» »

Hladilna tekočina

Hladilna tekočina

«
1
2

frenk ::

Zanima me katera hladilna tekočina je najboljša za "vodno" hlajenje.

Klemenn ::

Benzin 98 :P

frenk ::

ja k bi blo usaj res:D...bi ga notr dou>:D>:D

frenk ::

sm slišou da so alkoholi dobri sam ne vem keri...al kdo ve?

Jaka83 ::

Mešanica destilirane vode in antifreeze. Moteče je samo to, da vse skupaj hlapi in moraš vodo dolivati.

frenk ::

Jakoslav: to že mam...ičšem drugo alternativo...zarad mene je to loh tud antraks zmešan z vodo sam da bo hladil bol>:D

tony ::

Če je vse dobro zaprto ne hlapi.

Golden eye ::

Hlapi tud mal skozi silikonske cevi če jih imaš!(ampak zelo malo):D Tko da ne moreš neprodušno zaprt:\

daKine ::

frenk ce isces nekaj dobrega, uporabi zivo srebro:D , je boljse od antraksa zmesanega z vodo>:D

gamer ::

ok kaj pa bi blo še kej bolšga? kaj pa sam anti-friz?

gamer ::

Zanimivo živosrebro... Kak bi to kej blo... :D :D :D lol:)))):D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

frenk ::

daKine:ja valda:D...kšn resn nasvet mogoče al tukej ni nbenga k bi to vedu:\?

smirnof ::

a je kdo pomislu da bi dal v zbiralnik vode tista rebra oz. cevi ki so v skrinji ali v hladilniku- potem bi imeli kaih 10 stopinj manj


Jaka83 ::

Ja, sam pol rabiš cel sistem od hladilnika. Tisto bombico, v kateri je plin in tihsa ogromna rebra na zadnji strani hladilnika, pol pa šele lahko potopiš tisto stvar v vodo in nastaviš na -XX stopinj. Potem se pa pojavi problem kondenza, saj vodo hladiš pod temperaturo ozračja. To je cela filozofija.

frenk ::

jets bom zaenkrat še mau izbolšou vodno, poj grem pa na hladilniško varianto>:D

p.s.:no ja sj ubistvu rabm sam še blok...kompresor in radiator pa že mam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Jaka83 ::

Hladilniška varianta je zelo neekonomična. Velik štroma pokuri, problemi s kondenzacijo, zavzame preveč prostora, itd.

frenk ::

jakoslav:nam jest plačou štroma:D, glede placa me boli k****, kondenzacijo bomo pa že odpravl

ampka trenutno me zanima kero tekočino bi loh not dau da bi bol hladil:\

Jaka83 ::

Kaj pa tista tekočina iz hladilnih "pingvinčkov". Saj veš, za zmrzovalne skrinje (prenosne). Tiste modre plastične zadeve, ki jih daš v zmrzovalnik in zmrznejo zelo hitro, pol jih pa daš v prenosno skrinjo, da hladijo sadje ali meso ali PIVO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

gamer ::

ok kaj pa sam anti-friz bo kej iz tega? pa zakaj ne? res me zanima, drgač pa destilirano vodo a ne ?ne iz pipe... vodn kamn pa to... si ne predstavlam kam bi kalgon zravn tišu:D

Jaka83 ::

Sam antifreeze bi prehitro izhlapel. Naj me kdo popravi, če se motim.

gamer ::

a sam zarad tega? pa bi blo bolš k voda al ne?
k se da stvar dolit...

Jaka83 ::

Ne vem, ker nimam tolk izkušenj na tem področju. Vprašaj Morphlinga.

gamer ::

sej bi ga ko bi biu na ircu...al pa pokazu znake da zdele spremla tole temo...:D

frenk ::

antifriz ni dost vizkozn...kolkr jest vem more met tekočina dobro vizkoznost in dobro toplotno prevodnost...ne morš želeja po cevkah pretaka in tud zraka ne...no sicer ga lahko ampak je čist zgrešen...sj je blo pomoje že govora o tem tle sam ne najdem nč...morphling??:\

Gapi ::

Kaj pa kako silikonsko olje? Še bolje pa una tekočina ki hladi zvočnike (ferofluid al nek tazga). V kaj bi pa jest lohk potopil celo ploščo z procesorjem in hladil tko kot se mi poleti hladimo v bazenih :) .
No person is rich enough,to buy back his past.

matias ::

glicerol bi pa bil mogoče okay... dovolj viskozen, uporablja se kot dodatek antifrizu (vsaj včasih se je)....
ps: pa mal fluoresceina notr, pa pride tko fajn fluoresc. rumeno... z UV lučko zgleda super! :D

Blisk ::

DUŠIK, ali VODIK, zelo dober hladita mašino, ampak....
:D

frenk ::

Blisk:al mogoče veš kuko ohladijo vodik na tistih nekaj kelvinov?>:D

frenk ::

Gapi:al mislš tko kokr jedrski reaktor>:D>:D...kolk bi biu jest veseu če bi zravn reke živeu...no dejmo brihtne glavce spomnte se še česa

Gapi ::

frenk: Ja tko nekako. Pa sej je to folk že počel. Poglej je ena slikca tud na reportaži iz Cebita. :D :D
No person is rich enough,to buy back his past.

frenk ::

gapi:ja sm pogledou:D sam to pomoje ni tolk učinkovit ker voda ne pade na proc s curkom

torej še naprej čakam na kakšen pametn odgovor, ki me bo navdušil ali pa odvrnil od moje namere...sprejemam samo utemeljene udgovore:\

Highlag ::

Cel postopek pridobivanja plinov Kot sta Dušik in Helij je v bistvu preprost samo rabiš kar nekaj energije vložit.

V bistvu zrak stisneš, s tem ko ga stisneš se segreje, zato ga moraš hladit. Ko je ohlajen ga zopet raztegneš in s tem še bolj ohladiš to ohlajane izoristiš za hlajenje prejšnje stopnje. In ko zadeva pride čez toliko in toliko stopenj dosežeš zadosti nizke temperature, da se zrak utekočini. Ločevanje plinov je nato enostavno, saj ima vsak plin svoje vrelišče. Dušik pri -197oC helij in vodik pa še precej nižje. Vodik je sploh rekorder. Vendar vodik raje pridobvajo z elektrolizo vode če se ne motim, ker je bolj ekonomična. Dušikje v primerjavi z kakim drugim plinom poceni, ker ga je v zraku okoli 70% drugih plinov je precej manj. Pa še temperatura ni tako grozno nizka>:D

Azrael ::

Za samo vodno hlajenje je najboljša voda, z dodatkom antifriza in/ali dodatkom proti algam, vse ostale tekočine hladijo slabše. Hlajenje z glikoli ali alkoholi ni tako učinkovito vendar hladilna tekočina lahko doseže višje vrelišče in nižje ledišče kot voda, samo za hlajenje računala to ni važno. Sam antifriz pa hladi mnogo slabše kot voda, pa tudi zmrzne prej kot prava mešanica z vodo. Za vodo je najbolje uporabiti demineralizirano vodo ali pa čisto deževnico , ne pa destilirano vodo iz parnih kolov. Le ta ima proste ione, ki so zelo agrsivni do vseh kovin. Drugače tudi z vodo iz vodovoda ni nič narobe, če je ni treba kar naprej dolivati ali menjati .

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mlakar ::

Kaj pa mogoče urin:D , pa še lepo se bi pod neonko vidl>:D


LP

Jaka83 ::

Ti že veš mlakar.:D

mlakar ::

Ja men hladi odlično, pa še dileme kje se ga kup ni>:D

Gapi ::

Al se eni res tko nisko spustijo pa ščijejo po svojem računalniku. Upam da je upošteval dejstvo da ima urin cca 36°C, in da mu ta temperatura ne hladi najbolje.
No person is rich enough,to buy back his past.

mlakar ::

@Gapi a če bi ti reku, da se mi pasulj po ceveh pretaka, bi mi tut verjel?

Upam da ste ostali razumeli foro:D


lp

rap3r ::

Pejt kupt antifriz in nared od 30 do 10% mešanico!
Ščiti ti pred algami pospešuje pretok in še lepo roza zgleda:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frenk ::

ja sj to mam sam sm upou da je še kj bolšga na temu svetu...bom pač umru nesrečn:'(

Gapi ::

@mlakar: Sto ljudi sto čudi
No person is rich enough,to buy back his past.

asomrak ::

morphling1 ::

Redline water wetter se ni izkazal za dobrega po dolgotrajni uporabi, ker se delajo usedline in gošča.
Moj trenutni izbor je destilirana voda plus 10% G12 hladilne tekočine (roza). Jutri bom videl če je ta koncentrat, ki se ga da dobit na Petrol pumpah enak originalni VW tekočini.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Hm dobr da si me spomnu drgač bi pozabu da ti morm prnest...
Jz sm dou tud nekje tak koncentrat mogoče mal več nism šur k sm sam dolil mal mn k deci vode na pol litra...
zadeva pa je roza 100% preverjeno!
Aja pa ša to mam doma litr pa en deci mešanice se pravi litr destilirane pa deci koncentrata tko da je 10% mešanica a to ti prnesem al ti kr sam koncentrat?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Blisk ::

Kupiš en star zmrzovalnik za 10 jurjev, pa daš kišto noter in potegneš kable ven.
Zadeva bo zelo tiha, plus poraba ne bo tok velika.
Navil boš pa lahk vse kar se da navijat do konca, čist do skrajnosti.

frenk ::

blisk:če bi blo to res bi to že zdavnej naredu, ker pa zmrzovalnik ni tolk močn tega pač ne morm...zdej mam radiatorček pa kompresor...ke bi pa dobu blok?

gamer ::

eddy ga ma :D

frenk ::

ampak na kolk ma pa proc...skor zihr je nad nulo:D

tony ::

Jast imam po ceveh tole stvarco.In kar lepo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony ()

overman ::

Zanima me v kaksnem razmerju uporabljate >> destilirana voda:antifriz >>?Sem nabavu tudi to atomic glow tekocino-ampak bolj zaradi videza in preprecevanja nastajanja alg, mislim pa da nima hladilnega ucinka, ali pa se motim?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antifriz koncentrat in vprašanje?

Oddelek: Na cesti
135040 (4721) menjalnik
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182296 (1996) MyName
»

Voda + ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171788 (1353) Gajba
»

VODA in HLAJENJE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251859 (1476) WamPIRe-
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182009 (1773) ABX

Več podobnih tem