» »

Spar črtna koda

Spar črtna koda

«
1
2

Recordman ::

Ve kdo mogoče v kakšnem kodiranju je zapisana črtna koda na Sparovi novi kartici zvestobe (Spar Plus)? Na osnovi št. kartice (8-mestna) sem v telefonu želel zgenerirat črtno kodo, da mi ni potrebno vedno s seboj nosit kartice. Žal je rezultat vedno napačen.

Spar mi noče pomagat, pravijo, da takšne "manipulacije s črtno kodo niso predvideli in ni zaželjena". Rajši mi dajo nalepke s črtno kodo, da jih lepim po denarnicah, telefonih, obeskih za ključe...;((

kuglvinkl ::

Mmm, zanimiva tema. Bom samo puslušal.

PS. take manipulacije niso zaželene in predvidene :)
Your focus determines your reallity

rdecaluc ::

Tole postaja vedno bolj nadležno. Kjerkoli se prikažem v trgovini mi ponujajo tiste pa take kartice za popuste :|..

Nakar ugotovim da nimam sploh več placa v denarnici. Aja.. je pa na istructables članek kako vse kode na majhen listek papirja spravit.
Est modus in rebus. ,typos

Recordman ::

Keč je v tem, da imam naloženo aplikacijo (CardStar na iPhoneu), ki na osnovi številke zgnererira kodo, izbereš pa lahko tudi "kodiranje" (symbology), kjer imaš na voljo kakih 10 različnih izbir.

Pri Hervisu, Tušu, OBIju je šlo b.p., symbology sem celo pustil na Auto in je program iz prve zgeneriral pravo kodo. Tule pa žal ne gre, karkoli že izberem dobim napačen razultat.

Ziga Dolhar ::

Pa te v trgovinah nič "čudno ne gledajo", ko jim namesto kartice predložiš telefon? :)
https://dolhar.si/

KoMar- ::

To je obup, da so začeli pri nas s temi klubskimi karticami... Petrol, Spar, Lekarna... res bo treba uporabljat apps na telefonih, ker ni placa za vse te kartice :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MIHAc27 ::

Baby center ima v redu, ker samo poveš ime/priimek pa te v računalniku najde, če nimaš kartice z seboj (Še ene par je takih)

infidel ::

Jao pa se Spar. V Spar sem dosedaj rad hodil, ker ni bilo nobenih bonus kartic zvestobe in je na blagajni slo vse relativno hitro. Poleg slabosti, da imas imajo ljudje dodaten speh v denarnici in monitoringa nakupovalnih navad, je tu se vprasanje kako je sistem ucinkovit in hiter. Primer neucinkovitega karticenja je Me(č)kator, kjer te super duper nakupovalne bonus kartice dodatno upocasnijo transakcije ene stranke. Upam, da ne bo tudi pri Sparu nastalo tako.

lp, d.

bili_39a ::

Spar mi noče pomagat, pravijo, da takšne "manipulacije s črtno kodo niso predvideli in ni zaželjena". Rajši mi dajo nalepke s črtno kodo, da jih lepim po denarnicah, telefonih, obeskih za ključe...;((


Če ti nalepke niso všeč, zakaj pa ne delaš s fotografijo črtne kode?

Verjetno hitreje kot generator..

KoMar- ::

MIHAc27 je izjavil:

Baby center ima v redu, ker samo poveš ime/priimek pa te v računalniku najde, če nimaš kartice z seboj (Še ene par je takih)

Jp, pa Optika Clarus.

blackbfm ::

Ja sam se ti ne zdi da ima špar malo več prometa kot baby center?:P

Tole s telefonom pa črtnimi kodami je pa res.. ultra geekovsko.

Relanium ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Pa te v trgovinah nič "čudno ne gledajo", ko jim namesto kartice predložiš telefon? :)

Tud mene to zanima

Tarzan ::

Relanium je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Pa te v trgovinah nič "čudno ne gledajo", ko jim namesto kartice predložiš telefon? :)

Tud mene to zanima


Js kr lepo vse nabavim in potem prodajalka 17krat podrgne skener čez display telefona, da mi ni treba špecarije še enkrat zlagat. :D

blackbfm ::

To je pomoje zato delate da ste kao hudi z nekimi high end telefoni:))

bluefish ::

KoMar- je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Baby center ima v redu, ker samo poveš ime/priimek pa te v računalniku najde, če nimaš kartice z seboj (Še ene par je takih)

Jp, pa Optika Clarus.
Podobno tudi Merkur.

Recordman ::

Evo, sem dobil kodo z a-je-to pristopom:
slikal kartico (macro mode), jo malo obdelal in zaposlil online decoderje črtnih kod, ki so izpljunili številčno kodo. Slednjo sem vnesel v telefon, ki mi je zgeneriral črtno kodo. Na uč izgleda enaka kot na kartici.

Po prvem obisku Spara poročam o rezultatu, vključno z reakcijo prodajalke:)

Ales ::

Ne samo da na uč zgleda enaka, najbrž tudi je čisto enaka, ne...?

Ne štekam uporabnosti tega. A ne bi do istega rezultata prišel, če bi enostavno vzel sliko črtne kode s kartice?

Edini point je, da si zdaj sposoben zgenerirati kodo, če imaš na voljo samo številko kartice. In dobiš lahko številko kartice, če imaš na voljo samo črtno kodo. Ne vem pa, zakaj bi ti to prevajanje prišlo prav...

V vsakem primeru pa, zveni kul :)

Karen ::

Kero aplikacijo pa imaš da ti zgenerira črtno kodo (keri OS)? Obstaja kej za Windows mobile?

Recordman ::

@ales - pišem da je "verjetno enaka" z razlogom, ker niso vsi prevajalniki vrnili enake kode. Zakaj se yebem s tem? Ker skenerji na blagajni berejo samo črtno kodo - jo prevedejo v številko. Ta številka je ponavadi zapisana pod črtno kodo in je njen del. Žal ne tudi pri Sparovi kartici, ta ima samo številko kartice, ki nima neposredne veze s črtno kodo. Zato sem ubral to pot. Seveda bi lahko shranil fotografijo črtne kode ampak potem verjetno lahko pozabim na prepoznavanje. Poleg tega aplikacija ne podpira uvoza fotografij.

@karen - piše zgoraj

_Dormage_ ::

Z telefonom verjetno ne bo delalo.
Meni nikakor ni hotelo odčitat črtne kode iz telefona, ker se čitalnikovi žarki odbijajo od stekla ekrana in ne prebere NO WAY!
Verjamem, da igra kvaliteta čitalca veliko vloga a kljub temu dvomim, da bo uspelo.
Srečno vseeno, pa sporoči, če čitalcu uspe prebrat :P

P.S
Jst sem testiral na čitalcu od parkirnega automata, ker majo najbolj zabite algoritme :)

OK.d ::

saj je cool ampak da ti trgovka pegla s telefonom po blagajni:P
LPOK.d

Ales ::

Obstajajo ročni čitalci, na vsaki blagajni ga imajo. In ne pri enem ne pri drugem čitalcu ni treba, da se dejansko dotakne telefona. Zdaj, ali bo dejansko čitalec uspel prebrati zaslon ali ne, bomo zvedeli kmalu.

Mogoče to zdaj zgleda čudno, ampak v bližnji prihodnosti bomo IMHO vse pogosteje plačevali samo s približevanjem elektronskih naprav blagajnam. Ne gre za isto tehnologijo, ampak princip je podoben. Tko da... get used to it.

genesiss ::

V bistvu ti bo voziček sam sešteval ceno (pa en taki mali zaslonček bo, ki ti bo predlagal - "Ne bi poleg teh plenic morda kupili še šestorček piva?" in boš vstavil kartico kar v voziček, ali pa prislonil telefon k vozičku in plačal :>

T0RN4D0 ::

Ma naj grejo vsi v rit s temi karticami, pikami, zvezdicami, jokerji, kvadratki, krogci, smrekicami, kuponi, bananami in žemljo za 1 cent.

Ma prideš na prazno blagajno pa se mora vedno pred tebe ukampirat nekdo k ma za vsako stvar kupon, ki ga mora posebej poskenirat, kar ni na kupon bomo dal med priljubljene, pa tole odštejemo, na konc še tele zvezdice nekam polimamo, za nagrado pa še šop položnic potegne iz žepa, od katerih obvezno katere skener ne zna prebrat brez 5 poskusov. In pol za res popolno zmago rabiš še stranko, ki ene od teh for ne kapira in še dodatno mori tri minute zakaj je treba to še plačat... ;(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

blackbfm ::

lol.. mene je zadnjič na petrolu, vpraša če že mam kartico, rečm ne..reče on če jo hočm, rečm ne..pol me je z vinjeto pa isto da ne itd :D na koncu sva se že oba smejala, je blo njemu že tut preveč haha

kalko ::

@blackclw, si bil slučajno na Petrolu na Letališki (LJ)? Tip tam je pojava, že ko zaključi račun in vtakne kartico v POS, še vedno sprašuje "bi še to, bi še ono" ... aja, pa že ko prideš skozi vrata, na ves glas pozdravi "doooooober dan!" :)

Drugače pa en vic ...

V lekarni:
Prodajalka: To bo vse?
Kupec: Ja
Prodajalka: Imate našo kartico zvestobe?
Kupec: Ne.
Prodajalka: Bi radi, da vam jo naredimo, da boste lahko zbirali jabolka?
Kupec: Ne. Imam alergijo. Dobim pike. Imate kaj proti alergiji?
:D

ender ::

Ales je izjavil:

Obstajajo ročni čitalci, na vsaki blagajni ga imajo. In ne pri enem ne pri drugem čitalcu ni treba, da se dejansko dotakne telefona. Zdaj, ali bo dejansko čitalec uspel prebrati zaslon ali ne, bomo zvedeli kmalu.
Laserski čitalci (to so vgradni in večina ročnih) LCD zaslona ne bodo prebrali. CCD čitalci ga ponavadi lahko, samo v Sparu še nisem videl CCD čitalcev.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

šernk ::

@blackclw, si bil slučajno na Petrolu na Letališki (LJ)? Tip tam je pojava, že ko zaključi račun in vtakne kartico v POS, še vedno sprašuje "bi še to, bi še ono" ... aja, pa že ko prideš skozi vrata, na ves glas pozdravi "doooooober dan!"


glede na priajznost prodajalcev in prodajo, se jim tudi izračunava plača, zato ti pa na črpalki ponuja 100 reči, v big bangu te pa še pogledajo ne, preverjanje prijaznosti zaposlenih na petrolu pa niti ni tako redko, kar vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

rdecaluc ::

Jup.. na petrolu so naključni obiski kar pogosti.. za nespoštovanje navodil pa visoka kazen.. (npr. pol leta minus 10 - 30 % mesečne plače).

Ampak pa kdaj kar najeda tole ponujanje vsega :8)
Est modus in rebus. ,typos

Malajlo ::

ender je izjavil:

Ales je izjavil:

Obstajajo ročni čitalci, na vsaki blagajni ga imajo. In ne pri enem ne pri drugem čitalcu ni treba, da se dejansko dotakne telefona. Zdaj, ali bo dejansko čitalec uspel prebrati zaslon ali ne, bomo zvedeli kmalu.
Laserski čitalci (to so vgradni in večina ročnih) LCD zaslona ne bodo prebrali. CCD čitalci ga ponavadi lahko, samo v Sparu še nisem videl CCD čitalcev.

Vseeno laserskim uspe prebrati z LCDja. Preverjeno (moja prva reakcija je itak bila: "Ne seri, ne moreš brati kode z zaslona! ... Ne me hebat :O")

opeter ::

Seveda lahko preberejo, zakaj pa ne bi? Zaradi odboja na steklu?
Črtnim čitalcem je itak pomembna le ena zadeva: čim večji kontrast med črtami in ozadjem. To je vse.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TheHijacker ::

Sem si tudi sam namestil CardStar na Androidov telefon SGS. Do šparove kartice še nisem prišel sem pa poskusil vse ostalo. Od kolosej joker kartice do hervis, mana, giga šport,... Vse je šlo kolikor tolikor v redu čez.

Problem imam trenotno s Cobiss kartico za knjižnico. Nikakor mu ne rata prebrat. Baje je Code 93 kot sem našel v navodilih na njihovi strani. Če številko prepišem je bar koda čisto drugačna kot na kartici.

Kakšna ideja?

Glede šparove kartice. Na kateri strani si dal prepoznavo iz slike, da si dobil številko in kateri tip kode si izbral?
http://www.google.si

Recordman ::

TheHijacker je izjavil:


Glede šparove kartice. Na kateri strani si dal prepoznavo iz slike, da si dobil številko in kateri tip kode si izbral?


http://www.2dtg.com/

Izbereš "linear", kodiranje ti prepozna sam. V Sparovem primeru je to code 128.

fosil ::

Očitno so pri sparu pogruntal da ima folk že preveč kartic.
Zato dobiš pri kartici zraven še 5 nalepk s črtno kodo, ki jo lahko prilepiš kamorkoli in zadeva funkcionira kot kartica.
Upam da jih bodo drugi posnemal.
Tako je!

nightbird ::

fosil je izjavil:

Očitno so pri sparu pogruntal da ima folk že preveč kartic.
Zato dobiš pri kartici zraven še 5 nalepk s črtno kodo, ki jo lahko prilepiš kamorkoli in zadeva funkcionira kot kartica.
Upam da jih bodo drugi posnemal.


potem pa si nalepko nalepiš na telefon in zmagaš :)

madog ::

potem pa si nalepko nalepiš na telefon in zmagaš :)


ja na ekran :D
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Dr_M ::

Za android je uporaben tudi Barclone. Do sedas sem poskeniral tusevo in leclercovo kartico (EAN 13 koda), ampak se nisem imel priloznosti sprobat v trgovini.
Bom pa jutri v sluzbi sprobal z laserskin skenerjem, ce prebere. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheHijacker ::

Recordman je izjavil:

TheHijacker je izjavil:


Glede šparove kartice. Na kateri strani si dal prepoznavo iz slike, da si dobil številko in kateri tip kode si izbral?


http://www.2dtg.com/

Izbereš "linear", kodiranje ti prepozna sam. V Sparovem primeru je to code 128.


Ni bilo potrebno. CardStar je brez težav prepoznal kodo in zgeneriral identično. Edino za knjižnice ne gre. Je Code 93 kodiranje. Sem že javil avtorjem in bodo probali v naslednjih verzija dodat podporo še za to.
http://www.google.si

Volk| ::

jaz pa delam z barcode, pa mi je vse uspešno skeniral le kolosejeve mi ne uspe.
na 2dtg.com pa mi napiše, da je koda empty.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

zavajon ::

KoMar- je izjavil:

To je obup, da so začeli pri nas s temi klubskimi karticami... Petrol, Spar, Lekarna... res bo treba uporabljat apps na telefonih, ker ni placa za vse te kartice :P

Pa kaj te prisilijo, da vzameš te kartice?
Jaz nimam nobene, pa normalno uporabljam vse te trgovine.
Očitno je z mano nekaj narobe ;)

Volk| ::

Aja, pa ce mogoce kdo ve...barcode je ful enostaven, vseeno pa bi blo fajn da ima kak izvoz in uvoz skenirahnih kod. Se da kako to ročno prenest?
Imam Galaxy S.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

technolog ::

Zihr se da sprogramirat kaj, da ti generira tudi Code 93... Sej ne more bit taka umetnost no :D

Volk| ::

TheHijacker je izjavil:

Sem si tudi sam namestil CardStar na Androidov telefon SGS. Do šparove kartice še nisem prišel sem pa poskusil vse ostalo. Od kolosej joker kartice do hervis, mana, giga šport,... Vse je šlo kolikor tolikor v redu čez.

Problem imam trenotno s Cobiss kartico za knjižnico. Nikakor mu ne rata prebrat. Baje je Code 93 kot sem našel v navodilih na njihovi strani. Če številko prepišem je bar koda čisto drugačna kot na kartici.

Kakšna ideja?

Glede šparove kartice. Na kateri strani si dal prepoznavo iz slike, da si dobil številko in kateri tip kode si izbral?


Zdravo
Kako ti je uspelo joker kartico prebrat? Meni ne uspe nikakor. Sem poskušal tudi spravit na računalnik pa ne gre in ne gre.
Ostale kartice mi je vse uspelo spravit gor. Uporabljam bacode.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Danes bil v Leclercu in pomolil pod nos telefon. Je reko, da imajo navodila, da velja samo kartica, ker so imeli zlorabe.
Tako da v Leclercu nič.

Kakšna zloraba neki. Če daš svoji družini pa prijateljem, kodo...jah, je to tvoja odgovornost, če ti žlahta pobere dnar dol.
Se mi zdi bolj, da se bojijo za statistiko, da ne bo več prava, če bo folk hodil z telefoni kupovat.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

barakus ::

Volk| je izjavil:


Tako da v Leclercu nič.


Si jim moral odvrnit "Aha, potem pa bom drugič zavil raje v Špar", se bojo že trgovine prilagodile tehnologijam.

Volk| ::

Čak, do Spara še nisem prišel. Ne vem kaj me tam čaka. Ok, na oni samopostrežni bom že lahko, kaj pa na ostlaih blagajnah?!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

technolog ::

Volk| je izjavil:

Danes bil v Leclercu in pomolil pod nos telefon. Je reko, da imajo navodila, da velja samo kartica, ker so imeli zlorabe.


Naj me kdo razsvetli kako to? Meni se zdi oboje skoraj enako mogoče zlorabit.

T0RN4D0 ::

Mmm, kolegom poskeniraš kartice, poskeniraš črtne kode in jim pobereš dol bonuse, naprimer? :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

techfreak :) ::

Če imaš čas lahko tudi kartico ponarediš. Če hočejo varnost, naj uporabijo metodo, ki ne bo omogočala tako hitrega kopiranja.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ja, imam leclerc kartico sedajle pred sabo.

Vsa fora je, da je črtna koda prilepljena na plastični kartico. Odlepiš in prilepiš drugo.

Kar hočem rečt je, da medij prenosa črtne kode ne vpliva na nič.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserske kartice

Oddelek: Loža
192076 (1368) Isotropic
»

Kako se znebiti kartic brez čipov

Oddelek: Loža
223242 (2111) St235
»

Kartice ugodnosti - zakaj ne?

Oddelek: Loža
457936 (6492) matobeli
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120045 (15543) GregiB
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366528 (5781) poweroff

Več podobnih tem