» »

Poljaki podarili Obami The Witcher 2

Poljaki podarili Obami The Witcher 2

Obama se rokuje s poljskim premierjem.

vir: Kotaku
Kotaku - Ameriški predsednik Barack Obama je danes obiskal Poljsko, kjer je od premierja Donalda Tuska prejel nekonvencionalno darilo - računalniško igro The Witcher 2: Assassins of Kings.

S stališča igričarja je izbira odlična - pred dvema tednoma izdani RPG je prejel kup pozitivnih kritik in je na dobri poti, da postane uspešnica. A ker se politični veljaki redko sproščajo z igrami, je razlog za izbiro darila bržkone podatek, da so igro izdelali v poljskem studiu CD Projekt RED in da zgodba temelji na popularnih delih poljskega pisca fantastike Andrzeja Sapkowskega. Ker običajna DVD škatlica izgleda precej bedno, so predsedniku seveda podarili dražjo, zbirateljsko različico igre, naphano z bombončki.

Baracku želimo, da mu DRM ne bi povzročal težav in da ne obupa zaradi težavnega začetka.

19 komentarjev

skika ::

Obama elite geekzor:))

BigWhale ::

In other news... Alienware sklenil pogodbo z Belo Hiso, AT&T napeljal novo internetno povezavo v Belo Hiso ... Obama ze 14 dni zaseden z nujnimi sestanki v ovalni pisarni ...

:>

Buggy ::

hehe...mogoce se bo pa po vzoru Geralta ucil moci prepricevanja :D

SlimDeluxe ::

> Ker običajna DVD škatlica izgleda precej bedno
To sploh ni res. The Witcher 2 je ena redkih iger, ki je že v osnovni izdaji bogata.
http://www.amazon.co.uk/Witcher-Premium...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

MajorM ::

Zakon! :)
Meni se zdi to zelo nekonvencionalno darilo.
Bravo Poljaki!

Pa še odličen špil je.

carota ::

"Assassins of Kings" - po naslovu sodeč je kar primerno darilo...

BALAST ::

Ker so američani pred kratkim izglasovali, da so igre umetnost, so poljaki naredili lepo gesto in mu podarili "umetnino".

Tr0n ::

Patch 1.1 odstrani DRM, tak da ne bo problema. :)

yayo ::

SlimDeluxe je izjavil:

> Ker običajna DVD škatlica izgleda precej bedno
To sploh ni res. The Witcher 2 je ena redkih iger, ki je že v osnovni izdaji bogata.
http://www.amazon.co.uk/Witcher-Premium...



Sem ravno mislil enako, osnovna izdaja je precej bogata, v stilu iger iz devetdesetih let, ki so se prodjale v kartonskih škatlah in s katerimi si dobil še precej dodatne robe kot darilo. Drugače pa je v zgodbi TW2 politika precej pomembna, morda poljaki mislijo, da se Obama lahko iz igre kaj nauči ;)
Zanimivo se mi tudi zdi, da so mu podarili igro "za odrasle", ki se povrhu dogaja v poganskem univerzumu, morda se niti sami ne zavedajo, da to nosi sporočilo. Krščanskim fundamentalistom v ZDA bo to šlo precej v nos. Če bo pripomoglo, da bodo Sapkowskega na hitro prevedli v angleščino bom sam zelo zadovoljen.

BALAST ::

Medtem pa preberi "fan based" prevod novele Lesser Evil.

yayo ::

BALAST je izjavil:

Medtem pa preberi "fan based" prevod novele Lesser Evil.


Hvala, sem TW fanboy, sem že prebral The Last Wish in Blood Of Elves v angleščini pa Sword Of Destiny - La Spada Del Destino, v italijanščini. Ampak to je vse uvod v sago, "glavne" knjige niso bile še prevedene v nobenega od jezikov, ki jh razumem na žalost. The Last Wish se sicer dobi tudi v srbohrvaščini, če koga zanima. ;)

Migelo ::

Reklama svetovnih razsežnosti! Tako se dela, podpirati je treba domači razvoj. :D

fireX88 ::

zdj bo zda v še večjo krizo palo, k bo obama zacel geekat :D

cvetkko ::

upam da ne bo tako razožaran nad igro kot jaz

Tr0n ::

Zakaj pa razocaran? Spil seka.

Flamer ::

Meni se, ko sem ga dobil v ponedeljek, niti zagnati ni hotel :P. Glede na to o kolikih stvareh se ljudje pritožujejo na uradnem communityju bom lepo počakal še kak mesec, pa še 5:4 LCD imam, ki jih trenutno igra ne podpira.

pivmik ::

ko je Obama inštaliral igro se je zraven skrivno inštaliral trojanec & rootkit :-)
LP, Gregor GRE^

vorantz ::

Obama in chuck norris sta najbrž edina, ki sta dobila nepoškodovan kipec geralta :D

MrStein ::

BALAST je izjavil:

Ker so američani pred kratkim izglasovali, da so igre umetnost, so poljaki naredili lepo gesto in mu podarili "umetnino".

? Je bila novica na ST? Drugje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija želi ukiniti geoblokiranje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
187112 (5857) MrStein
»

Snowdnu zmanjkuje držav, EU ostro proti ZDA zaradi vohunjenja v Bruslju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5719947 (16718) Blisk
»

Nesreča poljskega letala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
719538 (7147) Ziga Dolhar
»

Janša bo podaril epoxi Marijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
854140 (4140) Shegevara
»

Zaradi googlebombinga v zapor

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
264370 (2604) Matako

Več podobnih tem