» »

Instalacija Ubunta na USBkljuc?

Instalacija Ubunta na USBkljuc?

Pesimist ::

Zanima me, ce instalacija Ubuntu 11.04 na USB kljuc deluje v enakem smislu kot USB starup disk iz USB kluca?

Torej zdaj trneutno imam USB startup disk in deluje vse lepo in prav, vendar bi jaz vseeno reje imel na tem USB kljucu instaliuran ubuntu.

Zadevo bi pa vseeno enako uporabljal na vec razlicnih racunalnikih, kot do sedaj USB startup disk. Nisem pa preprican, ce bodo razlicne konfiguracije bootale zadevo sploh, saj trenutno mi starejsi racunalniki bootajo USB startaup disk samo ce je zadeva na FAT 16 particiji.
  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Zanima me, ce instalacija Ubuntu 11.04 na USB kljuc deluje v enakem smislu kot USB starup disk iz USB kluca?


Ne.

LiveCD/LiveUSB in klasična namestitev Ubuntu sta različni zadevi. Lahko pa namestiš Ubuntu na USB ključ če želiš.

Pazi pa na to, da boš izbral pri namestitev opcijo, kjer ti Grub2 namesti na USB ključ.

Pesimist ::

Sej bi odstrano ostale diske oz jih v biosu odklopo prej. Samo te moram azdevo tudi isntalat na tistem kompu kerem mislim koristiti. To so pa res stari kompi ki niti USB boot ne sfolgajo ce je disk v fat32. Zaj nevem al nevidijo fat32 al pa samo limita nad 4GB ne.

zee ::

Stari racunalniki se tipicno ne znajo zagnati iz USB kljucka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Icematxyz ::

Samo te moram azdevo tudi isntalat na tistem kompu kerem mislim koristiti.


Če gre za odprto kodne gonilnike bolj ali manj lahko uporabljaš ključ na več računalnikih. Se pravi na več računalnikih, ampak seveda če na vseh deluje Ubuntu dobro z odprto kodnimi gonilniki. Ker pa praviš, da ne veš če bo šlo ali ne, ker imaš starejšo strojno opremo in si opazil neke težave, pa ti lahko rečem samo: poskusi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu težave

Oddelek: Operacijski sistemi
152751 (2393) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093166631 (124224) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813188721 (154660) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981175556 (148203) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20650555 (40417) Icematxyz

Več podobnih tem