» »

Radar na Dunajski cesti

Radar na Dunajski cesti

miha188 ::

Zdravo,

Ali kdo mogoče že ve ali radar na dunajski cesti v Ljubljani že deluje oz. pošilja kazni? :)ž

Hvala&lp

zee ::

Pri AMZS-ju deluje ze nekaj casa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

St235 ::

koker vem premikajo radarje med škatlami, tako, da dleuje kadar je fizično na dunajski.

Freezy ::

A ta radar zazna tudi če greš tam čez rumeno/rdečo, al ga zanima samo previsoka hitrost?

St235 ::

radar meri samo hitrost, lahko pa je iz slike razvidno tudi ali si peljal v rdečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlueRunner ::

... in kolikor vem je še vedno na testiranju. Torej "dela", vendar pa ne "kaznuje".

Zanimivo pa je, da se vsaka dva meseca pojavlja vedno isto vprašanje. Kakor, da je pomembno, če je na testiranju ali ne.

Zgodovina sprememb…

gslo ::

ubistvu nihče ne ve točno ali kaznuje ali ne, vprašanje je sam a so taki kreteni da bodo pošiljal pošto tud za 2 let stare prekrške, ali ne.

sicer pa redarstva v ljubljani zato še ne pošiljajo pošte domov ker majo nesposobnega zunanjega izvajalca. vsa ostala slovenija to že dela, ker imajo drugega, sposobnejšega zunanjega izvajalca. no, samo v vednost. čeprav verjetno ta radar nima veze z redarji. :P oh joy. :D

BlueRunner ::

2 leti ne, ker je rok 1 leto :P

Je pa ta radar zabaven, ker očitno deluje čisto preventivno. Ljudje niso nikoli zhir, če dela in, ko jih flešne, kar nenadoma zagledajo tisti znak za omejitev. >:D

Alamar ::

Rok je dve leti in LJ redarji že nekaj časa veselo pošiljajo kazni za lansko leto (za ta radar ne vem)

Highlag ::

Enkrat sem se peljal tam mimo s kolesom, pa mi ni bilo nič jasno kaj se bliska v daljavi, potem sem prišel bližje sem se samo smejal. Bi rekel, da je poslikal ene 10 avtomobilov v času, ko sem jaz rabil od avtobusne postaje nasproti Merkatorjeve poslovne stavbe do križišča. Pa nisem vozil počasi:D
Never trust a computer you can't throw out a window

BlueRunner ::

Alamar je izjavil:

Rok je dve leti in LJ redarji že nekaj časa veselo pošiljajo kazni za lansko leto (za ta radar ne vem)

Se posipam s pepelom, res je po tamalem dve leti. To, da pošiljajo za mesece nazaj pa je tudi znano.

Se mi zdi, da marsikdo zaradi tega zadnje tedne bolj slabo spi. Še posebej, če se je vozakal kje tam okoli Vrhovcev.

SkIDiver ::

Radar na Dunajski cesti deluje, vendar kot že rečeno ne kaznuje.

STASI ::

Če je od MOLa radar potem morda kazen še pride. Ker gospoda na MOLu ima pripravljeno za poslati še nekaj kazni.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

BlueRunner ::

Radar testira podjetje Iskra sistemi. Kazni od tiste fotke pač ne bo... kot sem rekel, hecno, da vsaka dva meseca priplava ven eno in isto vprašanje.

Če pa gre komu neizmerno v nos, pa naj se pritoži na IP-RS zaradi neupravičenega snemanja in izdelave zbirke osebnih podatkov, ki ni prijavljena. Bodo potem hitro umaknili ali pa javno razglasili, da v njemu "ni filma".

gslo ::

testirajo ali ne, tudi ko bo šlo za res ne bo slavne otvoritve, da bo vsakemu jasno da se ne sme zajebavat. pač pošljejo čez 2 leti, ko se itak noben ne spomni več dobro kaj in kako je bilo takrat. :P kazni bodo začel pošiljat pa ko bo njihov izvajalc prvič poslal prave namesto testnih podatkov. koliko jih bodo zajeli takrat ne ve noben. ampak pomoje bojo malo na oko odmerili. :D

BlueRunner ::

Najprej mora biti javen razpis, na njemu pa mora biti izbran pravi dobavitelj s točno to napravo. Pa še takrat ni rečeno, da bosta Policija ali pa MOL želela imeti radar ravno na tem križišču. Pa še novo opremo se bo verjetno pričakovalo in ne rabljeno.

Druga stvar je, da kamera slika v hrbet. Kar pomeni, da imajo tvojo registrsko, nimajo pa tvojega ksihta. Kar je pri nas praktično "get out of jail free" kartica, da se pritožiš in uspeš.

Tretja stvar pa je, da ne more pa nekdo kar tako na pamet začeti pošiljati podatke prekrškovnem organu in pričakovati, da se bo kaj zgodilo. Iz istega razloga, kot tvoja fotka prekrška ne pomeni nič, tako tudi ta fotka prekrška ne pomeni nič.

Skratka, možnosti da to začne "nenadoma" pošiljati kazni so zelo blizu 0. Pa tudi, če bi bile 50:50... a to kaj spremeni?

nitramcek ::

"Druga stvar je, da kamera slika v hrbet. Kar pomeni, da imajo tvojo registrsko, nimajo pa tvojega ksihta. Kar je pri nas praktično "get out of jail free" kartica, da se pritožiš in uspeš."

To glih ni res. Sej ne rabjo tvojga ksihta, da ti dajo kazen. Če je avto tvoj, si kriv. Oziroma moraš se pritožit in napisat kdo je vozil tvoj avto. V nasprotnem primeru plačaš ti, oziroma lastnik avta.

St235 ::

nitramček najprej preberi Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi potem pa pridi nazaj se opravičit za to kar si napisal.

St235 ::

Preklapljanje semaforja je na timerju, radar tudi zabeleži točen čas slike. kaj je tukaj nemogočega?

BlueRunner ::

Ta na dunajski te slika v rit, ko si sredi križišča. Če je na sliki videti rdečo, potem je iz enostavne enačbe, ki vključuje tvojo hitrost in položaj v križišču, možno ugotoviti, če je na semaforju zagotovo svetila rdeča, da je možno, da je svetila rumena oziroma, da je možno tudi, da je svetila zelena.

Na podlagi tega ti bi lahko tehnično gledano (če bi to bil "produkcijski" radar) enostavno in bi lahko nedvoumno dokazali vožnjo v rdečo ali najmanj rumeno popolnoma v skladu s tem kar se je dejansko zgodilo.

Tista tvoja kolegica pa se je lahko izgovarjala, ker sta policista sklepala v kakšno luč si zapeljal na podlagi luči na svoji strani, nista pa direktno videla isto luč, kot si jo je videla ona. Ker je strokovnjak povedal, da lahko med tema dvema pride tudi do zamika, pa je v primeru dvoma obtoženi seveda oproščen.

Dva korenito različna primera...

Zgodovina sprememb…

Freezy ::

Če sem prav razumel ta radar ne meri, če pelješ v smeri proti Črnučam, ampak samo proti Centru. Čudno, sem mislil, da deluje v obe strani.

Good Guy ::

a na dunajski te slika v rit, ko si sredi križišča. Če je na sliki videti rdečo, potem je iz enostavne enačbe, ki vključuje tvojo hitrost in položaj v križišču, možno ugotoviti, če je na semaforju zagotovo svetila rdeča, da je možno, da je svetila rumena oziroma, da je možno tudi, da je svetila zelena.


mogoče veš koliko avta je v sliki?

kaj če stojiš v gužvi pa se avta pred tabo ne vidi?

BlueRunner ::

mogoče veš koliko avta je v sliki?

Pojma nimam, zato sem napisal "če je na sliki videti rdečo". Vozilo pa se zagotovo vidi v obsegu, ki omogoča njegovo identifikacijo.

kaj če stojiš v gužvi pa se avta pred tabo ne vidi?

Če stojiš v gužvi je nekako nasprotno temu, da si vozil prehitro, mar ne? Potem te tudi radar verjetno ne bo slikal zaradi prehitre vožnje.

Good Guy ::

BlueRunner je izjavil:

mogoče veš koliko avta je v sliki?

Pojma nimam, zato sem napisal "če je na sliki videti rdečo". Vozilo pa se zagotovo vidi v obsegu, ki omogoča njegovo identifikacijo.

kaj če stojiš v gužvi pa se avta pred tabo ne vidi?

Če stojiš v gužvi je nekako nasprotno temu, da si vozil prehitro, mar ne? Potem te tudi radar verjetno ne bo slikal zaradi prehitre vožnje.


Kje pa piše da se skozi rdečo moraš peljati prehitro?

Matev ::

Kje pa piše da se skozi rdečo moraš peljati prehitro?


ja potem pa čakaj da kdo zapelje v rdečo
in hop za njim

BlueRunner ::

@rovtar: verjetno te radar ne bo pofočkal, če ne boš prehiter. Poanta je, da se morda na sliki prehitre vožnje vidi tudi semafor in bi potem na podlagi slike pač fasal "dve za eno".

@matev: hop pred njim, misliš... ker če boš hop za njim, bo videti tvojo rit, njegovo boš pa elegantno zavaroval :)

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

Radar na Dunajski kolikor vem meri oz. slika tudi če greš čez rumeno/rdečo, enako kot tisti tam pri vodovodni.

Gandalfar ::

Brisan offtopic, ki se ne veze direktno na radar na Dunajski.

BlueRunner ::

Blazz je izjavil:

Radar na Dunajski kolikor vem meri oz. slika tudi če greš čez rumeno/rdečo, enako kot tisti tam pri vodovodni.

No, tega nisem vedel... imamo za tole kakšen vir?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stacionarni radar

Oddelek: Na cesti
387506 (5332) Mare2
»

V Budimpešti protesti proti davku na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16235001 (30131) m0LN4r
»

Prevožena rdeča luč (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26093080 (81483) fosil
»

Radar na Dunajski cesti v LJ nasproti AMZS

Oddelek: Loža
173301 (2843) SkIDiver

Več podobnih tem