» »

Grub - linux loader

Grub - linux loader

ac1t ::

Se je pojavla en mejčken težava .

In sicer .. Imam Win7 in sem si zaželel dual boot z linux mintom. Sem že imel z dual boot z ubuntujem in ko sem se ga naveličal sem ga lahko enostavno "odinštaliral". Ko sem pa hotel zbrisati mint particijo in zagnati ponovno Win7 mi je napisalo "missing grub" (ali nekaj takega). Sedaj me pa zanima kako izbrisati Linux Mint, odstraniti grub loader in imeti ponovno samo Windows loader.

Sem že poskušal najti kaj po googlu ampak nič uporabnega.

Hvala za pomoč in bog naj vam požegna :) .

popster ::

ni ravno tako majhna tezava, najboljš bo ce probaš kar z grubom uredit da ti windowse boota.

zk_eu ::

Vstavi dvd od windows 7, in daj repair your computer in nato startup recovery. Mislim, da bi to moralo biti to. V Visti, ko sem delal isto stvar, je postopek malo drugačen, z windws 7 še tega nisem delal, vendar mislim, da bi to moralo delovati.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Zero0ne ::

GRUB ni "Linux loader", ampak je preprost (in med najbolj uporabnimi) zagonski nalagalnik za katerikoli OS. Preprosto se ga da uporabiti tudi za nalaganje ostalih OSov, ne samo GNU/Linuxa. Vsekakor bi ga priporočal prej kot MSjev nalagalnik, ki ga je težko do nemogoče usposobiti za delo z prostimi OSi.
uname -o


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1074331049 (1129) BCSman
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
698162 (5159) Poldi112
»

kako odstraniti medion fastboot (linux)

Oddelek: Pomoč in nasveti
7972 (664) hogor
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821822 (14822) Apache90
»

Ubuntu Karmic Alpha 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
528655 (6219) poweroff

Več podobnih tem