» »

Kartice ugodnosti - zakaj ne?

Kartice ugodnosti - zakaj ne?

Golden eye ::

Pozdravljeni,

Zakaj si nekateri ne dajo naraditi kartice ugodnosti? Npr. Mercator Pika, OMV, Tuš kartice...

Moje mišljenje:
- nezaželjeno sledenje nakupovalnim navadam
- denarnica rata debelejša
- reklame

RejZoR ::

Ker se te plastike tolk nabere. Jezst jo imam samo od firme kjer delam in to je to. V Merkator skor ne hodim, v Tuš samo občasno, Lidl in Hofer itaq nimata, to pa je to. Na Petrolu tud skoz sprašujejo če imam kartico, sam je ne rabim. Tam kupujem samo bencin in če slednji s kartico ne bo nič cenejši je ne rabim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FTad ::

Imam Spar Plus kartico...meni se zdi zelo uporabna, saj imajo redno akcije na različne artikle, od raznih popustov na npr. meso, ali pa vračanje tudi do 50% vrednosti artikla na tvoj account, ki ga lahko pri plačilu potem koristiš.... meni je super zadeva.

To kartico dejansko tudi največ uporabljam... kar se tiče nezaželjenega sledenja ali reklam... nisem opazil, da bi zaradi tega dobival več reklam oz sploh...

primozzzz ::

NI PODPISA

blackbfm ::

Nimam nič ker se mi ne da ukvarjat s popusti in ugodnostmi. Zaenkrat se mi ni še treba :P mi je že bančno in osebno odveč nosit okoli, mam rajš prazne žepe

radmannsdorf ::

jaz imam večino teh kartic, uporbaljam pa skor nobene.
spar kartico se splača imet. uporabljam pa jo ne. ampak ker sem v njihovem klubu, vsak mesec po pošti dobim dva kupona za -25% na en izdelek.
grem po plato piva in dejansko dobim en 6pack zastonj.
splača se za izdelke večjih vrednostih ali pakete izdelkov. plato piva ali mleka, žgane pijače, prašek, cel pršut... :)

ostale pa zakaj ne? ker se ne splača. tiste njihove pike in % so ponavadi tolk mal da se mi ne da ubadat z njimi + da so pogojene z datumom in potem folk na silo kupuje stvari, da nabere dovolj pik, potem pa dobi bon za 11EUR al neki tazga.....mercator konkretno:)

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

primozzzz je izjavil:

Rešitev:
http://www.mojekartice.si/
Ne podpira mojega telefona.
Moj odgovor na "zakaj ne" je I just can't be bothered. Če bi se trgovci skup vzeli in imeli vsi eno in isto kartico (mogoče kar na id osebne, bančne ali kake že obstoječe kartice), bi se mi mogoče dalo jo ven potegnit na blagajni.

Sicer je pa koncept kartic sploh za v muzej, hočem unique IPv6 naslov za vsakega prebivalca planeta, ki mi lahko služi kot ID in na katerem sem s svojo elektronsko napravo lahko dosegljiv kadarkoli in komurkoli (in jaz filtriram, kdo me spama). Then we're talking.

#000000 ::

Jest mam amazon in to je vse.

Arctander ::

Imam samo kartico od Iglu Sporta, ker z njo dobiš takoj 10% popusta na vsak nakup. In je ni treba nositi s sabo, ker lahko na blagajni samo poveš svoje ime in priimek in te poiščejo v bazi.

Ostale kartice so d*kanje v glavo z zbiranjem raznih točk ... ali vračanjem denarja na kartico, kjer te prisilijo, da naslednjič spet kupiš pri njih.

Držim se tudi pravila, da vedno kupim samo tisto, kar rabim in me razne akcije, vezane na kartice ugodnosti ne premamijo. Na koncu zapravim manj, saj kupim le tisto, kar res rabim, ne pa še n stvari zraven, ker "gospod, to se pa res splača, je v akciji, če imate našo kartico".

Še o Petrol kartici ... njihove akcije so navaden nateg. Spomnem se primera, ko so imeli "akcijo", da si z ne vem koliko zbranimi točkami lahko kupil Garmina po akcijski ceni. No, enak Garmin je bil v redni prodaji v enaa cenejši kot pri Petrolu v "akciji" s točkami zvestobe. Podobno je za večino ostalih stvari iz njihovega kataloga ... če ne v slovenskih, pa v tujih spletnih trgovinah jih dobiš po redni ceni ceneje.

francek1 ::

Kartice so itak nateg za ovce; tam, kjer jih imajo, je roba dražja. Lidl in Hofer že vesta, zakaj se ne obremenjujejo s tem. Poleg tega se plačuje z gotovino; vedno dobim popust na to, pri avtodelih do 40%.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Merkur ima tud dokaj ok. Pri nekaterih stvareh, ki imajo res daleč najnižje cene je kartica včasih pogoj za nižjo ceno (kar se pri beli tehniki kar fino pozna včasih). Drugače pa se ti nakupi pač seštevajo in na neka obdobja dobiš nazaj v obliki vrednostnega bona. Ponavad dobim po ene 15-20 EUR, enkrat ko smo nabavli neko večjo zadevo pa okol 50 EUR (poleg popustov na gotovino in vsega ostalega). Se niti ne obremenjujem s tem kolk imam nabrano, kolikor pač je pa je. Se da vedno za kaj porabit. Glede na to da me res popolnoma nič ne stane in da dejansko nekaj dobim nazaj je ok. Mislim, te načeloma v nič ne sili, da kupiš še to in ono ker moraš neke pike porabit do določenega datuma al pa kaj jezst vem.

Sicer pa mi je Lidl in Hofer sistem najbolj fajn. Nobenih neumnosti, samo v osnovi nižje cene. Švabi že vejo kako se stvari streže.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Kartice so itak nateg za ovce; tam, kjer jih imajo, je roba dražja. Lidl in Hofer že vesta, zakaj se ne obremenjujejo s tem. Poleg tega se plačuje z gotovino; vedno dobim popust na to, pri avtodelih do 40%.


mimgrede, 40% popusti so tut nateg za ovce:D

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

Kartice so itak nateg za ovce; tam, kjer jih imajo, je roba dražja. Lidl in Hofer že vesta, zakaj se ne obremenjujejo s tem. Poleg tega se plačuje z gotovino; vedno dobim popust na to, pri avtodelih do 40%.


mimgrede, 40% popusti so tut nateg za ovce:D

Ne misli si, da je to kje objavljeno. To so cene, ki jih lahko dobijo serviserji ali tisti, ki so pač not. Nategne pa tebe serviser, ko ti zaračuna olje po 100 % ceni...Za primer ti povem, da se dobi olje za Megana Dci 5 l ELF 5-40 za 26.95 €...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

To so cene, ki jih lahko dobijo serviserji ali tisti, ki so pač not. Nategne pa tebe serviser, ko ti zaračuna olje po 100 % ceni.


Jah 2 možnosti sta, al je glup serviser ker dela zastonj (živi od zraka), al pa tebe še vedno nategne z nekim namišljenim popustom. Mislm da je bolj 2. varjanta:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Ganon ::

Jaz imam samo Tuševo, kamor največ zahajam.

FTad ::

Arctander je izjavil:

Imam samo kartico od Iglu Sporta, ker z njo dobiš takoj 10% popusta na vsak nakup. In je ni treba nositi s sabo, ker lahko na blagajni samo poveš svoje ime in priimek in te poiščejo v bazi.

Ostale kartice so d*kanje v glavo z zbiranjem raznih točk ... ali vračanjem denarja na kartico, kjer te prisilijo, da naslednjič spet kupiš pri njih.

Držim se tudi pravila, da vedno kupim samo tisto, kar rabim in me razne akcije, vezane na kartice ugodnosti ne premamijo. Na koncu zapravim manj, saj kupim le tisto, kar res rabim, ne pa še n stvari zraven, ker "gospod, to se pa res splača, je v akciji, če imate našo kartico".


Se ne strinjam, da če je pa v akciji, potem je pa nujno treba kupit, čeprav ne rabiš....

Npr, jaz pogledam v Sparov katalog, in ker vem, da bom šel nabavit npr. meso, bom potem vzel npr. piščančja bedra, ki so v akciji, namesto piščančjih stegen....meso je meso, bom pa prišparal na kešu

vorantz ::

šparova je fajn če greš večkrat v njihovo restavracijo
majo vsake tolko en tedn znižano določeno kosilo, če pokažeš njihovo kartico

Furbo ::

V Merkatorju so kartice naprimer čisto preveč zakomplicirane, osebno sovražim kartice, ki jim pike propadejo po nekem obdobju in jih ignoriram.

Od Spara pa jo imam, ker je efekt takojšen (npr 50% nazaj na kartico).

Potem so spet vse kartice od bencinskih servisov nateg, navlaka ki jo lahko kupiš z raznimi točkami, mi je bila zanimiva 10 let nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matako ::

Ker lahko potem na blagajni na čelu vrste glasno odgovoriš prodajalki "Eh, za take male zneske? Brezveze.".

Kartice ugodnosti vam lahko prihranijo nekaj malega denarja - občutki ko za sabo pustite zaprepaščene face pa so neprecenljivi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Blinder ::

ja simpl, odvisno koliko se nekomu da ukvarjat s karticami za privarčevat.
Z uporabo teh popustov kartic ipd pa trgovci uspejo premožnim ljudem prodat stvari dražje kot revnim, kar so sanje vseh trgovcev.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mirancar ::

Golden eye je izjavil:

Zakaj si nekateri ne dajo naraditi kartice ugodnosti?

ker se jim neda
in ja, se strinjam da ima Špar najbolj porihtano to kartico ugodnosti, mercator bi blo pa fajn če bi ukinu tisto svojo butasto piko ker je zarad nje gužva na blagajni, nevem kako v vseh teh letih se ne spravjo zrihtat stvari

prox ::

v merkator najraje sploh ne grem(razen če že morem), prepočasno vse skup.
imam samo za špar in tuš.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

jest10 ::

Heh, ko je Špar uvedel kartico, je konkretno dvignil cene. Pol pa parim izdelkom "popust" na staro ceno s kartico.

šernk ::

Uporabljam glede na vrsto kartice. V merkatorju se je izogibam, ker traja zapis pik predolgo, enako je bilo na petrolu dokler niso prestavili na črtno kodo od takrat jo uporabljam tudi tam redno, prej sem jo uporabljal le če je bil kak izdelek znižan s kartico.

po drugih trgovinah pa itak cela družina uporablja isto kartico (spar, merkur, obi, pa še kaj se da dobit), pa pri vseh skup skupaj ne vem če zberemo letno za 50€ popustov. skratka ne obremenjujemo se s popusti, če dobiš 2€ ga porabiš spotoma, ko kaj rabiš. Marsikateri bon do 10€ je tudi že propadel, ker se pač po opravkih spomniš da rabiš še to pa to, bon je pa doma. Naslednjič isto, potem je pa veljavnost bona še dobre tri dni in se ti samo zato da porabiš bon ne splača delat tistih 50km.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

špar 2x -25% je zakon.

Imam pa povno enih kartic, ampak samo tiste ki so lahko spravljene na aplikaciji "moje kartice". Petrolovo imam sabo in uporabljam ker imajo cocacolo 1l stalno znižano:))
Zgleda pa da bom tudi petrolovo končno lahko pospravil, sem opazil da imajo sedaj črtne kode.

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

To so cene, ki jih lahko dobijo serviserji ali tisti, ki so pač not. Nategne pa tebe serviser, ko ti zaračuna olje po 100 % ceni.


Jah 2 možnosti sta, al je glup serviser ker dela zastonj (živi od zraka), al pa tebe še vedno nategne z nekim namišljenim popustom. Mislm da je bolj 2. varjanta:))

Dečko, jaz serviserju sam prinesem material....serviser pa živi od urne postavke. Če mu ti trojno plačuješ je tvoj problem!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Glugy ::

Men je všeč Lidl pa Hofer k nimaš kartice pa ti je točn takoj jasn kok profitiraš če kaj. Ni se ti treba ubadat s tem do kdaj morš porabt dobroimetje na kartici, ni ti treba presečt določenga zneska da dobiš pike ki jih porabš zato da maš pol nek popust na nek izdelek. Jz bi najraš vidu da bi se vse kartice ugodnosti ukinl. Pol je tud več konkurence če kupci niso zvesti določeni trgovini. Če je pa popust in ugodnost vezana na to da ti v večino časa kupuješ pri eni trgovini pa potem možnost konkurenčne ponudbe mal splahni. Nevem če znam ravno najbolj razložit ampak ja. Dejansko te priklenejo nase s temi karticami če jih hočš res dobr izkoristt. In s tem tud marsikatero dobro ceno z drugih trgovin lahko zamudiš.

blackbfm ::

Dečko, jaz serviserju sam prinesem material....serviser pa živi od urne postavke. Če mu ti trojno plačuješ je tvoj problem!


te pač drugje obere če ne more pri materialu zaslužit:P sploh pa nevem zakaj bi ti kdorkoli dal popust na 5 litrov olja

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

Dečko, jaz serviserju sam prinesem material....serviser pa živi od urne postavke. Če mu ti trojno plačuješ je tvoj problem!


te pač drugje obere če ne more pri materialu zaslužit:P sploh pa nevem zakaj bi ti kdorkoli dal popust na 5 litrov olja

Eh, nima smisla, ti samo živi v svojem sanjskem svetu!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

enako ti:))

Invictus ::

pegasus je izjavil:


Sicer je pa koncept kartic sploh za v muzej, hočem unique IPv6 naslov za vsakega prebivalca planeta, ki mi lahko služi kot ID in na katerem sem s svojo elektronsko napravo lahko dosegljiv kadarkoli in komurkoli (in jaz filtriram, kdo me spama). Then we're talking.

Preseli se v Dubai. Tam bo naslednje leto telefonska številka in tvoj telefon tvoj identifikacijski dokument.

Kar pomeni skoraj že Minority report. Vstopiš v zgradbo, in vsi vedo kje si ... Oz. posvečeni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Najbolj na jetra mi gredo pri našem sosedu. Ko je račun plačan, se prodajalka oglasi - imate piko, tedaj pa se pri večini žensk, prične inventura osebnih torbic in iskanje pike. Vrsta pa dobiva brado.

Prodajalki vedno rečem, da dobim pike, ko slišim za piko.

Sicer pa imam vse vrste kartic, iz trgovin, kjer so mi ob kakšnem nakupu to ponudili. Na leclercovi se mi na leto nabere kar nekaj €, pri izdelkih, ki jih redno kupujem, pa niti ne vem, da so v kakšni akciji.
Tudi Šparova je uporabna pa Tukanova (hrana za mačko in psa), Comtronovo sem dobil ob nakupu baterij, DM-ovo uporablja žena, Lekarna ima svojo in jo tudi včasih uporabim.

Diskonti, kot so Hofer, Lidl in Eurospin pa imajo drugačno tehniko za pridobivanje kupcev.

Nikoli pa ne grem v trgovino zato, ker bi nekaj, kar ne rabim, kupil zato, ker je na kartico ceneje. Sem pa zadnjič dobil Samsungov SSD za najcenejši znesek v SLO, na Eleclercovo kartico, pred leti pa so imeli i7 prve generacije (1366) za 599€, če bi ga hotel sestaviti, ni bilo variante, pod 1100€.

Včasih so kartice, predvsem za potrošnike, ki se ne obremenjujemo s tem, kar koristna zadeva, samo Pika pa mi gre res na spolni organ, ravno zaradi njihovega štorastega načina. Na srečo samo kruh in kakšno malenkost kupim pri njih in upam, da bo novi lastnik, to čakanje pri blagajnah, ukinil.
Delo krepa človeka

Alamar ::

Nisi pomislil, da ima velika večina uporabnikov Mercatorjeve kartice v bistvu zeleno plačilno pika kartico, s katero jemljejo futer na kredo. Sploh praktično vsi penzionisti.

Res se splača Leclercova, vendar je pogoj, da imaš trgovino pri roki, da lahko potem nakupuješ futer tam. Sploh za drago tehniko in razne aparate, ko so vračila na kartico 20-50%, ni cenejše robe v Sloveniji. Tudi sedaj trenutno imajo recimo 20% na kartico za vse artikle v njihovem Leclerc drive-inu.

Spar in Tus so popoln nateg, saj so cene tistih artiklov, ki dajo potem 50% nazaj na kartico umetno zelo zvišane, medtem, ko so v Leclercu veliko manj zvišane.

Jerry000 ::

primozzzz je izjavil:

Rešitev:
http://www.mojekartice.si/

:D


Pa to sploh funkcionira pri nas k smo za cajtom?

radmannsdorf ::

men sparove na telefonu ne prebere. sony xperia ray.

jype ::

Jaz imam kartico od Slovenijalesa in mi skoraj vsak dan prav pride.

skyline ::

Jerry000 je izjavil:

primozzzz je izjavil:

Rešitev:
http://www.mojekartice.si/

:D


Pa to sploh funkcionira pri nas k smo za cajtom?


Spar Plus dela brez problemov.

Samael ::

Sam sem si dovolil narediti kartico Hervisa. Skrajno zoprna zadeva, tile njihovi sms-ji... ko zazvoni telefon, pa pomislim "končno se je nekdo spomnil name".. samo zato da dobim ze desetič letos 20% popust na vsa kolesa.
En dan se moram angažirati, da ugotovim kako se skiniti z njihove sms spam liste. En dan...

radmannsdorf ::

Speadge, google najde v sekundi.
Hervis SportsClub, kar pomeni, da bodo uporabniki te storitve večkrat mesečno prejeli brezplačen SMS/MMS z informacijo o
koriščenju popustov, ugodnostih, posebnih ponudbah in s klubom povezanih obvestilih. Za odstop od pogodbe oz. odjavo iz
kluba uporabnik pošlje z telefonske številke, na katero je prejemal obvestila kluba Hervis SportsClub SMS sporočilo z ključno
besedo "HERVIS STOP" na številko 4848.

Samael ::

Ej, super. Hvala ti! :)

Dopolnilo: Dobil potrditveno spročilo nazaj. "HERVIS STOP" sms na številko 4848 te odjavi zgolj od prejemanja sms-jev, medtem ko se lahko kartico še naprej nemoteno uporablja naprej, kar pomeni, da te dejansko ne odjavijo iz kluba uporabnikov (meni osebno to zadostuje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hojnikb ::

Nikoli pa ne grem v trgovino zato, ker bi nekaj, kar ne rabim, kupil zato, ker je na kartico ceneje. Sem pa zadnjič dobil Samsungov SSD za najcenejši znesek v SLO, na Eleclercovo kartico, pred leti pa so imeli i7 prve generacije (1366) za 599€, če bi ga hotel sestaviti, ni bilo variante, pod 1100€.

v to močno dvomim :)
#brezpodpisa

solatko ::

Ni potrebe v dvom, doma si uredim seznam nakupov in to je to. Pogledam tehnični oddelek in v primeru, da imam namen v kratkem kupiti kakšno zadevo, pač izkoristim takratno akcijo.
Nikoli pa ne kupim nekaj, kar vem, da še dolgo ali sploh ne bom potreboval.
Ravno tako pa nikoli ne grem po nek izdelek samo zato, ker je pol cenejši, pa ta izdelek ni predviden ali željen nakup.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Jaz Merkatorjeve ne uporabljam, ker nikoli ne naberem dovolj pik. Pač ne kupujem tam veliko.
LeClerc je bil glavni, pred prihodom Lidla in Hoferja. Njihova kartica mi je bila všeč, edino to, da zapade bonus malo manj.

Drugih kartic nimam. Pa tudi zdijo se mi malce brezvezne. Nej mi dajo fiksen popust... mogoče 5% pa jo mogoče vzamem, če trgovino redno obiskujem. Zbiranje pik in nalepk pa definitivno kar sili v dodatne, nepotrebne nakupe.

Sploh Tuševa. Tam mi sploh ni jasno, kdaj je izdelek v akciji in kdaj dobiš popust ob uporabi kartice.

Ganon ::

MIHAc27 je izjavil:

Sploh Tuševa. Tam mi sploh ni jasno, kdaj je izdelek v akciji in kdaj dobiš popust ob uporabi kartice.


Vse je jasno označeno. Za pismene.

black ice ::

radmannsdorf je izjavil:

men sparove na telefonu ne prebere. sony xperia ray.

Obstaja še en dodatni čitalec.

matobeli ::

Jerry000 je izjavil:

primozzzz je izjavil:

Rešitev:
http://www.mojekartice.si/

:D


Pa to sploh funkcionira pri nas k smo za cajtom?


najboljša aplikacija na marketu, dela povsod razen v nekaterih merkurjih.
Še v knižnici jo lahko uporabljam.

Pa avtomatski backup na SD ima:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercator Pika

Oddelek: Loža
254211 (363) Magic1
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411308 (9007) HappyPills
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523102 (20187) thramos
»

Spar PLUS, to je pa res en velik.... plus??! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815179 (12352) GregiB

Več podobnih tem