» »

V Velenju prepovedano uriniranje

V Velenju prepovedano uriniranje

dronyx ::

Ker nisem navedel vira, mi je nekdo zaklenil temo. Sedaj navajam še vir, da zadostim njegovim kriterijem. :)

Bo v redu?
  • spremenil: dronyx ()

Furbo ::

Kaj pa je urinirenje?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Pa naj lula pred drevesom, pa ne bo ta prekršk.

Za podjetnike veljajo višje kazni.... mislijo na vroče dame, ki med poslom stopi za drevo? So pa kerlci velenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

dronyx ::

Mene zanima, kdo je zadolžen za pobiranje kazni? Verjetno spet mestni redarji, samo če bi mene ujeli na delu, bi verjetno izvedel en "Catch me, If you can".:))

madog ::

No prov potem naj pa še psom prepovedo scanje na prostem, naj jim nataknejo že doma flaške in bo stvar rešena, idijoti, če nimam kam it scat se bom poscal v taprvi grm pa nej me proba umes ustavt, se bom mal obrnu pa bo stvar rešena....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

mihec87 ::

madog je izjavil:

No prov potem naj pa še psom prepovedo scanje na prostem, naj jim nataknejo že doma flaške in bo stvar rešena, idijoti, če nimam kam it scat se bom poscal v taprvi grm pa nej me proba umes ustavt, se bom mal obrnu pa bo stvar rešena....


Če sredi mesta ne najdeš wc-ja dost blizu da bi se olajšal, potem imaš hude težave z mehurjem...

Hm potem pa se nekateri čudijo, če gdo izjavi da smo primitivna bitja..

Me zanima kako se počutijo ljudje ki imajo stanovanje nad kakšnim bifejem ob toplem vremenu ko začnejo hlapeti esence..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

madog ::

Imam ja in kaj to tebe briga....

Primitivni nismo, se odločm kam bom šel,
psi ščijejo po avtih, klopcah, peskovnikih otrok, pa noben niti ne trzne ko ga nekdo sprehaja,
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

dronyx ::

Jaz ne trdim, da me to kakorkoli prizadene, ali da bi opravljal potrebo za drevesi, razen če res ne bi bila nuja in bi mi mehur razneslo. Ker pa imajo občine kot kaže pravico, da si same izmišljajo prekrške in kazni, bodo nekje prepovedali vrtanje po nosu in kazen 500 €, drugje kmet en bo smel več gnojiti njive itd. To je zame kretenizem. Saj tudi ni nikjer uzakonjeno, da moraš po opravljeni potrebi umit roke, pa to ljudje kar sami nekako vedo, brez da je zagrožena neka kazen.

Pa če bi bilo Velenje kakšna Nica, Dubai ali kakšno podobno mondeno turistično mesto ne rečem. Ampak velenje? Umazano selo, kamor ne zaidem niti slučajno, kaj šele, da bi pri njih opravljal potrebo za drevesi. Lepo vas prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mihec87 ::

Um ne vem ce sem ze mel tok lila postov kot tukaj...

Onyx v tem se popolnoma strinjam...
Primankuje obcinskega dnarja pa si je treba neki zmislit, ker nekako dvomim da je to tak problem da je potrebno imeti ekstra kazen..

Se opravicujem za zgornje poste,namrec nisem si prisel gor da gre bolj za princip..

XsenO ::

1 + 1 = 1

Furbo ::

Jaz zadnjih 10 let še nikoli nisem rabil obiskati nobenega drevesa ali štange s tem namenom, če se folk stalno naceja, naj misli tudi na odcejanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ThinkPad ::

Prvo naj se poskrbi za urejen javen in brezplačen skret (po možnosti več njih), ki je odprt 24/7. Pa namestijo oznake do njih.
Samoumevno bi bilo, da je scanje in sranje psov že pred tem tudi prepovedano. Pol pa naj kasirajo.

fosil ::

Lahko pa probaš izpodbijat ta zakon, ker gre za diskriminacijo, saj zadeva praktično samo moške :))
Tako je!

Pyr0Beast ::

Sekret naj bo lepo plačljiv, ni razloga da nebi bil.

Če pa folk se ne more držat vsaj nekih osnovnih pravil, pa nič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dronyx ::

fosil je izjavil:

Lahko pa probaš izpodbijat ta zakon, ker gre za diskriminacijo, saj zadeva praktično samo moške :))

Ne bo držalo. Velja tudi za ženske. Enkrat sem prebral, da je neka Slovenka ali mogoče Hrvatica za uriniranje na javnem mestu v Trstu tudi plačala kazen. Čeprav je res, da gredo one verjetno raje za kak večji grm. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ravsek ::

OK, se strinjam z onyx, da gre samo za polnenje občinske blagajne, ampak po pravici povedano, kolikokrat se ti pa zgodi, da ščijes ravno sredi mesta? Se mi v bistvu se ni zgodilo, da bi me tako tiscsalo, da bi mogel kar odtocit za kaksen vogal. OK, v naravi, na kaksnem kolesarjenju ali pohodu ali kaj takega, to je drugo, samo da bi pa kar sredi belega dneva scal sredi mesta, mi je pa nekako ze brez kazni cudno..

Furbo ::

Seveda je čudno in res moraš biti pobegli iz kamene dobe, da te taka prepoved moti. Koga še niso zmotili pijansko poscani vogali in pločniki.
In ja, za pobiranje pasjih kakcev imajo v Velenju že lep čas visoke kazni. Zanimivo, da se gredo eni primerjati s psi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dronyx ::

@ravsek: Verjetno tudi v Velenju ščijejo za drevesi ponavadi klošarji in vaški pijančki. Tem sicer lahko napišeš kazen za 200 €, samo ponavadi tega niso sposobni plačati, ker itak živijo od socialnih prejemkov. Potem sledi pa uklonilni zapor, kar pa davkoplačevalce stane 200 € na dan. To pa je res dober biznis.

Mimogrede, sedaj me pa res zanima, kje pa je sploh to Velenje? Se da do njih po avtocesti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Avenger ::

Verjetno je do te prepovedi prišlo, ker je več ljudi frekventno scalo na isti lokaciji, recimo v okolici določenih lokalov ali kaj podobnega, je bil tam smrad zelo očiten. Prepoved gotovo ne cilja na ljudi, ki jih čisto slučajno prime, ali pa so z lulanjem dolgo odlašali - sej bom zdržal - pa potem naenkrat ne morejo več in grejo za taprvi grm.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Furbo ::

dronyx je izjavil:

Mimogrede, sedaj me pa res zanima, kje pa je sploh to Velenje? Se da do njih po avtocesti?


Koliko si pa imel zemljepis?

ACja do Velenja ni, pač mačehovski odnos države do Gorenja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

Avenger je izjavil:

Verjetno je do te prepovedi prišlo, ker je več ljudi frekventno scalo na isti lokaciji, recimo v okolici določenih lokalov ali kaj podobnega, je bil tam smrad zelo očiten. Prepoved gotovo ne cilja na ljudi, ki jih čisto slučajno prime, ali pa so z lulanjem dolgo odlašali - sej bom zdržal - pa potem naenkrat ne morejo več in grejo za taprvi grm.

V lokalih so WCji, verjamem da večina uporabi tiste.
Problem so verjetno mulci, ki z vinom in perom kampirajo po klopcah in nimajo kam iti na WC. Se pa strinjam, da je to osnovna človeška potreba in bi bilo lahko po mestih več zastonjskih občinskih WC.
300 WC namesto 300 biciklov. :)

dronyx ::

Če zakoni že dopuščajo, da si občine same izmišljajo prekrške in kazni zanje, bi jim lahko kakšen zakon recimo še naložil, da mora imeti mesto določeno število javnih stranišč recimo glede na število prebivalcev.

Kam naj grem jaz na WC, če teh recimo sploh ni? Ali moram za to res v gostilno na kavo ali pivo?

Brias ::

Thank you for your question. If you find the following information helpful, please click "ACCEPT" at the bottom of the page.

"Public Urination" is most often charged as a misdemeanor, which would be charged as follows (per the Iowa Code):

Fine: $65.00-$625.00 (the guilty party may serve a jail sentence of no more than 30 days rather than pay the fine)



drgac pa ja, .... iti v kafic na wc je vcasih cudno, like a samo na wc si prisel... raje grem v kak trgovski center, tam nihce ne sprasuje...

javni WCji so nekje 50 cent, dej natakarici 20 centov na sank in vprasaj kje je WC... in 85% je da se bo nasmesnila, rekla tam levo, in ni vam treba placat... preverjeno

jaz sam popijem v zimskih dneh 3-4 litre vode na dan, poleti 6-7, mehur mi drzi cca 2 deci preden dobim obcutek da mi ga bo razneslo... in da, na uriniranje grem cca 25 +++ krat na dan...

saj lahko zadrzim... sam potem preden pridem do WC-ja... hodim na O :)

ahac ::

madog je izjavil:

No prov potem naj pa še psom prepovedo scanje na prostem, naj jim nataknejo že doma flaške in bo stvar rešena, idijoti, če nimam kam it scat se bom poscal v taprvi grm pa nej me proba umes ustavt, se bom mal obrnu pa bo stvar rešena....


Pri nas ljudje ščijejo povsod, čeprav je mogoče 100m stran WC.
To sem najbolj opažal pozimi na smučanju. V Sloveniji imajo vas smučišča rumen rob. :))
Pa je npr. na koncu proge WC, ampak tja je očitno pretežko it (čeprav se bo tip itak mimo peljal) in se raje ščije direkt zraven ljudi, ki se sončijo ob progi. Isto na parkingu: Tip ščije ob avtu, pa je šel direkt mimo WCja (na spodnji postaji žičnice) pred 1 minuto!
V mestih je pa isto. Taka je pač balkanska kultura in to se mora spremenit.
Bi pa res bilo fajn imet več javnih (in čistih) WCjev.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

T-h-o-r ::

pravilno


90% lastnikov psov boli kurac za vse

aja, ni o psih;((
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mr_Globus ::

Eh ob progi pa se ja lahko, sej si v hribih =P Če ne si treba bord odpet ;((

Dragi ::

mihec87 je izjavil:

Me zanima kako se počutijo ljudje ki imajo stanovanje nad kakšnim bifejem ob toplem vremenu ko začnejo hlapeti esence..



Takole.



Živim zraven bifeja. Folk ščije pod okno pakrat tedensko. Popizditis direktni.

fosil ::

Brias je izjavil:

jaz sam popijem v zimskih dneh 3-4 litre vode na dan, poleti 6-7, mehur mi drzi cca 2 deci preden dobim obcutek da mi ga bo razneslo... in da, na uriniranje grem cca 25 +++ krat na dan...

Da nimaš ti slučajno sladkorne, pa ne veš. Na tvojem mestu bi šel na pregled.
Tako je!

poweroff ::

Ja, tole je definitivno za h urologu. Lahko da ni sladkorna, pač pa kaj drugega. Vsekakor čimprej do zdravnika. Pa če ti predlagajo cistoskopijo se ne ustrašit.
sudo poweroff

ToniT ::

Glede kazni tudi na Jesenicah niso nedolžni.

@Brias
Zahtevaj, da ti naredijo PSA (pri splošnem zdravniku).

tx-z ::

Kaj ma pa to veze z Velenjem? V Ljubljani dobiš kazn 105€, če takoj plačaš(8dni), če te dobijo da greš odtočt nekam ob bližnje drevo/grmovje; neglede na to a je to rožnik, al sred centra..
tx-z

dronyx ::

@ToniT: Ha, ha. Jesenice so pa sploh biseri. 300 € kazni če krmiš golobe, ker serjejo po klopeh, cinkarna jih pa ne moti? Idioti! Pa preproge tudi ne smeš stepati na balkonu, če leti to nad soseda pod tabo. Pozabili so pa napisati, da ne smeš zlivati ostankov golaža čez balkon na spodnjega soseda! Ali to naj pa Jeseničani kar sami od sebe vedo?

Brias ::

sem bil pri zdravniku, ker me je skrbelo... vendar je rekel da naj lulam v plasticni kozarcek, in ce lulam 2 deci, in glede na kolicino tekocine ki jo spijem, je vse OK...

pac imam majhen mehur...

ampak hvala :)

koyotee ::

zamenjaj zdravnika!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

poweroff ::

Brias je izjavil:

sem bil pri zdravniku, ker me je skrbelo... vendar je rekel da naj lulam v plasticni kozarcek, in ce lulam 2 deci, in glede na kolicino tekocine ki jo spijem, je vse OK...

pac imam majhen mehur...

ampak hvala :)

Hmm, brez zamere, ampak jaz bi res razmislil o menjavi zdravnika. Če si okrog 50 ali čez definitivno prosi, da ti izmerijo vrednost PSA v krvi. Povišana vrednost PSA + težave s prostato lahko pomenijo tudi kakšnega raka. Glede sladkorne - so tudi na voljo krvni testi (za začetek, kasneje, če so začetni testi sumljivi, greš na glukozno intolerančni test).

Lahko pa da imaš preveč aktiven sečni mehur - v tem primeru boš dobil zdravila, pred tem te pa še čaka pregled pri urologu. Vsekakor bi bilo dobro, da greš na ultrazvok (samoplačniško te pride cca. 40 EUR), verjetno pa ti pri urologu ne uide kakšna cistoskopija, če so težave resnejše.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10330808 (1757) 111111111111
»

Urolog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7515048 (10343) tony1
»

DNK analiza pasjih iztrebkov - Zagreb (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011395 (8598) zmaugy
»

Brutalni pretep v Cirkusu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9216830 (12922) Looooooka
»

EU visoko oglobila kartel proizvajalcev LCD-jev

Oddelek: Novice / Tožbe
336622 (5335) joze67

Več podobnih tem