» »

Količina goriva v avtomobilu

Količina goriva v avtomobilu

jalovec09 ::

Nisem nikoli gledal, vedno sem porabi cel tank becina pri avtu in napolnil polno, tudi kilometre nisem dajal na 0

Ali je res v posodi za gorivu v avtu 1/2 res pol tanka še goriva, ali pa 3/4 je potem res toliko, na začetku gre kazalec počasneje dol, nato pa kar hitro.
Koliko litrov naj bi bilo še bencina v posodi, če ej kazalec na 3/4, kapaciteta pa je 45l.

Blinder ::

možno da ti ne pada enakomerno kazalec. v tem primeru z nekaj truda lahko sam preračunaš koliko % goriva imaš še ko ti kaže naprimer še 1/4 goriva.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Matako ::

Mah posebno pri starejših avtih se merilnik goriva dostikrat čudno obnaša. Verjetno je kriv plovec oz karkoli že imaš v samem tanku... še najlažje je vedno točiti polno in hkrati postaviti števec dnevnih kilometrov na 0 - ker približno veš kakšen je "domet" polnega tanka v povprečju.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

;-) ::

Pri Hondah Civic in Toyotah Corollah (tudi do novejših letnikov) se dogaja točno tako kot si opisal. Na začetku ko je tank poln števec dolgo ne pade za dosti, ko pa gre poti koncu pa kar leti in leti.

šernk ::

včeraj sem štartal od doma z 1/4 tanka, čez 20km sem ga imel čez polovico, no čez 100 km se je pa šperla še komaj premikala :P

še 50km naredim, pa se sploh ne bo več premaknila. standard pač, najlepše je videt sopotnike, ko rečeš...bencina bo zmanjkalo...ti pa še kar voziš in voziš mimo črpalk :D

plovec pač fuč(treba menjat komplet črpalko...) + naklon ceste nekaj pripomore h temu in plovec še bolj nekonstantno kaže , vem pa da je domet avta z enim tankom najmanj 450km in okrog 420 grem ponavadi tankat...no trenutno jih je 520, vendar glede na izkušnje je notri še vsaj za ene 80km goriva. je pa zanimivo...lučka se prižge vsakič ob istem trenutku, ne glede na položaj kazalca, tako se mi recimo ni prižgala ko je bil skoraj na ničli, čez 40km se mi prižge pa ko je bil kazalec malce pod 3/4, vedno pa je notri ob prižigu lučke, še nekje 15litrov goriva.

plovec zelo zelo rad delno odpove in ne moreš nič. najbolš je vedet domet avta in po km tankat. ker če bo šperla na nič in ti ravno s črpalke sta možni le dve stvari:
a: nisi nič natankal
b: plovec fuč,

pa če se ne motim pri b verziji tudi lučka ne dela nisem pa 100%. preveč časa nazaj je že kar sem sedel nazadnje v avtu s popolnoma fuč plovcem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Mater, kaj pa imaš da imaš 420km range?

šernk ::

no uštel sem se za dobrih 100km, 550km sem mislil...51 litski tank, max poraba 9litrov

raje tankam pač prej kot potiskam :)

saj pravim, trenutno sem na 520km z zadnjim tankom in bi prišel do 600 sigurno komot glede na to kdaj se mi je lučka prižgala, reku bi da je poraba z zadnjim tankom nekje 7,5l, sporočim ko bom tankal v prihodnjih dneh če se spomnim :)

nižje pač 1,6 16v TS ne boš spravil z vžgano klimo in 3-4 ljudi notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

Mah pri meni tudi včasih števec malo opleta za kakšnih 10 litrov sem in tja... :) Ampak če stoji avto pri miru in na ravnem lahko vidiš približno koliko je še goriva. Sicer pa tudi števec vedno rukneš na 0 in ni več problemov z negotovostjo :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Plovec se da spucati.




Tema;
http://www.citroenar.eu/showthread.php?...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Malajlo ::

Jaz sem pa mislil, da bo vprašanje bolj na temo: "Ali se splača tankati vedno polno ali le polovico? Če tankaš polno voziš naokoli nepotrebno težo."

;-) ::

Ja, samo če tankaš na polovico in se ne pelješ ravno takrat mimo črpalke in moreš naredit x km do črpalke pa tud ni kar tako...odvisno.

Tank vedno spraznem čisto čisto (včasih pricuka do bencinske), nalijem 10-15€ tolk da mam do firme in potem tam nalijem polnega.

Malajlo ::

nalijem 10-15€ tolk da mam do firme in potem tam nalijem polnega.

Ha? What's the point tega? A delaš na Petrolu al kaj? :D

Fuks ::

Računaj da gre ene 5l tik pod strop + v cev ki vodi do tanka, kjer plovec ne zaznava več nobene spremembe.
Sicer pa velja tudi (nekajkrat sprobano pri TopGear), da tudi ko prideš s cagarjem do nule, oz ko ti kaže Range: 0km, da je še vseeno še kar nekaj notri. Pri dražjih avtomobilih ponavadi skoraj sigurno še za 100km (testirana Jaguar xj, Audi A8).

sajko ::

Pri meni tudi ne pada enakomerno, prva polovica se skuri zelo hitro, nato pa pada počasneje. Nekej ima pri tem tudi oblika tanka, ki ponavadi ni čisti kvader.

Se pa pomoje splača tankat ko še ni čisto na rezervi, da ti ne vleče smeti z dna tanka v sistem.

;-) ::

Malajlo je izjavil:

nalijem 10-15€ tolk da mam do firme in potem tam nalijem polnega.

Ha? What's the point tega? A delaš na Petrolu al kaj? :D

Na naši firmi tankamo free na račun podjetja.

Blinder ::

;-) je izjavil:

Pri Hondah Civic in Toyotah Corollah (tudi do novejših letnikov) se dogaja točno tako kot si opisal. Na začetku ko je tank poln števec dolgo ne pade za dosti, ko pa gre poti koncu pa kar leti in leti.


hja v takem primeru tankaš preden ti gre števec proti koncu, da ti avto manj porabi :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

šernk ::

Se pa pomoje splača tankat ko še ni čisto na rezervi, da ti ne vleče smeti z dna tanka v sistem.


in črpalka deluje kje? na površini? lol

tanka se ne ko se popolnoma sprazni, zato ker je večina črpalk potopljenih v gorivu in se tako hladijo in mažejo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jalovec09 ::

Sem dofilal, kazalec na 3/4 mogoče za otenek malo pod, notri pa šlo 19 l.

Seat Ibiza 1.4 16v 101KM, poraba je 6.5l, nekaj mestne, relacije, hribosvke, klima, ....

Aston_11 ::

Pri golfu gre enakomerno do rezerve, ko ti napiše bitte tanken in še enih 80 km. Od tam dalje pride zager na nulo po parih km, vsak km pa ti bc odšteje 10 km. Koliko ga je še v tanku, ne vem, ga je zagotovo dovolj, ti pa stopi BC in zager fajn na živc, ko je vse na nuli in vznemirjen iščeš pumpo.

St235 ::

jaz mam digitalen števec za gorivo in lepo enakomerno zginjajo črtice. pol se prižge rezerva (ene 10l pred koncem) in gori zadnja črtica na števcu. potovalni rač kaže okol 70-80km goriva. Na ene 5l pred koncem potovalni računalnik pokaže črtice, lučka začne pa utripat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CaqKa ::

jalovec09 je izjavil:

Nisem nikoli gledal, vedno sem porabi cel tank becina pri avtu in napolnil polno, tudi kilometre nisem dajal na 0

Ali je res v posodi za gorivu v avtu 1/2 res pol tanka še goriva, ali pa 3/4 je potem res toliko, na začetku gre kazalec počasneje dol, nato pa kar hitro.
Koliko litrov naj bi bilo še bencina v posodi, če ej kazalec na 3/4, kapaciteta pa je 45l.


ko boš s cajgerjom na 1/2 greš polno tankat pa boš vido kolko gre not.
potem greš enkrat kasneje ko boš na 3/4 polno tankat in spet vidiš.

meni prva četrtina drži 170km, naslednje pa vedno manj.

Dr_M ::

Jaz nardim cca 800km s prvo polovico, pa se cca 400km z drugo polovico :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

jaz tudi. samo morem it pol pri prvi polovici trikrat tankat, za drugo pa še dvakrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezerva avtomobila

Oddelek: Na cesti
409834 (3974) Dr_M
»

Točenje goriva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7927553 (25226) SkIDiver
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034236 (31421) Zheegec
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420529 (17994) gzibret

Več podobnih tem