ()

zdovcj ::

Ne, to ni pomagalo. Stvar se mi je že spet ponovila

+Driverji na računalniku so up to date

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zdovcj ()

imagodei ::

Mislil sem gonilnike na lapiču.

A imaš še kakšno wireless napravo, da lahko ugotovimo skupni imenovalec (ali je problem v Routerju ali z napravo)?

Vidim, da si napisal, da povezavo lahko popraviš s klikom na Popravi povezavo na ikonici. A pomaga tudi, če resetiraš Router?
- Hoc est qui sumus -

zdovcj ::

Za popravilo povezave mi sploh ni treba klikniti Popravi povezavo. To mi je pri tej napaki najbolj čudno. Dovolj je samo, da kliknem na ikonico za jakost signala, da se mi prikažejo vse wireless povezave in počakam nekaj sekund. Nobeno pritiskanje na komande ni potrebno.

Sedaj mi je uspelo še slikati kako izgleda.

Takole se pokaže na začetku:

Ikonica


Takole pa izgleda, če kliknem na ikonico za moč signala v taskbar vrstici:

Napaka razsirjeno


Ko odprem meni, ki je prikazan na drugi sliki, se mi povezava brez kakršnihkoli dodatnih postopkov sama popravi v približno 10-ih sekundah.
Če ga ne odprem, se sploh ne popravi.

Če Resetiram router se mi seveda popravi, saj vmes popolnoma izgubi povezavo in se na novo postavi.

Lahko se tudi potrudim in računalnik nesem na sosedov wireless, samo problem je, ker se mi ta napaka včasih pojavi enkrat na dva tedna, včasih pa vsakih 5 min. Če bo tam vse vredu, ne bomo mogli izključiti, da je problem na računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

imagodei ::

Mogoče far fetched, ampak mi je ravno šlo skozi mozeg... A imaš slučajno označeno, da ti ob neaktivnosti WiFi ugasne? Kot možnost šparanja z baterijo? Al pa mogoče kakšno manj drastično varianto Power Managementa, da ti npr. podaljšuje življenjsko dobo baterije in zato oddaja z minimalno potrebno močjo?

Preveri nastavitve v Device Managerju.
- Hoc est qui sumus -

zdovcj ::

To ne more biti. Laptop mi teče na High performance power planu in na kablu. Tudi na nastavitvah je delovanje wireless adapterja nastavljeno na high performance
To je bila ena izmed prvih stvari, ki sem jo preveril.

imagodei ::

Jah, it was just a thought, nisi delil z nami cele zgodovine tvojega troubleshootanja

Jz bi namest tebe probal izključevat vzroke. Če ne veš, a je problem na routerju ali na kartici, je težko reševat. Dej zraven še en laptop (al pa GSM z Wirelessom), pa glej, če ob istem času padeta dol oz. če druga naprava sploh pade dol.
- Hoc est qui sumus -

zdovcj ::

Ok, Sedaj mi je uspelo ugotoviti, da je problem na routerju. Ko mi je prekinilo povezavo, sem se poskusil povezati na omrežje z mobitelom, s tem pa se je povezava popravila tudi na računalniku.

Kaj pa na routerju lahko sploh naredim razen to, da posodobim firmware? Meni vse nastavitve zgledajo ok.

amigo_no1 ::

Afterburner daš na auto, mogooče kakšna nekompatibilna zaščita ?

zdovcj ::

Kaj sploh je to? Google mi ni našel nič pametnega. Pregledal sem tudi manual za router in sploh ni omenjene besede afterburner.

Uporabljam modem: SI2000 Sinope568 IAD

lonz ::

Meni je nekaj podobnega delalo ko sem uporabljal WPA2 enkripcijo. Ko sem nastavil na WPA je blo O.K. Zakaj in kako pa je blo pol O.K. pa mi ni jasno.
...arrrrrr, shiver me timbers...

makomako ::

Pozdrav!

Zanima me, če se da na siolovem sinope wireles ruterju blokirati mac adresso od enega računalnika, ker mi en sosed hodi gor in mi potem zabije net s torrenti. Zaščito z geslom ne pride v poštev.

Hvala, LP

makomako ::

Sem že našel in nastavil v nastavitvah wireles-a.

lp

cegu ::

Zakaj pa zaščita z geslom ne pride v poštev?

teedy ::

Lp, imam problem z vzpostavljanjem brezžične povezave preko prenosnika. Problem je v računalniku, saj se mi drugi prenosnik poveže in deluje brez problema.
Povezavo mi zazna, in se tudi "poveže" ( povezava je vzpostavljena), vendar zraven piše: no internet access. V nadzorni plošči pod omrežnimi nastavitvami pa mi javi napako: Windows could not automatically detect this network's proxy settings. Probal sem še enkrat naložiti driverje, pa še zmer isto. Kakšna ideja?

lp

amigo_no1 ::

Odstrani na routerju mac filtriranje.
Daj prenosnik 1 meter stran od routerja.Izklopi vse wep/wpa zaščite na routerju (lahko da wifi kartica v prenosniku ne podpira wpa2) .

teedy ::

Moralo bi, v bistvu je to postalo "čez noč", prej je deloval normalno, tudi če spremenim nastavitve na routerju, bo delovalo samo pri meni? (prenosnik je od prijatelja)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet povezan, spletnih strani ne odpre

Oddelek: Pomoč in nasveti
201814 (1480) solatko
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418298 (11235) Hayabusa
»

prenosnik in povezava z internetom preko routerja - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
92376 (1860) Miro-Slav
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951252 (23002) simone
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253642 (3402) ToJo

Več podobnih tem