» »

Razlika med ddr rami?!?

Razlika med ddr rami?!?

urosh ::

Kakšna je razlika med tema dvema ramoma:
- Corsair DIMM 256MB PC3200 DDR CL2.5-3-3 (PC400) (CMX256-3200)
- Corsair DIMM 256MB PC3200 DDR CL2-3-3 (PC400) (CMX256A-3200C2)

razen seveda v ceni, ki pri 256 Mb znaša skoraj 10 k sit?

hvala!

morphling1 ::

Razlika je v cas2 in cas 2.5, ter zaradi tega v samih čipih, model 3200 cas 2.5 ima še Samsung TCB3 CTL 6ns čipe, cas2 pa že winbond BH6 izbrane čipe. Zamenjava je bila narejena predvsem zato ker Samsung ne dela več CTL čipov ampak DTL ki niso bili več sposobni konstantno dosegat teh hitrosti. Pri Corsairju gre za to da v bistvu zbirajo zelo dobre primerke čipov in jih montirajo na svoje kvalitetne module, so predtestirani (ne vsak ampak recimo nekaj v seriji) ter potem rangirani glede na to do kje stabilno delujejo, se pravi lahko dobiš tudi primerek 2700c2 ki ti bo delal 3200c2, podobno se ti lahko zgodi tudi če kupiš generic ram samo v primeru nedelovanja ti ga ne bo noben zamenjal če boš prišel nazaj z njim in rekel da ne deluje na 3200c2, to je glavna finta Corsairja zbiranje dobrih primekov, in to pač plačaš.
Samo nevem če bi vzel 3200cas2.5 skoraj raje bi vzel 3000c2.
Btw kje si to gledal , v Eventusu ? Je cena še vedno huda, vem da je bil pred nekaj meseci 3200c2.5 čez 40ksit za 256mb
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

urosh ::

morphling1 še vedno ne razumem ali se mi res izplača dati 10k več za 2,5? koliko so boljši oz. hitrejši od 2? piše, da imajo ti 2 6ns rame, za 2,5 pa nisem našel podatka... toraj so 2,5 hitrejši? koliko pa (realno gledano)? zakaj bi pa ti vzel 3000? Aja, cene pa sem gledal tu.

tvoj post pa sem prebral že 3-krat, pa mi je zmeraj manj jasno... Pri zadnjem branju se mi zdi, da so tisti 2 boljši? ne razumem več neič. Po moji "kmečki" logiki bi rekel, da če so 2,5 dražji, so verjetno tudi boljši... To da ima corsair dobre rame, pa sem že nekje zasledil, ja... Čeprav boš na tistem zgornjem linku videl, da je samsung 2,5 za 10k cenejši od corsaira 2 (pri 512 mb)...

Daj probaj mi še enkrat razložit tako čim bolj simpl kot pasulj...

tnx


Aja pa še nekaj smajlijev|O :)) :8) :'( :( ;( >:D |O :D :)) :8) 8-)

morphling1 ::

Cas2.5 niso hitejši od cas2, ok verjetno si se zatipkal tu.
Kot sem rekel Corsair pc2700c2,3000c2 ter 3200c2.5 so na enakih čipih samo eni delajo malo bolj kot drugi. To so bili še Samsung CTL čipi , zdaj nevem kako je z najnovejšimi Corsair modeli, ker Samsung tega ne dela več in ima zdaj DTL ki so slabši. Lahko da Corsair vgrajuje v te modele tudi Winbond BH6 čipe, se pravi take kot jih ima na svojem modelu 3200cas2 ti so pač trenutno boljši.
Sem te spet zmedel :D

Ok. zdaj sem šel pogledat ta cenik, izbira je zame enostavna vzami pc 3500c2 512Mb modul je 15eurov dražji od 3200c2 in ima Winbond BH5 čipe ki so zakon.
Tista cena za pc3200cas2.5 je ali stara ali pa napačna, pomoje prvo ker teh modulov verjetno sploh ne delajo več, bili so na enaki osnovi kot 2700in3000c2 samo z malo bolj relaxed timingi.
Bo zdaj bolj jasno.
Zdaj mi pa povej kje je ta trgovina ter če te cene vsebujejo davek.


ups še nekaj sem ravno videl mogoče skriti bombonček vidim da imajo Apacer 3200cas2.5 ta ram zna imeti enake čipe kot Corsair 3500cs2, resno. Kar pomeni da se verjetno izredno dobro navija in je sigurno best buy med vsemi , če imaš možnost preveri ter mi sporoči na turbo1@email.si jaz ne obvladam nemščine :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

urosh ::

Zadeva sledeča...
1.Ta apacerjev ram nudi samo ena firma, pa še tam piše, da je težko dobavljiv. Drugače kake čipe ma ram gor, ti nebi vedel povedat, ker ga na njihovi uradni strani niti nimajo napisanega, "kao, da ga niti ne delajo"... vrag pa taka stran...

2. corsairjev ram majo na zalogi povsod (več ali manj), toraj nebi smel biti problem, ga dobiti... kake ma pa rame gor, pa tudi nebi vedel povedati, ker vse kar piše o njem je tu... če ti je kaj v pomoč

3. to ni pravi cenik, ampak je to varianta najcenejše ponudbe (stran, ki je dnevno obnovljena z novimi cenami). Če klikneš na produkt ga imaš najprej opisanega pozneje pa še imaš navedene trgovine, kjer ga imajo (ali pa tudi ne) in po kaki ceni. Problem je le v tem, da so te firme večinoma nekje daleč gor v avstriji in se (vsaj do sedaj še) mi ni uspelo dogovoriti, da bi poslali na najbližjo avstrijsko pošto, z računom na moje ime, da bi ga tam dvignil in plačal, ter vseeno pokasiral davek od njih nazaj, pri nas ga pa itaq prešvercam.

4. ja, te cene že vsebujejo davek (ki ga kot verjetno veš, dobiš nazaj in je od cene ki jo plačaš 16,6% oziroma od tistega zneska, ki ga dobiš 20% več >:D ). Pri nas ga pa itaq neboš plačal, ker je zadeva dokaj majhna in lahko "prešvercljiva"tm, zatoraj ... >:D >:D

5. če si zainteresiran (ali pa bilo kdo drugi), pa se javite in povejte kaj bi imeli, pa bi se mogoče celo splačalo iti malo dlje in nabaviti te zadevice... seveda če je le znesek dovolj velik...

6. hvala ti morph za toliko informacij!8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251964 (1300) TommyLee
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52015 (1742) royal
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308767 (6495) WhiteWolf
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024794 (16592) bodom
»

PC3200 400 MHz DDR RAM

Oddelek: Strojna oprema
211451 (949) morphling1

Več podobnih tem