» »

Hlajenje zraka v računalniku s kompresorjem od hladilnika???

Hlajenje zraka v računalniku s kompresorjem od hladilnika???

<I[dave]I> ::

A bi blo kej tacga izvedljivo?:\

Jst sm mel v mislih narest iz pleksija (oz. iz česarkoli) eno komoro 15x15x11 cm pa not napelat cevi, tko k so v skrinji :P , sam ne vem še kam bi dal hladilna rebra (ki so ponavadi na zadnji strani hladilnika in se GREJEJO). To (komoro) bi dal pod diske, kjer je en intake ventilator, na to komoro pa bi namontiral še en exhaust vent za v računalnik. S tem bi se posledično zmanjšala glasnost (Volcano 9 temp senzor) Za te razne ventilatorje bi uporabil 80x80 Silent Zalmane (Mlacom). Ne vem pa še, kam bi namontiral kompresor (midi tower ohišje):8)

Če bi mi kdo lahko zrihtal čim manjši kompresor (mogoče iz kakšne prikolice ali jahte,...) po razumljivi ceni, bi bil zelo vesel.:D

Woody

______________________________________________
AMD Athlon XP 2000+@2200+, MSI 745 Ultra, GeSila4 MX440, 73 GB diskovja, 16x48x LG digitalnoploščkogled, 20x10x40 Acer mikrovalovka, vse skupaj pa nebi delovalo, če procesorja nebi hladil Vulkan9 (seveda v sodelovanju z Arktičnim Srebrom 3)

MI_KO ::

Res te ne bi rad užalil, samo enih par vprašanj:

- Sploh veš kako deluje hladilnik (zmrzovalnik,...)
- Koliko energije pokuri skrinja (in kolk bo potem račun)
- Zakaj hladit celo sobo (predvsem pozimi)

No, ko boš pa dojel princip hladilnika (če ga še nisi), pa razmisli, zakaj ne bi v9 zamenjal z neke vrste vodnim blokom? (Bi blo verjetno še tišje)

Sicer pa ne vem, kaj je narobe z vodnim+pelt hlajenjem. Dovolj tiho, ekonomično, hladno,"poceni"...

Upam, da ti nisem vzel poguma.:D

<I[dave]I> ::

-O principu hladilnika sem si nekaj uporabnih podatkov prebral na tej strani.:|
-Ta mali kompresorji za počitniške prikolice/jahte so veliko bolj varčni kot navadni gospodinjski:D
-sem pomislil tudi na to, da bi comp nekako izoliral.8-)

Vodno (+ pelt)... ne, da mi ni všeč, v stranici mam pleksi, pa mi tiste vse cevi niso glih kul. edin, če bi spelu nekak, da bi se čim manj vidl:D . Konc koncev mi pelt niti ni potreben (mogoče kasnej). Enga sm na slo-techu vidu napisat: najprej morš korenček znat narezat, da lohk župo skuhaš.
To je čist res.8-O

Kaj pa prenašanje compa naokoli? Tist t-člen pa nevemkakšna odzračevalna cev bi znala delat probleme????
Nevem, samo vprašam:8)



Woody

______________________________________________
AMD Athlon XP 2000+@2200+, MSI 745 Ultra, GeSila4 MX440, 73 GB diskovja, 16x48x LG digitalnoploščkogled, 20x10x40 Acer mikrovalovka, vse skupaj pa nebi delovalo, če procesorja nebi hladil Vulkan9 (seveda v sodelovanju z Arktičnim Srebrom 3)

Bevcan ::

O hladilniku v računalniku sem tudi jaz že razmišljal. Namontiral bi ga v kakega iz počitniške prikolice ker porabijo manj energije in so neslišni. MI_KO s hladilnikom sobo kvečemu ogreješ ne pa ohladiš. Preberi si kaj o delovanju hladilnikov.

MI_KO ::

Še enkrat:
Hladilnik deluje na principu izmenjave faz (tekoče-plinasto-tekoče). Dvomim, da ti bo uspelo izdelat kapilarno cev in pripadajoči izparilnik. To ni tako preprosta stvar kot je narisano. Predvsem pa je kiks komora, saj potrebuješ čim večjo površino za izmenjavo toplote (Torej rebra, ki pa so zahtevna za izdelavo).
Pa preberi si prvo točko "ali veš". Stene hladilnika so debelo izolirane, da ne prepuščajo toplote. Daj not par litrov vrele vode, pa boš vido kaj bo z zmrzovalnikom. (Ps. Če nebo crkno kompresor zaradi pregretja se bo pa veliko odtalilo) Ti pa ne samo, da nimaš izolacije (Niti ne razmišljaj o ustrezni zatesnitvi, zadnje strani ne boš nikol izoliral), notri imaš za čez 40W energije, ki se pretvori v toploto.
Pri vodnem pa:
Cevi - bog pomagaj, samo dobi se tud lične silikonske prozorne cevi (pa modri antifriz in led diode delajo čudeže), za hladilnik pa tud rabiš napeljavo
T člen - Daj no, zakaj pa poznamo objemke. A ti na avtu vsak dan cev dol pade.
Prenos - kak pa misliš večji radiator okoli vozit? Pri vodnem H20 ven spustiš, kaj pa plin (tam ga tud rabiš)???

Bevcan:
Hvala za nasvet. Zaenkrat ni treba, mam predmet termidinamika, kjer mi bodo nekaj o tem povedali.
Res pa je da sem se malce nerodno izrazil. Mislil sem:
Ob predpostavki, da imaš dovolj močen "hladilnik" je nesmiselno delat pretočni sistem, saj vlečeš toplejši zrak iz okolice, ga ohladiš in deloma hladnega oddaš dalje. Naredi rajši "vodni (plinski) blok" direkt na cpu ali pa krožni sistem.

MI_KO ::

Uf kak moj prejšni post resno zgleda.
Daj prištejte še to poleg:
0:) :D :)) :| 8-) :( >:D :8) ;(( 8-O :O :'( ,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419440 (13077) steev
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646318 (5055) LordWorm
»

Peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421668 (1123) Vesoljc
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647247 (6404) VASkO
»

Idej za resitev kondezacije in se vedno imeti pelt ter nizke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322274 (1901) Tic

Več podobnih tem