» »

Mass Effect 3

Mass Effect 3

««
2 / 14
»»

Berserker ::

Če sklepam iz tvojega odgovora bi ti odgovoril da naj magijo( če lahko rečeš magija temu - to besedo poznajo le primitivna ljudstva) pustijo v kakšnem srednjeveškem RPG-ju, prihodnosti naj se lotevajo le z tehnologijo.

Izi ::

Berserker je izjavil:

če lahko rečeš magija temu - to besedo poznajo le primitivna ljudstva

Moramo biti pa Slovenci res primitivno ljudstvo, da imamo to besedo v SSKJ ;)
Bolj se zdi, da imaš ti težave s Slovenskim besednim zakladom. Magija je nasprotje Znanosti.
Telekineza, upočasnjevanje časa, potovanje skozi čas, nadsvetlobna hitrost, nesmrtnost, teleportacija, ... To vse je Magija.
Mogoče bo nekoč znanost, ampak zaenkrat je še magija :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

V Mass Effect svetu ni magija. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

XsenO ::

Zakaj pa misliš, da bo v ME3 lahko prav vsak class nosil prav vsako orožje vključno z Assault Rifle? Zato ker bo šlo za tipično streljačino in tam štejejo samo orožja in nič drugega.


Hmmm popravite me, če se motim toda nisi v ME1 ne glede na classo lahko uporabil katerokoli orožje toda nisi imel možnosti za specializacijo?
1 + 1 = 1

Berserker ::

Izi je izjavil:

Berserker je izjavil:

če lahko rečeš magija temu - to besedo poznajo le primitivna ljudstva

Moramo biti pa Slovenci res primitivno ljudstvo, da imamo to besedo v SSKJ ;)
Bolj se zdi, da imaš ti težave s Slovenskim besednim zakladom. Magija je nasprotje Znanosti.
Telekineza, upočasnjevanje časa, potovanje skozi čas, nadsvetlobna hitrost, nesmrtnost, teleportacija, ... To vse je Magija.
Mogoče bo nekoč znanost, ampak zaenkrat je še magija :D


Kdo govori o Slovencih in o tem času. Poskusi se vživet v čas čez 180 let in ne v čas pred 500 leti. :)

Izi ::

XsenO je izjavil:

Hmmm popravite me, če se motim toda nisi v ME1 ne glede na classo lahko uporabil katerokoli orožje toda nisi imel možnosti za specializacijo?

Tako je.
V ME1 si sicer lahko prijel v roke katerokoli orožje, ampak če nisi imel specializacije nisi mogel dobro meriti, merek je skakal vse naokoli in tudi škoda je bila minimalna, če si že slučajno kaj zadel.
V ME2 pa sploh nisi mogel prijeti orožja, ki ni bil namenjen tvojemu classu.
V ME3 pa bo vsak class znal uporabljat vsako orožje, Soldier bo celo lahko vse naenkrat tovoril s seboj, ostali pa bodo na začetku misije izmed vseh orožji s seboj vzeli 2 po izbiri.


Nekaj novih stvari glede Mass Effect 3 je znanih. Spoiler Warning

- Od lokacij v ME3 so potrjene New York, London, Salarianski domači planet, Quarianska luna in Mars (upam, da ni to vse).
- Shepard se bo lahko kotalil, skakal in skrival v zaklonu
- Engineer bo lahko postavljal "turrets" (ne morem se spomniti slovenske besede).
- Cerberus bo napadal Sheparda z Mechi, Assault enotami in Shock Troopersi (ninja-style).
- Boj bo bolj dinamičen. Ritem igre naj bi se pohitril za 10-15% (zakaj mi na misel prihaja Dragon Age 2 >:D)
- Reaperji bodo različni. Po velikosti bodo veliki od 500 metrov pa do 2 kilometra (Sovereign, ki ga že poznamo je bil velik 2 km)
- Skeniranje planetov bodo izvedli drugače kot v 1. ali 2. delu (tudi če bi ga izpustili ne bi bilo škode ;))
- V ME3 ne bo vozil, ki smo jih po planetih vozili v ME1 in ME2 :'(
- V ME3 bodo Liara T'Soni, Kaidan Alenko, Ashley Williams, Garrus, Wrex, Mordin, Legion, Anderson in novi James Sanders (za ostale se še ne ve)
- Za ljubezen bodo na voljo Liara T'Soni, Kaidan Alenko ali Ashley Williams
- Multiplayerja ne bo
- V ME3 bomo imeli več kot 1 slab konec in več kot 1 dober konec (pravilno sem prevedel :), oni so tako rekli)
- Območja v igri bodo večja, kot dosedaj
- NPC-ji bodo tudi hodili in ne celo igro stali na istem mestu, kot do sedaj
- Na nebu bomo menda lahko videli tudi ladje, ki se borijo med seboj

fireX88 ::

Izi je izjavil:

XsenO je izjavil:

Hmmm popravite me, če se motim toda nisi v ME1 ne glede na classo lahko uporabil katerokoli orožje toda nisi imel možnosti za specializacijo?

Tako je.
V ME1 si sicer lahko prijel v roke katerokoli orožje, ampak če nisi imel specializacije nisi mogel dobro meriti, merek je skakal vse naokoli in tudi škoda je bila minimalna, če si že slučajno kaj zadel.
V ME2 pa sploh nisi mogel prijeti orožja, ki ni bil namenjen tvojemu classu.
V ME3 pa bo vsak class znal uporabljat vsako orožje, Soldier bo celo lahko vse naenkrat tovoril s seboj, ostali pa bodo na začetku misije izmed vseh orožji s seboj vzeli 2 po izbiri.


Nekaj novih stvari glede Mass Effect 3 je znanih. Spoiler Warning

- Od lokacij v ME3 so potrjene New York, London, Salarianski domači planet, Quarianska luna in Mars (upam, da ni to vse).
- Shepard se bo lahko kotalil, skakal in skrival v zaklonu
- Engineer bo lahko postavljal "turrets" (ne morem se spomniti slovenske besede).
- Cerberus bo napadal Sheparda z Mechi, Assault enotami in Shock Troopersi (ninja-style).
- Boj bo bolj dinamičen. Ritem igre naj bi se pohitril za 10-15% (zakaj mi na misel prihaja Dragon Age 2 >:D)
- Reaperji bodo različni. Po velikosti bodo veliki od 500 metrov pa do 2 kilometra (Sovereign, ki ga že poznamo je bil velik 2 km)
- Skeniranje planetov bodo izvedli drugače kot v 1. ali 2. delu (tudi če bi ga izpustili ne bi bilo škode ;))
- V ME3 ne bo vozil, ki smo jih po planetih vozili v ME1 in ME2 :'(
- V ME3 bodo Liara T'Soni, Kaidan Alenko, Ashley Williams, Garrus, Wrex, Mordin, Legion, Anderson in novi James Sanders (za ostale se še ne ve)
- Za ljubezen bodo na voljo Liara T'Soni, Kaidan Alenko ali Ashley Williams
- Multiplayerja ne bo
- V ME3 bomo imeli več kot 1 slab konec in več kot 1 dober konec (pravilno sem prevedel :), oni so tako rekli)
- Območja v igri bodo večja, kot dosedaj
- NPC-ji bodo tudi hodili in ne celo igro stali na istem mestu, kot do sedaj
- Na nebu bomo menda lahko videli tudi ladje, ki se borijo med seboj


wtf kaj boš bil lahk tudi peder??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

XsenO ::

Shepard je lahko tudi ženska.
1 + 1 = 1

fireX88 ::

XsenO je izjavil:

Shepard je lahko tudi ženska.



ups na to sm pa pozabu:-/

kmetek ::

A za sex so dali spet Ashley v igro :P

XsenO ::

Kolkor je bila tečna v 2 bi ji najraje poslav metek v glavo :)
1 + 1 = 1

Berserker ::

Jaz bi kar vse tri imel Ahely, Miranda in Kasumi. Vsako noč eno. :)

fireX88 ::

Nič nisem zasledil, bo Miranda tudi? Kolk je XsenO napisal se za osale še neve. Ima še kdo kake novejše inf?

Berserker ::

fireX88 je izjavil:

Nič nisem zasledil, bo Miranda tudi? Kolk je XsenO napisal se za osale še neve. Ima še kdo kake novejše inf?


Ne vem zakaj naj nebi bila ? Vsaj smiselno je da ti sledi pri boju proti Cerbrusu.

XsenO ::

Verjetno bodo tukaj najbolj ažurirane novice
http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_E...
1 + 1 = 1

Izi ::

fireX88 je izjavil:

wtf kaj boš bil lahk tudi peder??
Par dni nazaj so ponosno potrdili, da boš lahko tudi peder ali lezbijka ;((

Happy to confirm #ME3 supports wider options for love interests incl. same-sex for m&f chars, reactive to how you interact w/them in-game.

Sicer pa so podobna čudaštva uporabili že v Dragon Age seriji.
Sedaj ko so homiči dosegli novo zmago, gredo že v nov napad. Po forumih se zahteva rozasti armor za Sheparda in preimenovanje igre v Ass Effect :P

fireX88 ::

Izi je izjavil:

fireX88 je izjavil:

wtf kaj boš bil lahk tudi peder??
Par dni nazaj so ponosno potrdili, da boš lahko tudi peder ali lezbijka ;((

Happy to confirm #ME3 supports wider options for love interests incl. same-sex for m&f chars, reactive to how you interact w/them in-game.

Sicer pa so podobna čudaštva uporabili že v Dragon Age seriji.
Sedaj ko so homiči dosegli novo zmago, gredo že v nov napad. Po forumih se zahteva rozasti armor za Sheparda in preimenovanje igre v Ass Effect :P


nisem zasledil, k se mi neda vsega brat, ker se po večini samo kregate (ne samo tale tema, pa brez zamere) kaj je boljše in kaj ni.... hvala na obrazložilu :)

PARTyZAN ::

Homofobi že v luftu ;>.

Drugače pa to ni nič novega. Že v enki si lahko kot ženska zapeljal Liara T'Soni, ki je sicer (kao) genderless kot pripadni(ca) asari rase, ampak izgleda pač ženska.

ahac ::

Ženska + ženska je fajn. Ampak 2 tipa? To je pa GAAAAYYYYY! :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

Potrjeno. Tali Zorah vas Normandy bo v tretjem delu in to kot polni član naše posadke, kar pomeni, da jo bomo lahko jemali s seboj v boj :D
Rečeno je bilo še, da se vrnejo popolnoma vsi člani naše posadke iz prejšnjih delov, ne bodo pa bili vsi na razpolago kot naši spremljevalci v boju. Tiste, ki smo jih pustili umreti, seveda ne bo več v igri.

Malo Spoilerja:

Kot kaže bodo v 3. delu imeli precejšnjo vlogo Rachniji. Na potek vojne pa bo močno vplivala naša odločitev iz prvega dela ali smo ubili ali pustili živeti Rachni kraljico.
Takrat to ni bila videti kakšna posebno huda odločitev, sedaj pa bo kot kaže usoda galaksije odvisna kako smo se odločili. Upam, da se usmiljenje mojega Sheparda, ki je pustil kraljico živeti ne bo izkazalo za obžalovanje vredno dejanje. Menda bodo Reaperji, po svoji stari navadi, Rachnije zasužnjili in predelali v svoje bojevnike in glede na to, da so Rachniji enkrat v preteklosti že skoraj uničili galaksijo, bodo sedaj izboljšani z Reaperjevimi dodatki skoraj neuničljivi.
Glede na vse to se sedaj vidi, da bi bilo verjetno precej bolj pametno takrat ubiti njihovo kraljico, kar bi pomenilo, da Rachnijev sploh ne bi bilo. Dobrota je sirota ;)

Druga usodna odločitev bo iz drugega dela in sicer ali smo razstrelili ali pustili Reaperjevo bazo. Kako bo to vplivalo na potek vojne se še ne ve.

Pomembne so tudi ostale odločitve, ampak jih niso posebej izpostavljali. Bo pa tudi v 3. delu kar nekaj odločitev, ki bodo vplivale na to katerega izmed slabih ali dobrih koncev bomo videli.
Slabi konci so verjetno tisti, kjer zmagajo Reaperji, dobri pa tisti kjer jih premagamo. Ima pa vsak od teh še precej različic.

Kar se tiče 3. dela pravijo, da bo možno doseči zmago tudi, če se bomo držali samo glavnih nalog in se s stranskimi ne bomo ukvarjali, bo pa to Pirova zmaga, z veliko žrtvami in bolj malo zadovoljstva.
Za res lep in zadovoljiv zaključek bodo potrebne prave odločitve iz vseh treh delov in uspešno opravljene vse stranske misije, ki bodo morale biti opravljene tako, da bomo tako rekoč celotno galaksijo pridobili na našo stran. Drugače ne bo nič z veličastnim zaključkom >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

T-h-o-r ::

ubil kraljico, razstrelil bazo


like a boss
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

ShEsHy ::

Uuuuu, komaj čakam. Imam ME1 in ME2 na računalniku, obrnjene in save čaka za import :D.
Jaz sem šel bolj kot ne po poti good guya ;) (osvobodil Rachni Queen, overwrital Gethe, Nadrl Quariane glede vojne z Gethi, razstrelil Cerberusovo bazo z Jackom, vsi člani posadke preživeli (razen Kaidana v ME1)...)
Skratka, takoj ko dobim ME3 v roke, grem nadaljevat (in zaključit) zgodbo, najverjetneje v 2-3 dneh :D. Edini problem je, da sem v ME1 zapecal Ashley, zdaj pa se je ne morem znebit ker zna baje držat zamero :(.

Izi ::

Review napisan glede na dejansko igranje enega dela igre:
E3 2011: Mass Effect 3 - From Cover to Combat
Opisovalec je igral na domačem planetu Salarianov imenovanem Sur'Kesh. Naloga je bila rešiti Krogasko princeso in jo odpeljati iz planbeta.

Opisovalec je očitno ljubitelj streljačin in sovražnik česarkoli kar je povezano z RPG. Mass Effect 2 se mu je zdel popolni RPG in mu ni bil všeč.
Mass Effect 3 pa ga je navdušil, ker gre sedaj za popolno streljačino brez kakršnihkoli sledi "motečih" RPG elementov ;((

Bioware se torej uspešno drži svojih napovedi, da bo spremenil žanr igre iz RPG v streljačino.
Tukaj se celo pojavljajo govorice, da naj bi igra podpirala celo Kinect, kar pomeni, da bo moralo biti vse hudo enostavno, da bo možno igro igrati stoje in samo z eno roko, pa na telefonih jo menda tudi lahko pričakujemo :D

PARTyZAN ::

Zdaj me je pa res začelo skrbeti, da bo to samo še ena povprečna streljačina. Ni ravno najlepša izbira za zaključek triologije :/

def0r ::

PARTyZAN je izjavil:

Zdaj me je pa res začelo skrbeti, da bo to samo še ena povprečna streljačina. Ni ravno najlepša izbira za zaključek triologije :/


Jah upajmo.
Dragon Age 2 ni bil ravno njihov najboljsi izdelek.

fireX88 ::

za hitrejsi dostop do trailerja ki je bil na E3: http://masseffect.bioware.com/

Tr0n ::

Izi ::

Sedaj je potrejno, da bo ME3 podpiral Kinect.
Tukaj je posnetek konference, kjer so vse skupaj demonstrirali v živo: E3 2011: Microsoft Press Con Kinect Walkthrough

Ne bo nobenega mahanja po zraku, kot smo verjetno vsi pričakovali, ampak gre samo za prepoznavanje zvoka, ki se bo preneslo v komande.
Z govorom bo mogoče izbirati Shepardove odgovore ali dajati ukaze soborcem. Oboje je po moje precej nesmiselno, saj je lažje izvesti en klik s prstom, kot prebirati cel stavek.
Lepo pa se tudi vidi, da se igra "igra" bolj ali manj sama od sebe, mi moramo samo občasno vnesti kakšen ukaz. Če bi še malenkost bolj poenostavili, bi bil vse skupaj samo še film in mi bi samo sedeli in gledali zgodbo.

Kot sem dobil občutek bomo sedaj lahko med "igranjem" ležali na kavču, tudi rok ne bomo več rabili, in samo prebirali Shepardove odgovore in izgovarjali ukaze svojim soborcem.
Do marca 2012 je še kar nekaj časa. Dovolj časa, da še malo poenostavijo vse skupaj. Pa menda ja ne pričakujejo, da bom jaz kar sam vodil Sheparda naokoli :P Nezaslišano.
Ob vsej moderni tehnologijo, pa ja lahko naredijo, da bo igra sama vodila Sheparda po začrtani poti in bom jaz samo izbiral odgovore ;)

XsenO ::

The negative energies are strong in this one.:))
1 + 1 = 1

Izi ::

Ne pozabi, da ima Mass Effect eno najboljših zgodb med vsemi igrami in če zgodbe ne bodo pokvarili, bo igra zanimiva četudi bomo samo spremljali zgodbo in vmes malo streljali. Še vedno ostanejo odločitve pri pogovorih, ki bodo malo vejile zgodbo, tako da vseeno ne bo čisto enako, kot da bi gledali običajen film.

XsenO ::

Lej sej v praksi lahko narediš celotno prvo misijo v COD: black ops brez, da enkrat ustreliš :P
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Izi ::

Na E3 bodo kot kaže po delih prikazali kar celotno igro :D

Igranje:
E3 2011: New Features Interview - Intervju in prikaz novih "featurjev" v ME3.
E3 2011: Extended Walkthrough: Part I - Kako se igra dejansko igra.
E3 2011: Extended Walkthrough: Part II - Shepard na planetu Zemlja.

Zgodba:
E3 2011: The Invasion Begins Trailer - Invazija na Zemljo se začne.
E3 2011: Reaper Base Gameplay Demo - Shepard zavzame Reaperjevo bazo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

klanjsekII ::

Pa naj se grejo srat s to "dumb down" strategijo. Tudi meni je bil ME1 lepo presenecenje, ki so ga precej pokvarili z ME2 (ki je bil v primerjavi z ostalim sranjem na trgu se vedno kul).
Je to signal, da je vse vec igracarjev debilov, ker jih ze vsak element, ki vsebuje malo miselnega napora odvrne od igranja? In ce pomislim, da potem ti isti debili jocejo, da so igre prekratke..;((....what a surprise, ce lahko "letis" cez igro.;((

Ehh..kje so casi System Shock-a, Deus-Ex-a...:'(

T-h-o-r ::

ME 1 ok, malo dolgočasen

ME 2 top


ME 3 bo pa zgleda kar nekakšen cod modern warfare ali black ops in bo kurac ;(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

def0r ::

Vegos ::

Jaz bom samo pristavil svoja 0.02€ okrog tegale pregovarjanja o mehanikah igre.

Ne vem, mogoče sem RP gamerjem v sramoto ker mi je v bistvu ravno za statistike, v kolikor je igra dobro narejena in me potegne vase. Morda bi moral, tako kot Yahtzee, vsako igro raztrgati na kose, tudi če mi je dejansko všeč. Ja, proti ME1 je bil ME2 precej "dumbed down" kot se reče, ampak a mi verjamete da mi to niti na kraj pameti ni padlo, da bi zato kuhal zamero, ko sem odletel skozi Omega 4 in preigral eno najbolj krasnih sci-fi avantur, kar jih je bilo narejenih? Si morete mislit, a.

Nimam nič proti statistikam, levelanju, premetavanju številk, ne maram sicer "efficiency power gaminga" ker imam potem občutek da moj lik niti ni "živ", to je pa umor za RP element. Ampak, če bo štorija ME3 na nivoju prvih dveh, se BioWare nima kaj bati, da mi ME3 ne bi bil všeč...razen seveda če ga bom moral najprej dva dni špricat z BioKillom, ampak ne vem kdaj je BW nazadnje izdal tako hroščasto igro :)

Tomozuki ::

Se mi zdi, da bi moral popestriti svojo sobo:

ME2

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

XsenO ::

Oh fuj it's Not-Wrex the krogan!
Btw kje je Garrus?
1 + 1 = 1

Vegos ::

XsenO je izjavil:


Btw kje je Garrus?


In the middle of some calibrations.

Izi ::

Tisti velikanski Mechi v katerega glavi sedi en sovražni vojak in ki jih na veliko prikazujejo v vsakem videu so verjetno vsem znani, ampak šele danes sem zasledil, da jih bo lahko Shepard tudi ugrabil in sam zlezel za krmilo.
Bistven problem je, da moraš ubiti voznika Mecha, brez da bi uničil celotnega Mecha. Če torej hočeš Mecha zase bo treba najverjetneje odložiti težke mitraljeze in rakete in uporabiti kakšen sniper s katerim pošlješ metek v čelo vozniku, kar pa bo hudičevo težko, ker Mech nikoli ni pri miru in ves čas strelja na nas z najtežjim orožjem.

bluefish ::

Menda se nam obeta celo film: http://www.neowin.net/forum/topic/10105...

Izi ::

bluefish je izjavil:

Menda se nam obeta celo film
Uwe Boll si že mane roke :P

ShEsHy ::

Izi je izjavil:

bluefish je izjavil:

Menda se nam obeta celo film
Uwe Boll si že mane roke :P

Ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne! Ne!

Vem da film bo že sam po sebi verjetno zanič (RPGjev ne moreš spremeniti v film, je preveč možnih izidov, sploh pa je ME predolga in preobsežna igra da bi jo sploh spravili v 1 film), samo da pa pride Uwe Boll zravn pa vtakne svoje gnile prste not, pol pa lohk kar vržejo filmski proračun v ogenj, se bojo od njega vsaj malo greli.

ahac ::

Brez skrbi, Legendary Pictures sigurno ne bo delal z njim. :))
Sicer pa mislm, da bi blo najboljš, če v filmu ne bi bilo Sheparda (ker ima lahko vsak igralc drugačnega) in bo kakšen drug glavni junak. Lahko bi pa bili v filmu ostali liki iz iger (sploh tisti, ki so že itak narejeni po igralcih).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sash69 ::

Jaoo no...sicer rad vidim kakšne predelave raznih iger na filmsko platno (recimo, komaj čakam Warcraft film), ampak tole pa...NEEEEEE!!!! Čeprav bo zadevo imel čez Legendary Pictures, si res ne znam predstavljati kako bodo zadevo speljali. Pa saj je že igra zelo zelo interaktivna, imaš občutek da resno igraš nek "Star-Wars-interactive-movie". Res ne vem zakaj je potrebno še film delat tle. :(

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Timurlenk ::






še 5 mesecev :/

debilno je tam pri huskih, ko reče don't let 'em grab you


v dvojki si jih pa že na stotine postrelil :D

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

oba filma removed...se še kje dobi?

T-h-o-r ::

ne

pa leakana je celotna zgodba s konci


čeprav konca nisem kje videl, ostalo pa



ne znam naredit črnega traka prek črk, zato ne bom nič pisal
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kmetek ::

meni na zS?
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513640 (12254) nooby
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17530029 (23279) todman74
»

Mass effect in moderne streljačine

Oddelek: Igre
223699 (3138) Berserker
»

Mass Effect 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25237150 (23385) lopov

Več podobnih tem