» »

Spar PLUS, to je pa res en velik.... plus??!

Spar PLUS, to je pa res en velik.... plus??!

«
1
2

GregiB ::

oz. kako je Spar postal investicijska banka...

Spar je v zanjih mesecih na veliko propagiral svojo "loyalty" kartico Spar Plus. Kot argument je dal menjavo za poprajšne paragonske bloke z bonusom. Sistem poznate... ob vsakem nakupu, ki je predmet bonusa, se ti na kartico pripiše dobroimetje, ki ga lahko koristiš naslednji dan...

No, pa grem včeraj v Spar. Na kartici imam stanje cca. 3€. Opravim nakup, dam kartico in glej ga zlomka. 3€e mi je povečalo na 4€ Blagajničarka mi stanja ni upoštevala. Na moje vprašanje, zakaj ne, je odgovorila, da je na stranki, da pove, da želi, da se stanje koristi, da sama blagajničarka tega ne sme storiti. Rekel sem, da kartico ponujajo kot alternativo tiskanim bonusom in da takrat ni bilo treba nič izrecno reči?! Pa je odvrnila, da takrat smo bonuse dajali blagajničarkam (????). Potem sem že malo zarenčal, da sem ji kartico tudi dal in vprašal, kakšno korist imam od tega, da mi dobroimetje "stoji" na kartici...

Torej, nateg. Spar je očitno svojim blagajničarkam dal navodila, naj dobroimetje upoštevajo zgolj na izrecen napotek stranke, sicer ne. In računica... Če je v SLO npr. 300K imetnikov Spar Plus kartice, vsak ima na njej povprečno 2€ dobroimetja, je to 600K € ki jih ima Spar zavedenih kot kratkoročne obveznosti do kupcev, sredstva, ki se sicer obračajo, pa lahko mirno deponira pri banki pri npr. 3% obrestni meri, kar na leto znese 18K €. Torej ugotavljam, da brezobrestno kreditiram Spar. Pa zdaj se boste verjetno zagnali s kritiko, češ, da gre za drobiž... ampak prmejdun, tile kapitalisti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jest10 ::

In kaj je tukaj narobe? Jasno da ti upošteva stanje na kartici NA ZAHTEVO. Eni bi takoj porabili svoj bonus, drugi ga hočejo šparati do večje vsote itd.

GregiB ::

jest10 je izjavil:

In kaj je tukaj narobe? Jasno da ti upošteva stanje na kartici NA ZAHTEVO. Eni bi takoj porabili svoj bonus, drugi ga hočejo šparati do večje vsote itd.

Zakaj potlej ne vpraša? Govoriš o tistih kupcih, ki so prej imeli po 30 paragonskih blokov z bonusi v denarnici? Ah dej no... šparat pri Sparu?!:))
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ToniT ::

Zelo koristno je, da si prebereš pogoje, ki si jih sprejel, ko si zaprosil za to kartico.

OldSkul ::

Se razburjaš za brezveze. Tvoja dolžnost je, da ko prideš na blagajno, poveš kaj bi rad s kartico. Menda ne bo blagajničarka kar avtomatsko koristila bonus, ki je na kartici.

GregiB ::

ToniT je izjavil:

Zelo koristno je, da si prebereš pogoje, ki si jih sprejel, ko si zaprosil za to kartico.

Prebral... nikjer nič ne piše o tem, da mora stranka izrecno zahtevati koriščenje dobroimetja. Pa dober, naj vsaj nekdo pove en sam pameten razlog, da se bonus akumulira na kartici... torej... pameten...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tarzan ::

Bonus ti ne zbeži nikamor, kadar hočeš ti ga blagajničarka lahko odšteje od računa in če imaš nabranega bonusa že dovolj, lahko celoten nakup opraviš brez, da bi sploh kaj plačeval. Ko si listke zbiral, kjer so bili natisnjeni bonusi, ni bilo prav nič drugače, edino take minimalne si mogoče kar zavrgel, ali založil.

Kar se mene tiče je ta sistem zdaj boljši. Se pa ne razlikuje od tistih, ki jih tuji trgovci uporabljajo že lep čas - tudi pri nas.

ToniT ::

Prebral... nikjer nič ne piše o tem, da mora stranka izrecno zahtevati koriščenje dobroimetja.


V pogojih piše, da lahko stranka koristi bonus, kadarkoli želi v roku enega leta....

mirage ::

A se samo meni zdi al je res dosti manj bonusa od kar je kartica?
Prej sem pri vsakem nakupu dobil par centov, zdaj pa v 90% nič.

lonz ::

GregiB je izjavil:

ToniT je izjavil:

Zelo koristno je, da si prebereš pogoje, ki si jih sprejel, ko si zaprosil za to kartico.

Prebral... nikjer nič ne piše o tem, da mora stranka izrecno zahtevati koriščenje dobroimetja. Pa dober, naj vsaj nekdo pove en sam pameten razlog, da se bonus akumulira na kartici... torej... pameten...



Pameten razlog je že bil povedan - nekateri raje bonus šparajo za določen nakup. Ni mi jasno zakaj se razburjaš...
...arrrrrr, shiver me timbers...

GregiB ::

Tarzan je izjavil:

če imaš nabranega bonusa že dovolj, lahko celoten nakup opraviš brez, da bi sploh kaj plačeval.

Ni res... bonus lahko koristiš do najvč 90% celotnega nakupa, v kolikor imaš bonusa več, kot je 90% nakupa, ta ostane neizkoriščen.
@ToniT: in kaj tebi pove ta pogoj? Zakaj blagajničarka ne vpraša, tako, kot pri konkurenci?

Sicer pa še vedno čakam na pameten razlog, da se dobroimetje pušča na kartici... Evo, bom dal sam enega, ki mi pade na pamet... pa niti ne vem, če je pravi...
Da npr. v trgovino pošlješ otroka po nakupih, pa da mu ne daješ veliko ca$ha zraven. Drugo mi ne pade na pamet.

lonz je izjavil:


Pameten razlog je že bil povedan - nekateri raje bonus šparajo za določen nakup. Ni mi jasno zakaj se razburjaš...


Napisal sem, da čakam pameten razlog... Ne vem, iz katere stroke si, ampak to, kar ti opisuješ, ni šparanje ampak kreditiranje.
Upam, da te logike ne boš kdaj uporabljal pri podjetništvu. Torej, da boš svoje terjatve pri kupcih puščal, dokler se te ne bodo nabrale za neko investicijo...
Sicer pa se ne razburjam, zgolj ugotavljam, da gre za nateg. Ugotavljam pa tudi, da nekaterim takšno nategovanje... paše
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

lonz ::

Pol pa pejt u Merkator pa ne jamri tolk če ti Sparovo "nategovanje" ne paše!
...arrrrrr, shiver me timbers...

amigo_no1 ::

Bonus na listku velja 1 mesec, na kartici 1 leto.

r0ker ::

tu sploh ni nobenega nategovanja :D mogoče bi res lahko vprašala, če želiš bonus porabit - but then again - mogoče bi res lahko POVEDAL, da želiš bonus porabit :)
res se brezveze razburjaš. pomiri se in drugič pač reči, da želiš porabit bonus

marvin42 ::

v Leclercu VEDNO vprašajo, če odštejejo denar s kartice.
Mostly Harmless

MIHAc27 ::

marvin42 je izjavil:

v Leclercu VEDNO vprašajo, če odštejejo denar s kartice.

točno. Nikoli avtomatsko ne odštejejo, vedno vprašajo. Edino kar pri Sparu delajo narobe je to, da te ne vprašajo. IMO bi se meni itak zmešalo če bi moral skoz spraševat. A ni lažje da stranka samo pove kaj želi. OK, recimo 1 mesec preden bonus poteče se stranko spomni, da ga ima.

St235 ::

Naj mi nekdo meni laiku razloži za kakšno kreditiranje gre? Na kartici imam 3 EUR, ki jih bom lahko ali pa tudi ne porabil. Kam si lahko to špar knjiži, da bi lahko investiral in dobival obresti od popusta pri naslednjem nakupu?

Če je to res bom namreč za stroje, ki stanejo 1000 eur izdal kupončke z popustom za 100 EUR, jih natisnil 10000 in bom kar naenkrat imel 1000000 EUR za investirat.

Če bio bilo res tako enostavno...

marvin42 ::

MIHAc27, Lakotnik29: gre za to, da marsikdo ne ve, da ima na kartici denar. Lep primer so starejši. Prej, ko je Spar imel bonuse zraven računa, so razumeli, da pri naslednjem nakupu daš zraven tisti papir in bo nakup cenejši za vrednost bonusa. Zdaj pa zadevo razumejo v smislu "s kartico je ceneje". In nihče jim ni povedal, da se ob naslednjem nakupu znesek ne odšteje avtomatsko. ČE bi jih vprašali, tako kot v Leclercu, bi veliko ljudi kar debelo zijalo, ker so bili ves čas prepričani, da se to itak avtomatsko zgodi.
Mostly Harmless

vorantz ::

Sej to lepo vidiš ko greš na samopostrežno blagajno.
Ko poskeniraš kartico te na koncu vpraša če hočeš porabit stanje na kartici ali ne.
Povsem logično, če me vprašaš :P

also Lakotnik, o čem ti govoriš :|

Brias ::

1. ce bi spar sparal z denarjem na bonus karticam, bi zavezal sredstva, makar za 1 dan, ampak za ta dan bi moral imeti rezervirana sredstva v primeru da 85% ljudi pride kupiti na ta dan, in porabiti bonus, in bi ga rezervacija sredstev kostala vec kot obresti...

2. poznam ogromno ljudi ki nasparajo toliko da gredo pac enkrat na mesec, dva, v nakup tako, da placajo minilalno, in pokurijo takrat bonus ( pac psiholoska fora )

3. jaz vedno porabljam bonus sproti, tudi ce imam gor samo 20 cent

4. kartico je pametno vedno poskenirati zato da se ukljucijo spar plus cene, in seveda nabira bonus

5. ne bos prisel do odgovora ki ga isces, jaz sem z prijatelji diskusiral, kaj ce se pod tremi narekovaji """sesuje"""" baza, kaj ce jo zgubis... etc etc.,.. a ni bolje sproti porabiti....

odgovor je bil,.... NE ... ce sproti porabim nic ne vidim, ce porabim ko imam gor kar nekaj, takrat ni treba placat... ( velja tudi za leklerk.,,, )

St235 ::

Govorim o temle:

GregiB je izjavil:


Če je v SLO npr. 300K imetnikov Spar Plus kartice, vsak ima na njej povprečno 2€ dobroimetja, je to 600K, ki jih ima Spar zavedenih kot kratkoročne obveznosti do kupcev, sredstva, ki se sicer obračajo, pa lahko mirno deponira pri banki pri npr. 3% obrestni meri, kar na leto znese 18K €. Torej ugotavljam, da brezobrestno kreditiram Spar. Pa zdaj se boste verjetno zagnali s kritiko, češ, da gre za drobiž... ampak prmejdun, tile kapitalisti...


Torej kako lahko špar to vodi kot ne vem kakšen brezobresti kredit in obrača denar v ozadju?

stražar ::

Kaj pa Mercator Pika in Petrol zlate točke,nobeden prodajalec ti jih ne samodejno koristi-vedno moraš sam zahtevati popust.Isto je pri Spar kartici.Edino Tuš kartica ti takoj ko jo pokažeš odbije tisti popust,ki piše na izdelku.

GregiB ::

St235 je izjavil:

Govorim o temle:

GregiB je izjavil:


Če je v SLO npr. 300K imetnikov Spar Plus kartice...


Torej kako lahko špar to vodi kot ne vem kakšen brezobresti kredit in obrača denar v ozadju?


Lakotnik... Spar tega ne vodi kot brezobrestni kredit ampak kot kratkoročne obveznosti do kupcev. Torej teorija je ta: Ko ti kot kupec prideš na blagajno, ti blagajničarka na nek način naredi izdajnico vsega blaga, ki si ga prinesel na blagajno. Kot rezultat tega ti izda račun, ki pomeni terjatev, ki jo ima Spar do tebe. To terjatev ti takoj poravnaš, torej se terjatev do tebe takoj zapre. Ampak.... ob nakupu pa tebi Spar nudi ugodnost v obliki popusta na določene izdelke. Torej imaš ti za del nakupa terjatev do Spara, ergo oni obveznost do tebe. Torej gre za TVOJA sredstva pri Sparu in za NJIHOVE obveznosti do tebe. A catch je v tem, da se te obveznosti ne poravnajo takoj, ampak najhitreje v enem dnevu po nakupu. Torej ni cash flow-a. Sredstva so še vedno pri Sparu. In teoretično, če ti nikoli ne terjaš Spar za ta tvoja sredstva (dobroimetje) naredi odpis obveznosti in si knjiži kot dodaten prihodek.
In končno... glede brezobrestnega kredita... Zdaj je verjetno jasno, da je Lakotnikov s majhnimi sredstvi na Spar Plus računih po SLO precej. In ker iz majhnega zraste veliko ima Spar na "kontu" kratkoročnih obveznosti do kupcev precejšna sredstva, ki se non stop obračajo, a neko "stanje" je vedno gor, lahko to stanje teoretično deponirajo na banki in iz TVOJIH sredstev črpajo obresti, ki pa jih ti, kot kupec nisi deležen. Torej jih brezobrestno kreditiraš. Razumljivo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Blazz ::

v leklerku imajo isti sistem s kartico in bonusem že leta. In že leta te vsakič prodajalka izrecno vpraša, imate kartico eleklerk, vam odbijem z nje ali ne? Še nikoli (pa sem kupoval tam 100-200x) se mi še ni zgodilo da me tega nebi vprašala.

Gandalfar ::

@GregiB: to je osnova delovanja vseh korporacij. Tudi ko recimo kupis Microsoft XBox points, kam mislis da gre tisti denar?

Btw, Amazon recimo placuje zaloznikom za knjige v roku 30 dni. V primeru, da ti uspejo prodati knjigo v 10-tih dneh (od prihoda v skladisce), imajo 20 dni za obracat tvoj denar. S tem obracanjem denarja si lahko privoscijo dati tako poceni knjige na trg.

marvin42 ::

Blazz je izjavil:

v leklerku imajo isti sistem s kartico in bonusem že leta. In že leta te vsakič prodajalka izrecno vpraša, imate kartico eleklerk, vam odbijem z nje ali ne? Še nikoli (pa sem kupoval tam 100-200x) se mi še ni zgodilo da me tega nebi vprašala.


Evo, za to gre, za nek pošten odnos do kupcev. Tega v Sparu ni.
Mostly Harmless

fosil ::

Ja, v leklerku te vedno vpraša ali boš porabil bonus ali ne, v sparu so pa tiho.
Tako je!

vorantz ::

Še to:

Ni res... bonus lahko koristiš do najvč 90% celotnega nakupa, v kolikor imaš bonusa več, kot je 90% nakupa, ta ostane neizkoriščen.


Ni res...zadnjič sem plačal cel nakup z bonusom na kartici.

GregiB ::

@ Gandalfar... razumem krogotok financiranja... ampak zgolj popravek... pri tistih 20 dni gre pravzaprav za razliko med dnevi obveznosti (days payable) in dnevi terjatev (days receivable), ne za denar od kupca.

@ Vorantz
Preberi točko 8.3
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Wox ::

Le kaj počele bi slovenske ovce, če nakupovalnih centrov ne bi bilo?
Commodore 64

Drekcpekc ::

@GregiB, isto je v Leclercu. Samo da te tam blagajničarka sama vpraša, če porabi popust, ki je na kartici ali ne.

m0LN4r ::

@GregiB
Lej jaz sem pa komaj čakal da bo mel ŠPAR kartico, da lahk zbiram bonuse. Ker ko sem jih mel na računih sem jih vedno zgubil oz. so mi potekli ko sem jih našel.

Zdej pač zbiram bonus in ko se mi nabere 10€ si grem kupit vodko. Če bi men blagajničarka porabla bonus brez tega da bi ji rekel, bi sitnaril kot ti iz obratnega stališča

Tu je point .
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GregiB ::

@ Milnar... imam imenitno rešitev zate... Nakazuj mi vsak dan po 1 € ko se jih bo nabralo 10.000 ti jih v celoti izplačam... boš imel za avto...:|
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jkosen ::

Men je čist logičn, da sam rečeš al boš porabu al ne. Isto je v merčkatorju s pikam.
Rock N Roll

vorantz ::

GregiB je izjavil:

@ Vorantz
Preberi točko 8.3


Potem pa je bug v samopostrežnih blagajnah :P

nevone ::

GregiB ima povsem prav, čeprav je malo siten.

Res ni noben problem, da rečeš naj ti upoštevajo bonus.

Ampak če te to tako zelo moti, in če ti je veliko do tega, da bi bil Spar res en velik plus, potem predlagaj blagajničarki, ali vodstvu, naj nadgradijo program tako, da boš lahko povedal, da recimo želiš, da ti popust vedno upoštevajo, ali pa samo takrat ko zahtevaš. In da ta status lahko poljubno spreminjaš.

Ali pa preprosto pojdi h konkurenci, ki ti je ljubša.

Drugače se pa meni tudi neumno zdi tisto zbiranje in vsakično opozarjanje blagajničarke, da želiš izkoristiti bonus.

Ajd, če mate popust mi ga odštejte, kaj je treba tle komplicirat z nekim zbiranjem in karticami.

Ampak to so marketinške poteze. Če greš ljudem preveč avtomatsko na roke, se počasi nehajo zavedat ugodnosti, zato jih moraš pač stalno na nek način opozarjat, da jim nekaj daješ ceneje. Pač marketing, brez katerega si lahko kot trgovina hitro na slabšem od drugih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

sirotka ::

Torej, nateg. Spar je očitno svojim blagajničarkam dal navodila, naj dobroimetje upoštevajo zgolj na izrecen napotek stranke, sicer ne. In računica... Če je v SLO npr. 300K imetnikov Spar Plus kartice, vsak ima na njej povprečno 2€ dobroimetja, je to 600K € ki jih ima Spar zavedenih kot kratkoročne obveznosti do kupcev, sredstva, ki se sicer obračajo, pa lahko mirno deponira pri banki pri npr. 3% obrestni meri, kar na leto znese 18K €. Torej ugotavljam, da brezobrestno kreditiram Spar.


Ne moreš dobroimetja na Špar kartici enačit s tistim na banki. Sej oni ti ne "dajo" denarja, ampak dobiš bonus, torej v končni fazi verjetno v obliki popusta. Edino, če Špar naprej prodaja svoje dobroimetje bankam, kar pa dvomim.

Lonsarg ::

@GregiB stvar, ki jo dela Špar je IDENTIČNA temu, da plačaš položnice mobilnim operaterjem 2-4 tedne prej. IDENTIČNA. Še en identičen primer je to, da zamujaš z plačilom nekomu, tokrat je sicer prodajalec tisti, ki stranki "brezobrestno kreditira"

Pač tega je poln kup in ni to nobena zlobna praksa. Tekom uporabe pa itak vsak imetnik kartice zgrunta sistem in je to ali je vprašan, če hoče koristit, pač samo del odnosa in ne vpliva dosti na ta zadržan denar.

sash69 ::

Ponavadi te prodajalke vprašajo če imaš Spar plus kartico. Če jo imaš, potem veš za kaj se gre in dejansko ni potrebno da te prodajalka vsakič ko si na blagajni opozori oz. vpraša če želiš koristiti bonus - pač, ko se ti zazdi ali ko planiraš da bi porabil bonus, pač rečeš - a je tok težko se tega sam spomnit?.

Če nisi tak kupec kot npr. Brias, ki ob vsakem nakupu porabi tisti bonus ki ga že ima na kartici od prejšnjega nakupa, bi ti verjetno ravno te prodajalke čez čas močno začele najedati ko bi te ob vsakem (tudi najmanjšem) nakupu vprašale ali želiš pokoristiti bonus, ki/če ga imaš.

marvin42 ::

Azgard: nič ni stvar identična. Če imaš nek denar na šparovi kartici in ga ne porabiš, ker te nihče ne opozori na njega, si nekako "v minusu". Če pa par tednov prej plačaš položnice, je pa to čisto nekaj drugega.

sash69: pojdi enkrat v leclerc, prodajalke VEDNO vprašajo, če odštejejo vsoto s kartice, že vsa leta. Prav nič ni ne najeda.
Mostly Harmless

Lonsarg ::

Kot je en prej povedal, to da se vpraša ali ne je za eni pozitivno, za druge pa negativno. in to ali vprašajo ali ne jako malo vpliva na to, koliko imajo založenega denarja na računu, namreč ali boš istem zgruntal ali pa ti bo po enem letu preteklo. 99% ludi bo zgruntal, ostalim bo pač poteklo:D

sss ::

Hvala kurcu, da je tako. Si predstavljaš, da bi morala to vsakemu reči?
Al pa, ko mora prodajalka v Mercatorju vprašat, če mam mercator piko? Pa čeprav sem tam skoraj vsak dan in ji vedno pravim da je nimam.
Pa dej a se zavedaš kolk časa gre po gobe zarad takih neumnosti

profii ::

Ravno v leklerku mi gre to na živce ker imam gor 3 cente in me una sprašuje če mi odbije. Bi raje videl da ji sam povem kdaj koristim, ko je neka spodobna vsota gor.

hotig ::

Re: marvin42 :: danes, 10:02:29
Sej imaš tudi zdej na računu lepo napisano prejšnje stanje bonusa, pridobljeni bonus in novo stanje. Razlika danes je v tem, da ti ni treba nesti cel kup listkov, katerim že po 1 mesecu preteče veljavnost ali pa jih zgubiš.

Re: Azgard :: danes, 12:47:10
Če ti zamujaš s plačilom, te prodajalec ponavadi ne kreditira brezobrestno, ampak ti zaračuna še obresti. Pri mobilnih operaterjih je tako (lahko ti pošljejo še opomin in ti naslednji mesec zaračunajo tudi to).

In na koncu: danes sem bil v šparu in sem dal kartico ter prodajalki rekel naj mi odšteje bonus. Pol pa gledam račun in vidim, da tega ni storila. Ja bom naslednjič bolj glasen, da me bo slišala :):)

KoMar- ::

Zanimivo, na Petrolu so me pa prijazno opomnili, da lahko koristim točke za popust pri pranju.

GregiB ::

Nisem želel, da debata krene v smer katera stranka je tečna, katera ne, kako je treba iti k konkurenci ipd... Gledam iz ekonomskega stališča... torej, s strani kupca je bolje kaj, da se bonus koristi takoj, ko je možno, torej neakumulacija dobroimetja, ali pač brezobrestno šparanje na kartici (karticah)? In s tega vidika dober CRM s strani Spara?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

harvey ::

Po 4.5.2011 bodo v Sparu bonusi samo še na kartico :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Samuel ::

Fora je tudi v tem, da Spar nima samo kartic samih, ampak tudi dobiš nalepke s črtno kodo in je uporabnikov ene kartice več.

Get the point?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

hotig ::

malo za hec, malo za res: point je v tem, da mama kupuje z nalepko, jst pa s kartico nucam bonuse :):):)

fosil ::

Tud z nalepko lahko nucaš bonuse. Nalepka je popolnoma enakovredna kartici.

Je pa možno, da te ne vpraša zato ker sploh ne vidi če imaš bonus ali ne. Tud na avtomatski blagajni ti ne pokaže, lahko izbereš da boš koristil, vendar ne vidiš koliko imaš.

V sparu imajo resnično obupen informacijski sistem.
Enkrat sem koristil nek bon za popust, ampak ker sem ga pokazal šele na koncu, pri plačilu, sem moral vse še enkrat zložit nazaj na trak, blagajničarka pa je morala najprej uporabit bon in nato še enkrat poskenirat vse izdelke.
Skratka obup.
Tako je!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523325 (20410) thramos
»

Kartice ugodnosti - zakaj ne?

Oddelek: Loža
457917 (6473) matobeli
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119990 (15488) GregiB
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019202 (13151) ales85
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824666 (20764) fosil

Več podobnih tem