» »

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VII)

1
2
3 4

Pyr0Beast ::

Ma geotermalna energija ni tako simpl za uporabo kakor zgleda.

Sami plini so hudo korozivni in kot za šalo pojedo izmenjevalce toplote.
Vrtina stane in to stane ogromno.
Pravtako pa se sama vrtina s časom hladi in imaš zaradi tega nižje možnosti odvzema toplote.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Skorpijon ::

Ja obstaja ogromno načinov kako priti do energije.

Hidro energija, uniči celotno porečje, kitajci so zaradi enega jeza (three gorges dam) izselili ceč kot 2 milijona prebivalcev (komplet slovensko prebivalstvo). Celotna bioflora in favna je na tistem območju uničena. Kaj če ob rekah živi redka vrsta, ki živi samo tam? Bodo zeleni zopet proti gradnji?

Sončna enrgija je zelo lepa zadeva. Žal je trenutno izkoristek nizek in sama izdelava je zelo umazana (silicij, izkop, predelava, energijsko potratna,...).

Na veterno si ne upam pomislit, ker imamo ptiče, ki se zaletavajo v lopatice. BTW ptič se je zaletel v moje kuhinjsko okno, ki je na višini 1,5 m od zemlje. Ptič se je zaletel v mene (glavo), ko sem se peljal s kolesom. Ptiči se pač zaletavajo v zadeve, če se premikajo ali stojijo...

Vse je strašno lepo in zdravju prijazno in povsod se najde nekdo ki nasprotuje. Trenutno da jederska od sebe največ. Vsi ostali viri so kapljica v morje.
In ne se slepit. Dokler imamo denar, pozabi na alternativne vire. So predragi...

Dejstvo je, da se morajo ljudje sami pri sebi odločit kako hočejo živeti in kakšna je cena, da obdržijo trenutni življenski slog. Ampak najbolj pomembno pa je, da se ljudje poučijo o stvareh, da jih lahko argumentirajo in se sploh pogovarjajo. Ne pa da mi tamle (na ulici) en brezposelni sfauliran študent nabija o ekologiji pa varnosti in zdravju pa ne vem kaj še, zraven pa pojma nima in mi denar odžira preko državne blagajne...

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Brez zamere, a vsi ki se zavzemajo za zaprtje "nevarnih" jedrskih elektrarn mi delujejo kot novopečene miss sveta - zavzemala se bom za mir v svetu...

Po mojem prazno govoričenje, brez osnovnega razmisleka, da je to energijo (trenutno) nemogoče nadomestiti, pa če zajezimo vse reke (ker poplaviti cele doline pa je zelo, zelo ekološko) in naredimo še 10 TE (te so pravi biser čistoče, sploh s slabim premogom), veterne el. pa so itak neprijazne pticam (tudi če ne bi bile, so to le drage igračke, vsaj v SLO razmerah). In to o potresu je že tragikomično - stara stavba je tako močan potres fantastično dobro prestala. Cunami je pa potem vse "odplaknil" in onemogočil hlajenje.

Bellatrix ::

Res je, da nam dajo JE največ energije na najvarnejši način, ampak to vztrajanje pri eni in isti metodi ne vodi k napredku.
Stvar je zelo podobna monopolnemu sistemu, kjer eno podjetje v tem primeru JE, obvladuje skoraj ves trg. Ker nima konkurence (TE,HE ne proizvajajo tolikšne energije) vztraja pri svojem programu in ga ne razvija, saj nima potrebe po tem. Posledica je ustavljen razvoj.

Tako, da se strinjam s osebami ki trdijo da bi morali JE zamenjati.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

M-XXXX ::

You must be kidding? A to veš, da Slovenci ne razvijamo sami svojih elektrarn in je razvoj le njih popolnoma neodvisen od naših nekaj žarnic, ki porabljajo energijo (glede na ostali svet)? Še 2 jedrske postavit, pa smo zmagal!

__Ž__ ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ma geotermalna energija ni tako simpl za uporabo kakor zgleda.


Mogoče je pa to tisto vprašanje, s katerim bi se morali ukvarjati. Ker od tega, ali je boljši Janša ali Pahor, ne bo nobenih uporabnih rezultatov.

energetik ::

Ampak mi pa ni jasno, od kje vedno večja stopnja sevanja v okolici elektrarne. Kakor gledam podatke na strani od NISA, so parametri že vsaj ene 2 tedna približno konstantni, tako p kot T. V posodo pumpajo mehko vodo. Od kje vedno slabše razmere? Očitno so tako palice kot posoda resno poškodovane, da voda odnaša ven razpadne produkte. Ker to očitno ni več tista nedolžna para z malo kratkoživimi izotopi dušika in joda.
Res je, da se sedaj preostala moč goriva le počasi manjša, ampak pričakoval sem le še nekaj kratkotrajnih izpustov pare, ne pa tone močno raioaktivne vode in raznih razpok.

Res je, da nam dajo JE največ energije na najvarnejši način, ampak to vztrajanje pri eni in isti metodi ne vodi k napredku.
Stvar je zelo podobna monopolnemu sistemu, kjer eno podjetje v tem primeru JE, obvladuje skoraj ves trg. Ker nima konkurence (TE,HE ne proizvajajo tolikšne energije) vztraja pri svojem programu in ga ne razvija, saj nima potrebe po tem. Posledica je ustavljen razvoj.

Tako, da se strinjam s osebami ki trdijo da bi morali JE zamenjati.
Kakšen napredek, misliš fuzijo? Veš da se z njo matra kar nekaj držav skupaj, pa bodo trajala desetletja, da kaj uporabnega pride ven. Napredek gre lahko le v smeri vedno boljših in varnejših fizijskih reaktorjev, ki pa zaradi zelencev in politike ne morejo priti v uporabo, čeprav so že razviti. Recimo MSR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Alencica ::

Zakaj se omenja potres kot glavni krivec? Kaj ni cunami naredil največjo štalo?

Drugače pa res katastrofa, pogledala sem tudi vid od ZDF (mogoče je bil ARD?) v prejšnji temi o varnostnih ukrepih v japonskih JE. "Schlamperei" beseda je bila omenjena.

Kaj je za pričakovat, kdaj se bo stanje kolikor toliko stabiliziralo?

energetik ::

Kot sem omenil, je preostala moč sredice padla hitro v 1 tednu, sedaj pa le zelo počasi upada in bo kuhala še kar nekaj mesecev. Stanje bi se moralo stabilizirati ko bodo popolnoma potopili gorivne palice in zalimali vse razpoke. Ampak očitno je stanje posod in hramov slabše, kot si mislimo, da jim to kar ne rata.

PaX_MaN ::

__Ž__ je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ma geotermalna energija ni tako simpl za uporabo kakor zgleda.

Mogoče je pa to tisto vprašanje, s katerim bi se morali ukvarjati.

Sam bejž z geotermalno. Je nevarna k svina.

Blisk ::

antonija je izjavil:

Blisk cist tkole na uc bi reku da ti niso jasne osnove jedrskeih razpadov, kaj povzroca sevanje, razlika med sevanjem in kontaminacijo z radioaktivnim materialom, etc. Bilo bi fino ce si o tem kaj preberes (pa ne mislim na ekofasisticno propagando, so cist dobre fizikalne knjige, tud take na dost enostavnem nivoju, napisane na to temo) in ne pobiras "dejstev" iz ameriskih filmov in serij. Obstaja namrec dost velika verjetnost, da vse, kar vidis v filmih in serijah, ni cist 100% res.



Aha ti pa veš, v nulo vse?
Meni ej situacija jasna, samo nekaterim pač ne. In bi še naprej gradili jedrske elektrarne, čeprav je verjetnost ob večji težavi, da se bodo morali seliti nekaj 100km stran od problema.
Ljudje si še vedno nekateri ne dajo vtupiti v glavo, da ko ni težav je JE najbolj varna.
Ko so težave, je najnevarnejša med najnevarnejšimi.

V jedru elektrarne se še vedno nekaj dogaja. In na tisoče litro visoko radioaktivne vode je odteklo v morje in v podtalnico. Ali je to zate dovolj kontaminirano ali ne?
Dal bi vam jst jest zelenjavo in pit vodo, ki jo pijejo japonci 100km stran.
Me zanima kako bi to jedli in pili?

Dr_M ::

Jedrske elektrarne so naceloma precej varne, dokler ne gre kaj narobe.
Ampak trenutno nimamo nicersar bolj ucinkovitega, tako da druge izbire skoraj nimamo.
So pa japonci malo nerodno izbirali polozaje za njihove elektrarne. Postavili so jih na najbolj potresna obmocja in se na odprto morje. Double fail.
Mozno, da so imeli kaksen dober razlog, ampak upam, da bodo pri naslednjih to upostevali in jih postavili na zahodno obalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blisk ::

Alencica je izjavil:

Zakaj se omenja potres kot glavni krivec? Kaj ni cunami naredil največjo štalo?

Drugače pa res katastrofa, pogledala sem tudi vid od ZDF (mogoče je bil ARD?) v prejšnji temi o varnostnih ukrepih v japonskih JE. "Schlamperei" beseda je bila omenjena.

Kaj je za pričakovat, kdaj se bo stanje kolikor toliko stabiliziralo?

NE, glavno štalo je naredil potres.
Cunami je samo zajebal toliko, da sredice niso mogli hladiti.
Zaradi potresa še zdaj filajo luknje, med tem ko visoko radioaktivna voda odteka nekam....

Bor H je izjavil:

Blisk je izjavil:

Če je verjetnost 0,5% ne bi smela stati nobena JE elektrarna v SLO.


Ne, če je možnost da pride do potresa 8 stopnje pač projektiraš da preživi potres 9 stopnje. Simpl, Japonci so se pač ušteli ker so računali da je lahko cunami največ 5 metrov bil je pa 10+.

edit: pa prepričan sem, da če se letalo zaleti v NEK bo to bolje prenesel kot če se zaleti v kakšno hidroelektrarno


Da to je res. Ampak v tem primeru računaš da bo potres 20 stopnje in si varen....
Jok brate odpade. Ker se stroški exponentno dvigajo z gradnjo takih elektrarn, to je problem.
Ker potem ugotoviš, da taka gradnja ni več rentabilna.

Dejstvo je, da če se letalo not zaleti ne bo nič, če se v jez zna bit jeba.
Ampak, spet niso gradili za to...... denar je problem!

__Ž__ je izjavil:

Že samo geotermalne energije je dovolj, da pokrije vse potrebe človeštva zdaj in še daleč v prihodnost.

Da ne omenjamo potem še drugih oblik (sončna, plimovanje, uporaba bioloških gorivnih celic itd.)

Torej ne ga srat.


Nekaterim ni v interesu izkoriščanje energij, ki so varne in čiste.....

energetik je izjavil:

Kot sem omenil, je preostala moč sredice padla hitro v 1 tednu, sedaj pa le zelo počasi upada in bo kuhala še kar nekaj mesecev. Stanje bi se moralo stabilizirati ko bodo popolnoma potopili gorivne palice in zalimali vse razpoke. Ampak očitno je stanje posod in hramov slabše, kot si mislimo, da jim to kar ne rata.


Nisi mi še dal procente, koliko je razlika med blokom 4 in 5, ter novim blokom 6 TE Šoštanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

RejZoR ::

JanezekNovak je izjavil:

Blisk je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Blisk je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Ne bom trdil ampak japonska je ena daleč najbolj potresno aktivnih območih na svetu. Koliko potresov, ki so omembe vredni pa smo imeli pri nas v zadnjih 10 letih? Jezst se mogoče spomnim ene 3, mogoče 4 kjer se je dejansko malo bolj streslo ampak tud če je doseglo ne vem, 5 stopnjo je bilo za 1 sekundo ali manj, toliko, da smo ga čutili, to pa je bilo to. 4 take potrese imajo na japonskem pomoje skor vsak dan če ne celo pogosteje. Ko se pri njih začne tresti se trese po več sekund in to je prej usodno, ker zgradba zaniha, nadaljno tresenje pa moti proces nihanja stavbe in tam se začne rušit struktura stavb.
Če se zatrese tko kot se običajno pri nas, stavbe začnejo nihati in pač nihajo dokler ne zmanjka energije potresa in se nehajo brez posledic, ker tega nihalnega "cikla" ne motijo in prekinjajo vmesni tresljaji.

DA, tako so razmišljali tudi na Japonskem in najhujši potres je lahko 8. In potem se je zgodilo tole.
Slovenija je precej na potresnem območju in je verjetnost, da se to zgodi.
Če je verjetnost 0,5% ne bi smela stati nobena JE elektrarna v SLO.
Ker kot sem rekel, kam bomo šli, da pride do take katastrofe? Boste pustili vse za sabo, spakirali in šli?? KAM?


Blisk povej alternativo JE.


Širjenje TEŠ in kurjenje svinjskega lignita but of course. Seveda nihče ne bi živel v bljižini ampak kurili bi pa ga.

Razlika tle je, da pri jedrski elektrarni si 99% časa v relativno čistem okolju in mogoče (ampak res mogoče) kdaj pride do katastrofe. Pri TEŠ pa take nevarnosti ne bi bilo, bi pa ves čas vdihavali svinjarijo. Take your pick. V vetrnicah se samoubijajo ptiči, hidroelektrarne v turbinah meljejo ribe in sončne celice kvarijo izgled hišk in ne vem, z odsevi sonca slepijo ptiče, ki se nato spet zaletavajo v vetrnice in crkavajo. Hm hm...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blisk ::

Saj ne veš kaj govoriš. Koliko svinjarije?

revvs ::

Ta privatne družbe pa res imajo velik vpliv, vprašanje kako je v resnici vse skupaj nevarno.
Zdaj začnejo govoriti da bo to kot v Černobilu, saj pa imajo več problemov že od začetka. Na koncu se lahko zgodi da bodo morali vse s cementom prekriti.

McAjvar ::

Blisk je izjavil:

NE, glavno štalo je naredil potres.
Cunami je samo zajebal toliko, da sredice niso mogli hladiti.

In ravno tezave s hlajenjem sredice so bolj ali manj glavna stala. Torej jo je povzrocil tsunami, kot ugotavljas tudi sam.

Blisk je izjavil:

Nekaterim ni v interesu izkoriščanje energij, ki so varne in čiste.....

In te so? Ne pozabi tudi na ekonomsko upravicenost.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Bor H ::

Blisk je izjavil:

Da to je res. Ampak v tem primeru računaš da bo potres 20 stopnje in si varen....
Jok brate odpade. Ker se stroški exponentno dvigajo z gradnjo takih elektrarn, to je problem.
Ker potem ugotoviš, da taka gradnja ni več rentabilna.


Dovolj je če računaš na 9 (ker tudi energija glede na stopnjo potresa eksponentno narašča), ker če bo kej več ne bo noben ostal da bi se sekiral, vsaj v Sloveniji, do okolice pa neka "katastrofa" tipa fukušima nima nekega resnega vpliva

WarpedGone ::

Ko berem tele komentarje, se mi poraja samo eno vprašanje: kako za vraga nam je uspelo splezat ven iz vode, ko je pa ja vsak kamen ki ga okol obrnemo, totalna katastrofa. Scaremongers all the way...
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Alencica je izjavil:

Zakaj se omenja potres kot glavni krivec? Kaj ni cunami naredil največjo štalo?

NE, glavno štalo je naredil potres.
Cunami je samo zajebal toliko, da sredice niso mogli hladiti.


Nekaterim ni v interesu izkoriščanje energij, ki so varne in čiste.....



hlapec blisk zopet piše idiotije. pa sj to je za znoret kako se človeku čisto nič ne da dopovedat.
glavno štali je naredil CUNAMI! in pri JE je glavno, da po nesrečah hladiš sredico. in kot si že sam ugotovil, je to hlajenje zjebal cunami!! (bravo)
ampak zakaj potem še kar naprej trdiš, da je glavno štalo naredil potres????? da bi upravičil svoje srahove za katastrofo v sloveniji??

...nekaterim ni v interesu, da izkoriščamo energije, ki so varne, čiste in zelo DRAGE!!!!
ne vem kako si predstavljaš, ampak lahko bi potegnil glavo iz riti in videl da povprečen folk ne more plačevati 200€/mesec za tvojo drago energijo!! gre se za golo eksistenco in vbij si že to enkrat v tvojo trdo glavo!!!!!!;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

revvs ::

Glavno je da Japonci niso imeli zavarovano z zunanjim napajanjem. To dodatno napajanje je bilo priklopljeno na isto elektriko kot je proizvajala elektrarna. Že res da je cunami škodo naredil.

Blisk ::

Bor H je izjavil:

Blisk je izjavil:

Da to je res. Ampak v tem primeru računaš da bo potres 20 stopnje in si varen....
Jok brate odpade. Ker se stroški exponentno dvigajo z gradnjo takih elektrarn, to je problem.
Ker potem ugotoviš, da taka gradnja ni več rentabilna.


Dovolj je če računaš na 9 (ker tudi energija glede na stopnjo potresa eksponentno narašča), ker če bo kej več ne bo noben ostal da bi se sekiral, vsaj v Sloveniji, do okolice pa neka "katastrofa" tipa fukušima nima nekega resnega vpliva


Problem je drugje, računali so na stopnjo 7 in že pred leti je bil potres čez 7 in je nastala precej velika panika, vendar so problem rešili in po tem vse tiho je bilo.
Nihče ni delal na tem, da bi se sistemi izboljšali.

Glavni problem je potres, ki je naredil razpoke, ki jih ne morejo zafilati. Seveda je pri njih zalilo generatorje. Pri nas pa lahko potrga daljnovode in smo na istem. Preden se vzpostavi elektrika se sredica že pregreva in tali.

Ne vem pa če je kakšna JE elektrarna grajena za stopnjo 9 ali več. Problem niso porušene stavbe, Pač pa je problem onesnaženo okolje, v katerem ne moreš več bivati zelo dolgo časa.

Še vedno nisem dobil odgovorov glede TE, no kdo bo?

nekikr ::

Stric google ali pa tema o Fukušimi IV in V - tam je bilo vse že premleto, bil si tudi v debati, pa si najbrž pobrisal iz spomina, ker ti ne ustreza.

andrejus ::

Nisem nek fizik samo z zdravo pametjo pa znam razmišljat. Posledice radioaktivnosti niso tako hude niti v Črnobilu kaj šele tukaj v Fukušimi (no vsaj upam, da ne bo zadeva eskalirala). Prav tako radioaktivnost ne vpliva toliko na zdravje ljudi, kot želite tukaj eni prikazati. Brez veze je delat neko paniko. Vse kar sem prebral in pogledal razne dokumentarne zadeve sem se čudil da kako je lahko vpliv radioaktivnsoti tako nizek, ko pa razne ZELENE iniciative govorijo čisto obratno. Če poslušaš razne ZELENE imaš občutek, da je to tako nevarno kot da je prišlo iz samega pekla. Šele kasneje sem dojel... Res si zaslužijo izraz zeleno-fašistične iniciative.

Najbolj hecni pa so zeleni, ko govorijo o nekih veternih in solarnih elektrarnih. Saj veste vetra in sonca "sad ga ima a sad ga nema". In potem je treba za vse to imeti rezervo ki v trenutku vskoči ko zmanjka "narave". Da ne govorimo, da je zadeva tako draga da se absolutno ne splača brez subvencij, vsaj solarna ne. Pol pa ptičarji, ki so spet neke vrste zelenih, prepovedujejo gradnjo vetrnic pri nas ker to moti ptiče.

Da ne omenim da ti zeleni hočejo se vozit v nekih električnih avtomobilih, a mislijo, da hrčki vrtijo generatorje. BTW "hrček" ni brezogljična tehnologija.

Po večini so zeleni neki romantiki, ki živijo pri mami in se vozijo v službo z kolesom, ker so dobili job 500 m od hiše, foter jim je zrihtal, delajo do 16:00h tako da imajo potem čas se še s tem zelenofašističnim sranjem hecat popldne. Otoke jim čuvajo mame/babice, ko jih pa oni jih učijo treehagerstva. In pol takemu naj zaupamo eneregtsko prihodnost. Še dinama na kolesu nimajo, raje uporabljajo une baterije.

Jaz želim s evozit z avotmobilom iz Hirošime, kar tudi počnem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

antonija ::

Blisk je izjavil:

Meni ej situacija jasna, samo nekaterim pač ne.

Trenutno je stanje tako, da imamo eno osebo (tebe, Blisk) ki trdi da vse ve, da se je zgodila nesreca najmanj tako huda kot v Crnobilu, bla bla bla. Na drugi strani imamo vec (sej bi sel stet pa se mi ne da, recimo 10x vec, ampak verjetno je razmerje se visje) oseb ki trdijo da ti nimas prav.
Postavlja se vprasanje: Je Blisk res najbolj informirana, najbolj izobrazena oseba, sposobna najbolj treznega razmisleka glede na razpolozljive podatke? Ali se morda Blisk moti in imajo prav vsi drugi?

Po mojih izkusnjah so sila redke situacije kjer ima samo ena sama samcata oseba prav (sploh na internetnih forumih kjer je trollanje hobi za marsikoga), pa vsi drugi narobe. Iskaze se namrec da je tisti en heroj (preprican v svoj prav neglede na to kaj mu kdorkoli drug rece) ni imel prav, da je bil preslabo informiran, premalo izobrazen, nesposoben za logicno sklepanje in objektiven razmislek.

Zate bi rekel da vem kaksno mnenje imas o tejle zadevi (ceprav brez argumentov/dokazov), tud vem kaksna je tvoja resitev tega problema (ceprav se niti pod razno ne zavedas posledic svojih "resitev"). Cist mozno je da nimas prav. Resno. Upostevaj tud to moznost pri nadaljni razpravi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Blisk ::

antonija je izjavil:

Blisk je izjavil:

Meni ej situacija jasna, samo nekaterim pač ne.

Trenutno je stanje tako, da imamo eno osebo (tebe, Blisk) ki trdi da vse ve, da se je zgodila nesreca najmanj tako huda kot v Crnobilu, bla bla bla. Na drugi strani imamo vec (sej bi sel stet pa se mi ne da, recimo 10x vec, ampak verjetno je razmerje se visje) oseb ki trdijo da ti nimas prav.
Postavlja se vprasanje: Je Blisk res najbolj informirana, najbolj izobrazena oseba, sposobna najbolj treznega razmisleka glede na razpolozljive podatke? Ali se morda Blisk moti in imajo prav vsi drugi?

Po mojih izkusnjah so sila redke situacije kjer ima samo ena sama samcata oseba prav (sploh na internetnih forumih kjer je trollanje hobi za marsikoga), pa vsi drugi narobe. Iskaze se namrec da je tisti en heroj (preprican v svoj prav neglede na to kaj mu kdorkoli drug rece) ni imel prav, da je bil preslabo informiran, premalo izobrazen, nesposoben za logicno sklepanje in objektiven razmislek.

Zate bi rekel da vem kaksno mnenje imas o tejle zadevi (ceprav brez argumentov/dokazov), tud vem kaksna je tvoja resitev tega problema (ceprav se niti pod razno ne zavedas posledic svojih "resitev"). Cist mozno je da nimas prav. Resno. Upostevaj tud to moznost pri nadaljni razpravi.



Da tončka prav imaš, jaz imam narobe, čeprav smo že v prejšnjih temah debatirali o tem in ko sem povedal svoje ste me demantirali.
AMPAK pokazalo se je, da niste imeli prav. Dokaz je situacija v Fukušimi. Lahko greš gledat nazaj moje izjave.
Ne nisem vseved in nisem najbolj izobražen. Vsekakor pa vem več kot marsikdo, ki je tukaj bučke luščil, potem letel na wikija in si vzel 3 minute in prebral.

In kadarkoli komurkoli rečem naj mi da podatke, vsak kekec, ki seveda ve vse namesto tega obrne temo in se ukvarja z mano in mojo psihologijo in kaj sem in kdo sem in kako nraboe študiram.
AKA prebral sem wiki, gledal sem discovery in se čudim, zakaj ljudje nimajo doma jedrske elektrarne.

Ko pa spet rečem, podatki, podatki, podatki....pa nič od tega.
Kakšen pameten se spet jav in reče da trolam, seveda podatkov nikjer.

Kdaj bodo lahko ljudje spet živeli na tistem področju, kdaj bodo lahko lovili ribe iz morja.
Kdaj bo hrana in tudi voda oddaljena 100km stran spet užitna. Koliko je dejansko škodljiva TE?

Seveda za to je treba nekaj vedeti ali se pozanimat. Lažje je napisat Blisk je Trotl in ti nekaj pripadnikov ploska in to je to...... Stanje v Fukušimi, pa je vsak dan slabše....PA mi sedaj dokaži, da ni res in da se lažem.....



Tako kot si rekel. Človek nima najmanjših osnov o nuklearni energiji, poleg tega vse podatke črpa iz medijev, ki so roko na srce, najmanj kredibilni.
Posledično so tudi tvoje izjave blisk, nekredibilne :)
Zdej se pa spel trollat nekam drugam.



Ko boš podal kredibilno izjavo s podatki potem pa se javi. Tačas pa raje delaj kaj pametnega, kot da smetiš tukaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

antonija ::

Sej ravno ti ne navajas nobenih podatkov. Vse je samo eno sposno bluzenje o groznih stvareh ki naj bi se zgodile, pa bi rekel da ti sploh ni jasno kaj se je zgodilo v Cernobilu (pa je bilo o tem ze ogromno napisanega in povedanega), kaj sele v Fukushimi (o tem pa se ni bilo tako veliko napisanega ker se je ravnokar zgodilo/se se dogaja).

Cisto vse kar si dozdaj napisal je bila samo propaganda za eno cudno jedersko paniko (za katero si BTW pozabil dodat razlog, razen obicajnih "ker so na fox news tako rekli" izjav). Hkrati pa se ponosno poves da drugi nacini pridobivanja elektrike (ki ze kar vnaprej unicijo okolje, tako da ob nesrecah ubistvu ni nic vec za unicevat, job already done) so pa tolk über boljsi da jih dejmo takoj uporabit. S to izjemo da tud enga tazga nacina ne znas povedat (oz. ce ga ze prehitro izves slabosti za zelene in odnehas z debato, se razglasis za zmagovalca in trmasto odcepetas v svoj peskovnik).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

andrejus ::

Pa še nekaj je potrebno vzeti v kontekst - celotno sliko. Del Japonske je bil opustošen kot že dolgo ne. umrlo je več kot 13.000 ljudi, ogrešenih je več kot 14.000 ljudi, kar pomeni da so verjetno mrtvi. Verjetno vladi JAP ni bila prioriteta reševanje in gledanje pod prste TEPCu, ker so vedeli da do nekih RES HUDIH posledic ne more priti oz je bilo že ostalo tako slabo da...

McAjvar ::

Blisk je izjavil:

In kadarkoli komurkoli rečem naj mi da podatke, vsak kekec, ki seveda ve vse namesto tega obrne temo in se ukvarja z mano in mojo psihologijo in kaj sem in kdo sem in kako nraboe študiram.

Malo nazaj sem te prosil za ene podatke, pa si uspesno ignoriral post. Ali podatkov pac nisi nasel? Sam tulis, da zelis podatke, ko jih dobis, jih zavrnes, ces da ti ze niso pravi in so ustreznejsi tisti iz [vstavi neko zuto stampo].

To me spomni na tisto, ko po radiu objavijo, da se nekdo po avtocesti vozi v napacni smeri. Blisk si pa misli, ko slisi novico, "kaj eden, na desetine jih je!"
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

jest10 ::

energetik je izjavil:

jest10 je izjavil:

Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


Kje podpišem? Resno.
Pretiravat pa spet ni treba. Že če se zapre Talum in železarne Jesenice (kar je za moje pojme neperspektivna panoga, ALU naj delajo Islandci s svojo zastonj elektriko), lahko zapremo celoten TET in TE-TOL (glede na podatke iz preteklih let).

Vse kar potrebujemo je počasi zamenjava NEK1 z novo, varno ~1GW NEK2, zamenjava vseh blokov TEŠ za učinkovit TEŠ6 in prenehat bluzit o električnih avtih.
Pa sforsirat (subvencionirat) dobro izolacijo večine zgradb ter nabit kakšen davek na klime z EER < 3,5. To je to. Bi ob enakem standardu lahko povsem normalno shajali samo s tem kar imamo oz. z obnovo enot.
Veliko več električih "geđetov" po domovih pa ne pričakujem oz. vsaj ne bodo bistveno povečali porabe. Itak ima že vsak po 2TV, par PCjev. Če si bo pa še vsak nabavil še enega iPada, je pa to zanemarljivo.

Čakej no. Zakaj pa ne bi enkrat za spremembo imeli mi presežka energije, ter ga PRODAJALI drugim?

Blisk ::

antonija je izjavil:

Sej ravno ti ne navajas nobenih podatkov. Vse je samo eno sposno bluzenje o groznih stvareh ki naj bi se zgodile, pa bi rekel da ti sploh ni jasno kaj se je zgodilo v Cernobilu (pa je bilo o tem ze ogromno napisanega in povedanega), kaj sele v Fukushimi (o tem pa se ni bilo tako veliko napisanega ker se je ravnokar zgodilo/se se dogaja).

Cisto vse kar si dozdaj napisal je bila samo propaganda za eno cudno jedersko paniko (za katero si BTW pozabil dodat razlog, razen obicajnih "ker so na fox news tako rekli" izjav). Hkrati pa se ponosno poves da drugi nacini pridobivanja elektrike (ki ze kar vnaprej unicijo okolje, tako da ob nesrecah ubistvu ni nic vec za unicevat, job already done) so pa tolk über boljsi da jih dejmo takoj uporabit. S to izjemo da tud enga tazga nacina ne znas povedat (oz. ce ga ze prehitro izves slabosti za zelene in odnehas z debato, se razglasis za zmagovalca in trmasto odcepetas v svoj peskovnik).



NO pojdi nazaj pogledat, ko sem govoril, da bo radioaktivna voda začela odtekati v podtalnico in morje.
Pa ste bluzili, da je to nemogoče, ker imajo nekih 5 nivojev in tako naprej.
Povedal sem že nekajkrat da podpiram TE 6. Pa še samo zate posebej še 1x TE 6.
Ne razglašam se za zmagovalca ker tukaj ni zmagovalcev, če ti še ni jasno!

andrejus je izjavil:

Pa še nekaj je potrebno vzeti v kontekst - celotno sliko. Del Japonske je bil opustošen kot že dolgo ne. umrlo je več kot 13.000 ljudi, ogrešenih je več kot 14.000 ljudi, kar pomeni da so verjetno mrtvi. Verjetno vladi JAP ni bila prioriteta reševanje in gledanje pod prste TEPCu, ker so vedeli da do nekih RES HUDIH posledic ne more priti oz je bilo že ostalo tako slabo da...


Vprašanje je, koliko se vlada sploh meša v to, razen ko pride do večjih težav.
Pa koliko so dejansko povedali vladi, kaj je narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jest10 ::

Take your pick. V vetrnicah se samoubijajo ptiči,


Ma nehaj no s temi ptiči. To je pri veternicah še najmanjši problem:P
Slab izkoristek, nezanesljiv in drag vir energije, ima strašno slabo obnašanje ob napakah v omrežju itd.

TESKAn ::

Blisk je izjavil:


Nihče ni delal na tem, da bi se sistemi izboljšali.


Kako, prosim? Tale elektrarna bi mogla bit že davno zaprta in na njenem mestu (ali kje drugje) modernejša, z izboljšanimi varnostnimi mehanizmi, ampak kaj, ko strašljivci kot si ti sam na vse mogoče načine sabotirajo in preprečujejo gradnje novih, varnejših nukleark in tako ne pustite drugih možnosti kot podaljševat obratovanje starim ali pa uvest dnevne redukcije elektrike. In med tema dvema možnostima pravzaprav sploh nimaš izbire, kot so že neštetokrat pokazali vsi "zeleni", ki se za nič na svetu ne bi odpovedali elektriki in tanovemu ajfonu.

AKA prebral sem wiki, gledal sem discovery in se čudim, zakaj ljudje nimajo doma jedrske elektrarne.

Bi jo imel, samo kaj, ko sosedje ne dovolijo. Pa še malo prevelik finančni zalogaj je za posameznika.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

s1m0n ::

Par dni nazaj je tudi na nemškem TV bil lep kar dolg dokumentarec o Černoblu.
Zanimivo je bilo poslušat ljudi ki so bili non stop tam (znastvenike), da stanje sploh ni bilo nevem kako bau bau.
Pač velika napaka je bila, da se ljudi ni evakuiralo takoj! Če se bi to zgodlo bi blo vse drugače!

poweroff ::

Dosti zanimive bi bile jedrske elektrarne na torij. Predvsem iz stališča visoke varnosti.

Opcija so tudi vertne elektrarne. Velebit, pa gor na Norveškem. Izračuni kažejo, da bi vetrne eletrarne na Norveškem lahko napajale celotno Evropo (problem je distribucijsko omrežje).

Predvsem bi morali prenehati podaljševati obratovalne dobe jedrskih elektrarn. Če je obratovalna doba 30 let, se je ne podaljša in pika. Lahko se zraven zgradi novo, stari objekt pa se podre. Pika. S tem bi se že veliko naredilo.

Problem so pa veliki energetski objekti, saj ti "zabetonirajo" energijsko politiko za dolgo časa, posledično se tudi ustavijo raziskave v druga področja in investicije za čas, dokler se stari objekt finančno ne obrne... In pa seveda - v primeru izpada velikega sistema nastane velika izguba - torej imamo manj avtarkije. To je po mojem mnenju eden redkih dobrih razlogov proti jedrskim gigantom.
sudo poweroff

mihec87 ::

Blisk
Blok 6 bo za enako količino proizvedene energije porabil približno za 30 odstotkov manj premoga, zato bodo tudi skupne emisije v okolje bistveno nižje. Blok 6 bo pri enaki količini proizvedene energije emitiral v okolje za 35 odstotkov manj CO2 kot trenutni bloki Termoelektrarne Šoštanj.

SO2 iz 400 na 100 mg/Nm3
NOx iz 500 na 150 mg/Nm3
CO2 za 35%/MWh

Novi blok ima tudi izkoristek nad 43% medtem ko stari pod 40%(točne cifre ne vem)

antonija ::

NO pojdi nazaj pogledat, ko sem govoril, da bo radioaktivna voda začela odtekati v podtalnico in morje.

Zdele si spet fino zmesal jabolka in hruske. Radioaktivna voda (tista, ki je prvotno hladila reaktor je "usla" v zrak, ne v morje (to je bla tista explozije strehe). Voda, s katero so nato zalivali reaktorje (morska voda ki so jo polivali po strehah) se pa je zlivala nazaj ven. In grem 100% stavit da ti ni nihce rekel da ta vode ne bo stekla ven.

Pa zdej ko je stekla je treba pogledat kaj to pomeni za okolje. Radioaktiva (bolj svoh, ampak ajde) voda je stekla v pacifik, kjer se bo pridno redcila in cez relativno kratek cas (par tednov, mogoce mesecev) verjetno ne bo vec mogoce izmeriti povisane radioaktivnosti v morju (ker se bo razredcilo z "normalno" vodo). A bo zato kaksna riba imela glavobol? Verjetno, pa vseeno veliko manj rib kot jih pobijemo sproti. A bo kaksna alga umrla zarad tega? Tud verjetno, ampak veliko manj kot jih pocrka zarad izpustov svonjarij iz uber cistih termoelektrarn in tovarn soncnih celic. A bi nam blo bolj brez nesrece v Fukushimi? Ja, 100%. Ko se bos naucil kontrolirat potrese in tsunamije nam le povej, da bomo lahko mickeno prej ugasnili stvari ki so obcutljive na najvecji potres na nsem planetu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jest10 ::

mihec87 je izjavil:

Blisk
Blok 6 bo za enako količino proizvedene energije porabil približno za 30 odstotkov manj premoga, zato bodo tudi skupne emisije v okolje bistveno nižje. Blok 6 bo pri enaki količini proizvedene energije emitiral v okolje za 35 odstotkov manj CO2 kot trenutni bloki Termoelektrarne Šoštanj.

SO2 iz 400 na 100 mg/Nm3
NOx iz 500 na 150 mg/Nm3
CO2 za 35%/MWh

Novi blok ima tudi izkoristek nad 43% medtem ko stari pod 40%(točne cifre ne vem)

Nisem čisto siguren, samo kakor se spomnem ima TEŠ5 izkoristek okoli 35%, TEŠ 4 pa okoli 32%. Ali celo 34?
Vsi starejši so imeli izkoristek pod 30%.
Edit. TEŠ4 in 5 imata izkoristek okoli 32%. TEŠ5 so ga dvignili na okoli 35%, ko so malo nazaj dodali plinsko enoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

cholt45 ::

Please don't feed the troll!
Mislim da eni preveč gledajo poročila in antijedrsko fear propagando, ki je trenutno malo preveč napihnjena.
Glede smiselnosti vseh izrečenih če-jev v tej temi si pa poglejte tale posnetek.

jype ::

Blisk> NE, glavno štalo je naredil potres.

Ne, ni je.

inferno666 ::

jype je izjavil:

Blisk> NE, glavno štalo je naredil potres.

Ne, ni je.

Tehnično gledano jo je. ker tudi cunami je naredil potres :)

gruntfürmich ::

če je blisk sploh kdaj karkoli prav povedal, je to isto ko rečeš da je tudi pokvarjena ura dvakrat na dan točna...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

s1m0n je izjavil:

Par dni nazaj je tudi na nemškem TV bil lep kar dolg dokumentarec o Černoblu.
Zanimivo je bilo poslušat ljudi ki so bili non stop tam (znastvenike), da stanje sploh ni bilo nevem kako bau bau.
Pač velika napaka je bila, da se ljudi ni evakuiralo takoj! Če se bi to zgodlo bi blo vse drugače!

Ja res imaš prav......čeprav dokazi dokazujejo nasprotno...


mihec87 je izjavil:

Blisk
Blok 6 bo za enako količino proizvedene energije porabil približno za 30 odstotkov manj premoga, zato bodo tudi skupne emisije v okolje bistveno nižje. Blok 6 bo pri enaki količini proizvedene energije emitiral v okolje za 35 odstotkov manj CO2 kot trenutni bloki Termoelektrarne Šoštanj.

SO2 iz 400 na 100 mg/Nm3
NOx iz 500 na 150 mg/Nm3
CO2 za 35%/MWh

Novi blok ima tudi izkoristek nad 43% medtem ko stari pod 40%(točne cifre ne vem)

HVala za info. Zato, sem ZA TE 6.
Pa neki folka, ko res nima pojma teži, kako bo onesnažen zrak v okolici.
Že nekaj let so se avstrijci bunili, ker jim TE šoštanj onesnažuje zrak, ker je dejansko šlo večina mimo slovenije.
Dejansko so bili glavni onesnaževalci šaleške doline blok 1-3, ki pa že dolgo ne obratujejo več oz. so speljani v čistilno.

antonija je izjavil:

NO pojdi nazaj pogledat, ko sem govoril, da bo radioaktivna voda začela odtekati v podtalnico in morje.

Zdele si spet fino zmesal jabolka in hruske. Radioaktivna voda (tista, ki je prvotno hladila reaktor je "usla" v zrak, ne v morje (to je bla tista explozije strehe). Voda, s katero so nato zalivali reaktorje (morska voda ki so jo polivali po strehah) se pa je zlivala nazaj ven. In grem 100% stavit da ti ni nihce rekel da ta vode ne bo stekla ven.

Pa zdej ko je stekla je treba pogledat kaj to pomeni za okolje. Radioaktiva (bolj svoh, ampak ajde) voda je stekla v pacifik, kjer se bo pridno redcila in cez relativno kratek cas (par tednov, mogoce mesecev) verjetno ne bo vec mogoce izmeriti povisane radioaktivnosti v morju (ker se bo razredcilo z "normalno" vodo). A bo zato kaksna riba imela glavobol? Verjetno, pa vseeno veliko manj rib kot jih pobijemo sproti. A bo kaksna alga umrla zarad tega? Tud verjetno, ampak veliko manj kot jih pocrka zarad izpustov svonjarij iz uber cistih termoelektrarn in tovarn soncnih celic. A bi nam blo bolj brez nesrece v Fukushimi? Ja, 100%. Ko se bos naucil kontrolirat potrese in tsunamije nam le povej, da bomo lahko mickeno prej ugasnili stvari ki so obcutljive na najvecji potres na nsem planetu.


Da odmešam tvoja hemedex.
Govoril nisem o vodi, s katero so tuširali pokrov reaktorja.
Ampak o vodi, ki je dejansko bila v stiku z sredico, v katero sta tudi stopila ona dva reveža, ki ju je skurilo.
To vodo s katero so tuširali reaktorje, so dejansko spustili v morje, ker je nizkoradioaktivna.
Če mogoče ne veš zakaj so flikal luknje, ki so nastale v potresu....ker je uhajala visoko radioaktivna voda. Toliko o tvojih hruškah in bureku!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jype ::

Blisk> stopila ona dva reveža, ki ju je skurilo.

Nikogar ni skurilo, človek božji.

Blisk> Če mogoče ne veš zakaj so flikal luknje, ki so nastale v potresu....ker je uhajala visoko radioaktivna voda. Toliko o tvojih hruškah in bureku!

Tvoj point pa je? "Visoko radioaktivna voda" je manj nevarna kot radioaktiven torij, stroncij, cezij. Teh reči pa je ušlo zelo malo.

Baltazar-x ::

Rešitev za nuklearne elektrarne na potresnih območjih bi bil sarkofag v obliki igluja, ki bi prenesel najhujše potrese. Imel bi lopute za izenačevanje pritiska v primiru explozije reaktorja, mel bi dodatni hladilni sistem, prostor za dodatne/nadomestne reaktorje itd. Tak sarkofag bi lahko zgradil na obstoječih nuklearnih reaktorjih. Pri bodočih nuk. elektrarnah bi lako že v štartu zgradil sarkofag v obliki žoge in znotraj tega objekta zmontirali reaktorje.

antonija ::

Da odmešam tvoja hemedex.
Govoril nisem o vodi, s katero so tuširali pokrov reaktorja.
Ampak o vodi, ki je dejansko bila v stiku z sredico, v katero sta tudi stopila ona dva reveža, ki ju je skurilo.
To vodo s katero so tuširali reaktorje, so dejansko spustili v morje, ker je nizkoradioaktivna.
Če mogoče ne veš zakaj so flikal luknje, ki so nastale v potresu....ker je uhajala visoko radioaktivna voda. Toliko o tvojih hruškah in bureku!

Tista voda ki je oblivala sredico se je pac zlila v prostore pod/okrog reaktorja, namenjene za lovlenje vode in (potencialno) staljene sredice. Nekaj te vode je izhlapelo v zrak. Voda s katero so tusirali reaktor je jasno stakla nazaj ven, sej so jo polival direkt na streho od bajte, in ne skozi napeljavo za hlajenje sredice.

Pa ce vso to vodo damo na kup in pogledamo kaj je sploh tako radioaktivega v njej? Vodik je bolj bogi radioaktivni element, ni da bi kaj strasno seval. Kisik je tud bolj svoh glede izotopov, tko da voda sama je bolj za en k radioaktivni odpadek. Zelo verjetno si pa mislil na v vodi raztopljene elemente, soli in podobno. Jod so 100% nasli v vodovodu (in ga spricajo v zilo pri pregledih scitnice) in bo v nekaj tednih razpadel pod mejo zaznavnosti. Drugi radioaktivni elementi pa niso pretirano topni v vodi, tako da kljub izpuiscenim tonam tega pride v okolje mogoce merjeno v gramih...

Luknje os flikal zato, da bi lahko v okolico reaktorja nacrpali vodo ki nebi vec odtekala (in tako iznicila njihovo crpanje). Hoteli so namrec ohladit sredico, ker je voda odtekala. Hence flikanje lukenj.

Skratka ta tvoja voda je en velik kup FUDa brez kakrsnekoli podlage, dokazov ali argumentov. Sej ni za rect da ne bojo v prihodnjih dnevih/tednih/mesecih/letih izmerili kaksen drug izpust radioaktivnega materiala (kar ubistvu za takole sorto naravne katastrofe sploh nebi bilo cudno), ampak vpliv tega bo se vedno precej zanemarljiv tako za ljudi, zivali, zelenjavo in vodo. Ne se bat, japonci bojo v par mescih, najvec letu/dveh, nazaj na normali (ti bos med tem se vedno jokal kaksna huda jedrska katastrofa se je zgodila). Poglej kako lepo so zrihtal Hiroshimo in Nagasaki.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mihec87 ::

Zanimivo je da so tako kot pri TE ter JE problem zeleni ki skačejo okoli ter nasprotujejo gradnji novejše zadeve ki ima boljši izkoristek ter bolj varna.Tako pa se potem raje zastareli zadevi podaljša rok delovanja.

Pyr0Beast ::

energetik je izjavil:

Ampak mi pa ni jasno, od kje vedno večja stopnja sevanja v okolici elektrarne. Kakor gledam podatke na strani od NISA, so parametri že vsaj ene 2 tedna približno konstantni, tako p kot T. V posodo pumpajo mehko vodo. Od kje vedno slabše razmere? Očitno so tako palice kot posoda resno poškodovane, da voda odnaša ven razpadne produkte. Ker to očitno ni več tista nedolžna para z malo kratkoživimi izotopi dušika in joda.
Res je, da se sedaj preostala moč goriva le počasi manjša, ampak pričakoval sem le še nekaj kratkotrajnih izpustov pare, ne pa tone močno raioaktivne vode in raznih razpok.


Verjetno pumpajo vodo ven iz kanalov in podobnih lukenj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Xserces ::

Blisk je izjavil:

He he he, ko sem jst to rekel, so se nekateri oglasili in me označili za paničarja in ne vem kaj še vse.
Me zanima kaj bi bilo, da se to zgodi v sloveniji. In ja to je mogoče tudi v slo.
Verjetno bi se cela dolenjska, 1/2 štajerske in še kdo preselil na sever. Na hrvaško bi pa hodili prek obale. Dajmo zgraditi še JE elektrarn, vsaj 5 komadov na različnih delih slovenije.....


pa ti res nisi normaln... od ke ti bo tok energije ki jo proizvedejo JE??? Doma si postav veternico pa se odklop iz omrezja
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reaktorje v Fukušimi usodno poškodoval že sam potres? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10732004 (28457) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462273 (48570) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109679 (87017) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110308 (93167) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877395 (64000) Pyr0Beast

Več podobnih tem