» »

Študentsko delo

Študentsko delo

kronos_10_ ::

To leto sem se odloču da bom delu prek študenta ampak sedaj sem izvedel da imam omejitev le 3.500 evrov...kar prekoračim se mi odbije 17% davka. Seveda sem vzdrževan član. Me zanima če kdo ve kako bi se to omejitev zvišalo? Poznam za eno in to da greš na davčno upravo in tam se prijaviš kot nevzdrževan član torej use ugodnosti so ti ukinjene...se ti pa omejitev zviša na 10.300 evru. Mene pa zanima če je to res? In če bi se recimo sedaj za samo julij in avgust odjavu ( potem mi poteče status dijaka ) bi ta omejitev lih tako veljala ali bi moral use otroške doklade vračat? Če je res kot so meni povedali...da se izognem davku bi se moral zadnja dva meseca prijavit kot nevzdrževan član...zato ker sem prišel do 3.500 evrov...in če bi to naredil bi se mi zvišalo na 10.300 evrov in ne bi plačevat davka. Sem tudi preračunu da bi bil davek večji od od otroških dodatkov. In sem slišal da se otroške doklade ki sem jih do sedaj dobil ne bi bilo treba vračat. Bi rabu kak nasvet al pa vsaj potrdilo če je to res? In ali obstaja polvzdrževan član....baje da ima omejitev 6.000 evru ostanejo mu tudi otroški dokladi sam zavarovanje si sam sam plačuje...to mi je tudi nekdo rekel sam ko sem to drugim omenjal ni noben vedel za nič..?? Hvala za odgovore! Lp.

Isotropic ::

mocno dvomim, da bos v teh 2-3 mesecih prekoracil to mejo...

Lonsarg ::

Poleg tega se ti davek obračuna samo na tisto vsoto ki greš čez 3500, ne na vse.

BlaY0 ::

kronos_10: Welcome to the world kjer vsi pošteni ljudje plačujejo/mo davke ;)

Tatmrmm ::

BlaY0 je izjavil:

kronos_10: Welcome to the world kjer vsi pošteni ljudje plačujejo/mo davke ;)

nasedu je propagandi

alexmarsic ::

Bodi na 2 študentskih servisih hkrati in si rešu dilemo tako sem jaz delal

bluefish ::

Lahko si na desetih, pa ti ne pomaga, ker gredo podatki tako ali tako na davčno.

alexmarsic ::

Meni niso še do zdaj nič ...Ker naša država je tako glupa ni nič še obdavčila v zadnjih 2 letih

RockyS ::

Takšna podjetja bi morala država kaznovat oz. preprečit najem študentskega dela, naj vzamejo koga iz borze.
Vem da ni iz IT stroke ampak vseeno, tudi tam se pojavljajo bedarije
PRODAJA MODNIH OBLAČIL 27.06.2011 02/787-69-10
Prostih mest: 1 ŠTUDENT/KA Kont. oseba: ŠS MB, PE PTUJ
Kraj dela: PTUJ Opombe: SAMO POČITNIŠKO DELO NE PRIDE V POŠTEV-GRE ZA DELO ZA DALJ ČASA;OSEBA MORA IMETI SMISEL ZA MODO
Datum: TAKOJ-ZA VSAJ 1 LETO
Plačilo: PO DOGOVORU
Zahtev. znanja: KONČANA SŠ

Mavrik ::

RockyS je izjavil:

Takšna podjetja bi morala država kaznovat oz. preprečit najem študentskega dela, naj vzamejo koga iz borze.


Saj je hotela. Pa ste šli glasovat proti na referendum.
The truth is rarely pure and never simple.

kronos_10_ ::

Delam že celotno leto tako da sem že prekoraču!
Sem že prišel preko 3500 evru zaslužka.

@BlayO
ja dobrodošel v svetu neplačevanja malice in potnih stroškov...neštetja delovne dobe in izkoriščanja! Ko ti nočejo dati pogodbe ker se jim tako ko delaš preko študenta veliko bolj obrestuje. In da mi odbijejo še davek potem pa bi res imel minimalni zaslužek. Da imaš dobrih 600 evru plače..kar odbiješ malico in potne...in nato da bi ti še 100 evru odbili davek. Pomoje ti ne živiš v tem svetu?

@bluefish je povedal pravilno vse gre na davčno tako da ni važno kje si.
Torej a mi zna kdo povedat če se prepišem na nevzdrževanega člana za ta dva meseca dokler mam še status...a potem vso prekoračitev naj 3500 evru mi ne bo treba plačevat davka?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Bo treba kar plačat davek. Kje si ti slišal da se "prepišeš"??? Starš se odloči ali te bo vzdrževal ali ne. To lahko stori preko delodajalca ali do 7.2. naslednje leto na DURS pošlje vlogo za uveljavljanje olajša za vzdrževane družinske člane. Če ima rešeno prek delodajalca, potem ga more obvestiti da preklicuje tvoje vzdrževanje, zato da on (delodajalec) ne upošteva več olajšave pri izračunu akontacije za dohodnino.

Če ne boš prebil 10.300 v celem letu, je olajšava 6.200. Torej če boš zaslužil 8.000, boš dolžan plačati 288 dohodnine. Če ti bo ŠS nakazoval akontacijo, toliko manj. Itak pa po ZDoh staršu ne pripada več olajšava čim ti s "študentskim" zaslužkom presežeš olajšavo za vsakega drugega vzdrževanega družinskega člana, ki za 2011 znaša 2.320. Te tvoje dohodke mora starš po zakonu prijaviti v svoji napovedi za odmero, ti pa tudi. Danes je to avtomatsko, ker dobiš informativni izračun. Če te je fotr prijavil (prijavi te s tvojo davčno številko) kot vzdrževanega oziroma je to zanj nardila njegova firma, ti pa boš prek ŠS zaslužil več kot 2.320 bodo fotru vzeli dodatek in moral bo precej doplačati, ker je njegov delodajalec čez leto zanj plačeval premalo akontacije.

Kar se tiče "dobrodošlice"... si glasoval za zakon o malem delu?

Če te bo še kaj zanimalo pa kar prašaj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kronos_10_ ::

@Blayo
Na m servisu sm to slišal. Menni so na davčni dali samo nek obrazec za itpolnit...tam napišem mesece katere bi bil rad nevzdrževan član...torej jaz bom recimo zdej napisu da od julija naprej nebom več vzdrževan član....a potem će recimo zaslužim 6.000 evru a potem mi ne bo treba plačevat davka? Ker ko nevzdrževan član lahko zaslužiš 10.300?

Ma najprej sm mislu da to malo delo je namenjeno samo študentom...in sicer da bi ga omejili na 720 ur če se ne motim. S tem bi se strinjal ker zaradi tega je veliko ljudi brez služb. Sam potem sm zvedu da se to navezuje na use in tudi na upokojence...tko da sm glasoval proti :)
a ti odobruješ da študentom ne plačujejo dodatkov?

SasoS ::

Vzdrževani člani se upoštevajo sorazmerno po mesecih. Če se odjaviš za 2 meseca, potem lahko samo te dva meseca zaslužiš več.

Mehmed ::

kronos_10_ je izjavil:

Sam potem sm zvedu da se to navezuje na use in tudi na upokojence...tko da sm glasoval proti :)


Ha?

bluefish ::

Sam potem sm zvedu da se to navezuje na use in tudi na upokojence...
Še en, ki se boji 70 let starega ateja in 80 let stare babice, ki mu bosta odžirala delo.

Mehmed ::

V bistvu se huje. 70-letni ate in 80-letna babica bi z omejitvijo na dva dneva v tednu ga ocitno prekasala po produktivnosti.
Tak folk bi naceloma moru neko obliko invalidnine dobivat, tko da ne vem zakaj se matra s studentskim delom sploh :S

eieieie1 ::

kronos_10_ je izjavil:


a ti odobruješ da študentom ne plačujejo dodatkov?



A ti z zdajšnjim študentskim delom pripadajo kakšni dodatki? O.o

Marat ::

Mavrik je izjavil:

RockyS je izjavil:

Takšna podjetja bi morala država kaznovat oz. preprečit najem študentskega dela, naj vzamejo koga iz borze.


Saj je hotela. Pa ste šli glasovat proti na referendum.

+1 :))

Mislim da se bo v naslednjih letih folk še dost po glavi tolkel da je tolkrat obkrožil PROTI na referendumih...

eieieie1 ::

Saj večina jih je pač glasovala tako, kot so jim študentski servisi vtepli v glavo... Res je smešno ko kakega dijaka postaviš na trdna tla, ko mu zabiješ par argumentov, zakaj bi moral glasovati za.

Je pa žalostno da je toliko dijakov/študentov glasovalo proti pokojninski reformi, saj bo to nas najbolj teplo, ko bomo začeli delat, ker bomo morali vzdrževat tako maso upokojencev. Še bolj žalostno je pa to, da se starši teh otrok ne zavedajo, da bodo s tem uteževali življenja svojih otrokov... ;(

kronos_10_ ::

@SasoS
Hvala ti...usaj ena koristna infirmacija :)
Use ostalo je iz teme!
Za use ostale evo tukej Malo delo - referendum
Pa razpišite se! :)

razed ::

Imam vprašanje: kako se izognem davku? Julija sem podelal za 960€, avgusta in septembra pa bo podoben znesek... Sem prijavljen na 1 servisu in na eno napotnico.
LP

St235 ::

Najlažje tako da ga plačaš.

Pri nakazilu 960 ti bo tako ali tako ŠS trgal akontacijo. Kaj bo pa na letni ravni je pa odvisno od celoletnega prihodka.

razed ::

St235 je izjavil:

Najlažje tako da ga plačaš.

Pri nakazilu 960 ti bo tako ali tako ŠS trgal akontacijo. Kaj bo pa na letni ravni je pa odvisno od celoletnega prihodka.


Koliko % pa je davek? A ni tako da ga dobiš nazaj čez 1 leto? Celotni prihodek v teh mesecih bo maximalno 3100€.

St235 ::

če bo letni prihodek 3100€ potem ne boš presegel praga in ti bo akontacija v celoti vrnjena.

Dejanska vrednost akontacije je 22,5%.

BCSman ::

ve kdo za kako podjetje v Lj kjer skoz rabjo nove študente ker pač nihče noče dosti časa delat zarad nizkega plačila/dosti dela al karkoli.

Mehmed ::

Mcdonalds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Blinder ::

nič ne boš dobil
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina študent + s.p.

Oddelek: Loža
202480 (1922) jernejl
»

FE praksa-davki

Oddelek: Šola
121258 (1056) by00
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712963 (11582) pirlo
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815030 (12320) St235
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015564 (11287) gGiF

Več podobnih tem