» »

Parada ponosa

Parada ponosa

Temo vidijo: vsi
««
32 / 34
»»

lambda ::

>> Osebno meje ne vidim dokler se z dejanje nikogar ne ogroža. Me čisto nič ne moti če ima otrok 25 istospolnih ali pa hetero staršev. Se v takih situacija sicer pojavijo druga vprašanja ampak načeloma... dokler ni nihče kakorkoli oškodovan (bruised ego not accounted for), super.

(tudi @jype, pyro)

Pa se nihče ne vpraša, če je otrok oškodovan? Naša genetska zasnova dvomim, da je taka, da bi dobro prenesla kaj takega kot je 25 staršev. Vaš odgovor bo da to sploh ni res, to je resnica, ki jo prodajate. Tako kot nekateri prodajajo ravno obratno. In ta stigmatizacija vseh tistih, ki so proti posvojitvam otrok s strani istospolnih partnerjev, med katerimi ni vsaj eden biološki starš, s homofobi, je ravno tako nestrpna, kot se vam zdi nestrpno takšno nasprotovanje. Takšna nasprotovanja temeljijo na temu, da obstaja prepričanje, da to ni najbolj verjetno optimalno okolje, ki ga lahko ponudimo. To pa ni homofobija, homofobija bi bila, če bi kdo preprečeval homoseksualne osnose oz. homoseksualne partnerske zveze. Kar se mene tiče, se jim lahko uvede tudi enakovredno poroko, le pri otrokih se pa meja konča. Omenjena "izenačitev" presega trenutni predlog družinskega zakonika, je pa morda realnost naslednjega predloga.

Pithlit ::

Homofobija je tudi to da istospolnim osebam odrekaš pravice ki jih imaš sam. Kaj tu ni jasno?

In ja... pri 25 starših se odpirajo nova vprašanja (ampak to sem že rekla, ane?). Jaz se vprašam če je otrok oškodovan... zato pa pravim da ne vidim nobenega problema _če_ _nihče_ ni oškodovan (kar vključuje otroke).

Pa dejmo pozabit take hipotetične situacije. Kako, točno, je oškodovan otrok istospolnega _para_?
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Ne uživa materinskega oziroma očetovskega odnosa. Kar pa je itak splošen pojav, pri vseh teh samohranilcih itd.

Pithlit ::

Ok... recimo... in kako to škodi otroku?
Life is as complicated as we make it...

jype ::

nubes> Pa se nihče ne vpraša, če je otrok oškodovan?

Zelo previdno stopaj tule - otrok, rojen v heteroseksualno družino je pogosto oškodovan, ker se starši niso imeli časa naučiti, kako se otroke pravilno vzgaja, niti niso usposobljeni otroku nuditi zadostne čustvene in moralne opore.

Ali torej praviš, da se moramo vprašati o tem, ali je otrok oškodovan, in heteroseksualnim parom preprečiti, da bi na poljuben način dobili otroke?

lambda ::

>> Ali torej praviš, da se moramo vprašati o tem, ali je otrok oškodovan, in heteroseksualnim parom preprečiti, da bi na poljuben način dobili otroke?

To bi bil poseg v njihovo osebno svobodo, da bi jim preprečevali spočetje. Pri posvojitvah gredo pa skozi strokovni filter ali so primerni ali ne. Jasno, da se strinjam, da je včasih v heteroseksualnih zvezah cela štala in da to nikakor ni dobro za otroka. Ampak takim se ne pusti posvojit otroka, če se za to ve.

jype ::

nubes> To bi bil poseg v njihovo osebno svobodo, da bi jim preprečevali spočetje.

Aja?

nubes> Pri posvojitvah gredo pa skozi strokovni filter ali so primerni ali ne.

Seveda! In čemu torej homoseksualne družine ne morejo skozi ta filter?

nubes> Jasno, da se strinjam, da je včasih v heteroseksualnih zvezah cela štala in da to nikakor ni dobro za otroka. Ampak takim se ne pusti posvojit otroka, če se za to ve.

V čem je torej problem? Saj tudi homoseksualnim parom strokovni filter ne bi dovolil posvojitve, če bi bili razlogi zoper odobritev posvojitve zadostni.

lambda ::

Težava je v tem, da je javnost razdeljena pri mnenju ali je lahko homoseksualna partnerska zveza sploh lahko po apriorni verjetnosti enako ugodna za posvojitve kot heteroseksualna.

Pyr0Beast ::

>Pa se nihče ne vpraša, če je otrok oškodovan? Naša genetska zasnova dvomim, da je taka, da bi dobro prenesla kaj takega kot je 25 staršev.

Lahko se tudi vprašaš kako so otroci oškodovani, ko ima vrtec različne vzgojitelje, sami so tam z n^n drugega folka, menjajo okolje (stres), menjajo razrede ...
Potem pa šola etc. .....

Raje vidim da en starš sam pazi na otroka, kot pa da mulca vržejo v 'varstvo' ker se jim ne da ukvarjat z njim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

nubes> javnost razdeljena pri mnenju

Ja, seveda. Saj je razdeljena tudi pri mnenju o tem kateri bog, če sploh kateri, je pravi.

Deal with it.

Pithlit ::

Strokovna javnost ni prav nič deljena.

Poleg tega pa sem enkrat že povedala da večina nima nobene pravice teptati po manjšinah.

Še enkrat... kakšno škodo trpi otrok v istospolnih družinah?

A ga kdo tepe? Nič bolj kot v hetero družinah... prej manj.
A ga kdo indoktrinira? Again, nič bolj kot v hetero družinah. Prej manj (osebno mislim da precej manj).
A ga kdo ne ljubi? Read above.

Aja... drugi ga zajebavajo... Hja, torej je problem v drugih.

Daj. Napiši mi alineje kaj točno škodi otroku. Ne to kolk se ti bojiš da bodo zdej pa homoseksualci razdrli našo družbo. Dejstva prosim.

Homoseksualci imajo čisto vse pravice kot vsi ostali državljani...

Aha... torej se lahko poročajo z ljubljeno osebo? Posvojijo otroka? Res?

Ti AI nagaja na krovu...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Vajenc ::

Dajmo to analizirat malo... ti pričakuješ da bodo lezbijke padale nate in druge fante? Ne vem no... tip je užaljen ker ga lezbijke v klubu ne porajtajo? Pejd raj u kak gej klub, boš več akcije videl (aja, to pa ne... u gej klub pa nikoli in nikdar!).

No pa dajmo malo analizirat. Mi smo pred leti (10?) na Metelkovi za zabavo skočili pogledat še v Tiffany. ~5 fantov in kakšne 3 deklice. Odziv lezbijk je bil takšen, da so nas ene 15min grdo gledal, ko so pa od prijateljc zvedele, da nismo geji nas je pa ena precej možata punca prišla prosit, če se gremo zabavat v kak drug klub. Če bi se kaj podobnega zgodilo v sosednjem klubu kakšemu geju, bi to bila naslovnica rumenega tiska naslednji dan.

Nekoč smo bili tudi na roza večeru v K4 s presenetljivo pozitivno izkušnjo. Geji so bili zabavni, neagresivni in zabave željni, lezbijke pa so se mi tudi takrat zdele bolj neprijazne in samozadostne. In ne nisem jih zapeljeval, ker sem bil tam med drugim tudi s svojo punco.


A ga kdo tepe? Nič bolj kot v hetero družinah... prej manj.
A ga kdo indoktrinira? Again, nič bolj kot v hetero družinah. Prej manj (osebno mislim da precej manj).
A ga kdo ne ljubi? Read above.

Nadrasa ste vi, al kako? Sploh zadnja alineja je še posebej za lase privlečena.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Nadrasa ste vi, al kako? Sploh zadnja alineja je še posebej za lase privlečena.

Ti se pa ne spoznaš pretirano dobro na statistiko, a?

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Nadrasa ste vi, al kako? Sploh zadnja alineja je še posebej za lase privlečena.

Ti se pa ne spoznaš pretirano dobro na statistiko, a?

Statistika tukaj pregori, mojega otroka ne bo mogel nihče imeti raje kot jaz in njegova mama.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Statistika tukaj pregori, mojega otroka ne bo mogel nihče imeti raje kot jaz in njegova mama.

Nima smisla s čustvi barvat tega. Večja ko je populacija, večja bo varianca. Ker spolna orientacija ne vpliva na sposobnost doživljanja starševskih čustev in empatije, mora že po definiciji manjša skupina imeti manjše razlike v tem, koliko dobro bo skrbela za otroke. Med vsemi ljudmi pač najdeš več in bolj nore psihopate, kot bi jih samo med tremi odstotki ljudi.

Poleg tega ti ne verjamem - tudi če imaš svoje otroke po svojem mnenju neizmerljivo rad, to ne pomeni, da boš zadnje skrbel bolje, kot bi morda lahko kdo drug.

Škoda, da nismo gejevska država, da bi tudi homofobi lahko razumeli njihovo problematiko: Le tvoja žena bi lahko otroke zastopala pred državo in le ona bi jih lahko obiskala v bolnišnici in če bi se ji kaj zgodilo, bi ti otroke lahko obiskoval v sirotišnici, saj vsi vemo, da moški pa zanje že ne morejo skrbeti.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Statistika tukaj pregori, mojega otroka ne bo mogel nihče imeti raje kot jaz in njegova mama.

Nima smisla s čustvi barvat tega. Večja ko je populacija, večja bo varianca. Ker spolna orientacija ne vpliva na sposobnost doživljanja starševskih čustev in empatije, mora že po definiciji manjša skupina imeti manjše razlike v tem, koliko dobro bo skrbela za otroke. Med vsemi ljudmi pač najdeš več in bolj nore psihopate, kot bi jih samo med tremi odstotki ljudi.

Poleg tega ti ne verjamem - tudi če imaš svoje otroke po svojem mnenju neizmerljivo rad, to ne pomeni, da boš zadnje skrbel bolje, kot bi morda lahko kdo drug.

Škoda, da nismo gejevska država, da bi tudi homofobi lahko razumeli njihovo problematiko: Le tvoja žena bi lahko otroke zastopala pred državo in le ona bi jih lahko obiskala v bolnišnici in če bi se ji kaj zgodilo, bi ti otroke lahko obiskoval v sirotišnici, saj vsi vemo, da moški pa zanje že ne morejo skrbeti.


Ti zgleda ne ločiš med ljubiti in skrbeti. Pa večina heterofobov tudi ne. In statistične variacije na naštete alineje bi med ljudmi, s katerimi se jaz družim bile vse v korist hetero parov. Oziroma vsaj meni se tako zdi, podobno kot se Pithlitu zdi obratno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

lambda ::

Pithlit >> Strokovna javnost ni prav nič deljena.

Strokovna javnost je deljena. Tako kot tudi laična javnost. Če vzameš kot strokovno javnost le zagovornike popolne izenačitve homoseksualne partnerske zveze s heteroseksualno, potem pa seveda ni.

hamax ::

Ti zgleda ne ločiš med ljubiti in skrbeti.

Pokaz ksno znanstvano raziskavo, ki podkrepti tvoje izjave o ljubezni v homo druzinali ali pa raje stfu.

jype ::

nubes> Strokovna javnost je deljena.

URLPLS.

Vajenc> Ti zgleda ne ločiš med ljubiti in skrbeti. Pa večina heterofobov tudi ne.

Otroci tudi ne in jim dol visi za to koliko jih ljubiš, če jih hkrati tudi redno pretepaš.

jype ::

Vajenc> Ne otrokom še kako ni vseeno koliko jih ljubiš. To občutijo.

Ljubezni popolnoma nič ne občutijo, če jim je ne izkazuješ, da znaš najbolje na svetu izkazovati ljubezen, pa upravičeno lahko dvomim, glede na to kako po forumu nabijaš, ko bi lahko na tako sončno popoldne otroke peljal na izlet.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Ne otrokom še kako ni vseeno koliko jih ljubiš. To občutijo.

Ljubezni popolnoma nič ne občutijo, če jim je ne izkazuješ, da znaš najbolje na svetu izkazovati ljubezen, pa upravičeno lahko dvomim, glede na to kako po forumu nabijaš, ko bi lahko na tako sončno popoldne otroke peljal na izlet.

fyi, sem na bolniški negi, ker otroc bruhajo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

hamax ::

Mja, ce nimas argumentov se moras zatekati k osebnim napadom in custvenim izpadom.
Lahko pokazes karkoli, kar bi podkrepilo tvojo izjavo o ljubezni ali ne?

Vajenc ::

hamax je izjavil:

Mja, ce nimas argumentov se moras zatekati k osebnim napadom in custvenim izpadom.
Lahko pokazes karkoli, kar bi podkrepilo tvojo izjavo o ljubezni ali ne?

Kaj teb ni jasno Hamax? A to, da imajo starši svoje otroke raje kot sebe? Ne bom ti iskal likov na to temo, sem pa prepričan, da jih boš sam z lahkoto kje ujel.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> A to, da imajo starši svoje otroke raje kot sebe?

Po tvoje je to kar univerzalno pravilo, ki vedno velja?

Josef "NOT A HOMO" Fritzl much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

hamax ::

fyi, sem na bolniški negi, ker otroc bruhajo.

Ocitjo jih ne ljubis dovolj! To otroci cutijo in zacnejo bruhati!

Sicer tega ne morem z nicemer podkrepiti ampak kaj zato.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> A to, da imajo starši svoje otroke raje kot sebe?

Po tvoje je to kar univerzalno pravilo, ki vedno velja?

Josef "NOT A HOMO" Fritzl much?


Kaj pa tist, k gej pedofili ugrabjo fantka pa ga pol zlorabljajo ...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Vajenc> Kaj pa tist, k gej pedofili ugrabjo fantka pa ga pol zlorabljajo ...

Nič posebnega, starogrška šola pač.

hamax ::

Kaj teb ni jasno Hamax? A to, da imajo starši svoje otroke raje kot sebe? Ne bom ti iskal likov na to temo, sem pa prepričan, da jih boš sam z lahkoto kje ujel.

Ti si trdil da to velja le za hetero bioloske starse. Za to izjavo bi zelel kak link.
Ne vem kaj se zdej vn vlecs.

Kaj pa tist, k gej pedofili ugrabjo fantka pa ga pol zlorabljajo ...

Se pravi se strinjas, da starsevska ljubezen ni ravno univerzalna? Ali zakaj si cisto brez potrebe zamenjal temo?

USS Liberty ::

Aha... torej se lahko poročajo z ljubljeno osebo?


jz bi se pa rad poročil z dvema ljubljenima ženskama, pa mi država tega ne pusti. A naj se zdej namažem z bojnimi barvami in grem razgrajat po Ljubljani, ker so mi kršene pravice?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

hamax ::

Ce gres, te bom podprl. Ce te bodo nestrpnezi pretepali, te bom pa branil.

jype ::

USS Liberty> A naj se zdej namažem z bojnimi barvami in grem razgrajat po Ljubljani, ker so mi kršene pravice?

Kakšne pravice? Saj za vse velja enak zakon! Vsak belec se lahko poroči z belko, ki je še devica!

lambda ::

Vajenc ::

Ti si trdil da to velja le za hetero bioloske starse. Za to izjavo bi zelel kak link.
Ne vem kaj se zdej vn vlecs.

To so seveda insinuacije in podtikanja.

Se pravi se strinjas, da starsevska ljubezen ni ravno univerzalna? Ali zakaj si cisto brez potrebe zamenjal temo?

Starševska ljubezen je na splošno gledano univerzalna. Zato smo ljudje tako uspešni. Lahko pa še svojo mamo vprašaš kaj si misli o tem, če ne najdeš nič pametnega na netu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nevone ::

jz bi se pa rad poročil z dvema ljubljenima ženskama, pa mi država tega ne pusti. A naj se zdej namažem z bojnimi barvami in grem razgrajat po Ljubljani, ker so mi kršene pravice?


Dokler imamo v Sloveniji dvojino, so sprejemljive samo zveze dveh ljudi. Kaj ti ni jasno?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nubes> Po pol minute googlanja najdeš kakega psihologa, ki je tudi napačnega mnenja.

Sem te popravu.

Vajenc> Starševska ljubezen je na splošno gledano univerzalna.

In to ne glede na biološko potomstvo!

V specifičnih primerih pa (spet nepovezano z biološkim potomstvom) se reč zaplete in odrasli otroke zlorabljajo na vse predstavljive in nepredstavljive možne načine.

hamax ::

To so seveda insinuacije in podtikanja.

Torej po tvoje lahko homo posvojitelji enako ljubijo otroke kot hetero bioloski starsi?
Ce ja, potem se ti opravicujem. Mi pa nekako ni jasno o cem se potem pogovarjamo zadnjih nekaj postov.

Matek ::

lambda je izjavil:

jype > nubes > Strokovna javnost je deljena.
jype > URLPLS.

matek > Malo mnenja strokovne javnosti: Predstavniki psihologov, sociologov in socialnih delavcev v podporo zakoniku

Po pol minute googlanja najdeš kakega psihologa, ki je tudi drugačnega mnenja.

Vedno se najde kdo, ki se ne strinja, tega nihče ne zanika. Ampak trditev, da je strokovna javnost deljena, bi pomenila, da gre za pereč problem, kjer so strokovnjaki v vsaj približno primerljivem številu ali "količini ugleda" postavljeni na oba pola. Novica, ki sem jo polinkal, in jo je povzelo tudi dnevno časopisje, pa kaže na nasprotno situacijo - na to, da je strokovna javnost stopila skupaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Poleg tega v novici, ki jo je linkal nubes, več kot očitno ni nobenih smiselnih argumentov - govorijo o manjši stabilnosti homoseksualnih zvez in podobne reči, s katerimi bi se morala ukvarjat komisija, ne pa da zakon take reči kar obče prepoveduje, ne glede na okoliščine.

USS Liberty ::

Matek je izjavil:

Malo mnenja strokovne javnosti:
Predstavniki psihologov, sociologov in socialnih delavcev v podporo zakoniku


LOL, to pa je res "strokovna" javnost. Vsak levak pri nas z instant diplomo, se že proglaša za strokovnjaka. To so socialne delavke s Kardeljeve ploščadi, ki še otroških dodatkov in socialne pomoči ne znajo pravilno talat, pa nam bodo one pamet solile. O naših sociologih pa itak nima smisla diskutirat, koliko so oni strokovni in nepristranski...

Zanimivo pa je, ko je Akademsko društvo Pravnik podplo Janšo v zadevi Patrija in so to tudi strokovno agrumentirali, pa so jih Štrajn in Liberalna akademija takoj etiketiral, da izrabljajo univerzo. Če si rdeč in zagovarjaš anarholiberalne neumnosti, imaš pa pa pri nas free pass in lahko počneš kar ti paše. Če pa si na drugi strani političnega spektra, pa še ust ne smeš odpreti...

Dokler imamo v Sloveniji dvojino, so sprejemljive samo zveze dveh ljudi. Kaj ti ni jasno?


Razmišljaš podobno kot ena od starih AFŽ-jevk iz stranke SD, ki podpira homiče, je pa močno nasprotovala in se zgražala ob predlogu, da bi uzakonili tudi poligamijo poleg homo zvez...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Vajenc ::

jype> In to ne glede na biološko potomstvo!
hamax> Torej po tvoje lahko homo posvojitelji enako ljubijo otroke kot hetero bioloski starsi?

Lahko jih imajo radi. Nihče pa ne more imeti moje otroke tako rad kot jaz. Podobno razmišlja večina staršev. Ti Hamax vem, da tega še ne zastopiš, čudi me pa, da ima Jype pri tem tko tehnokratsko mnenje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nevone ::

Razmišljaš podobno kot ena od starih AFŽ-jevk iz stranke SD, ki podpira homiče, je pa močno nasprotovala in se zgražala ob predlogu, da bi uzakonili tudi poligamijo poleg homo zvez...


Ti pa razmišljaš tako kot en anarhist, ki ne zna postaviti razumnih omejitev. Tvoja razširitev na vse vrste zvez je podobna temu, da bi ob uvedbi volilne pravice žensk morali uvesti še volilno pravico za otroke, ki znajo vsaj brat in pisat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Vajenc> Nihče pa ne more imeti moje otroke tako rad kot jaz. Podobno razmišlja večina staršev.

Nedvomno tako razmišljate. Mnogo staršev razmišlja tudi tako, da svojih otrok ne cepijo proti potencialno precej nevarnim boleznim, čeprav enden na stotisoč otrok umre zaradi komplikacij pri prebolevanju, od komplikacij pri cepljenju jih je pa umrlo šest na več kot štiristo milijonov.

Pri zakonodaji si pač ne moremo privoščit, da bi nas vodila neracionalna prepričanja ljudi, ki so pod vplivom psihoaktivnih substanc.

hamax ::

Nihče pa ne more imeti moje otroke tako rad kot jaz.

In zakaj je to pomembno za to debato? Saj nihce ne predlaga, da bi se moralo otroke vzeti bioloskim starsem in jih dati v posvojitev homo paru.

lambda ::

jype > kakega psihologa, ki je tudi napačnega mnenja.

Oh wait ... mnenja ki niso v skladu s tvojim, so napačna. Saj res.

Kakorkoli že ... ustavno sodišče bo razsodilo (karkoli že bo). Če referenduma ne bo, se bo zakon uveljavil, če referendum bo, bodo odločili ljudje in se bo uveljavil če bodo ljudje za. Simple as that.

Ziga Dolhar ::

Brisanih nekaj prispevkov. Ne-argumentirani debati in osebnim obračunavanjem ni prostora. Opozorilo vajencu.
https://dolhar.si/

jype ::

nubes> Oh wait ... mnenja ki niso v skladu s tvojim, so napačna. Saj res.

Običajno je tako, ja. Nisem jaz kriv, če imam vedno prav. Ampak mnenja ljudi, ki teh niso sposobni utemeljiti, so napačna v tako veliki večini primerov, da jih ne moremo sprejemat za pomembna.

nubes> Kakorkoli že ... ustavno sodišče bo razsodilo (karkoli že bo). Če referenduma ne bo, se bo zakon uveljavil, če referendum bo, bodo odločili ljudje in se bo uveljavil če bodo ljudje za. Simple as that.

Ampak US ne bo odločalo o ničemer drugem, kot zgolj o referendumu - ničesar ne bo reklo o posvojitvah.

nevone ::

Nisem jaz kriv, če imam vedno prav.


Kdo pa je? Jaz? :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

USS Liberty je izjavil:

jz bi se pa rad poročil z dvema ljubljenima ženskama, pa mi država tega ne pusti.

Evo! Tukaj se popolnoma strinjam s tabo. Jaz bi se tudi poročila z dvema ljubljenima ženskama pa mi država tega ne pusti.

Ampak za razliko od tebe... mi država ne dopusti niti poroke z eno žensko. Dojemaš to razliko? Ali bi rad še malo plesal okrog župe?
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Evo! Tukaj se popolnoma strinjam s tabo. Jaz bi se tudi poročila z dvema ljubljenima ženskama pa mi država tega ne pusti.


Sami anarhisti ... pardon liber-talci ... po duši.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
32 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

parada ponosa / homoseksualnost (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
172956839 (32318) Tear_DR0P

Več podobnih tem