» »

Nasvet glede zaposlitve?

Nasvet glede zaposlitve?

1
2
3

St235 ::

En razgovr sem mel samo tam kjer me niso zaposlili.

Okapi ::

Ja, rečeš, da te višina plače trenutno niti ne zanima. Da bi se najprej rad dokazal kot dober delavec, in videl, kako ti je v tej firmi delo všeč, potem bo pa še dovolj časa za pogajanje o višji plači.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Ja, rečeš, da te višina plače trenutno niti ne zanima. Da bi se najprej rad dokazal kot dober delavec, in videl, kako ti je v tej firmi delo všeč, potem bo pa še dovolj časa za pogajanje o višji plači.

O.


Jp, nekaj takega sem mel tud jaz v glavi.

Ampak povejtve vaše mnenje, koliko je še realna plača za take situacije?

Jaz bi reku 5 €/h. Recimo 40 urni delavnik, tam 800 € na mesec. Pa to je borih 200 € več od minimalca, delo pa je delo kot se spodobi za diplomanta.
Ne zdi se mi unreasonable cifra.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Mam pa še jaz eno vprašanje, kako se obnese poskusno obdobje? Trajanje ponavadi od meseca do 3 mesecev. Namreč nikjer ne piše ali je kako plačilo ali ne...

St235 ::

poskusna doba se normalno plača in si v tem času v normalnem delovnem razmerju.

Razlika je samo v sledečem:
Delodajalec te v poskusni dobi ne sme odpustit
Delojemalec lahko odpove delovno razemrje v 7 dneh
Ob izteku poskusne dobe lahko delodajalec prekine delovno razmerje, ke delojemalec ni upešno opravil preiskusne dobe.

Okapi ::

Ko preračunavaš plačo v evre/uro, obvezno prištej še malico, prevoz, regres in upoštevaj, da boš imel za en mesec plačanih dni, ko ti ne bo treba delati (ali še več, če boš kaj zbolel).

O.

St235 ::

Jaz bi reku 5 €/h. Recimo 40 urni delavnik, tam 800 € na mesec. Pa to je borih 200 € več od minimalca, delo pa je delo kot se spodobi za diplomanta.
Ne zdi se mi unreasonable cifra.


pri pet 5€/h boš imel neto 850, potem še kakih 100€za malco in kolikor bo prevoza. Solidna prva plača, nič posebnega mapak več kot dovolj za normalno življenje. Če boš preko študenta delal v podjetju, pa lahko malo povprašaš tudi sodelavce kakšne so kaj plače.

Gandalfar ::

Kaj pa ce bi dejansko raziskal koliko je placa za tvojo funkcijo na trgu in potem tudi bil sposoben povedat to cifro.

Okapi ::

Odvisno, koliko ti je do tega, da dobiš službo. Za višino plače pa se začneš resno pogajati takoj, ko dobiš kje drugje boljšo ponudbo.

O.

jype ::

Okapi> In zakaj bi bil to slab nasvet?

Ker je impliciral, da se moraš redne službe držat tudi takrat, ko ti očitno škoduje.

RockyS ::

Okapi je izjavil:

Odvisno, koliko ti je do tega, da dobiš službo. Za višino plače pa se začneš resno pogajati takoj, ko dobiš kje drugje boljšo ponudbo.

O.


Bingo!

Zaposli kdo študenta 2. letnika FERI (informatika in tehnologije komuniciranja) znanja (dobro) php,mysql,js,xhtml,css, (začetno) C#,MVC3,asp.net ;) Lahko za poskusno obdobje =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Ko preračunavaš plačo v evre/uro, obvezno prištej še malico, prevoz, regres in upoštevaj, da boš imel za en mesec plačanih dni, ko ti ne bo treba delati (ali še več, če boš kaj zbolel).

O.


Hmm... recimo (mesečna plača 800 € brez davkov):

malica 4 €/dan => 80 €/mesec
prevoz (ker delovno mesto je precej blizu stanovanja) = 10 €/teden => 40 €/mesec
regres = ca 700 €/leto => 60 €/mesec
dopust = 60 €/letno

== 560 €/mesec

lol, a je to možno?

Okapi ::

Povedati delodajalcu, koliko plače bi rad imel, je precej nesmiselno, če nimaš v žepu druge ponudbe, oziroma če nisi vsaj precej boljši od tekmecev za to delovno mesto (in se delodajalec tega zaveda). Ker namreč, če poveš nižjo cifro, kot so ti jo hoteli dati, si si naredil škodo, ker boš po vsej verjetno dobil manj denarja, kot če bi bil tiho, če poveš višjo cifro, pa po vsej verjetnosti prav tako ne boš dobil več denarja, kot so ti ga oni hoteli dati, lahko pa si, če poveš preveliko cifro, zmanjšaš možnosti, da te bodo sploh hoteli imeti.

O.

jype ::

RockyS> Zaposli kdo študenta 2. letnika FERI (informatika in tehnologije komuniciranja) znanja (dobro) php,mysql,js,xhtml,css, (začetno) C#,MVC3,asp.net ;) Lahko za poskusno obdobje =)

Pošlji e-mail na jobs@zemanta.com, služba je redna in delo je (vsaj za začetnike) v Ljubljani.

bauci ::

Sem lastnik firme z 24 zaposlenimi. Povprečna plača 1100€ neto za univ.dipl.inž. - rad bi dal 1500 ampak trg tega preprosto ne prenese. Nekdo, ki pride s faksa in nima delovnih izkušenj - malo nad minimalcem. Ko se izkaže s svojim "znanjem" in predvsem s svojo voljo, da bi delal in se kaj naučil gre gor. Fantje in dekleta to je realnost v večini firm. So nekatere, ki si lahko privoščijo plače 2000€ in več ampak vsak dan jih je manj. Kot je že nekdo omenil na neto plačo dodaj vse davke in prispevke na to še bruto bruto in to je strošek za firmo. To je odvisno od višine plače ampak tam od 160% navzgor /razlika med neto in bruto bruto plačo). Večja je plača večji so stroški za firmo. Lahko se zgodi, da napreduješ in dobiš večjo bruto plačo ampak ker padeš v višji dohodninski razred imaš v bistvu nižjo neto plačo. Se pa da vse to kompenzirati z maksimalno malico, maksimalnim regresom in podobno, kjer so dajatve manjše.

guest #44 ::

Sej zato naj povejo prvo oni kolk bi mi bili pripravljeni plačat, glede na znane podatke o meni.

Recimo, da se zaposlim sedaj kot gimnazijc in se določi neko plačo za tako stopnjo, čemu naj bi mi jo zvišali enkrat ko bom diplomiral, v primeru da sem nevtralno delal (torej ne slabo ne dobro). Če bi recimo jaz začel nižat plačo za isto delo, katerega bi dali diplomantu potem bi sprožu kaskado nižanja plač. Namreč diplomante niti nebi več zaposlovali in iskali požrtvovalne gimnazijce :)

Če pa se v začetku zmenimo, da mi dajo višino plače tako kot bi dali diplomantu, ampak da pol povišice ko diplomiram seveda ni, je status quo obdržat.

Monopol delojemalcev FTW, lol :))

jype ::

bauci> Lahko se zgodi, da napreduješ in dobiš večjo bruto plačo ampak ker padeš v višji dohodninski razred imaš v bistvu nižjo neto plačo.

Ne.

bauci> Povprečna plača 1100€ neto za univ.dipl.inž.

Ampak "univ.dipl.inž." nič ne pove o tem, kaj ti zaposleni počnejo. Ta plača je lahko visoka ali pa nizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RockyS ::

bauci> Povprečna plača 1100€ neto za univ.dipl.inž. - rad bi dal 1500 ampak trg tega preprosto ne prenese.

kako velik pa je tvoj trg? Ljubljana? Slovenija? EU? Ni možnosti razširitve,rasti podjetja?

dolenc ::

Firma že ima v mislih kolk so te pripravljeni plačat, če se le da te bodo plačali čim manj, kar je razumljivo.

Pričakovat, da ti bodo povedali kolk to je in še pomožnosti, da bodo vzeli v obzir kolk si ti zaslužiš, je pač mal optimistično. Butni eno previsoko cifro, potem se pa dilajte in kmalu ti bo jasno koliko imajo v mislih. Če bo znesek primeren ga argumentiraj zakaj, povdari svoje še ne prikazane dobre lastnosti :D

Preko študenta je tako, sigurno je to za njih najboljše, samo ko si enkrat preko napotnice, je težko dol iz nje pridet, zakaj bi te plačevali več, za isto delo, če te lahko plačujejo manj. Jaz bi na tvojem mestu, če imaš možnost, ciljal na redno zaposlitev, s tem da si pustiš odprta vrata za napredovanje(izraziš svojo zagnanost in željo po hitrem napredovanju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

St235 ::

Če bi recimo jaz začel nižat plačo za isto delo, katerega bi dali diplomantu potem bi sprožu kaskado nižanja plač. Namreč diplomante niti nebi več zaposlovali in iskali požrtvovalne gimnazijce.


V bistvu v privatnem sektorju ni nujna korelacija višja izobrazba - višja plača. Ti si lahko po izobrazbi gimnazijski maturant vendar je tvoja dodana vrednost v podjetju večja od nekoga z uni. dipl. in imaš posledično višjo plačo. Podjetje te plača glede an to koliko si lahko privošči in kakšna jetvoja funkcija. Če si tajnica imaš lahko minimalca pa tudi če imaš tri doktorate.

Butni eno previsoko cifro, potem se pa dilajte in kmalu ti bo jasno koliko imajo v mislih.


To si lahko privoščiš če si edini kandidat ali pa imaš v igri vsaj dve ponudbe. V realnosti je to velim minus v očeh delodajalca. Vprašanje kakšno plačo pričakuješ namreč delodajalcu precej pove o tebi, vključno z tem kako dobro se znaš ocenit, kako poznaš razmere na trgu/v podjetju in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dolenc ::

Se bom drugače izrazil, butni cifro, ki je malenkost višja kot pričakuješ :)

guest #44 ::

Že že jaz tudi ciljam sedaj na redno zaposlitev...zdi se mi bolj ugodna varjanta.


@Lakotnik

Naj pol se borim za plačo, kot bi pripravljeni plačati diplomanta, čeprav še nisem diplomiral? Ali pa naj sprejmem nižjo plačo dokler ne diplomiram in v pogodbi se pač doda, da mi jo zvišajo ko diplomiram (v kolikor nisem delal slabo)...fat chance that will happen.

Namreč oni so izrecno v razpisu zahtevali univ.dip.inž., torej če bi me zapolsili kot še ne diplomiranega gimnazijca z manjšo plačo bi bla nevarnost, da se ustrelim v nogo precej velika.

Trenutno mi hodi po glavi baucijeva cifra, torej 1000 € neto.

Okapi ::

So nekatere, ki si lahko privoščijo plače 2000€ in več
Ampak nobena od njih ne vzame kar prvega, ki pride mimo. Moraš najprej dokazati, da si boljši od množice drugih kandidatov.

Namreč diplomante niti nebi več zaposlovali in iskali požrtvovalne gimnazijce
Kot so ti že povedali, v zasebnih podjetjih jih diplome v glavnem ne zanimajo. Pomembno je, kaj znaš delati in je čisto vseeno, če imaš samo končano srednjo šolo ali doktorat. Tudi plača ustreza delu, ki ga opravljaš, ne listu papirja, ki ti ga je dala neka šola.

Trenutno mi hodi po glavi baucijeva cifra, torej 1000 € neto.
In če bodo dali manj, ne boš vzel?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

So nekatere, ki si lahko privoščijo plače 2000€ in več
Ampak nobena od njih ne vzame kar prvega, ki pride mimo. Moraš najprej dokazati, da si boljši od množice drugih kandidatov.

Namreč diplomante niti nebi več zaposlovali in iskali požrtvovalne gimnazijce
Kot so ti že povedali, v zasebnih podjetjih jih diplome v glavnem ne zanimajo. Pomembno je, kaj znaš delati in je čisto vseeno, če imaš samo končano srednjo šolo ali doktorat. Tudi plača ustreza delu, ki ga opravljaš, ne listu papirja, ki ti ga je dala neka šola.

Trenutno mi hodi po glavi baucijeva cifra, torej 1000 € neto.
In če bodo dali manj, ne boš vzel?

O.



Seveda bi vzel...vprašanje je koliko manj?

Nekaj me zanima...kaj neto plača je zgolj bruto z odštetimi davki državi, al vključuje tudi malico, potne stroške, regres, dopuste,...?

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Zakaj se toliko obremenjuješ s plačo, če pa ne veš niti ostalih okoliščin? Mislim to je bedarija... zakaj se ti zdi 1000€ zadovoljiva plača? Zato, ker ti ostane nekaj denarja za vikende,avto itd. ali zato ker si zaslužiš? Zakaj misliš da si zaslužiš, zato ker boš imel diplomo? Imaš kake izkušnje,reference s katerimi lahko potrdiš to znanje? Niti ne vemo za katero/kakšno delovno mesto se boriš...

Vzemi toliko kot ti ponudijo, potem pa se drži Okapi-jevega nasveta, o plači se začni pogajat ko boš imel na mizi boljšo ponudbo konkurence.

P.S.
Podatek da si iz tehnične smeri ne pomeni nič.

metalc ::

Če si redno zaposlen, delodajalca staneš nek bruto bruto znesek. Od tega se najprej odštejejo in na ustrezne račune nakažejo socialni "prispevki delodajalca" (ne vem na pamet %), do Bajukove kozmetične "reforme" pred leti še davek na plače. Kar ostane, je bruto, od tega ti spet odštejejo soc. prispevke (tokrat kot "prispevke zaposlenega") in akontacijo dohodnine, ostane ti neto, zraven ti prištejejo še malico in prevoz, ki uradno ne štejeta pod nobeno obliko plače in (vsaj zaenkrat) nista obdavčena. Tu upoštevaj še poračun dohodnine enkrat letno in možnost, da še kaj doplačaš. V končni fazi, če padeš v najvišji dohodninski razred (tu si pa hitro, čim si nad minimalcem), čez palec prejmeš neto cca. 40% od celokupnega bruto bruto + malice + prevozi.

TESKAn ::

V končni fazi, če padeš v najvišji dohodninski razred (tu si pa hitro, čim si nad minimalcem), čez palec prejmeš neto cca. 40% od celokupnega bruto bruto + malice + prevozi.

Za dohodnine gre tako, da po višji stopnji plačaš samo razliko, npr. če je meja za 40% 14.000 €/leto, ti pa zaslužiš 15.000 €/leto, se ti 40% davek šteje samo za 1.000 €, kolikor si čez mejo, ne pa za celoten znesek.

Druga stvar so raznorazni socialni prispevki, kjer padeš v nek razred in se ti tista stopnja obračuna na celoten znesek. In zaradi tega je možno, da ti delodajalec da bruto več, neto pa dobiš manj - ker se prispevki toliko povečajo, da "požrejo" vso razliko. IMO velika svinjarija v naši državi, ko se ti ne splača delat več za 300 € / mesec več bruto prihodka, ker dobiš neto manj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bili_39a ::


Seveda bi vzel...vprašanje je koliko manj?

Nekaj me zanima...kaj neto plača je zgolj bruto z odštetimi davki državi, al vključuje tudi malico, potne stroške, regres, dopuste,...?


neto plača je brez malice in prevoza ter potnih stroškov.

Jverne - še moj malenkosten nasvet:
tukaj so te zapeljali v preveč nepomebnih detaljev - tebe ne briga (več ali manj), koliko je strošek delodajalca, ali je monopolist in ostala politika.
Začni delat! Redna zaposlitev je boljša varianta od napotnic in ne pozabi na pripravništvo, če si s tehniškega področja še strokovni izpit ipd. Tehniški kader se na delovnem mestu (odvisno od zahtevosti področja) izpopolnjuje še nekaj let (samostojno lahko delaš seveda prej - že po nekaj mesecih) in zatem dosežeš polno ceno na trgu.

Ena izmed možnih taktik je torej, da poveš nekaj višjo cifro, kasneje pa glede na odziv korigiraš kot ciljno cifro po poskusnem delu.

Okapi ::

Druga stvar so raznorazni socialni prispevki, kjer padeš v nek razred
Ni res. Socialni prispevki so fiksen odstotek, ne glede na višino plače. Razredi so pri samozaposlenih.

O.

BlaY0 ::

Z višanjem bruto plače ti VEDNO raste tudi neto, vendar vedno počasneje. To se pozna potem predvsem pri delodajalcu, kjer je obremenitev zanj precej večja, pri delavcu se pa neto ne zviša bistveno...

Aja še to... če se zaposliš sredi leta ali proti koncu leta pričakuj, da bo januarja naslednje leto plača povprečno nižja...

Govorim o neto seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

TESKAn ::

Ni res. Socialni prispevki so fiksen odstotek, ne glede na višino plače. Razredi so pri samozaposlenih.

Ziher? ZPIZ, ZZZS, ...? No, v vsakem primeru je imet take progresivne prispevke, ki ti pojejo dobiček, svinjarija.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Valvoline ::

Itak da je pr privatnikih ustaljena praksa da delavce prijavljajo na minimalc ostalo pod mizo.

BlaY0 ::

TESKAn: Ziher. Edina razlika je, če si močno pod minimalcem (na letni ravni)... takrat imaš pavšalne olajšave v nekem absolutnem znesku, in ko prebiješ spet neko mejo, do te olajšave nisi več upravičen in imaš lahko teoretično nižjo neto plačo kot pred tem saj ti bodo po vsej verjetnosti nabili večjo akontacijo za dohodnino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Z višanjem bruto plače ti VEDNO raste tudi neto, vendar vedno počasneje. To se pozna potem predvsem pri delodajalcu, kjer je obremenitev zanj precej večja, pri delavcu se pa neto ne zviša bistveno...



V bistvu ne, ker edina progresivna lestvica je pri dohodnini. prispevki so v procentih od bruto plače.

guest #44 ::

Glede na to, da je podjetje mal večje vrjetno imajo kako ustaljeno prakso kolko dobi začetnik...pomojem. Če pa ne in bodo želeli od mene kako cifro vrjetno bom res najprej predlagal malce višjo in potem začel barantat.

Recimo, da je osnovna referenca 800-1000 €.

BlaY0 ::

Lakotnik29: No zdaj pa tole zračunaj prosim... imaš en del plače ki ti progresivno jenja in enak del plače ki ti linearno raste. Ali ti plača vedno raste?

Valvo: Pod mizo ravno ne, razen če gre za takšno firmo kjer se večinoma operira s kešom.

bili_39a ::

BlaY0 je izjavil:

Lakotnik29: No zdaj pa tole zračunaj prosim... imaš en del plače ki ti progresivno jenja in enak del plače ki ti linearno raste. Ali ti plača vedno raste?



Saj ti noben del ne "jenja" progresivno. Odšteva se ti progresivno, oba dela pa z višanjem plače rasteta.
Vedno narašča.

BlaY0 ::

Jasno... Lakotnik29 trdi da ni tako ;)

Če je na eni strani naraščanje linearno in na drugi jenjanje progresivno omejeno potem je jasno da zadeva raste v nedogled oziroma ti obremenitev limitira proti znani/končni točki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bili_39a ::

Jah, oprosti sem slabo prebral.

Svinjarija je edino pri SPjih. Tista uvrstitev v razrede ti lahko pa zares zniža ostanek pri večjem zaslužku.

BlaY0 ::

Bi pa moral napisati ne da ti del plače progresivno jenja/pada ampak da ti koeficient naraščanja progresivno pada... da se bomo bolje razumeli ;)

Okapi ::

Zajeb je samo pri samozaposlenih, kjer pa res, ko presežeš mejo za en evro na leto, padeš v višji razred za prispevke. Če recimo zaslužiš namesto 1495 evrov na mesec (povprečje za celo leto) 1496 evrov na mesec, plačaš vsak mesec 175 evrov več prispevkov.

O.

BlaY0 ::

Tukaj vskoči tvoj "kreativni" računovodja (če ga imaš) in zrihta, da temu ni (ne bo) tako ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

BlaY0, odvisno kako gledaš na svoj osebni dohodek. Če je edina stvar, ki jo vidiš NETO potem imaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Okapi: Fora je pa tudi v tem, da bi si ti lahko linearno povečeval prispevke in ko bi presegel tisto mejo, ne bi bilo nobenega negativnega vpliva. Kje pa piše da si moraš minimalne prispevke plačevati...

Lakotnik29: Jaz sem že večkrat ponovil, da bi mi bilo osebno bolje, če bi mi pustili da sam razpolagam z bruto bruto. Problem je samo v tem, da 95% ljudi pri nas takemu načinu ni doraslih in bi jih večina zaradi tega bankrotiralo...

St235 ::

Kje pa piše da si moraš minimalne prispevke plačevati...

v zakonu :) drugače pridemo do druge točke. Da večina ljudi ne bi znala delat z buruto bruto zneski in bi bankrotiral prvič ko bi blo treba it zdravniku/zobarju/plačat dohodnino.

Drugače sam raje razmišljam o svoji plači kot bruto. tudi ko se pogjaš za višjo plače je to bolj realna izhodiščna ocena, ker se breme prispevkov porazdeli. Sam teh koncpetov pri nas nekateri pač ne razumejo. Ravno pred kratkim sem imel problem z avtorsko pogodbo, ko so me na vsak način hotli prepričat, da je bolj ugodno storitev plačat preko napotnice, nato preko s.p. in šele potem preko avtorske pogodbe. Šlo je za skupaj 5k€, ki so bili edini dohodek posamznika v letu in imel statusa in bi si moral "sposodit" napotnice.

metalc ::

Glej, pojdi na Ajpes, če se še nisi, se brezplačno registriraj (ista fora kot tu na ST), pojdi na javno objavo letnih poročil (JOLP), poišči firmo in poglej, koliko so lani imeli stroške dela (vsota vseh bruto bruto plač) ali maso izplačanih plač (vsota bruto plač), to deli s (približnim) številom zaposlenih, še enkrat deli z 12, pa dobiš povprečno (bruto) bruto plačo z mesečnimi deleži regresa, božičnice ipd. OK, uprava in razno razen meneđeraj z bajnimi prejemki lahko povprečje kar pošteno dvigne, zato cifro zmanjšaj recimo za 10-20% (odvisno od velikosti firme) in dobiš pribl. povprečje za "rajo". Zdaj pa sam najbolje veš, ali večino tega "plebsa" prestavljajo tebi kolikor toliko enaki sodelavci ali so delavci v proizvodnji ali ... in iz tega izpelji neko kolikor toliko realno plačo.

Ali drug pristop. Iz željenega neta pribl. izpelješ bruto bruto, ga množiš z 12, prišteješ 11 malic in prevozov, nek normalen regres, bonusi in božičnice niso obvezni, jih pa ponavadi dobijo vsi ali nobeden, upoštevaj nek sklad za bolniško (do 30 dni je to na plečih delodajalca) in zdravljenje (če prijaviš poškodbo na delu, bo ZZZS to probal izterjati od delodajalca), odpravnino (do nje si upravičen, če te nogirajo), tu so še stroški delovnih sredstev (v tvojem primeru verjetno amortizacija za računalnik, SW licence, mizo, stol), tu so še "skupni stroški" (elektrika, gretje, telefoni, internet, vzdrževanje ali najemnina stavbe...) in interni "javni sektor" (vratar, čistilke, računovodstvo, tajnice, razne direktorjeve fu*ačice in potomstvo :D, pogojno rečeno uprava), če ste d.d., je treba izbrskati še za sejnine in nagrade nadzornikov.... Najbrž so še kakšne bonitete (nezgodno zavarovanje, dodatno pokojninsko, tečaji, popusti za fitnes...). Treba je še misliti na akumulacijo za slabša leta, na investicije, lastnik hoče imeti kaj profita... Kot privat firma se najbrž ne preseravate z zunanjimi svetovalci, zanemaril sem tudi "bagatelne" stroške WC papirja, vode iz balona, zdravniškega in varstva pri delu in še kaj... Skratka, oceni si, koliko letno staneš delodajalca, upoštevaj, da na začetku ne boš najbolj "koristen" (razen če se nisi že kot študent uvedel v delo) in se vprašaj, koliko dodatne vrednosti si sposoben doprinesti, in ali je marketing sploh sposoben dovolj dobro prodati tvoje žulje.

BlaY0 ::

Lakotnik29: Ne, v zakonu je omejeno samo navzdol. Nihče ti ne bo preprečil, če si boš za SPIZ plačeval več kot je minimalno predpisano. Drugače si pa napisal enako kot jaz en post pred tabo ;)

Jaz osebno malic in prevoza ne štejem v plačo, ker to porabim za malico in prevoz ;) Drugače je pa splošno znano, da ko delavec pove kakšna je bila njegova plača prišteje vse dodatke da bi bila videti čim višja pa je vse skupaj še vedno na minimumu, ko pa menedžer predstavi svojo pa odšteje vse dodatke, sejnine in nagrade, da bi bila videti čim nižja pa je ševedno v plafonu ;)

St235 ::

Sam sicer nisem manager pa si vseeno ne štejem prevoza in malice v plačo, ker je to strošek ki nastane pri delu. Sploh ker za razliko od mnogih dobim realne potne stroške.

Se mi pa v konkretnem primeru zdi smiselno prištevat potne stroške in malico, ker govorimo ali študentsko delo ali redna zaposlitev.

BlaY0 ::

Ker študentki niso podprli zakona o malem delu so avtomatsko prikrajšani za delovno dobo (ki je tukaj še nihče ni meril v denarju) in ob predpostavki da bomo delali najmanj do 70. leta ker spet študentkom ni bilo všeč delo do 65. leta ali pa se niso opredelili.

Skratka zaposlit se je treba in začet plačevat davke čim prej, ker v nasprotnem primeru bodo ti samo rasli država pa se bo vedno bolj zadolževala...

Recordman ::

bauci je izjavil:

Sem lastnik firme z 24 zaposlenimi.
...
Lahko se zgodi, da napreduješ in dobiš večjo bruto plačo ampak ker padeš v višji dohodninski razred imaš v bistvu nižjo neto plačo.


Tole ne bo šlo skupaj, ker drugi del kaže na nepoznavanje osnvnošolske matematike in/ali nepoznavanje osnov davčne zakonodaje, kar od lastnika takšne firme vsekakor ne gre pričakovati.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413129546 (13314) Old Spice
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711668 (8920) korenje3
»

Alternativa delu preko študentskega servisa?

Oddelek: Loža
223842 (3047) Mare3
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219832 (17554) Furbo
»

Zaposlitev diplomanta FRI

Oddelek: Šola
316378 (5133) Glodko

Več podobnih tem