» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
4 / 36
»»

jazbec ::

mo moj je tudi že pri meni-vzel preko debitela
se opravičeujem vendar je uporabniško s partisa napisano na listku

evo embalaža-slikano z novim galaxy s2

embalaža



tukaj pa primerjava-sgs vs. sgs2
(malo slabša slika, slikano z digitalcem, ker sem dslr-ja posodu)

sgs-sgs2

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mare96 ::

kako se pa root-a ta telefon?
bi dobil lahko kak vodič, ker še nikoli nisem tega delal
se lahko kaj zalomi?

Jakup ::

Rootal bi telefon pa niti aplikacij ne znaš sneti sam?
Car

btree ::

prej se pozanimaj, če ne izgubiš garancije zaradi rootanja

Volk| ::

Enkrat za vselej si zapomnite, da je Android program(software), katera koda je prosto dostopna in lahko vsak čara po njej. Garancija pa je na strojno opremo(hardware) ne pa na programsko opremo.
Garancija ostane, kljub temu, da Mobitel trdi, da ni res. Sicer pa ne popravlja on ampak RAM2, ki je pooblaščen serviser in nikoli nobenemu ni težil(vsaj jaz ne vem) zaradi spreminjan programske opreme(kar rutanje je).
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

btree ::

Aha, super, pri Sony Erricsonu pa ni glih tako, sem klical na servis in izgubiš garancijo na hardware, če naložiš rom, ki ni v uradnih update-tih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

LuGi ::

Root & Odin nadgradnja - http://forum.xda-developers.com/showthr...
Root - http://forum.xda-developers.com/showthr...
Automatic root? - http://forum.xda-developers.com/showthr...

Aparat res dela out of the box tako kot more.. zadovoljen. ;)

jazbec ::

sam sem tudi izredno zadovoljen
zdej razmišljam da bi malo procesor navil

Volk| ::

btree je izjavil:

Aha, super, pri Sony Erricsonu pa ni glih tako, sem klical na servis in izgubiš garancijo na hardware, če naložiš rom, ki ni v uradnih update-tih.


Sonny Ericsson nima androida, oziroma tisto kar ima naloženo ne free
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

martincek1 ::

Volk torej ti to govoriš samo za Nexuse, ki imajo default Android?

PacificBlue ::

sam sem tudi izredno zadovoljen
zdej razmišljam da bi malo procesor navil

:))

oksimoron.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

zakaj bi bil to oksimoron
-->http://www.inspiredgeek.com/2011/05/12/...

PacificBlue ::

pravis, da si zelo zadovoljen z aparatom zraven pa dodaš da bi ga še navil..da bi deloval še bolje:)

sicer pa ne pravim, da ga jaz nebi navil, če bi ga imel. Kupoval si ga pa verjetno ne bom, mi je galaxy s čisto dovolj.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

jazbec ::

sej sem zadovoljen in že tako dela zelo dobro
ampak hočem probat oz. eksperimentirat

kako zaščito ste kej nabavli za s2
js bom po vsej verjetnosti tega razen če je kje kak boljši
-->http://www.bolha.com/oglas1274329904

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Lonsarg ::

Zakaj bi kupil en etui za telefon, če pa lahko za isti denar kupiš raje nov pokrovček za baterijo, če se ta zrajsa? Pa tudi telefon z kako rajskico je lepši, kot telefon z etuijem.

LuGi ::

jazbec je izjavil:

sej sem zadovoljen in že tako dela zelo dobro
ampak hočem probat oz. eksperimentirat

kako zaščito ste kej nabavli za s2
js bom po vsej verjetnosti tega razen če je kje kak boljši
-->http://www.bolha.com/oglas1274329904


Tega dobis @ DX za USD 2.30 :D http://www.dealextreme.com/p/protective...

In ja boljsi je ta katerega tudi hvalijo - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...

Originalni ampak baje da ni tako dober kot zgornji? - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...

Nabavil sem (ni zascita)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?... Dock
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?... OTG USB
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?... JIG, ce se kdaj zatakne DL mode =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jazbec ::

e to sz ebaya bom nabavu+dock
sm mel že nagldano potem pa sm viduz, da hvalijo unga z bolhe
zdej treba samo še pretvornik v hdmi najt

LuGi ::

Na tega bo se potrebno malenkost pocakati.. pride v juniju

jazbec ::

ni dosti za čakat
enkrat na sredini junija bo baje zunaj

Volk| ::

martincek1 je izjavil:

Volk torej ti to govoriš samo za Nexuse, ki imajo default Android?

Ne za vse naprave, ki imajo free(odprto kodo) operacijiske sisteme.

za lažjo predstavo: Kupiš prenosnik HP z prednameščenim Windows 7. Kaj ne bi bilo glupo, da ti proizvajalec ne prizna garancije pri okvari prenosnika, ker si ti spremenil prikaz jezika iz slo v ang, ali pa da si namestil še dodatno MS office...mogoče celo na novo inštaliraš drugo verzijo Windowsa(čeprav windows ni free)?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

Lonsarg ::

@Volk glupo že je, ampak noben zakon ne prepoveduje servisom da so glupi. in sicer res ni stalnica, da zaradi roota ne bi garancije upoštevali, se pa to definitivno dogaja. Klavzul v garancijskem listu majo tok, da če se jim zahoče, ti komot ne priznajo pa jim nič ne moreš.

JerryP ::

Sem že videl da se je zavrnilo popravilo aparata zaradi nelegalno naložene programske opreme, čeprav je bil še pod garancijo. Tudi v navodilih pri htcjevih androidih piše da poseg v programsko opremo aparata izniči garancijo.

bf4ed ::

In ko nevejo kaj bi, rečejo da je bil polit s tekočino...

Vajenc ::

A kdo ve kdaj dobijo novo pošiljko na Mobitelu?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigSmoke ::

jutri ali pa konec tega tedna

Vajenc ::

Hvala. So neresni, da oglašujejo robo, ki je (menda) še nimajo ...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

LuGi ::

Vsi so jih dobili po par komadov..malo za tease.. isto na simobilu & tusu.. dobil enega na tusu =)

St235 ::

Root sam po sebi ni problem, custom romi so. Preberite si garancijske pogoji, kjer je razloženo kaj se sme in ne sme počet z programsko opremo. Root ničesar ne spreminja, samo odklene dostop do seh funkcij. Drugače je pa najlažje telfon preden ga neseš na servis flashat z RUU in je to to. Ker problem se pojavi samo pri uporabi neoriginalnih romov. Če imaš gor drug rom (originalen) ne pa tega ki je prišel pri simobilu/mobitelu potem ni problem. Konkretno pa HTC desire tako ali tako uporablja stock ROM.

Točno kaj prekine garancijo (root, custom rom...) mora bit definirano v garancijskih pogojih, je pa res da je nato interpretacija na strani servisa ni tega kolk teška je stranka.

Primerjava roota z windowsi ni najboljša. Boljša bi bila povezava roota z biosom. Če si flashah bios in nekaj zajebeš, ti ravno tako ne bodo priznali garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigSmoke ::

prosim če mi lastniki sgs2 napišejo + pa - telefona

Bolf3nk ::

LuGi ::

Za pluse kar preberi kaksen review ali dva =) Zadeva leti nimam pripomb glede tega =)

Ampak se najde par cvetk:

kamera:pink točka na beli povrsini (programska resitev?)
baterija:ni biser, pac smartphone.
home button:ob pritisku gumba se ne vrne instant v home screen (kratek lag)..vkolikor uporabis tipko back se vrne takoj (programska resitev?)

In še zadnji feler da se aparat ne zbudi takoj ob pritisku home ali power gumba (programska resitev?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jazbec ::

LuGi je izjavil:


baterija:ni biser, pac smartphone.
kot pri vseh drugih smartphonih

home button:ob pritisku gumba se ne vrne instant v home screen (kratek lag)..vkolikor uporabis tipko back se vrne takoj (programska resitev?)
ni čisto res-ni bliskovito hitro ampak še vedno hitreje kot pri probanih
-sgs (2.3)
-htx desire hd
-iphone4


In še zadnji feler da se aparat ne zbudi takoj ob pritisku home ali power gumba (programska resitev?)
meni se takoj prikaže ohranjevalnik

js osebno ::

Baterija pri smartphonih: Poglej nekatere najnovejše Nokie ;)

Home button: na SGS mi z Gingerbreadom pride domov enako hitro po obeh poteh. Mogoče ima kaj vmes dejstvo, da ni originalen ROM :>

Tisti zamik pri prvem odzivu aparata je pa IMO zaradi varčevanja z baterijo.

Lonsarg ::

js osebno je izjavil:

Baterija pri smartphonih: Poglej nekatere najnovejše Nokie ;)


Meni je NokiaE90 zdržala komaj opazno več, od vseh android in windows mobile telefonov, ki sem jih imel kasneje. Sem pač za razliko večina Nokia userjev telefon dejansko uporabljal kot smarthphone. Tak da dolga baterija Symbiana/Nokije je samo mit, oziroma posledica ljudi, ki nokia smarthphonov NISO uporabljali kot smarthphone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

js osebno ::

@ Azgard
Še enkrat preberi predzadnjo besedo. Moja trditev temelji na uporabi Nokie C7. pri približno istih opravilih sem jo dal polniti po 2 dneh, medtem ko Galaxya polnim vsak dan. Pa bateriji sta v obeh telefonih bili novi ;)

martincek1 ::

/delete

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

js osebno je izjavil:

@ Azgard
Še enkrat preberi predzadnjo besedo. Moja trditev temelji na uporabi Nokie C7. pri približno istih opravilih sem jo dal polniti po 2 dneh, medtem ko Galaxya polnim vsak dan. Pa bateriji sta v obeh telefonih bili novi ;)


Vsi Symbiani so podobni. Galaxy ti je pa najbrž zdržal 1.5 dni, medtem ko nokia 2 dni, kar je samo 33% razlike v dolžini baterije. Se sliši povsem drugače, kot če rečeš, kdaj jih daš polnit ane. Papvoej, si imel na obeh vkloplen push email in konstanten IM(MSN,gtalk)?

Vajenc ::

Po dveh dneh uporabe SGS2, sem ga prodal, pa ne zato ker je slab, ampak ker nisem opazil kakšne bistvene razlike od SGS. Je izboljšana verzija SGS. Ima odličen foto z bliskavico, baterija se mi je spraznila le do ~polovice pri kar intenzivni uporabi, je lep, tanek, morda zaradi ostrejših robov na prvi pogled prevelik, zadnja stranica je gibljiva in ne pušča prstnih odtisov, gingerbread z novim touchwizom na SGS2 je nekaj boljšega ...

Motilo me je, da sem ob govoru, zvonenju in sploh vsem kar spušča zvoke, čutil v roki vibracije preko pokrovčka. Kompromis za tankost?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

js osebno ::

Lonsarg je izjavil:

Vsi Symbiani so podobni. Galaxy ti je pa najbrž zdržal 1.5 dni, medtem ko nokia 2 dni, kar je samo 33% razlike v dolžini baterije. Se sliši povsem drugače, kot če rečeš, kdaj jih daš polnit ane. Papvoej, si imel na obeh vkloplen push email in konstanten IM(MSN,gtalk)?

Galaxy mi zvečer zajoka, da ga je treba napolniti. Dodatnega pol dneva IMO nebi zdržal. Pri C7 je bilo pa podobno, drugi dan zvečer je bilo še nekaj črtic pri bateriji, a ker vem da pri Symbianu indikator baterije pada eksponentno, sem jo dal polnit.
Push mail sem imel vklopljen samo na C7 (AFAIK Nokia Messaging, ker je ravno Mobitel ponujal brezplačno koriščenje za en mesec); na Galaxyu imam samo gmail, ne vem, če je push. IMa sploh ne uporabljam toliko, pošljem pa ogromno smsov in precej časa preživim na Twitterju.

Lonsarg ::

Hm, pol pa nima galaxy tako dobre baterije kot večina Androidov ali kaj. Jaz uporabljam telefon za malenkost VEČ stvari kakor ti sklepam iz napisanega, pa mi tako LG Optimus One, kot Motorola Milestone zdržita "skoraj" 2 dni. Oziroma pač vsakič drugič bi mi, sam pač za vsak slučaj polnim vsako noč.(to velja za stock ROM, sem nekaj nalagal pa je bolj odzivno a slabša baterija)
Ampak dobr, dokler bo en dan SGS2 zdržal bom vseeno preživu:)

CWIZO ::

Ma kdo kako informacijo kdaj naj bi mobitel dejansko dobil novo zalogo? Meni v vsaki štarcuni drugače povejo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Dr_M ::

Tudi jaz sem imel priloznost malo se poigrat z SGS2.
V primerjavi z SGS bi rekel takole. Slabse sede v roko, ohisje delujo bolj masivno in kvalitetno, definitivno pretanek, teza ravno pravsnja, pravtako velikost.
Zaslon je pac malo vecji, druge razlike se ne opazi, hitrost je enaka, koncno led flash, se vedno pa ni gumba za fotoaparat.
Moje mnenje je, da definitivno ni vreden zamenjave, ce imas SGS ali kaksen podoben telefon. Sploh glede na ceno. Drugace je pa kar solidna zadeva.

Kar se tice zalog pri mobitelu, pomoje prej kot julija/avgusta ne bo mozno dobit kar tako telefona, samo ce koga na mobitelu poznas, da si ga rezervira,
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CWIZO ::

A to maš kake konkretne podatke al sam ti tko misliš? Še vseeno mislim da mobitel ni tok neumen da bi zdej metal denar v reklame, dejansko bi pa čez 2 mesca lahko kupil zadevo.
Pa tut na njihovem FB page-u govorijo da bo zlo kmal (tut v štarcunah tko pravjo), sem jih pa mal pobezal zdej če bi lahko bli malo bolj konkretni :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Dr_M ::

Poznam par ljudi iz prodaje in supporta. Vse kar trenutno dobijo, je rezervirano za "VIP" in usluzbence. Situacija je popolnoma enaka kot z SGS. 3-4 mesece je bilo prakticno nemogoce dobit kaksen primerek, razen ce bi imel zelo veliko sreco.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vajenc ::

Dr_M je izjavil:

Poznam par ljudi iz prodaje in supporta. Vse kar trenutno dobijo, je rezervirano za "VIP" in usluzbence. Situacija je popolnoma enaka kot z SGS. 3-4 mesece je bilo prakticno nemogoce dobit kaksen primerek, razen ce bi imel zelo veliko sreco.

To ni povsem res, ker sem ga jaz dobil brez vez,2 dni po rezervaciji. Sem pa klical večkrat na dan v vse mobitel centre v LJ in jim razlagal kako sem v čakalni vrsti in kako krvavo potrebujem aparat ;)

Edit: prijavite se v čakalno vrsto v vseh mob. centrih. Po mojih informacijah jih dobijo vsak dan po nekaj in ne nujno v vse centre.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Dr_M ::

Lej, sem kupoval SGS in dobro vem kako je bilo. V naprej mi ga niso hotli rezervirat, tko da sem vsak dan zjutraj klical v mobitelove centre v LJ in vsak dan je bil enak odgovor; jutri bo, jutri bo... Potem sem pa srecal enega znanca in mi je rekel, da imajo 20 telefonov na zalogi, ampak so vsi rezervirani za pomembneze. Kljub temu sem dobil enega po 2 tednih klicarjenja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CWIZO ::

Jest vem da bi ga v torek lahko dobil v moby centru v mercatorju v šiški, ker je imel 3, sam sem butl reku da bom še mal premislu zdej pa čakam :)
tko da zihr se da dobit. ker sej pravm, zakaj bi mobitel metal denar v oglaševanje če ne morš kupit zadeve?

je pa res da sem večni optimist :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

amacar ::

Haha, pa tu ste hujši kot apple fani. Vsak dan tečnarit in razlagat da krvavo potrebuješ telefon...

Sej pa ni kruh, pač telefon ko telefon, čez 4-5 mesecev pa ga bojo itak že vsi imeli pa ne bo več tako popularen (enako se je s SGS zgodilo).

CWIZO ::

Ma boli mene če je popularen. Trenutno je to najboljši android na tržišču. Telefon morm pa zamenjat, ker mi moj počasi crkuje. Tako da je samo dober tajming :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

RockyS ::

amacar je izjavil:

Haha, pa tu ste hujši kot apple fani. Vsak dan tečnarit in razlagat da krvavo potrebuješ telefon...

Sej pa ni kruh, pač telefon ko telefon, čez 4-5 mesecev pa ga bojo itak že vsi imeli pa ne bo več tako popularen (enako se je s SGS zgodilo).



Vsak ki ga srečaš bo rekel da je recesija, v istem trenutku mu zazvoni telefon in iz lacoste torbice potegne SGS2 katerega uporablja za klicanje in sms. Ni važno kaj vse ta telefon omogoča, važno da oseba ve da je to SGS2 in da je to WOW.
««
4 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324229 (70739) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028296 (22459) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123720 (19516) roli

Več podobnih tem