» »

Whitler

Whitler

«
1
2 3

zetko ::

Napovedi,občutki...:D:D

Men se stvar full uredu zdi sploh kar se šminke tiče edin mal počasna, sam je še beta.....bomo vidl kaj bo u konči verziji:D

tonic ::

WHISTLER, ja so res razred više; čeprav imam instaliran beta 1, in jih že uporabljam lep čas - mi lavfajo brez problema, sploh se ne spomnim če so se mi kdaj zrušli (zmrzneli), sploh ne vem ali imajo Blue ali Black Screen,...; AMPAK pozor to so šele BETA 1!!!

Prvič sem pod MS WIN platformo(pod WHISTLERjem seveda) usposobil to, da mi na skener in printer delata oba istočasno (oba sta na LPT); prej sem recimo: če sem uporabljal printer in sem nato hotel uporabljat skener, sem mogo kišto resitirat in ga šele nato uporabljat in obratno seveda.
Sedaj pa oboje špila brez problema!!!

Večina šminke si lahk odklopiš (ponastaviš po želji) in si jih narediš podobne kot predhodne različice(WIN98/ME).

Final relis bo po mojem mnenju res velik korak za MS; s tem se bodo tudi postavile(zastavile) nove meje(zahteve) naslednjih operacijskih sistemov in programske opreme nasploh!

asteroidk ::

folk dejte se sprjaznt da whistlerja nebo! :))
bo windows XP - experiences (or samting) ;))))))))
whistler je biu samo codename;)
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

tonic ::

pa sa fsi vemo za kaj se gre: ni vazno ime!!!

Loki ::

Ke si ga dobil?
A mas link?

A kdo ve, kako postanes uradni preizkusevalec (kot je Andrej)?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

ma whistler bo cool.
roberto: naceloma je zelo tezko prit not. ko pa si enkrat notri pa sodelujes pa si avtomatsko povabljen tudi za testiranje drugih programov... uradno pot je, da posljes prazen mail na betareq@microft.com in sledis navodilom... drugace pa je za whistlerja program ze zaprt kar nekaj casa... pocasi se bo zacel delat seznam za naslednjika...
Obcutki so zlo dobri, se posebej najnovejsi build zgleda res dobro...

Loki ::

A bi me lahko obvestil po m@ilu, ko bo request za nasalednji build?

A mores za to spremljat kaksen newsgroup?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

recimo ce bo kaj ti lahko posljem po mailu.
Drugace pa te zadeve niso javno - torej nikjer ne pise kdaj bo MS zacel delat seznam itd...
V newsgroupah ponavadi ne dobis teh informacij, drugace pa lahko v njih zves zelo veliko... recimo na msnews.microsoft.com strezniku mas polno newsgroup. 3 tudi za whistlerja...

tejo ::

Kolikor sem videl na internetu in v Joker-ju so Windows XP samo našminkani Win2k in igre deluje svinjsko počasli, pa še driverje za Win2k uporablja. Mislim da so ti windows brezzvezni, ampak saj bom mogoče spremenil mnenje ko jih dobim. A mi lahko kdo pove, kje bi jih dobil? No, vsaj BETA 1 ali 2 verzijo.

Sergio ::

tejo: narobe razumeš. v jokerju je pisalo da je Beta 1 taka, ker so samo hoteli stestirati odziv na user interface.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tejo ::

Jest nimam cajt vsega prebrat, sem sam na hitr preletu.
Pa ke vsi dobite BETA 1 ali 2 jest je pa ne morem in ne morem?

andrej ::

ma beta 1 je ze tak stara, da se je ne splaca vec uporabljat... UI je v novejsih buildih cisto drugacen... Drugace pa XP niso samo w2k + novi UI. Sprememb in novosti je tolko, da napolnijo vec kot 130 strani s kjratkimi (par vrstic) opisi...
beta 2 se ni...

tejo ::

OK, saj ti verjamem.

Loki ::

Kuk rama pa sploh porablja ta UI?
Po enih slikah, k sem jih videl na MS, se mi zdi, da veliko.
A bo whistler mel podporo za services?
I left my wallet in El Segundo

tonic ::

po navodilih min 64M

Loki ::

Andrej a je v tistem reply e-mailu obvezno treba dat naslov, ipd?
I left my wallet in El Segundo

baghera ::

Kako je z drijverji pri beta verzijah Win XP ?
A se da kr od win2000 uzet. To mislm drajverje za modem, 3D pospeševalc....
Al pa directX, kak je z njim.

Loki ::

Tiste naprave, za katere gonilnikov za XP ni, bodo mirno delovale tudi z 2000 driverji.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

roberto: tak od oka je zlo tezko povedat kolko pomnilnika pozere ta UI, vendar ne kaj bistveno vec kot prej.Tocne stevilke pa zaenkrat ne vem.
v mailu pa moras dat pravi naslov, drugace nimas kam dobivat CD-je...
baghera: xp bodo imeli vec driverjev kot w2k. ce pa jih se ne bo, pa bos lahko uporabo tudi w2k gonilnike za vecino naprav. direct X 8 je vgrajen v sistem.
roberto: kaj mislis z services?

Loki ::

Sklepam, da je to zastonj, andrej?

Da ne bo moj fotr gledal, ko bom dobival CD z xxx vsoto za placat.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

seveda je zastonj - pravi tehnicni beta preizkusevalci dobijo CD-je zastonj po posti - btw: vsaka posilja stane MS okrog 250.000 USD, zato ravno ne posiljajo tega vsem, ki se prijavijo.:D
Drugace pa lahko ze prej zadeve downloadas z posebnega streznika...
Vcasih pa nasi cariniki tudi kaj zabluzijo pa moras placat takso. Pa sem zenski razlagal, da je to preizkusno, pa da ne gre za prodajo pa ni stekala... ampak to je samo vcasih...

Loki ::

Meni start/ programs/ administrative tools/ services.
Sicer sem pa ze dobil odgovor.
A bojo mel kaksen program, s katerim bos lahko instaliral service (s tem ne mislim servany in instserv)?

Sam ce pa stvar downloadas, zakaj mores dat poj naslov?
I left my wallet in El Segundo

kuntek ::

Se da kje kako Beta verzijo XP-jov downloadat????

Loki ::

Ja, z kaksnih warez strani, ampak linka ne vem in ga tudi nocem vedeti.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

roberto: naslov das da dobis cd-je in ostale stvari. downloadas pa lahko ce hoces. v bistvu ti hitreje downloadas zadevo, kot pa se CD nastancajo pa odposlejo, ceprav se naceloma CD posljejo expres, tak da jih dobis v 2 dneh. pa naslov rabis, da na koncu dobi finalno verzijo v skatli:D
servisi se instalirajo enako kot v vseh prejsnjih verzijah. ce pa hoces navaden program spremenit v servis pa bos se vedno moral uporabit srvany.a mas kaj drugega v mislih?

zetko ::

Mene pa zanima če je še kdo meu podobn problem. U win98 mi usi com porti delajo A-OK, sam u win2k pa u whistler beta 1 mi pa mislm da mi za com 2 pa 3 napiše error kar je dost nerodno k mam tm modem gor :'(

andrej ::

probaj updatat BIOS. Nazadnje ko sem uporablal COM (kaksni 2 leti nazaj) je bla to resitev...

zetko ::

10x.....bom probu :D

Loki ::

Andrej a ves ti kaksen relativno pameten razlog, zakaj naj bi postal beta tester za XP? (v tistmu e-mailu hocejo vedt, pa nocem kej zamocit).
TIA
I left my wallet in El Segundo

JLP ::

A ni to očitno? Da najdeš čimveč hroščev in reportaš nazaj kdaj se pojavjo pod kakšnimi pogoji in podobno. Pa kašn stack dump pošleš zravn da jm pomagaš.
Live long and prosper!

andrej ::

kaksnega univerzalnega razloga, ki bi prijel ni. drugace pa recimo lahko probas s tem kar je JLP reko. osebno pa mislim, da bi bolj palilo, ce bi jim reko, da si developer in da tvoje "sluzba" pac zahteva, da si vedno na tekocem z novostmi. drugace pa je najboljse, da kar napises kak je tvoja situacije. recimo marsikdo, bi napisal da je zelo izkusen preizkusevalec, bla bla bla, ampak teh je v programu ze dovolj. velikokrat bolj pali, da poves, da se nisi nikoli beta testiral, ker iscejo tudi bolj zacetnike...
drugace pa bo v whistlerja bolj tezko prit, ker bo beta2 veni v kratkem, lista pa je ze zakljucena. dejstvo, ki otezuje celotno stvar je tudi, da so testerje pobrali kar iz dveh prejsnjih programov win ME in w2k, tak da je testerjev dovolj...
Drugace pa ti kar napisi kar ti mislis, da je najbolje. sanse imas tak v vsakem primeru iste...
nekaj vec sans bi edino imel, ce bi imel dostop do Itanium masine:D

zetko ::

A ni dost lažji da piratu rečeš da ti jih da :D

andrej ::

hm, "moj" nacin:
1. to je legalno
2. imas dostop do sistema takoj ko pride ven (ne rabis cakat na crackano verzijo)
3. brezplacno dobis CD-je
4. imas neposreden kontakt z ljudmi, ki ta sistem delajo in ki ga podpirajo
5. imas dostop do razne dokumentacije
6. na koncu dobis kocno verzijo for free...
7. lahko reces, da si prispeval svoj majhen delez k temu, da je sistem boljsi...
Kaj se ti bolj splaca?8-O

zetko ::

Nism reku da je moj sistem boljši sam reku sm da je lažji. Itak da je bolš da si beta tester k use zastonj dobiš pa še počutš se dobr k maš občutek da si neki nardu. Pa če ne druzga se lohka hvalš s tem okol:D

andrej ::

tvoj nacin je lahko lazji, ni pa nujno...

zetko ::

Ponavad je ampak dost o tem. Aja tega še ni noben omenu: a kdo ve kdaj nej bi približn sploh win XP final vn pršli?8-)

andrej ::

uradni odgovor je Q3 2001. neuradno pa mas govoric kolko hoces...

zetko ::

To še delč :'(

andrej ::

zaradi mene ne rabi prit niti letos - samo da bo zadeva dobra... prevec je ze na polovico stvari...

zetko ::

To maš prou. Bolš da je usi tip-top pa mal kasnej kukr pa da je use buggy:'(

Jebiveter ::

Jst sam upam, da bo kdo z Wistlerjem v Portoroz prsu! Res bi rad vidu kako stvar deluje!>:D>:D

BTW: Pa Wihistelr CD tud preneste!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

PaJo ::

Hehe.. ce mi rata ta ta zadnji build gor spravit pridem z njim na disku ziher:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

kaj zdaj si se odloco daj bos sel al kaj?

PaJo ::

Aha... Gres zraven, pa se ti tvojega notica pokazez z ta novim XP-ji:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zetko ::

Mogoče tut jst pridem pogledat mal:D

andrej ::

zlo rad bi, ampak po vsej verjetnosti to ne bo izvedljivo...

zetko ::

Šmrc:'(

andrej ::

saj se bodo druge priloznosti. ce ne drugace pa meseca maja pravtako v Portorozu...:D

zetko ::

Oky-doky:D

Jebiveter ::

Se par vprasank, ker nekaj stvari nisem dobro razumel:

1. Ali je beta WinXP casovno omejen?
2. Ali se beti pozna pretirana nestabilnost pri OCjanju?
3. Ali bo kdo lahko prinesel CD z beta XPji v portoroz, da sprobam(o)?

Tnx
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658660 (6142) andrej
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210774 (8517) Tr0n
»

Norton Antivirus 2001 pod win XP ne dela??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61084 (1035) Nigga
»

Win XP beta 2 final

Oddelek: Operacijski sistemi
141334 (1018) Yohan del Sud
»

WinWhistler Beta2

Oddelek: Programska oprema
412128 (1624) andrej

Več podobnih tem