» »

Mass Effect 2

Mass Effect 2

««
«
1 / 6
»»

ahac ::



masseffect.bioware.com

29.1. (v Evropi) za PC in Xbox 360.


Ni mi jasno zakaj Igabiba in Mantis še nimata cene 1 teden pred izzidom igre. Bo res treba spet z UK naročit...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
  • razdelil iz: ahac ()

XsenO ::

Že prednaročeno pri zavvi ^^
1 + 1 = 1

kmetek ::

xseno: link?

PacificBlue ::

29.1. (v Evropi) za PC in Xbox 360.


Zakon. Komaj čakam, zlo dobr špil.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Bor H ::

Kako veš da je zlo dobr če še ni zunaj?

kmetek ::

Ker je 1 dobra, ta bo pa še boljša? :D

PacificBlue ::

:)

Sm igral enko.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Bor H ::

Če je enka fajn še ne pomeni da bo dvojka boljša ;) Sicer so razvijalci isti pa vendar.

XsenO ::

@kmetek: zavvi.com načeloma hitro pride + te ne oropajo s poštnino kot naprimer shopto. Drugače si pa poglej tukaj http://www.best-game-price.co.uk/Produc... če ti katera druga bolj odgovarja.

@bor h: bmk če bo popolnoma identična kot 1 sam, da se štorja nadaljuje :P
1 + 1 = 1

Mavrik ::

A vam bo spet treba narisati, da ne dovoljujemo pogovarjanja o piratsvu. Kakršnega koli.
The truth is rarely pure and never simple.

ahac ::

Eh, demo očitno ne obstaja. Kako naj torej ugotovim, če igra dela tekoče, preden jo kupim?
Obstaja samo 1 način...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mavrik ::

Ja. Pogledaš zahteve in primerjaš s svojim računalnikom. Ali pa kupiš Xbox 360 kjer vedno teče tekoče.

Ne mi tu nakladat o nekih "preizkušnjah kako mi teče" no. Poleg tega je debata o tem kako in kje vi kradete offtopic v tej temi, ki je namenjena debati o igri sami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ahac ::

Jaz HOČEM KUPIT ORIGINAL! Jaz NOČEM PIRATIZIRAT!
Nočem se pa zajebat in kupit špila, ki ne bi delal tekoče. Zahteve mi ne povedo dovolj.
Dejansko jaz špila ne mislim kupit, če ga ne morem prej probat... in očitno obstaja samo en način kako ga lahko probam. Če bi to dojel tud pri EA in Bioware bi čist verjetno prodal dost več izvodov igre.

Ja, debata je o špilu. In to, da demo ne obstaja (je pa cel špil že na p2p) se men zdi, da je del te debate.

Mislm, FFS! Če bi imel demo in če bi igabiba ali mantis objavila ceno bi jaz špil že imel naročen! Ne mi potem jamrat zarad piratstva, če me pa založnk in prodajalci sami jebejo, ko hočem pri njih zapravit svoj keš!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kmetek ::

Točno tako Ahac! Se pridržujem tebi.....

particle ::

Jah potem pa počakaj še kakšen teden po izzidu, in se na podlagi komentarjev odloči ali boš kupil ali ne. Jaz ne vidim problema.

ahac ::

Komentarji mi ne bodo povedal, če špil lepo laufa na mojem PCju ali ne.

Sem pa to ugovotu tako, da sem si špil "sposodil" in ga probal.
Napiše mi:


Dela pa čisto tekoče. Če bi se zanašal na zahteve potem bi sklepal, da ne bo delal.

Kontrole so sicer dost drugačne kot pri ME1, kar je mal čudno na začetku. Kaj več ne mislim igrat dokler nimam originala. ;)

Ampak kar hočem rečt... če bi oni izdal demo bi jaz seveda imel manj dela z inštalacijo, ne bi mi bilo treba na tak način testirat špila in bil bi bolj happy customer.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Rotaidal ::

Če ste igrali prvi del igre, potem veste kako vam bo deloval drugi del. Saj je le nadaljevanje zgodbe.

particle ::

Ja in tvoja "mašina" je tako posebna, da nihče nima podobne..? Seveda. Pač boš že videl po izzidu komentarje od ljudi, na kakšnih konfiguracijah jim deluje in kako. Potem pa že lahko približno sklepaš kako bo to pri tebi.

ahac ::

Ampak če špil prednaročim dobim extra ingame armor! ;)

Sploh je pa dost lažje in bolj sigurno sprobat na tak način kot pa iskat random komentarje po netu.
Sorry, ampak tko je. Tega bi se EA / Bioware lahko zavedal in izdal demo.

Ampak... pustmo to in počakmo do 29.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

Mislim, da tukaj ni kaj razmišljati. Ni treba biti jasnovidec, da ugotoviš da bo Mass Effect 2 ena izmed najboljših iger leta 2010.
Mass Effect 1 je še vedno ena izmed najboljših iger, dvojka pa bo v najslabšem primeru enaka, zelo verjetno pa boljša.
Tudi če takoj prednaročiš nimaš kaj zgrešiti.
Cena bo slabih 60 EUR
Igra je končana in pride v trgovine v Ameriki v torek 26.1., v Sloveniji pa jo pričakujejo še isti teden v petek 29.1.

Igra je na dveh polnih DVD ploščah. Spet prihajajo časi, ko smo imeli igre na 5 ali več disketah in smo med inštalacijo uro ali več stali ob računalniku in vstavljali nove in nove diskete :D

Malo je vseeno treba pregledati zmogljivosti računalnika.
Nujen je dvojedrnik ali več. Z enojedrnikom ne kupuj igre! Če sem prav obveščen igra na enojedrnikih sploh ne deluje. Glede Hitrosti pa pri dvojedrnikih nekje od 2,6 GHz naprej, pri štirijedrnikih pa nekje od 2 GHz naprej ne bo nobenih problemov.
Nujno je vsaj 2 GB RAMA ali več. Če imaš manj kot 2 GB RAMA ne kupuj igre!
Pomembna je še grafična kartica, ki mora nujno podpirati Pixel shader 3.0 in imeti vsaj 256 MB VRAMA drugače se igra sploh ne zažene.
Glede zmogljivosti grafične pa je treba pri tazelenih imeti najmanj GeForce 8800 GT ali hitrejšo, pri rdečih pa najmanj Radeon HD 2900 ali hitrejšo. Igra bo delala sicer tudi na malo švohotnejših grafičnih ampak ne zadovoljivo. Če pa imaš kakšno Intelovo ali S3 grafiko pa niti v sanjah ne razmišljaj o tej igri.

Če tvoj računalnik ustreza tem trem zahtevam lahko brez problem naročiš igro.
Seveda rabiš še par malenkosti, kot je DVD bralnik in najmanj 15 GB praznega prostora na trdem disku ali SSD enoti. In pa nujno je naložiti vse najnovejše driverje za tvoj računalnik, še posebej nujna sta najnovejša driverja za grafično in zvočno kartico.
Najnovejši Avgustovski DirectX 9.0c, ki je tudi nujen pa je priložen na plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

Cena bo slabih 60 EUR

30EUR + poštnina, če naročiš z UK.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

30EUR + poštnina, če naročiš z UK.

Kakšen link bi se spodobil. Verjetno si zaemešal Funte in Eure in pozabil všteti davek :P
Priporočena cena je namreč 60 dolarjev.
Za Slovenijo sem skoraj prepričan da bo cena v trgovini 59,90 EUR
Najcenejši je ponavadi Amazon, ki ima v prednaročilu trenutno ceno 60 dolarjev za Collector's Edition, za navadne pa 57 dolarjev za XBOX 360 in 47 dolarjev za PC, to je cena za prednaročilo. Ko pretvoriš iz dolarjev v evre pa je cena ponavadi enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

XsenO ::

45 € s poštnino pri zavvi-ju
1 + 1 = 1

ahac ::

30EUR + poštnina, če naročiš z UK.

Kakšen link bi se spodobil. Verjetno si zaemešal Funte in Eure in pozabil všteti davek :P
Priporočena cena je namreč 60 dolarjev.
Za Slovenijo sem skoraj prepričan da bo cena v trgovini 59,90 EUR
Najcenejši je ponavadi Amazon, ki ima v prednaročilu trenutno ceno 60 dolarjev za Collector's Edition, za navadne pa 57 dolarjev za XBOX 360 in 47 dolarjev za PC, to je cena za prednaročilo. Ko pretvoriš iz dolarjev v evre pa je cena ponavadi enaka.


gameplay.co.uk
£26.99 (PC)
+
£2.95 Standard shipping
------
30.00 GBP = 34.2613 EUR

Davek je seveda vštet v ceno, ker nismo v USA.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

element ::

45 € s poštnino pri zavvi-ju


XboX 360 verzija?

Izi ::

Aha, to so pa že bolj sprejemljive cene. Vsekakor se mi zdi, da nobena igra ni vredna 50 ali več EUR.
V Angliji tudi izzide šele v petek 29.1.
Xbox verzija je kot kaže povsod okoli 10 EUR dražja od PC verzije. Glede na to, da je PC verzija lepša in lažja za igrat, če imaš seveda dober računalnik je to kar precejšnja razlika.

XsenO ::

@element: ja
1 + 1 = 1

Tr0n ::

Anyway, ME2 = ME1.

Meh. :)

miteq ::

Sem skeptičen glede te igre. Odkar je prišel ven The Witcher, se redke RPG igre lahko Witcherju postavijo po robu.

Če pa sklepam po ME1, potem bo dvojka verjetno spet polna praznih in pustih hodnikov, z nekaj škatlami za kritje. Mogoče je bil ME1 na Xboxu super, vendar je za PC to bila le povprečna igra. Vsaj tako se meni zdi.

Izi ::

miteq, nisi na tekočem, The Witcher je že 3 leta star in že marsikatera igra ga je medtem prehitela.
Mass Effect 1 je bil vsaj po moje boljši od The Witcherja, potem pa sta ga močno prehitela vsaj še Risen in Dragon Age: Origins

Mogoče je tukaj tudi stvar okusov. Mass Effect je vesoljska znanstvena fantastika, ostale pa so fantazijske pravljice.

Grafično je Mass Effect 1 še vedno ena najbolj dodelanih iger. Edino Crysis je grafično morda malo naprednejši.
Mass Effect 2 pa so še malenkost izboljšali in spolirali, tako da glede grafike nimamo kaj debatirati.

Mass Effect ni klasični RPG kot zgoraj naštete fantazijske RPG legende. Mass Effect pa je akcijski RPG. Se pravi, da gre za strelsko igro z elementi RPG.

Glavni adut Mass Effecta je bila zgodba, ki po moje prehiti vse zgoraj naštete fantazije. Igralno pa je na precej nižjem nivoju in že precej spominja na kakšno boljšo streljaško igro. Zaradi tega je tudi precej krajša. Medtem ko Dragon Age: Origins nudi kakšnih 100 ur igranja jih Mass Effect samo okoli 20 ur.
Predvidevam, da bo Mass Effect 2 precej daljša, glede na to, da je podatkov na plošči ravno še enkrat več kot v prvem delu.

Res je, da so bili planeti v Mass Effect 1 precej pusti tam ko si se vozil z tistim terencem in vse baze na planetih so bile tako rekoč enake, ampak mesta so bila pa povsem na nivoju, jih je bilo pa precej malo. Ravno to pričakujem, da bodo v dvojki popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tr0n ::

Mass Effect 1/2 je FPS z RPG elementi, The Witcher je RPG z RPG elementi.

'nuff said. :)

Izi ::

The Witcher je RPG z RPG elementi

Hehe, malo si se zapletel.
Sem ravnokar pobrskal po Wikipedii. The Witcher je RPG, Mass Effect pa je ARPG.
ARPG (Action Role Playing Game) je podzvrst RPG žanra.

Berserker ::

LOW SPOILER
Ok danes sem igral sem tam kjer ponovno srečaš z ashley, igra mi je precej všeč, vskeakor si zasluži dobro oceno, pa še tole ko boste na določenih planetih skenirali za rudo lahk mimogrede najdete še skrite ilegalne baze.

ahac ::

platform.si cene:
Mass Effect 2 (PC): 39.99EUR
Mass Effect 2 (Xbox 360): 53.99EUR
Mantis in Igabiba še vedno nimata cen...

Naročilo z UK (gameplay.co.uk) je torej še vedno 5EUR cenejš (pri PC verziji).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

gamemen ::

Začel igrati igro včeraj in morem rečt da je super. Mene osebno je bolj navdušila kot Mass Effect 1.

Tr0n ::

Malo se vlece tole sestavljanje skupine. In potem ima se vsak crew member svojo misijo, da postane kao "loyal".

Zgleda pa, da lahko imas tokrat sex scene z vsakim clanom posadke. ;)

particle ::

Obrnil včeraj zvečer. Skupaj okoli 12h gameplaya, skoraj straight storyline. Naredil sem še par bonus kvestov, ki jih dobiš na raznih random planetih, ki jih skeniraš za minerale. Moja ocena: 8,5

Bi dal 9 če nebi vsak fight scene zgledal skoraj enako. (Razen zadnjega human-ripper bossa :P )

Izi ::

Kot vidim že vsi veselo poganjajo preizkusno verzijo >:D
Igra je spet odlična, je pa kar nekaj drugačna od prve verzije, še najbolj se je spremenila v tistem RPG delu, ki ga je precej manj kot v prvem delu.
Statistike vsakega lika so se iz prejšnjih 10 do 15 skrčile na ubogih 5, pa še te so narejena tako, da te silijo, da nadgrajuješ vse lepo po vrsti, ker za vsako naslednjo nadgradnjo rabiš več točk.
Trgovina, ki je ponavadi bistvo vsakega PRG, je skrivnostno izginila, prodajanja ni več. Trgovine sicer so ampak v njih lahko samo še kupujemo, pa še to samo nadgradnje, orožij in oklepov pa nič več.
Delovanje zaščite in zdravja so tudi močno poenostavili, ob zadetkih ti najprej pobere ščit nato pa še zdravje, ampak če skočiš v zaklon preden ti zdravje pride do 0, se vse skupaj obnovi v 5 sekundah in že si 100% sposoben za nadaljnji boj. Bojevanje je torej skrivanje za ovirami in streljanje sovražnika iz zaklona. Število in tudi pamet sovražnikov so precej povečali, tako da je umiranja kljub poenostavljenemu bojevanju bistveno več kot v prvem delu.
Medkiti, ki so še vedno v igri so sedaj namenjeni samo še če kateri od soborcev obleži nezavesten na tleh, ga z uporabo enega medkita spraviš k sebi in se že veselo bori naprej.
Soborci oz. tista 2 soborca, ki jih lahko izbereš sta sedaj bistveno bolj nujna, kot v prvem delu. Sedaj ko ne moreš več v prvi trgovini kupiti super oklep in hudo orožje je timsko delo edina možnost, da se prebiješ skozi trume precej pametnejših sovražnikov.

Ni pa vse tako črno kot se zdi.
RPG del kljub vsemu ni povsem izostal. Bistvo je sedaj nadgrajevanje vsega mogočega, ki ga opravljaš v laboratoriju na ladji. Za nadgrajevanje pa ne uporabljaš denarja ampak rudo oz. kar 5 različnih elementov, ki jih nabiraš po planetih. Nadgrajuješ pa vse po vrsti od vesoljske ladje, prek orožja in oklepov, pa do razvoja novih eksperimentalnih orožij, katere načrte si našel med raziskovanjem.
Raziskovanje planetov oz. nabiranje rude je sedaj popolnima drugačno kot v prvem delu. Nič več se po planetu ne voziš z tistim skakajočim vozilcem, ki ga sploh ni več v igri. Planete sedaj skeniraš iz orbite in to ročno okoli cele krogle, ko najdeš nahajališče pa moraš na planet izstreliti sondo, ki samo iz tistega določenega dela nabere rudo. Povprečno je potrebno od 10 do 20 sond, da se pobere rudo iz vseh večjih nahajališč. Vmes najdeš še kakšno skriti bazo na planetu in šele tedaj se lahko tudi fizično odpelješ na planet, da ročno počistiš zalego v bazah, ki so sedaj bistveno lepše in bolj raznolike kot v prvem delu.
Treba je omeniti še, da moraš vse sonde in celo gorivo za pogon vesoljske ladje kupovati na točno določenih mestih, ki so ponavadi blizu Mass relaya. Moram še preveriti, kaj se zgodi, če ostaneš sredi vesolja brez goriva za svojo vesoljsko ladjo :)
Ker sedaj ni več klikanja po planetih, osončjih in galaksijah, ampak se z svojo ladjico dejansko voziš od planeta do planeta, ko pa greš pa osončja do drugega osončja pa se ti porablja gorivo in moraš načrtovati pot, da ti ga ne zmanjka. Med galaksijami pa skačeš samo z Mass relayi, ki je vedno samo eden v enem izmed osončij v eni galaksiji.

Popravili oz. otežili so tudi vlamljanje v sefe in omarice in pa hackanje računalnikov med iskanjem podatkov. V prvem delu smo imeli tisto arkadno igrico, ko si moral kurzor spraviti iz roba v središče med oviranjem, sedaj pa so arkadno igrico zamenjali z dvema miselnima igricama, ki sta sicer precej simpl ampak zaradi časovne omejitve je treba kar napeti možgane, da ti vlom uspe v določenem času. Z nadgraditvami na ladji se da ta čas precej podaljšati. Še vedno pa je pametno preden so lotiš kakšne omarice uporabiti Quick save >:D
Quick save deluje v ozadju in lahko brez prekinitev igraš naprej. Quick load pa je druga pesem, traja kar dobrih 10 sekund. So pa popravili vožnjo z dvigali, ki te sedaj v trenutku pripeljejo na želeno mesto brez čakanja.

Zgodba pa kot kaže je spet odlična. Zgodbovno gre za popolno nadaljevanje prvega dela, tako da je dobro poznati prvi del, če hočeš uživati v drugem delu. Nujno sicer ni, ampak boš precej izgubljen, ker se skoraj v vsakem pogovoru kaj nanaša na prvi del.
Druga zgodba se brez prekinitev nadaljuje takoj po koncu prvega dela in prva stvar, ki se zgodi je da umreš ... :D

particle ::

Moram še preveriti, kaj se zgodi, če ostaneš sredi vesolja brez goriva za svojo vesoljsko ladjo


Kuriš nabrane minerale namesto goriva.. dokler ne prideš do pumpe :D

Tr0n ::

Ja, precej so poenostavili oz. streamline-ali zadevo.

Mene bolj kot sam gameplay (v bistvu se prebijas skozi linearne mape s predeli, kjer se spawnajo sovragi in kjer imas dovolj predmetov za skrivanje) zanima sama zgodba in dialogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ahac ::

Nisem vedu, da beta testerji in gaming novinarji lahko opisujete špile po forumih.
Ostali pa itak še ne moremo igrat...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Statistike vsakega lika so se iz prejšnjih 10 do 15 skrčile na ubogih 5

6 ce smo natancni, ker se lahko naucis bonus power.

abaximan ::

Igra je super, vednar ne bom igral dokelr ne rešim naslednjega problema. Še preden sem pričel dobro igrati se mi je ustavilo na najbolj banalni zadevi in sicer pri drugi mini igri, kjer je potrebno hackati PDA.
Razumem, da je potrebno najti tri identične tekste oziroma so to bolj sličice, vendar meni enostavno ne uspe. Predvidevam, da je potrebno izbrati pravo sliko in jo izbrati z enim izmed gumbom - logična izbira bi bil USE, vendar sem poskusil z vsemi tipkami pa ni šlo.
Mi lahko kdo zaupa katero tipko je treba pritisniti, ko s puščicami oz. WSAD izbereš tekst?? Mogoče je bug?

kmetek ::

če se ne motim E ali space ?

Tr0n ::

Space/use dela 100%.

T-Majo ::

Glede na to, da 1 nisem igral, bom glede zgodbe kaj na slabšem?

Kako lahko pričakujem, da bo delala na mojem PC-ju (ja na system req. se požvižgam, nikoli ni realno):

-C2D E6400@3.2ghz
-Asus P5Q pro P45
-2x2gb DDR2 Corsair 800mhz
-Ati Sapphire Radeon HD4850 512mb DDR3
-WD500gb Calviar Green S-II
-HKC 580W UPS

destroyer2k ::

T-Majo

Delalo ti bo čisto gladko verjetno že na high. Glede zgodbe sem pa bral, da bioware se zelo potrudil, da če nisi igral enke še vedno boš vedel kaj se zgodilo prej. Tudi review so rekli da če si enko špilal samo več še veš o zgodbi, ampak ni pa obvezno, da veš o čem se gre.

Tr0n ::

Si pac preberes zgodbo na wikiju al pa pogledas kak recap video na Youtube. :)

Berserker ::

Meni je špil fantastičen, kakšnih hudih rpg elementov ne pogrešam saj je igra action rpg, nadgrajevanje in levanje imam auto, samo orožija nadgrajujem pa ščite. Domiselna zadeva z isanjem rude.

Ahiles ::

Mene moti sam da je linearna ko sam hudič nema veze da lohka sovraga počis z metkom ali fraco zgodba je še zmeri 1 in 1 smer razlike so sam pol pri likih če so lojalni al ne če ne naredis subquestov pa kakšen pribolšek v armorju/orožju.

Še zmeri pogrešam en cool spil k bi združu x3,x-wing-frelancer,massefect,jediknight,cyberia etc v en ultimativen spacesim rpg.

Ps. Grafika vmesnih posnetkov je se zmeri za bruhat ala 2002 ko komi se ustnice premikajo pa sence na vsaku zobu po svoje skace neki skratka prov grdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect 3 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
682119569 (34306) oo7
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513556 (12170) nooby
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17529873 (23123) todman74
»

Mass effect in moderne streljačine

Oddelek: Igre
223681 (3120) Berserker

Več podobnih tem