» »

HTC Desire - ROOT SD card

HTC Desire - ROOT SD card

Suly ::

Cel dan že prebiram po netu in poiskušam na telefonu, pa nikakor mi ne uspe, da bi sistemski prostor v HTC Desire povečal z deljenjem particij iz SDja.
Poskušal sem z ROM managerjem in vsem kar je možno, vendar ne uspe.

Lepo bi prosil nekoga, ki je to že počel, da napiše kako je to naredil sam.
Hvala

JayKay ::

če maš rootan telefon, potem dl gparted live cd in reparticioniraj sd kartico na fat32 in ext3/4 recimo 1gb

pol pa namesti room z app2sd in boš lahko palikacije prenašal na ext particijo

Suly ::

gparted live cd dela na windowsih ? probal sem že s klasičnim pa ne gre... Probal tud z Minitool partition, brez uspeha.

JayKay ::

image zapečeš na cd in bootaš z njega. tam gre vse formatirat in reparticionirat

Suly ::

pa lahko to naredim tud če je SD v telefonu ? al bi mogo met sd reader za računalnik?

Suly ::

sebas4 ::

Zmanjkuje mi internal storage. Baje se to reši z rootanjem in razširitvijo spomina na sd card.

Ima kdo up-to-date vodič za začetnike(link), ker nisem tega še nikoli počel.

Hvala

black ice ::

Zgoraj imaš razloženo.

sebas4 ::

Imama

HTC Desire
HBOOT 0.93
baseband 32.49.00.32U_5.115.27
build V 2.29.405.14 CL345208

Poskušam po zgoraj omenjenem vodiču.

1.HBOOT start meni se pri meni pojavi če držim tipko za nazaj in vključim telefon. Če držim , kot piše, tipko za glasnost navzdol, pa desire le navadno štarta.

2. Ko štartam v HBOOT način, in priključim desire prek USB z računalnikom, mi ne piše kot je v vodiču na sliki "HBOOT USB PLUG". Tega ni nikjer. Imam pa namesto tega napisano FASTBOOT USB.

3. ta android driver sem uspel instalirat
http://unrevoked.com/rootwiki/doku.p...driver_install

Vendar pa potem ko znova štartam telefon in ga povežem s kompom, tega driverja ni več na listi, zamenja ga nek drug ADB driver z rumenim trikotnikom.

Vseeno sem poskusil zagnati UNREVOKED3 in se ne zgodi nič. "Waiting for a device."

Šel sem po korakih, pa očitno ta postopek ne gre z mojim telefonom. Uporabljam pa Win 7 64bit

Če je tu kak stručko z rešitvijo, bi bil zelo hvaležen.

sebas4 ::

No, po dolgi borbi sem le uspel spametovati moj desire :)

pharaon ::

Kateri ROM si naložil? Sam imam InsertCoin, naložil zato, ker ima Sense ter delujoče ledike.

gendale ::

pharaon je izjavil:

Kateri ROM si naložil? Sam imam InsertCoin, naložil zato, ker ima Sense ter delujoče ledike.

te s popolnoma delujočimi ledicami so redki ko pm, bravo da si našel enega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Johnny76 ::

Bom napisal kar v tole temo, saj je problem sila podoben.

Lastim si HTC Desire, ki pa mu zelo zelo primanjkuje internega spomina. Poleg tega imam vstavljeno 8gb micro SD kartico, ki pa je skoraj povsem prazna. Naložil sem si AppMgr III, ki prenese nekatere aplikacije na micro SD, pa še to ne v celoti. Tistih 150mb internega spomina je hitro zasedenih, predvsem na račun Facebook-a, tako da mi telefon stalno javlja da sem "Low on space". Seveda je temu primerna tudi hitrost delovanja. Kako lahko to rešim?

Prenesel sem si aplikacijo Titanium Backup, ki pa zahteva, da je telefon root-an, kar pa mi še ni uspelo.

V tutorialih sem prebral, da si moram najprej naložiti HTC Sync ter ga nato uninstall-irati. Zatakne se mi že tu - na uradni strani htc.com ni možno izbrati HTC Sync za HTC Desire (je pa za malo morje drugih telefonov). Naložil sem si potem kar tegale
http://www.htc.com/us/support/software/htc-sync-manager.aspx
, vendar mi ga telefon ne zazna. Nastavil sem USB Debugging, probal telefon ugasniti in spet prižgati, ampak ne deluje.

Kaj lahko storim?

hojnikb ::

naloži app2sd oz. data2sd rom in nebo več problema z placom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Johnny76 ::

hojnikb je izjavil:

naloži app2sd oz. data2sd rom in nebo več problema z placom.


Prva aplikacija mi na sd kartico prestavi le nekatere aplikacije (podobno kot AppMng III, ki ga že imam), druga aplikacija pa zahteva root-an telefon.

hojnikb ::

rootaj in nasnemi nov rom in se ne jajcaj z temi appi. Je sila enostavn na desire..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733471025 (213311) Rupa
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12321239 (13750) Mrakw
»

Povečanje internega prostora telefona (Android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
274670 (4028) Pithlit
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016997 (14608) sgdjkdlsugi4
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416841 (11650) cucolino

Več podobnih tem