» »

stres

stres

Ramon dekers ::

Zadnjič je bila tu debata o užitku, na koncu je bilo ugotovljeno da je užitek presežek vloženega truda. Torej dobiš več kakor vložiš (vsaj meni je ta odgovor najbolj idealen).

Če pa vlagaš več, dobiš pa vedno manj je to stres. Moje vprašanje pa se nanaša predvsem na čas. Koliko časa je človek sposoben zdržati pritisk, stres... Vemo da te po določenem času zadeva pokonča, ampak recimo da si v "pripravljenosti" torej pod stresom 1 leto - takrat ne spiš če pa že, spiš slabo, potem ti začnejo trzati mišice (na začetku je ta pojav redek kasneje se stopnjuje), ampak v realnem svetu delaš normalno, oz vsaj tega ne kažeš navzven. Ko se umiriš, te napadejo bolečina v križu, mišicah, pojavijo se drugi simptomi ki v času stresa niso zaznavni. Koliko časa traja celotna zadeva da se telo popolnoma umiri in pride v fazo pred stresom. Moje mnenje je da telo odgovarja na stres z obrestmi. Torej bi takšna "sanacija" trajala več kot 1 leto. Je pa res da je odvisno od posameznika, okolja...

Golden eye ::

It's time for Mythbusters :)

mare_ ::

Ma ni glih čisto točno odgovor na vprašanje, samo k glih berem o tem: če si pod stresom zaradi povečanega hrupa v okolju med spanjem (pa ni nujno, da se tega sploh zavedaš) in če prešaltaš na spanje s čepki v ušesih, se stresni hormoni vrnejo na normalno raven v enem tednu ;)

urban99 ::

in ko prvič zaspiš na job zaradi čepkov, se stanje poslabša za faktor 2. :)

Ramon dekers ::

zunanji dejavnik kot je hrup se da že nekako prestaviti. Če ne spiš dva dni greš drugam, ali pa se sščasoma privadiš. Problem je psiha. Notranjost. In ta dalj trajajoč stres te lahko ubije, ker se telo ne regenerira.

In je v polni fazi 24/7 v sproščanju adrenalina, sicer je sproščanje adrenalina ok. Vendar samo za krajši čas, kar je dalj trajajoče te lehko ubije.

St235 ::

Po moje je to tudi odvisno od posameznika do posameznika. Ko sem bil cc 8 mesecev na enem velikem projektu in sem bil dejansko 24/7 v službi. je bil scenarij tak, da sem po koncu najprej pošteno zoblel (nič konkretnega, samo totalen kolaps imunskega sistema - vročina, glavobol, afte, herpes...) pol sem pa rabil ene tri štiri tedne, da sem prišel nazaj v normalen deloven ritem z 40 urnim delovnikom. S tem, da sem si moral dobesedno nastavit alarm, da sem šel po 8 urah domov in da sem se spravil spat ob normalnem času, tkao da sem imel 8-9 ur počitka, ker psiha je bla še zmeraj v overdrive in bi kar delal in delal.

Ramon dekers ::

Jp tu bi se recimo dalo razpravljati o sindromu kronične utrujenosti. Samo ok ti si imel samo pomankanje spanja, zopet brez stresa, če greš pa že v službo živčen, hja potem pa ne bi niti zbolel. Zakaj? Bil bi v fazi pripravljenosti (spet odvisno koliko časa in katere simptome bi dobil). Ko bi se umiril, naspal, bi glavno prišlo za tabo, verjetno bi takrat tudi zbolel.

E na koncu te začne jebati tudi spomin, začneš pozabljati določene osnovne stvari...in od tu naprej je potrebno velik, veliko časa da prideš nazaj. Dejansko bi to lahko primerjal kot kap.

St235 ::

Se strinjam, sam dokler je blo treba delat ni blo nobenega problema bil sem 24/7 v akciji in dokler je projekt trajal sem se počutil odlično. Vsekakor je bil faktor tudi pomanjkanje spanja oziroma kronična utrujenost, sam stres je bil definitivno velik faktor. nenehno premlevanje odločitev in odgovornost za vsako malenkost znata pošteno načet živce. Takoj ko je blo konec je pa vse prišlo za mano.

Si pa neznam predstavljat, da bi tako funkcioniral par let skupaj, ker potem ti pomoje pa slej kot prej telo fizično odpove.

Bellatrix ::

Sam imam precej hude težave s stresom. Sanja se mi ne kako jih rešiti, vem pa da se težave pojavljajo samo med tednom ko imam za it v službo. Vsako jutro nepopisna slabost in šibkost tja do 8 ure. Res zoprno. Ob vikendih, ko sem prost je vse ok. Jasno da je psiha, ampak kako rešit te probleme se mi ne sanja.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Ramon dekers ::

Bellatrix ali se norca delaš a resno misliš?

Tilen ::

Tako kot je zapisal mare_. Za začetek lahko pred spanjem računalnik daš v sleep mode ali ugasneš (če ga imaš trenutno ves čas prižganega in v istem prostoru kjer spiš).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ramon dekers ::

človek je pod stresom zaradi službe ne zaradi računalnika.

bluefish ::

Če ti spanec onemogoča prižgan računalnik, potem je razlog tudi v tem.

Bellatrix ::

Ramon dekers je izjavil:

Bellatrix ali se norca delaš a resno misliš?

Povsem resno.
Računalnik je med spanjem zaprt... ni nobenih motenj med spanjem... spim po 8 ur dnevno, torej povsem v mejah normale.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

ameba ::

Ja sam je razlika če greš spat ob 1ih zju in spiš 8 ul pa če greš spat ob 22.00 in spiš 8 ur.

OrkAA ::

Kaksna razlika pa je?

Bellatrix ::

Vsak dan grem spat ob 22:15 najkasneje 22:30. Zbujam pa se že ob 6 uri, kakšen dan tudi ob 5:30. Torej to znese okoli 7 ur in pol, pa vseeno. To zgodnje zbujanje se je pričelo ravno takrat kot te težave... ob vikendih, oz. ko sem več dni prost pa teh težav ni... in se spanje hitro podaljša na normalne ure 7:30, 8:00.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

bluefish ::

Kdaj greš spat niti ni tako važno. Bolj pomembno je, da ohranjaš neko uro.

OrkAA ::

Bellatrix: Kaksna pa je narava tvoje sluzbe, da te spravlja v tako stisko?

Bellatrix ::

Poanta je ravno v tem. Sem že velikokrat premišljeval o tem, kaj v službi bi me lahko spravljajo v "stisko" pa nisem našel odgovora. Dejansko mi služba težav nebi smela povzročati, pa mi jih vseeno.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

ameba ::

Zgleda je odvisno od človeka, namreč, jst ko grem spat ob 22.00 in se zbudim ali 6 ali 7 sem OK, če grem pa spat ob polnoči ali ob 1ih zju3 in spim velč ko 8 ur, jst sm ceu dan vs zadet in zaspan.
Nekak more vplivat na človeka, če gre spat po polnoči.

keworkian ::

ameba je izjavil:

Zgleda je odvisno od človeka, namreč, jst ko grem spat ob 22.00 in se zbudim ali 6 ali 7 sem OK, če grem pa spat ob polnoči ali ob 1ih zju3 in spim velč ko 8 ur, jst sm ceu dan vs zadet in zaspan.
Nekak more vplivat na človeka, če gre spat po polnoči.


Sevede, ker si še vedno pod vpilivom... ja droge vplivajo na človeka ko gre prbit spat.

genesiss ::

Kdaj pa greš ponavadi spat?

ameba ::

Od 22-23 takrat vmes.

genesiss ::

Ja, pomoje je bolj zaradi tega razlika. Telo je navajeno da greš spat takrat in ne 3 ure kasneje.

Ramon dekers ::

mah telo se prilagodi, telo je lahko dalj časa brez spanca, da spiš vsak dan samo po 6 včasih po 4 ure se da...samo če si pa še pod stresom je pa pizdarija, ker ti zadeva udari na mišice, kosti skratka boli te celo telo. Koliko časa pa traja da se zadeva sanira je pa odvinso od trajanja stresa.

M-XXXX ::

ameba je izjavil:

Zgleda je odvisno od človeka, namreč, jst ko grem spat ob 22.00 in se zbudim ali 6 ali 7 sem OK, če grem pa spat ob polnoči ali ob 1ih zju3 in spim velč ko 8 ur, jst sm ceu dan vs zadet in zaspan.
Nekak more vplivat na človeka, če gre spat po polnoči.

Navadiš se... Jaz sem se navadil, da grem spat nekje med drugo in tretjo (hudičevo slaba navada) in prej enostavno ne morem zaspat (tudi če cel teden po 3-4h spim)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj hodite spat

Oddelek: Loža
397188 (6244) b00mer
»

Kako dolgo brez spanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9813322 (10994) LuiIII
»

NE morem zaspat !!!

Oddelek: Loža
203827 (3396) sash
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586610 (5002) satfinder
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738409 (6741) nokia6310

Več podobnih tem