» »

A je kdo tu s ST-ja že montiru v avto kompjuter, za poslušat MP3-je

A je kdo tu s ST-ja že montiru v avto kompjuter, za poslušat MP3-je

salesky ::

Živjo!
Mene zanima če je to kdo že nrdu. Mislu sm da bi mel na armaturi en LCD ekranček in gore bi pač bu napisan komad katerega predvajaš. Uporabljal bi Winamp. Vodil bi pa z enim dalincem.
Edino kar mislim da je problem je disk in CD enota, ker bi jo moral nekako pritrditi da bi lepo "lebdelo" v prtljažniku.
A je kdo tuki to že delu? :\

R0K ::

Mislim, da bi blo to prehudo za disk. Prenosni disk že mogoče (bolje zavarovana glave) sam so prsneto dragi.

Drgač pa to ni slaba ideja. Ampak res pomojem disk nebi preživel 20k km po napih lepih cestah.

Zakaj pa bi rabu CD enoto? Bolš da nabaviš disk 100GB pa usb clip pa si rešen. Ko se ti zlušta novih komadov sam vzameš disk ven, neseš do rač. prklopiš - naložiš. To boš pa itak nardil sam 1x mesečno. pomojem se ti ne splača zajebavat še z CD playerjem..itak pa lohk maš disk v tisti reži k je za avtoradijo, pa ga do konca porineš in bi mogl še ostat frej plac za dovolj velik LCD..

salesky ::

JA ja sej sm mislu met na disku vse. Ma misliš da če bi dal disk v vzmeti da nebi zdržal? V bistvu da bi lebdel. LCD pa bi bu recimo 3vrstični, več ne.

Silence-r ::

Hmm a pa mislis, da bi disk ti po makadamu lahko fiksiral do te stopnje da nebi dozivel resnih poskodb?

Po mojem bi za to rabu ali:
1. Zracno lebdenje aka howercraft :D
al pa
2. Elektromagnetno lebdenje -> ne pozabi da mas DISK 8-)

Ni mozno pomojem!!!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

jure1873 ::

jaz imam disk samo zasraufan pa lepo dela, ceprav je normalen disk za pc in ne za notebook.
zdej se samo se z daljincem zafrkavam, verjetno sem kej narobe v programu napisal tako da za zdaj spreminjam pesmi z joystickom

G[e]c ::

Mp3 radio dobis za 50k sit pa bols dela k homemade varjanta

alf__ ::

No fantje jzt pa vem eno resitev, ki mi je bla do zdej najbl usec za komade nalagat..ce uporablate naprimer dos (mnogi ga ker se hit postav)al pa linux, pol u kisto utaknete se kartico mrezno in lepo ko se prpelete u garazo zravn avta iz stene gleda en kabl k ste ga vi prejsnji dan z vrtanjem cez vse mozne stene iz svoje sobe prpelal u garazo. Kablck utaknete tm k mate drgac za jointe przigat napravo (ne vem kako se rece prizigalcu cigaret), in to je to...greste u sobo in mate mrezo..pa pol mal koperate pa to..
a ni lepo ;)

R0K ::

G[e]c : v mediamartku v namčiji je zdle akcija, avtoradijo cd s podporo za mp3je za 99€.

Sicer neka jako glupa firma, ampak vseen. Mal dnarja, velik muzke :D

stromar ::

Da ne uničiš diska, ga pritrdiš pokončno, tako da razen ležajev ne trpi nobena stvar v njem(torej ga pritrdiš tako da je daljša stran pritrjena navpično) 8-)

SkIDiver ::

Disk bi blo najbolje pršraufat na vzmeti prave trdote. Tako bi bil disk dejansko na vzmeteh. Za primer lahko vzamemo disk, 4 vzmeti(fedre), eno ploščo in pa neko peno, ki naj ima v sebi čim več zračnih mehurčkov. Disk lepo na vzmeti pršraufaš, vzmeri na ploščo in na spodnjo stan te plošče prilimaš še peno. Ko zadevo fiksiraš v avto se pena stika z nekim nosilcem v avtu. Tako pena absorbira drobne vibracije, vzmeti pa disk namesto, da kam vržejo samo lepo zamajajo v primeru večjega tresljaja.

Pri mojem stilu vožnje bi disk crknu prej kot bi naredil 1k kilometrov.

salesky ::

Ma če si kupiš mp3 radio morš lih tko met une po***** CD-je. Tu pa tega nebi blo treba, ker maš npr. disk od 40GB (57 CD-jev).
No ma še zmeraj nevem kako bom to na ojačevalc prklopu. Mislim remote kabl. Tisti ka se spoznajo bodo vedli.

dela ::

ja jas bi tako...
disk probaj obesit z vrvicami (pač nkaj daj še okoli da se nebo zibal)
samo jas nebi uporabo kombinacije pilot+ winamp ampak bi uporabo tipkovnico+ neki DOS mp3 player (pilot v avtu je precej nerodna zadeva, tikovnico pa lepo stlačiš v sovoznikov predal)

noraguta ::

disk ti zna prej crknit zaradi temperature kot pa tresljajev. gumijaste podloge na mestih kjer ga pritrdis bi morale zadostovati.
Za povezat pa pac kupis ustrezen kabel(kaksne izhode ima zvocna).


drugac pa za v jugota bi slo tudi :\
http://www.sounddomain.com/sku/PIODEHP9...

oziroma

http://kiberbutler.com/client/artikli_i...



undefined ::

Kaj pa prenosni MP3 playerji, ki se polnijo preko USBja? Katerega se najbolj splača kupiti in kje?

NupY ::

R0K ::

Od 60-70k sit naprej (austrija-dojčland) z najmanj 128rama. Ker drgač se itak ne splača...

Luka Percic ::

Ko lih govorimo o mp3 ter avto radijih- moj brat je kupil prenosni cd-mp3 player, pa bi ga rad priklopil na njegov kar kvalitetni avtoradijo s cedejem. Vprašanje se glasi; Kako priklopit Stereo kanal na avto radijo? Tam kamor se priklopi zunanji izmenjevalnik?- če se priključi če je tukaj še en problem- zunanji izmenjevalnik ima nek poseben več žilni priklop. Kako bi jaz dobil 3 prave žice (levi in desni kanal+masa).

undefined ::

Še nihče ni omenil, v kateri trgovini se to da kupiti.

R0K ::

Mediamarkt in dojčland and austria :D

Tam se dobi tok opreme, k pr vseh našim trgovinah skupej...

Nizke cene, ogromno akcij, velika zalago, pa še davek ti vrjenjo..kaj še hočeš..če že ne druga, se splača it vsej pogledat..dunaj pa ja ni daleč...

amper ::

Jaz imam to zadevo že sestavljeno doma na mizi in še testiram. Zanima pa me tole glede mrežne. Namreč jaz vse to delam z dosom in mpxplay predvajalnikom pa me zanima kako naj povešem to preko mrežne na Win XP. Namreč prosil bi če kdo ve kako to izvesti. Ker jaz pojma nimam o mrežnih karticah.

SkIDiver ::

amper to tudi mene zanima. Povezava preko mreže. Je cool, če prštromaš kabl v avto pa naložiš muzko medtem, ko se firbčni sosed čud kaj za eno huda tehnologijo mam jz to:D

levaky ::

Sam se bom spravil narediti MP3 player v kratkem. Micro ATX plata,disk ovit v peno iz 3h strani postavljen pokonci, vent v boxu za zrak, takle lcd in numericno tipkovnico. Na disk linux distribucijo CMMS(Car Mp3 player distribution) in to bo to:) Simpl ko pasulj.
Remote pa lahko naredis preko serialca in releja, ceprov bom jaz mel remote kar na radio vezan.

LevaK

alien-w ::

xbite je to naredu, samo trenutno mu še ne dela.:8)

Loki ::

za mrezo rabis prvo podporo za TCP/IP za ms-dos, da katere lahko prides z uporabo googla.

kaj pa linux oz. 8.3 omejitev na ms-dos?

CHAOS ::

levaky: kje si navodila za to staknil? :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 milijonov prodanih iPod-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707801 (5840) frikec()
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810433 (7699) stromar
»

doma spackan računalnik -> car mp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
251679 (1147) zvery1
»

Kako priklopiti računalnik v avtu ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193176 (2832) stromar
»

mimimalc za MP3-je furat ALI kako priklopit PC na avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
523720 (3029) jRk0

Več podobnih tem