» »

Hladilna tekočina

Hladilna tekočina

1
2
»

VASkO ::

hladilnega ucinka?

overman ::

Pustimo zdaj to. zanima me samo v kaksnem razmerju uporabljate voda:antifriz. A je vseeno kaksen antifriz nabavim? Nebi rad da mi razje radiator al pa da mi gre vodni blok po gobe. Sicer pa ima antifriz pri vodnem brez peltiera sploh kaksen pomen?

Jaka83 ::

Jaz dam približno 1/10 antifriza, ostalo je destilirana voda. Nabavi tistega od Petrola v modri plastični pakungi z rdečim pokrovom. Antifriz ti bo preprečeval tvorjenje mikroorganizmov (alg), ter rjavenje. Pripomore pa tudi k malo boljšemu hlajenju. Ne sme ga bit preveč, niti premalo.
Kakšen pomen naj bi pa imel antifriz pri hlajenju s peltom? A misliš, da voda tako hitro zmrzne?! Saj se voda skoz premika in se ogreva. In pri vodnem hlajenju + pelt blok ni v stiku z mrzlo stranjo, ampak s toplo.:\

overman ::

Hvala jakoslav. Se pravi da kaksna razjedanja niso mogoca? A destilirano vodo tudi na petrolu dobis? Saj je samo ena, al pa je vec vrst? Se opravicujem ampak jutri sestavljam vodno hlajenje>:D in sem zato tako tecen :8)

Jaka83 ::

Razjedanja niso mogoča, saj ne vsebuje kislin.>:D Da, destilirano vodo tudi dobiš na Petrolu. Malo poišči in boš našel vse. Ko boš vse sestavil pa malo poslikaj, da vidimo in mogoče dobimo še kakšno dodatno idejo. - Jaz imam namreč že sestavljeno in kar dobro laufa/teče. Nikol ne boš več hotel nazaj na zračno hlajenje.:D

VASkO ::

se nekaj
na petrolu dobis rozan antifriz, ce nisi pristas roza barve pa dobis na OMV lepo modrega

Jaka83 ::

Ne vem sicer, kakšna je razlika med tistim na OMV in Petrolovim, ampak tudi jaz sem hotel modrega, pa sem dobil rozi-buzi.;(( :( :D Pa sej čist dobr zgleda s tole modro kišto.

VASkO ::

jaz vem, da je na petrolu roza, na OMV pa moder
tak pac je

rozi-buzi :D

Jaka83 ::

Tud jst zdej vem, da je na Petrolu roza, na OMV pa moder, ampak govoril sem o drugih fizikalnih značilnostih in ne samo barvi. Mogoče je pa tisti na OMV kaj slabši/boljši.

burkiburke ::

Ojla,
priporočajo se antifrizi za aluminij motorje kateri pridejo edino roza barve, kolkor jaz vem. Druge barve (modra-zelena) pa so za navadne motorje in se tudi lahko uporabljajo.

LP, Burki

VASkO ::

na mojem modrem pise tudi, da sciti v sistemih ALU-xxx pred korozijo, tak da mislim, da ni treba roza bit

Jaka83 ::

Emmmm, aluminij NE rjavi.

VASkO ::

ma nemoj, rjavi res ne tako kot zelezo
pride pa do elektrolize - korozija

Jaka83 ::

Antifriz ti ne prepreči elektrolize, če uporabljaš navadno vodo.

VASkO ::

ne mi govorit da ne
sprobano prepreci

sem mel en mesec brez antifriza (ga pri polnjenju nisem dodal, pol pa sem pozabil nanj) in celo destilirano vodo pa je sistem korodiral, da so prozorne cevi postale popolnoma rjave


pol sem pa ga spucal pa namesto dest. vode dal navadno + antifriz pa je vredu
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antifriz koncentrat in vprašanje?

Oddelek: Na cesti
135094 (4775) menjalnik
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182302 (2002) MyName
»

Voda + ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171801 (1366) Gajba
»

VODA in HLAJENJE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251863 (1480) WamPIRe-
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182018 (1782) ABX

Več podobnih tem