» »

WinWhistler Beta2

WinWhistler Beta2

Sergio ::

Ja, tole vprašanje bo bolj namenjeno andreju kot komurkoli drugem. Torej, namestil sem si WinWhistler beta2 kot upgrade iz Win2k Professional. Vse lepo in prav, razen modema. Driverji, ki so v Win2k delali lepo, v Whistlerju ne delajo sploh. Tudi najnovejša različica gonilnikov, ki sem jih našel na web siteu od proizvajalca (AsusCom), ne dela.

Vem, da je to beta. Ampak zdi se mi čudno, saj gonilniki v Win2k delajo brez problema. Imam modem Asuscom P-IN100 (interni PCI ISDN).

Drugače pa WinWhistler preprosto carujejo. Čist sem not padel :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

andrej ::

he he, XP-ji so res cool, ampak to kar mas ti ni beta2, ceprav marsikateri zaslon to pove:D 2428 je dokaj star, 2458 pa novejsi.
Hm, za Auscoma ne vem, ker mam USRobotiska, drugace pa naceloma driverji iz w2k delajo - seveda vsi ne, ampak vecina. A si pogledal MS HCL listo, ki ima ves hardver kompatibilen z XP-ji...
Reko si, da si naredil upgrade iz w2k. probaj clean install.

Sergio ::

Aha... Dej prosim URL od te MS HCL liste. Clean install - bom pa jutr naredu, ce mi res ne bo druge resitve... Ampak to je zasilen izhod, ker mi formatiranje najeda :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

andrej ::

hja, pri delu z beta verzijami je format vsakodnevno opravilo:D
HCL pa mas na www.microsoft.com/hcl. potem pa bos mel link na whistlerja.

Sergio ::

hvala, ze gledam.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Jah, tolk o tem da stvar podpira moj ISDN adapter:
There were no products that matched your query.


f00k dat!

andrej: kaj pa win98 driverji? Če misli bit Whistler zelo "odprt" potem mora tut win9x non-wdm driverje podpirat?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

asteroidk ::

vem da se tole ne tice tega threada ampak bom vseen dau...
andej: a un email k ga mas v profilu gledas redno?
ce ne mi prosim napisi tistega, ki ga.

hvala
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

R@C@ ::

Ok Andrej Whistler superfreak!
Dej mi prosim povej zakaj ne moremv XP-ju nbenga driverja updejtat...npr. Detonator 10.80. Napiše mi nek Error while instaling...
Prav tako mi z orig. driverji na XP-ju ne dela 3DMark, napiše da kartica neki ne podpira...tatatatata.
Ne morem se connectat na net. ME mi čist sam zazna use, ta pa nič. (kabel)

V glavnem vse v kurcu, program zame skrajno neuporaben (verzija 2428) VEM DA NI BETA 2! :)

Nazaj k 2000 ki!

andrej ::

sergio: za win9x driveje ne upaj, ker je whistler NT sistem in tako podpira w2k/nt driverje, win9x pa ne. Ceprav bi WDM v teoriji delal na xp/w2k in win9x temu v praksi ni tako. win9x driverji na xp so no-go.
asteroidk: da to je moj primarni mail, ki ga redno uporabljam.
deejay_duck: za detonarorje ne vem, ker je to odvisno od samih driverjev. recimo matrox je mel tak, da je preverjal sistem in ni hotel instalirat ceprav so driverji delali ok. mogoce ti driverji tudi preverjajo kaksen sistem je. sem pa slisal, da drugim delajo detonatorji - bom se malo prevero. yup 10.80 delajo nekaterim ok
3DMark pa dela, tudi na 10.80 driverjih - spet drugim ne dela na istih driverjih. probaj na novejsem buildu. najboljse na beta2 naslednji teden.
kar ti z netom ne dela? ti zazna mrezno?
Meni pod XP-ji dela ves hardver - razen ene wacom graficne tablice, ki pa je tako al tako ne uporabljam.

R@C@ ::

Andrej, dej povej mi nekaj stvari:

- če si moral ti tud svojo verzijo XPja odklepat na Activation Required v Regedit-u?
- ali se ti po končani instalaciji napiše, da je blo nekaj errorov, vendar se bo Win vseeno zagnal?
- Zazna mi sicer mrežno kartico, vendar avtomatsko ne zazna nobenih nastavitev

Pomoje mam jest mal sfuckano verzijo???????

andrej ::

Deejay_duck:
1. ne, originalov ni treba posebej odhackat:D
2. da, mislim, da se je pri 2428 izpisal error vsem, vendar je to ze popravljeno v novejsih buildih.
3. kaksno mrezno mas? kaj ti izpise ipconfig /all?

R@C@ ::

Kako si pa prgrebu original Whistler Beta?

Mam Railtek omrežno kartico!!! V ME se mi ni treba nič matrat k vse sam zazna, tuki pa hoče kr ene gatewaye pa maske, pa nevem kaj še, k sam ne zazna tud kurca svojga!

andrej ::

hja prednost beta testerjev je ravno v tem, da lahko nove build downloadas kot so na voljo z MS streznikov in ti ni treba iskat piratskih verzij in jih hackat:D
Cakaj malo, v XP-jih moras TCP/IP nastavitve nastavit isto kot pod ME!

R@C@ ::

No še mal bi te zagnjavu...
V ME imam:
IP Adress: Assigned by server
IP Mask: Assigned by server
Gateway Adress: None
DNS Servers: Disabled

A mi boš zdej lažje pomagal?

andrej ::

zakaj pa mas DNS disabled?
pod XP ne rabis naredit nic - ker so to default nastavitve - torej, Assigned by server.

Idi v Help and supporte services klikni Tools in potem Network diagnostics. potem pa poglej Network Adapters pod Modems and Network Adapters. kaj vidis?
Kaksne problem sploh mas? a lahko gres na net? a mas doma mrezo?

R@C@ ::

Najprej KAJ je to DNS?
Pol v XP-ju mi noče najti avtomatsko čisto nič, niti IP-ja,...
Tako da sem probal sam nekaj vpisovat, sam nisem naredu nič!!!!!!
Se bom še mal pozajebaval pol pa počakal Končno Beta 2,....pomoje zdej hmal teden or so!

andrej ::

DNS je domain naming system. V bistvu gre za server, ki mapira imena v IP naslove.
Beta2 ta teden? nope - today.8-O

R@C@ ::

Aja......a to pomen to! :) (Nimam pojma)

Dej mi povej raje prosim lepo, kako inštaliraš XP-je, ker itak nimajo sistemske diskete.

1. Ali greš v windovse in jih od tam ištaliraš (new instal) na drugo particijo
2. Ali morš met za podlago win2000
3. A obstaja kakšen način v Dosu?

Upam da sem postavu enga najbolj neumnih vprašanj?!

andrej ::

diskete obstajajo!
Drugace pa jih je najlaze instalirat kar iz bootable CD-ja.
princip je enak kot v w2k.
Lahko pa jih instaliras tudi iz drugih winsow in potem izberes fresh install. Za podlago ne rabis cisto nicesar.
beta2 pa pici.:D

R@C@ ::

Prosim razloži inštalacijo iz bootable CD-ja!!!!!!!
A moram v Biosu nastav 1.st bootable device?

andrej ::

v BIOS-u nstavis CD kot primarni. jaz mam obicajno najprej floppy, potem CD, potem pa disk. Ce mas tak in bootnes pc z bootable XP cd-jev pritisnes pa eno tipko ko ti to rece potem pa nadaljujes z instalacijo... nic posebnega.

R@C@ ::

Če sem prav obveščen je danes prišel Final Windows BETA 2, verzija je 2462a! Ko boš uspel prosim opis ANDREJ! :D

R@C@ ::

Jest gaum šele v sredo dubu!

andrej ::

prav si obvescen.:D
drugace pa ni kaj bistvenih razlik od prejsnjih buildov...

R@C@ ::

Zate res mogoče ne! Men k pa tko svinjsko šteka tale verzija 2428 pa to dost pomen!
Ti bi najraj cd poslal pa bi sam probu!!!!!!!!!!

tejo ::

A kdo ve kakšen link do kakšne strani, kjer lahko download-aš WinWhistler Beta2?:|

andrej ::

teja_no1: zal ti tukaj ne moremo pomaga - pravila!
"
Iskanje in oglaševanje nelegalne programske opreme je prepovedano. Kazen: razglasili vas bomo za Zobato Owco™, v primeru nadaljnjih kršitev pa boste razglašeni za Gnoja™.
"
8-O

Dalmatinc ::

Andrej; dej no nehi...folk need help in to je že too much. Da se ne pomaga ljudekom v stiski. Pa tud če je proti pravilom je pa humano.

Primoz (a vidiš kaj si naredil s temi pravili)

Ej, teja dej e-mail pa stavim da ti bo kdo pomagal>:D

andrej ::

he he, o tem bi se se lahko razvila debata. Si reko "v stiski":)
Zadeva je taksna, da lahko vsak "kupi" Beta2, RC1 in RC2 za samo 10 USD na MS situ - www.microsoft.com/windowsXP. Ta cena velja za download. CD-ji so 20 USD...

bzagozen ::

Problem je v tem, ad ima M$ že dovolj denarja, in da nekateri ne mislimo plačati 10$ za prizkusno različico, ki ne ponuja nikakršne podpore. Tako, da se pridružujem tistim, ki si želijo "stankat" zastonjsko beta in neta. :)
Če nam lahko kdo pomaga...?:8) Mogoče kar ti Andrej. Ja, zakaj pa ne :) dej nam tisti naslov na M$-u, pa si bomo še mi povlekl dol kar iz M$.

PS: Šala mora bit. :D
www.alkoma.si

Hojne ::

Sergio: jst mam isti modem k ti, pa mi tud ni delu na build 2454 na starmu 2410 je delu. To je blo k sm upgradu iz 2k čist isto kokr ti nism pa še probu Clean install. Če si ga ti povej, da ne bi še jst to delu, ker je itak že Beta2 zuni.

Pa še to mreža v 2454 mi ni delala sploh, kljub vsem mrežnim nastavitvam v 2410 pa čist cool. Za mene so bli 2454 bolj hroščasti kokr pa prejšnji. Upam da pr Beta2 ne bo težav.

Sergio ::

ne nism še probal clean install... bom probal s beta2.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

andrej ::

bzagozen: malenkost si se zmoto. pri nakupu teh verzij dobis podporo v obliki privatne newsgrupe, tak da nisi cisto brez. Po drugi strani kaj pa je 10 USD. Ce bi komu pirat kaj posname ne placa kaj dosti manj, ob tem pa je to se legalno.
Hja ni problema, seveda lahko pomagam. Pravi naslov je windowsbeta.microsoft.com.
PS: brez sale :D

asPeteR ::

Prejle zjutraj sem je poskušak prijaviti v winXP (valda beta) in ko pač klikneš, andministrator ter vtipkaš geslo, nato pa klikneš zelen gumbek,.... pazi to, ne zgodi se nič!
Noče se prijaviti v sistem, probal sem safe boot, itd,... in nič!
Kaj storiti, ali pomaga sam še format,...

andrej ::

meni se je to tudi zgodilo parkrat - ti samo zbrisi password, ga napisi se enkrat in pritisni enter. enkrat je slo tak dalec, da sem mogo tudi resetirat, pol pa je slo...

asPeteR ::

ne ne ni tako preprosto, tako je: ko se pojavi prva pogovorna stran (log on) so mi takoj winsi delal (beri: miškin kazalec se ni zatikal) sedaj še ''melje'' ene par sekund. Pri log on-u pa nič ne pomaga, ne ponovni zagon, ne večkratni vpis gesla,..
imam občutek, da ko kliknem na zeleno puščico se ne izvede nobena operacija, kot bi bil link prekinjen,....
v win2k sem spustil skoz diskeeper mogoče bi tole kaj, uničilo kakšen zagonski sektor?;(

Flash2000 ::

A ma ze kdo Win XP beta 2 ( 2462a) ?
Jest bi to zadevo rad probal, pa jo ne morem nikjer na netu najdt.

e-mail>:D

andrej ::

peter: cudno, defragmenter pod w2k ne bi smel tega povzrocit. drugace pa je boljse, da uporabljas kar defragmenter v XP-jih.
probaj v safe modu ostranit Welcome screen (ce se bo sploh lahko logiral), tak da se bos privajo kar preko navadnega logon screena.
A si mogoce instaliral kaksne programe - recimo PC Anyware ali kaj podobnega?

asPeteR ::

Uh,...končno urihtal sem. Treba je blo sam držat ctrl+alt+del par sekund povajavi se tako okno (log on) kot v win2k. and Voila,...!:D

Tassador ::

Andrej zadnic si umenu da lahko za 10$ dl-jas winse beta!Pa me zanima ce lahko dl-jas potem se kaksno nasledno beta verzijo!
Pa ce ves se kej glede placila kako se placa:|

andrej ::

ja to sem zadnjic prebral na njihovem situ, vendar so v zadnjih dnem meli neke mucke, tak da ne vem vec kak je s tem.
podrobnosti si lahko preberes na MS situ na tukaj in na strani od Paula Thurrota tukaj. Celotni zadevi nisem pozorno sledil, tak da si raje tam preberi.
Mislim, da je placilo preko kartice.

andrej ::

evo ga, tukaj mas uradno zadevo:
The web order page is not as clear as it should be, so let me try to
clarify.
As one of the first 20,000 to order the WPP, you will receive Beta 2 in the
mail at no extra charge. Beta 2 will not be available via download at all-
it will only be available via mail. It will take a few weeks to produce the
CDs, packaging and mail them to you, so unfortunately, you won't get Beta 2
until mid-April.
If you ordered the WPP dwld - you will be able to dwld RC1 as soon as it is
available - probably in June. You will receive a mail that will have the
URL and when the dwld servers are live. If you ordered the WPP via mail,
then you will receive it in late June (again it takes a few weeks to build
the CDs, packaging and mail it).
When RC2 will be available in the late summer, you be able to dwld it (it
will not be available by mail). Again, you will receive a mail with the
appropriate URL


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462693 (2047) ahac
»

Win XP beta 2 final

Oddelek: Operacijski sistemi
141334 (1018) Yohan del Sud
»

Whitler (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1097805 (6247) zetko
»

windows whistler

Oddelek: Pomoč in nasveti
442136 (1654) andrej
»

Whistler

Oddelek: Operacijski sistemi
131569 (1348) andrej

Več podobnih tem