» »

Kako dolgo brez spanja?

Kako dolgo brez spanja?

1
2
»

demon#666 ::

mal več kot 24 ur (potovanje z busom v VB 8-)). ob 9 zjutraj iz SLO, 9.30 (drugi dan) sm biu gor, spat sm šou okrog 1 ponoči oz. zjutraj.

Za vaše rekorde pa svaka vam čast ;)

LP, Demon
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

ziga1990 ::

svaka cast teb da si tok dolg bil pokonc na busu

WarpedGone ::

V takih rekordih ni nobene časti.
Enako kot ni nobene časti v puljenju lastnih nohtov in podobnega samopohabljanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

alexa-lol ::

40 ur...k smo v 2. letniku sli v Italijo... Zbudil sem se ob 6h, sel v solo, sel na fitnes, sel na dolgi most, se 10 ur ponoci vozil, si opgledal herkulanum, sel na vezuv, se setal po neaplju, in koncno smo se potem ustavli v enem hotelu zraven Rima in tm sm sou ob 10h zvecer spat :D

Al pa zdej polet k smo sli z maturanca...v treh dneh spal ene 5 ur...potem k sm se doma v pojslo ulegu sm spal 17ur skupi

rdecaluc ::

Nekaj časa nazaj je bilo na discovery science nek dokumentarc, v katerem so popolnoma zdravemu 30-letniku preprečevali da bi zaspal.

Vsake 5 minut je moral odgovorit na vprašanje. Zavest se mu je postopoma meglila, ni se mogel več skoncentrirat na vprašanje.. od tu je šlo samo še navzdol.

Po 50 urah so prekinili izvajanje testa.

Po temeljitem pregldu so ugotovili da ima trajne posledice na psihičnem področju. V kolikor sem uspel razbrat iz dokumentarca, si ni več nikoli popolnoma opomogel.

Tko da premalo spanja ni dobro. Sam spim okoli 5h na dan med tednom, za vikende pa počitnice pa logično malo potegnem za par urc :D.
Est modus in rebus. ,typos

ziga1990 ::

haha men pa se nč ne pozna:)

WarpedGone ::

Tko da premalo spanja ni dobro.

Tole je zelo zelo res.

Sam spim okoli 5h na dan med tednom, za vikende pa počitnice pa logično malo potegnem za par urc :D.

Takšno vikendaško poležavanje je tipičen znak primanjkljaja spanca čez teden.
Kdor dovolj spi vsak dan sproti, bo tudi v soboto in nedeljo vstal ob isti uri ker se bo zbudil kot bi luč vžgal. Telo bo enostavno imelo spanca dovolj in ležanje v postelji ne bo pasalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

__Devil__ ::

Največ sem bil 22 ur :) več ne morem :D

alexa-lol ::

jap...so odkril da če od pondeljka vsak dan spiš eno uro premal maš v petek take sposobnosti kot da ene noči nebi prespal :)

koyotee ::

največ 76 ur, s pomočjo amfetaminov :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ziga1990 ::

največ 76 ur, s pomočjo amfetaminov :)

neveljavno

ThinMan ::

48 ur vsaj 1x mesečno
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Gandalfar ::

Kaj je tolk fajnega, da ne gres spat? :)

ThinMan ::

sex drugs and rock'n roll :)

Drgač pa delo, zabava, ...
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

T0RN4D0 ::

Hm, od kakšnih 10ih zjutraj, pol so me na šihtu mal nategnil da sem delal slabih 24 ur skupaj, (od 6pm do 6pm), spat sem šel normalno ob ~polnoči, ker nisem bil nič bolj zaspan kot če bi ponoči spal. Edini resen problem je bil od kakšnih 8 zjutraj do kakšnih 1 popoldan (se pravi po cca 20 urah, ko telo pričakuje spanec), ko sem lepo sedel na soncu in premagoval spanec.

Torej, nekako 38 ur. Brez kavic.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Zanimivo je da se po takih dogodkih, ko si utrujen na smrt, najbolj naspiš, sam takrat spim kot ubit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tsh2 ::

jaz vsakič spim kot ubit. :D ko se mi pa enkrat spanec zbrklja (če naprimer prečujem celo noč) pa traja kakšen teden, da se mi nazaj uredi. zelo nadležno, ker se potem zbujam prehitro in sem potem zaspan cel dan. v glavnem, čedalje bolj sem prepričan, da je urejen spanec ena najpomembnejših stvari za kvalitetno življenje.

Pyr0Beast ::

Če grem pravilno spat spim natanko 8 ur za razliko od neregularnega spanca ki traja okoli 10 ur + še kakšno urico ali dve popoldne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Tudi jaz ne vem, kako eni niste spali po 2,3 dni.. Moj rekord je za novo leto kakšnih 20h, pa še to sem se komi zadrževal. Na maturantskem plesu sm pa v diskaču zaspal okol 2h in se zjutraj zbudil (so me zbudili) in sem bil ko rožca. :D
Pač ko se me ornk loti zaspanost, pač zaspim, pa tudi če sedim.
Sicer pa med tednom spim 7-8h, med vikendom do 9h. Če je manj kot 8h na dan, sem vsak dan bolj utrujen. Spanje je zakon!

Aja, kul recept za redno in pravilno spanje (prebral nekje na netu): najprej določiš, kdaj boš VSAK dan vstajal in si takrat naštelaš budilko. Zvečer greš spat, ko si tako zaspan, da ne moreš več niti 1 strani v knjigi prebrat. Potem to ponavljaš, in spanje se ti v tednu, dveh totalno zregulira, da je pravilno. Na začetku ti ornk niha čas, ko greš spat, potem pa skoraj nič. Poudarek je še enkrat, da res vsak dan vstaneš ob isti uri in da greš zvečer res spat, takrat ko ne moreš več gledati.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Jaz pa si omislim zadnjo uro za iti spat in potem spim kolikor je potrebno.

Obe metodi pa delujeta, le da je tista z zbujanjem z budilko meni zelo nevšečna :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Ja, če hodiš redno v službo je varianta z budilko (vsaj pri meni) nujna. :D
Poleg tega si ritem redno kvarim s kakšno zanimivo oddajo na Discoveryju, ki se kot za nalašč začne ob 0.00. In pa med vikendom je tud problem vstat ob 6:45, če ni treba... :8)

V-i-p ::

Moj rekord: vstal v petek enkrat zjutraj (okoli 08h, ne vem več točno) in bedel nepretrgoma do sobote do 22h ali 23h zvečer. Se da, samo je res hudič. Kave, redbulli, treseš se in kar omotičen si, kot bi bil pijan :) Ne bi rad več ponovil tega...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pyr0Beast ::

Hmm, zanimivo. Jaz sem po 24h brez spanja samo kot zombi, utrujen na smrt a potem ne morem spati, zato to nerad počnem. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Zbudil se okoli 9ih dopoldne, v poznih večernih urah šel z letalom v Frankfuer, let proti Singapuru je bil okoli 4ih zjutraj, potem okoli 11h leta, 5h čakanja na letališču ter še okoli 6h do Melburna, kamor sem prispel enkrat dopoldne zjutraj, zvečer pa spat. Nanese ene 50-60h:D

Sem pa take vrste človek, da če se odločim da ne bom zaspal ne bom zaspal. Čisto enostavno (tudi kašna narkoza ne pomaga kaj veliko:D). Se mi ni še nikoli zgodilo da bi zaspal na letalu/avtobusu/avtu/ladji/za TV-jem/v šoli,...

šernk ::

več kot 30 ur zelo težko zdržim, čeprav ko smo bili na maturancu sem bil od okoli 10 zjutraj pa do kakšne polnoči naslenji dan pokonci. takrat niti na avtobusu nisem mogel zaspati, gledanje je bilo pa kljub pomoči sončnih očal zelo oteženo :D torej recimo okrog 40 ur

drugače pa okoli 30 ur še zdržim več pa ne...potem me je pa na avtobusu zmanjkalo za 15min in posledično sem prespal mojo postajo za izstop.

je pa preveč dnevov ko spim le 1 ali 2 uri na noč...pa potem še podnevi nič in lahko rečem da sedaj vsak dan okrog 2 zjutraj ne morem več živet.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nagi Bator ::

Moj rekord je slabih 5 dni po novoletnem praznovanju, kakih 10 let nazaj.
Spomnim se, da je bilo najtezje ostat buden drugi dan. Zadnja dva dni sem se pocutil normalno.
Ko sem koncno sel spat, sem spal 14 ur, kar je tudi moj rekord v dolzini spanja.
Drugace se zbujam po skoraj natanko osmih urah, neglede na to kdaj grem spat.
Ne grem se popoldanskih pocitkov, pa taksnih hecov. Ko grem spat, sem zmatran in takrat tudi spim!

Sicer sem pa vsaj enkrat mesecno - ponavadi veckrat, pokonci vec kot 30 ur.
Najtezje je ostat buden v drugi polovici casa, v katerem bi sicer spal.
Potem se bioritem spet ulovi in sem brez tezav pokonci naslednjih 12 ur.
Kofeji me bolj zatrejo in prej sem zmatran. Pravi caj pa ima efekt.
Sploh, ce ga dovolj "zgodaj" spijem in ne sele, ko sem ze zaspan.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Samo neki me zanima - zakaj že bi hotel ostati 20+ ur pokonci brez spanja? Namreč ne vidim kakšnega pametnega razloga.

Nagi Bator ::

Samo neki me zanima - zakaj že bi hotel ostati 20+ ur pokonci brez spanja? Namreč ne vidim kakšnega pametnega razloga.

Zarad sluzbe ziher ne.
Je ze bilo kaj bolj interesantnega kot pa spanje ;)

Pyr0Beast ::

Prideš iz šihta, žena ravno skuha kosilo, popoldan kakšna dobra stvar na televiziji, potem zvečer kam ven, prideš domov je treba facebook nujno pogledati in je ura že 7 pa spet na šiht itd. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Zaradi mene lahko okoli striptizete plešejo, ampak po 24+ budnih urah bom zaspal med njimi.. :D

Pyr0Beast ::

ah, partybreaker :D :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JohanP ::

cca 60 ur ob oddajanju natečaja.
cca 42 ur adventure race.

Vice ::

Pismo samo na tem forumu je pa kar nekaj Guinnessovih rekorderjev. Še dobro da se kdo ne javi da ni 10 dni ne spal, ne jedel, ne pil, pa kljub temu sral kot vidra...

Svaka vam čast...

Good Guy ::

ene 3 dni ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Bellzmet ::

World record

No evo, če hoče kdo podreti WR! 11 dni...huh...zdele sem pokonc celih 8 ur pa bi kamot šel spat:D

lp

Matev ::

težave pri TSD (total sleed deprivation) izginejo takoj ko se človek enkrat naspi

ni trajnega učinka tu

reptilia ::

jst ponavadi spim 3-4 ure na dan, če preveč ne morem vstat, če premalo pa isto ne...

rekord mam pa še iz OŠ let ko je pršla ven age of empires 1ka... takrat sm g33kal od petka zjutri pa do ponedelka zjutraj... šel v šolo kjer sem pouk predremal tko ene 6 šolskih ur smo mel pol pa veselo naprej geekat :D

pri men je tko ponavad spim kadar mi je dolgčas, ker če se kaj zanimivega dogaja mi pač ni treba spat.
Forgive your enemies, but never forget their names.

Nagi Bator ::

Samo 11 dni je rekord ???
Hmmmm :\

Rupa ::

Malenkost manj kot 72 ur. V vojski kot razvodnik. Zanimivo je, da je bila največja kriza bila konc drugega dneva ponoči, ko je mir. Zjutraj sem bil veliko boljši... sem pa hodil okoli kot zadet zombi, spomnim se tudi, da sem se smejal Telebajskom, ki sem jih gledal na mali črnobeli TV...
Pred nekaj leti pa sem hotel stvar ponoviti... kar tako za foro, a nisem zdržal niti 20 ur... kaj čmo... staramo se...

Tody ::

Baje medicinsko je 10 dni nespanca, tako ali drugače po tem času se ram v možganih zafila in se enostavno izklopjo :) Če jim jih uspe nazaj vključit je pa druga zgodba

Moj best je bil tm okoli 36-40 ur.

iNooby ::

24 ur bit pokonci ni nekvem kaka umetnost, tudi sam sem bil več kot 24 ur pokonci ko smo šli v 3 letniku v munchen...zbrali smo se ob 2 zjutraj torej sem bil še pred tem ves dan pokonci(vstal sem se ob kakih 10) torej od 10 do 2 zjutraj = 16 ur
potem je blo enih 10 ur vožnje v obe smeri(niti malo nisem spal) + v munchnu smo bli kake 3-4 ure = 30ur pokonci ;) sem pa b bil poštemo zmatran, spal sem ko hrček :)
Haters gonna hate...

dukenukem ::

velikrat se zgodi da žuramo 2 dni skup ,tko da to ni nič posebnega,najdalj pa ene 3 dni ,danes sm šel spat ob 3h ustal ob 6h spal sam 3 ure ,bom dons ene 5h pa bo dost :D

Steinkauz ::

Zgodbicam od 5ih dneh mal težko verjamem. To je 120ur, to bi bil čist zblojen že. Drugač pa rekord kakih 30ur.
Lineage 2 geekal celo noč, pol pa zjutri sploh zaspat nism mogu, sm šel pa še mal geekat :))
Drugače pa sm človek, ki rabi vsaj 8 ur spanca dnevno(ne pijem kafeta in podobnih poživil).

Karaya 52 ::

Rekord 48 ur konstantnega risanja, razlog oddaja projekta za faks. Vsake tri ure sem si skuhal kavo. Na koncu sem sanjal v "budnem" stanju. Nikoli več.

latrix ::

peklenski teden :)
pet dni in pol brez spanja naslednje dni smo se menjavali na strazi(eden spal eden strazil)(nedovoljeno)ampak so vodniki hodli okol tak da je blo le po par minutk
doma pa nebi bil nikoli vec kot 48 niti pod razno
rdecaluc ko si napisav da je po 50ih urah oni tipac bil neka moten,to je dva dni in dva dni lahko skor vsak zdrzi
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: latrix ()

PaX_MaN ::

Kak dan in pol na maturancu.

Pyr0Beast ::

dva dni če se zamotiš s čim. To da te pa vsakih 5 minut 'zbujajo' ko se možgani pripravljajo na spanje te pa popolnoma uniči.

No, gremo spat tukaj, ura 8 preč :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

4 dni in 4 noči v šoli v naravi. Nič nismo spali (naša soba) niti ene minute. Četrti dan je bil izlet (peš) mislim da od fiese do izole takrat sm skoraj umrl, noge so ble tak težke ko še nikoli, v glavi se mi je bledlo ko da sm pijan čeprav nism nič pil.

LuiIII ::

Vstal ta petek 1.5. ob 7h; ob 23h odšel na teren 100km SZ od Berlina; dospel ob 9h zjutraj; meritve do 14h; odhod do 250km oddaljenega letališča, kosilo ; prihod ob 19h; začetek prenosa podatkov iz snemalnih diskov na prenosne; večerja; odhod ob 22h v službo; prihod ob 7h zjutraj; začetek kopiranja podatkov in obdelave do 10h; odhod domov; prihod ob 11h; šel spat ob 12h. Torej cca. 53 ur od tega vsaj 24ur vožnje. Še dobro, da nisem bil sam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskave o spanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9419305 (5456) Rias Gremory
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474359 (3122) energetik
»

Vsaj koliko spanja potrebujemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507169 (5843) TribesMan
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738341 (6673) nokia6310
»

120 ur brez spanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736666 (4445) Keyser Soze

Več podobnih tem