» »

nakup tehnike kitajska

nakup tehnike kitajska

crystal ::

zanima me če je že kdo kupil recimo ipada s kitajske (z androidom) varjanta http://www.lightake.com/detail.do/sku.M... tolko da nebi plačal carine.

sošolc je enkrat kupu fake nokia n79 pa so mu ga uničli. me zanima kako je zdej z androidi, al pa kak telefon z androidom ?

zee ::

Ce nima ustreznih certifikacij, ti ga bodo na enak nacin unicili.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

crystal ::

kako to izveš kaj mislijo oni uničt in kaj ne?

kremenko1 ::

Nič ne bojo uničili, v najslabšem primeru naša carina zavrne paket, ki ga pošljejo nazaj pošiljatelju, on pa ti vrne denar.Lahko pa jim pošlješ email in preveriš ,če ima zadeva CE certifikat oz.oznako.

crystal ::

aha ja odzad na slikci je viden cE nalepka sam tist je kr fake pomoje?

al misliš da pošlem mail na carino?
no ni mi jasno zakaj so pol zadnič uničli al ima to sam nokia...

kremenko1 ::

Sem že imel primere, ko so mi zavrnil telefon,ki pa ni šel na uničenje, ampak kot sem napisal nazaj k dobavitelju, ki mi je BP vrnil denar. Takšne so vsaj moje izkušnje pri nakupu iz kitajske. Ponavadi že nalepkica zadostuje.Dobil sem pa že tudi telefone brez CE oznake, tako da je odvisno tudi od sreče.

crystal ::

s katere strani pa navadno kupuješ?

fosil ::

Tukaj sta dve stvari.
Eno so ponaredki. Take stvari gredo v uničenje.
Druga stvar pa je če stvar ni ponaredek, ampak samo nima ustreznih certifikatov, to je CE nalepke. V tem primeru pa pošljejo nazaj.
Tako je!

turkx90 ::

Ve kdo mogoče koliko pride poštnina za pol kilsko pismo do Kitajske?

crystal ::

ponavadi ti njihova stran izračuna

turkx90 ::

Jaz pošiljam na kitajsko, ne oni meni.

St235 ::

kaj ko bi naprimer pogledal na posta.si ali pa bog ne daj poklcial na pošto in vprašal?

crystal ::

ja neseš na pošto in ti da gor na vago in ti pove točno ceno :)

turkx90 ::

Pač me je zanimalo če kdo ve, potem pa grem na pošto. Bog ne daj, da bi kdo kdaj na tem forumu odgovoril na postavljeno vprašanje.

DeeCoy ::

Klikni na posta.si in poglej cenike. Zakaj bi morali drugi delati za tvojo lenobo?

turkx90 ::

Ker si to lahko privoščim..:)

DeeCoy ::

Lepo, sedaj pa bi moral vmes posredovati še kak moderator in ti dati vsaj dnevni ban.

cegu ::

kremenko1 je izjavil:

Nič ne bojo uničili, v najslabšem primeru naša carina zavrne paket, ki ga pošljejo nazaj pošiljatelju, on pa ti vrne denar.Lahko pa jim pošlješ email in preveriš ,če ima zadeva CE certifikat oz.oznako.


Če je dokazan ponaredek, se ga uniči.

T-h-o-r ::

in od kdaj pošta odpira tvoje pakete, da potem uničuje stvar, ki so v paketu?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

#000000 ::

Navadna pošta nikoli, pakete odpira Carinska Pošta.

LuGi ::

Za unicenje se odloci sele trzni inspektorat.

crystal ::

cegu je izjavil:

kremenko1 je izjavil:

Nič ne bojo uničili, v najslabšem primeru naša carina zavrne paket, ki ga pošljejo nazaj pošiljatelju, on pa ti vrne denar.Lahko pa jim pošlješ email in preveriš ,če ima zadeva CE certifikat oz.oznako.


Če je dokazan ponaredek, se ga uniči.

kko pa dokažejo?
pravkar(v sredo) so me vprašali za kok sm kupu tole zadevo, sm jim pisal na mail pa še zdj nism dobil nč!! ne odgovora ne nič...to pomeni da ga bodo uničli?

butec ::

si malo sposodim temo

nameravam kupit
http://www.gooapple.com/g22/basic/

potrebna je registracija, pa mi ne grata....

crystal ::

simpl =)

odpreš stran z IE9 desni klik nekam in daš prevedi z bingom in maš v angleščini ;) pol mislm d bi moral it

k3k3tz ::

@LuGi: za uničenje se odloči zastopnik lastnika zaščitene znamke.

@crystal: če so te samo prosili za račun, boš najbrž dobil na dom.

crystal ::

mislm ful bi blo dobro vedt kaj se ne uniči in bi tist z veseljem kupu, namest d se tresem al bodo uničli al ne

@k3t3tz: sam dvomim d bi se apple odloču d nebi ponaredka uničli =)

knesz ::

butec je izjavil:

si malo sposodim temo

nameravam kupit
http://www.gooapple.com/g22/basic/

potrebna je registracija, pa mi ne grata....

tak velik telefon pa samo 480x320 ...

butec ::

crystal je izjavil:

simpl =)

odpreš stran z IE9 desni klik nekam in daš prevedi z bingom in maš v angleščini ;) pol mislm d bi moral it


saj prevajam...

pridem do tel. št, da ti pošljejo registracijsko kodo vtipkam +38641........pa nič

se je že kdo registriral?

kremenko1 ::

crystal je izjavil:

cegu je izjavil:

kremenko1 je izjavil:

Nič ne bojo uničili, v najslabšem primeru naša carina zavrne paket, ki ga pošljejo nazaj pošiljatelju, on pa ti vrne denar.Lahko pa jim pošlješ email in preveriš ,če ima zadeva CE certifikat oz.oznako.


Če je dokazan ponaredek, se ga uniči.

kko pa dokažejo?
pravkar(v sredo) so me vprašali za kok sm kupu tole zadevo, sm jim pisal na mail pa še zdj nism dobil nč!! ne odgovora ne nič...to pomeni da ga bodo uničli?

Pokliči in preveri, če so dobili tvoj mail, ker se je meni že parkrat zgodilo, da sem čakal na paket po poslanem mailu, ko pa sem tel.preveril pa sem dobil odgovor, da niso prejeli maila.Sedaj pošljem mail, čez kakšno urico pa pokličem in preverim ali so ga dobili.

crystal ::

danes sem dobil domov tale ipad tko da zadeva špila, če bo še kdo v strahu =)

St235 ::

k3k3tz je izjavil:

@LuGi: za uničenje se odloči zastopnik lastnika zaščitene znamke.



Odločitev je na strani tržnega inšpektorata. Uvoznik/zastopnik ni nikakršen faktor, da bo odločal o tem ali se naj uniči ali ne.

kita ::

pa zakaj bi kupoval s kitajske ko jih pa pri nas dobiš samo za malo več denarja. Pa nimaš nobenih problemov s carino.

Poglej na www.techtradecenter.si

crystal ::

mislm to je pa čist mimo, zato ker ta tvoj malo dražji je skor še enkrat dražji

kita ::

Maš pa servis in vse ostale stvari pokrite.
Itak se pa naj vsak sam odloči.

k3k3tz ::

@Lakotnik29: Wrong! Ko gre za kršenje pravic iz naslova intelektualne lastnine (ponaredki...) je pri uvozu blaga edini merodajen lastnik teh pravic oz. njegov pravni zastopnik. Tržni inšpektorat lahko posreduje samo pri kršenju teh pravic v notranjem prometu (če greš recimo ponaredke prodajat na Čopovo al pa na Bolho).

cegu ::

crystal je izjavil:

cegu je izjavil:

kremenko1 je izjavil:

Nič ne bojo uničili, v najslabšem primeru naša carina zavrne paket, ki ga pošljejo nazaj pošiljatelju, on pa ti vrne denar.Lahko pa jim pošlješ email in preveriš ,če ima zadeva CE certifikat oz.oznako.


Če je dokazan ponaredek, se ga uniči.

kko pa dokažejo?
pravkar(v sredo) so me vprašali za kok sm kupu tole zadevo, sm jim pisal na mail pa še zdj nism dobil nč!! ne odgovora ne nič...to pomeni da ga bodo uničli?


Pojma nimam kako, bom pa vprašal. Sosed je bil na Tajskem in si je domob poslal škatlo zimskih jaken (s ponarejenim logotipom). Carinar na letališču jih je dal v sežig (po navedbi tete, ki je takrat še delala na letališču). Mogoče imajo navodila proizvajalca, kaj naj pogledajo?

bisti ::

zdravo.

zanima me če ma kdo kaj izkušenj z naročanjem s te strani
http://www.vkamobi.com/cell-phones/goog...

kaj izkušenj z H2000
http://www.vkamobi.com/pda-and-smart-ph...

vs.

H7000 ??
https://www.vkamobi.com/google-android-...

Oz. predlagate kakšnega? :)

Hvala za info! :D

lp

RockyS ::

kupi ideosa x5 al pa s1.

shadeX ::

turkx90 :: 8. jun 2011, 13:11:48
citiraj

#

Pač me je zanimalo če kdo ve, potem pa grem na pošto. Bog ne daj, da bi kdo kdaj na tem forumu odgovoril na postavljeno vprašanje.


+1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291532858 (4592) dr.Akula
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Paketi iz Kitajske

Oddelek: Kaj kupiti
132400 (1962) first_line

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093524 (70389) Tilen
»

Carina in ddv za uvoz iz kitajske ?

Oddelek: Loža
1613145 (12768) bakki

Več podobnih tem