» »

Kupovanje pnevmatik preko mimovsrte=)

Kupovanje pnevmatik preko mimovsrte=)

someone155 ::

preko spletne strani imam namen kupiti 4 letne pnevmatike za avto.
rad bi jih naročil kar tako, da bi mi jih dostavila pošta slovenije.

zanima pa me, če je že kdo to počel in kakšna je cena poštnine.

hvala za pomoč.

Lp, Anže
Življenje je preenostavno... Zakompliciraj si ga! =)

bluefish ::

Vrzi v košarico in boš videl.

No, sem naredil namesto tebe. V košarico je letel komplet naključno izbranih pnevmatik in cena poštnine je 0EUR, pri nekih cenejših pa 3EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jrtjtejtt ::

mimovrste, ne, ne, ne...pravi naslov je

gume-pnevmatike(pika)com - ceneje ne dobiš nikjer, dostava pa je 3€ po celi slo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

someone155 ::

najlepša hvala za informacijo in trud! :)

lp Anže
Življenje je preenostavno... Zakompliciraj si ga! =)

koyotee ::

ma dej, gume so v rangu 5%, ker itak vsi ponujajo 40% popust
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jrtjtejtt ::

no zdej sem šel pogledat, mimovrste je res neke popuste nabil...k sm jst gledal pred časom zase so bli 10+€ po gumi dražji, kar pri gumi za 50€ dost pomeni

WarpedGone ::

jrtjtejtt je izjavil:

mimovrste, ne, ne, ne...pravi naslov je
gume-pnevmatike(pika)com - ceneje ne dobiš nikjer, dostava pa je 3€ po celi slo

Ne bo držalo.
Na primer tele gume sem dobre par tednov nazaj dobil za 20 EUR po komadu ceneje, kot pa so tule.

Bistveno bolj kot KJE je pomembno KDAJ kupuješ gume, sploh pri teh spletnih zadevah, ki nimajo svojih zalog in sproti naročajo pri grosistih ali celo direkt v fabrki. Na gume-direkt se na primer včasih cena spreminja tudi iz dneva v dan, odvisno od povpraševanja in zalog.
Zbogom in hvala za vse ribe

jrtjtejtt ::

ob morju prodajaln je res težko vedno najt najceneje...ampak v mojem rangu 185 in 195 širine sem vedno našel najceneje pri teh. Pa sem kupil od novembra lani 3 komplete gum. Mogoče res samo tajming tak :)

Je pa res, da nisem nikoli šel do lokalnih vulkanizerjev, ampak vedno samo po spletu. Se je kolegu že zgodilo, da je na licu mesta dobil najceneje :D

profii ::

gume-direkt se mi ne zdijo tako poceni kot so bli včasih :|

WarpedGone ::

Kot rečeno, važno je KDAJ. En teden kasneje so ble iste gume dražje 70 EUR po komadu.
Zato kadarkoli nabavljaš gume, moraš preverit cel nabor teh štacun kje imajo v tistem momentu najugodnejše zadeve. Par dni kasneje je lahko zelo drugače.

Treba se je zavedat, da starejša je guma, ceneje jo bojo ponujal. Guma, ki je prejšnji teden prišla iz fabrike, bo precej dražja, kot guma ki je 2 leti ležala v skladišču in se je morajo čimprej znebit, da jim ne bo tam ležala še 2 leti, ker je nihče več ne bo maral zaradi starosti.
Ko se začne prodajat se zato najprej proda te stare zaloge po nižjih cenah, ko jih zmanjka pridejo pa novejše po višjih cenah. Osnove ekonomije.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Mogoče malo izven konteksta, ampak jaz sem imel ravno nekaj težav, ker imam blesavo 205/50/17 dimenzijo. Najprej sem pri mimovrste naročil Vredestein Sportrac 3 za 111 po komadu, pa so mi sporočili, da so gume dot 09. Ko sem rekel, da jih nočem brez poštenega popusta, so kao javili, da pa zdaj dobavitelj lahko pripelje nove. Nato sem zadevo vseeno storniral in čisto slučajno šel v eno avtohišo (ki so načeloma dosti drage, kar se gum tiče), pa sem dobil Uniroyalke Rainsport 2 XL za 117 evrov, kar je bilo v tistem trenutku ceneje kot kjerkoli na spletu, medtem ko me je en vulkanizer hotel na suho za navadne, torej ne XL (ki so pri prvem stale okoli 108 po gum), za 160 po komadu. Z izgovorom, da bo letos težko prit o gume. Japajade. Skratka, splača se tudi it malo okoli pofirbcat. Meni sploh ni žal - na koncu sem dobil zadevo za relativno ugodnih 480 z novimi ventilčki in premontažo vred, pa še starih gum se se znebil za neki drobiž. Sem pa pred leti vzel na mimovrste zimske Goodyear UG7, pa mi še zdaj super služijo (cena je bila takrat pri njih dejansko najugodnejša, gume pa stare 14 dni).
No grave is deep enough to keep us in chains.

c00L3r ::

Nesmiselno je rečt, da so pri gume-direkt cenejše gume in isto nesmiselno je rečt, da so pri mimovrste cenejše. Sem že naletel na situacije, da so tu dražje, tam cenejše in obratno. Odvisno od gume, letnega časa ipd. Na topolino imajo včasih tudi ugodne gume. Dostikrat jih ima tudi Petrol ceneje, če se plača z njihovo kartico. Tudi superguma.si ima včasih bolj ugodne (tukaj imajo tudi moto/skuter gume).

Za vsak nakup je dobro preverit vse cene, ker ni nujno, da je isti vedno cenejši ;)

jrtjtejtt ::

no sj smo prišli do ugotovitve, da se pač preveri vse mogoče preden se kupi, ker se očitno spreminja ponudba in cene hitro. smo avtorju vsaj napisal mnogo ponudnikov kjer naj preveri :)

jst sm pač izpostavil nekaj na podlagi lastnih izkušenj, sploh ker je omenil mimovrste, kjer so mel zimske takrat svinjsko drage napram gume-pnevmatike.

zanimivo bi bilo, če bi avtor teme sporočil, kaj je kupil kje in za koliko.
(upam da kup na gume-pnevmatike, da lahko začnem z i told you so >:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

koyotee ::

a delaš mal reklame?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zheegec ::

gume-pnevmatike imajo presenetljivo dobre cene... Iskal sem PZero Rosso in sem jih dobil za 167€ po komadu, drugje so pa bile 190€...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

koyotee ::

poglej še dot;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jrtjtejtt ::

zakaj bi delal reklamo, sam povem kje sem dobil jaz zase najceneje...itak vsak kupi kjer hoče oz kjer dobi najceneje...če je kdo vezan na kakega prodajalca, njegov problem

jaz sem racionalen potrošnik, kupim tam kjer je enak produkt najceneje. V tem primeru so bile gume najceneje vedno pri tem ponudniku. ČE bojo pa naslednič na mimovrste, pa kupim tam.

sploh ne vem kaj je point reklam...zame samo to, da me obvesti da obstaja ponudnik, ampak če nima najnižje cene...

in kar se tiče DOT, pri dotičnem ponudniku še nisem dobil gum starejših od mesca dni.

HomeEdition ::

14 dni nazaj sem na mimovrste naročil Vredstein Sportrac 195/60 R15, imeli so najugodnejšo ceno na netu, prišle so v roku ki so ga navedli v potrdilu naročila, počakale so me na vaški pošti - poštnina 0 evrov, DOT 0911...nimam pripomb...

LP

Zgodovina sprememb…

jrtjtejtt ::

zakaj pa recimo nisi vzel 195/65 15 - bolj standardna dimenzije in te pride dost cenej...
jst mam v homologaciji 205/60 15 al pa 185/65 15 pa sm vzel kar 195/65 15. Pršparaš 40+ € takoj :)

šernk ::

jrtjtejtt je izjavil:

zakaj pa recimo nisi vzel 195/65 15 - bolj standardna dimenzije in te pride dost cenej...
jst mam v homologaciji 205/60 15 al pa 185/65 15 pa sm vzel kar 195/65 15. Pršparaš 40+ € takoj :)



sploh ko se bo policaj v to zapičil, pol boš pa dal državi še za dodaten nov komplet gum denarja >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

koyotee ::

nekam čudno je to, da maš različne višine gum pri isti dimenziji. ponavad je tko npr. 195/65 15 xxx/55/ 16 xxx/45/ 17
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zheegec ::

koyotee je izjavil:

poglej še dot;)

Sem pogledal, 10 teden v 2011 :) Gume so fenomenalne!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

šernk je izjavil:

jrtjtejtt je izjavil:

zakaj pa recimo nisi vzel 195/65 15 - bolj standardna dimenzije in te pride dost cenej...
jst mam v homologaciji 205/60 15 al pa 185/65 15 pa sm vzel kar 195/65 15. Pršparaš 40+ € takoj :)



sploh ko se bo policaj v to zapičil, pol boš pa dal državi še za dodaten nov komplet gum denarja >:D



eh kaj se bo zapičil v to. Če maš gor gume, ki zgledajo normalne za avto in pokrite z orginal radkapami, te noben policaj niti ne vpraša. Še na tehničnem niso nič rekli oz opazili.

mam v homologaciji tud dimenzijo 225, ampak če bi mel take valjarje na tem avtu, bi me policaj ziher vprašal še za homologacijo, ne sam za prometno in vozniško.

šernk ::

mam v homologaciji tud dimenzijo 225


225/45 R16?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

djordjevic ::

@Roky: Ni toliko problem ne policija ne tehnični - če boš imel smolo in imel kakšno prometno nesrečo, pa se bodo najprej zapičili v to na zavarovalnici, nato pa se lahko nadejaš, da ti ne bodo krili tvoje škode, lahko pa se zgodi tudi, da boš moral iz svojega žepa plačati škodo morebitnemu drugemu udeležencu, nato pa boš fasal še izredni tehnični pregled in 500 € mandatne kazni. Ampak ja, glavno, da si prišparal 40 evrov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

koyotee ::

šernk je izjavil:

mam v homologaciji tud dimenzijo 225


225/45 R16?

225/55/16 če že
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

HomeEdition ::

djordjevic je izjavil:

@Roky: Ni toliko problem ne policija ne tehnični - če boš imel smolo in imel kakšno prometno nesrečo, pa se bodo najprej zapičili v to na zavarovalnici, nato pa se lahko nadejaš, da ti ne bodo krili tvoje škode, lahko pa se zgodi tudi, da boš moral iz svojega žepa plačati škodo morebitnemu drugemu udeležencu, nato pa boš fasal še izredni tehnični pregled in 500 € mandatne kazni. Ampak ja, glavno, da si prišparal 40 evrov.


točno tko, ne grem se je*at za par deset evrov s temi zavarovalničarji, sploh ker imam kasko....

lp

šernk ::

koyotee je izjavil:

šernk je izjavil:

mam v homologaciji tud dimenzijo 225


225/45 R16?

225/55/16 če že


22,5*0,55+40,64 = 52,9cm
18,5*0,65 + 38,1 = 50,1cm

homologacija NO WAY...vsaj po pravilih, ki jih poznam...premer gume je lahko max 2% razlike....tu jo je pa skoraj 6%. edina mera, ki torej pride v homologacijo je 225/45 R16.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

simon2704 ::

jaz sem tudi že kupoval prek mimovrste gume, poštnina je bla, če se prav spomim, ca 3 eur, z gumami pa sem tudi bil zadovoljen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777921 (48703) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297846 (70259) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623880 (19734) Domobrancek
»

Gume prek spleta ali klasično?

Oddelek: Na cesti
3915240 (13716) Olórin
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534754 (32347) GrimReaper

Več podobnih tem