» »

Mass Effect 2

Mass Effect 2

Stampl ::

Zgleda da je odvisn od pogovora. Če ga spustis ven pejt na hard z njim da mu pokazes kdo je "šef",se ene dvakrat ga ustrelis potem da vid da si ga vreden.
Je pa kot kaki rambo ko je enkrat na loyal.

Berserker ::

Tr0n je izjavil:

Berserker je izjavil:

Kaj pa je treba naredit da bodo vsi člani loyal ?

Naredis njihov quest. :)


Meni so umrli samara, assasin in doktor, pri samari sem naredil quest amapk mi ni uspelo njene hčerke ubiti, pri ostalih dveh sem bil uspešen. Sem pa pozabil tistega robota zadnjega člana obutiti oz porpaviti.
Tip z zmrzovalnika je grund, meni je nasplošno najboljši član med posadko, škoda da ga nebi obudil, sicer pa te itak quest prisili v to.

Izi ::

Tudi če narediš njihov quest ni nujno, da postanejo loyal.
Tistega tetoviranega razvajenega otročaja z imenom Jack mi nikakor ni uspelo narediti loyal. Sem jo rešil iz zapora, kasneje odpeljal na planet kjer je bila zaprta kot otrok, da smo vse skupaj razstrelili, poslušal njene travme iz otroštva, bil vedno prijazen z njo, edino enkrat, ko sta se na ladji stepli skupaj z Mirando sem jo oštel in sedaj ne samo da ni loyal, še govoriti noče več z mano :|

Glede Krogana z imenom Grunt pa ni kaj razmišljati, seveda ga moraš spustiti iz tanka. Je eden najboljših članov posadke. Daleč najmočnejši in še Assault rifle lahko uporablja. Ima tudi power, ki sem ga vzel kot dodatni power zame, tisti za podvojitev armorja, ki te za celo minuto naredi neuničnjivega kot tank.
Pa kot je bilo rečeno z njim ne smeš delati v rokavicah, vedeti mora da si ti šef.

Najraje vzamem z seboj Mirando, ki celi skupini poveča moči in obvlada nekaj biotičnih prijemov, pa tudi strelja kar dobro in pa Grunta, ki vedno prvi juriša na sovražnike in se zraven z globokim glasom dere: "I'm Krogan, I'm invincible", zaklonov sploh ne uporablja, samo kosi z brzostrelko po vsem kar se premika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

miteq ::

Pri meni so vsi bili loyal, pa so trije umrli. Go figure. :P

ABX ::

LOL, kakšne se vam dogajajo. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Ni samo odvisno od zvestobe, ampak od odlocitev skozi igro, tvojega paragon/rebel statusa, upgrejdov, ki si jih kupil za ladjo, sebe in crew itd.

klanjsekII ::

Po tem ko sem igral me1 je tole res razočaranje - nič inventarja, nic bluzenja z makotom po planetih, trgovanja je za vzorec, manj variacije pri sposobnostih karakterjev (ki so mimogrede postali tudi bolj butasti...npr. pokazem ekipi kam naj gre...rece nekaj v smislu acknowledged, pa modeli stojijo kot pribiti na mestu).

Potem so tu male neumnosti kot npr., da ni croucha, da se ne "bindat" tipke za journal (prej j), da je ena tipka za use/cover/sprint, da ko si spremenis tipke, igra pri napotkih (ki so mimogrede popolnoma odvec) se kar naprej kaze default keye...skratka, spil je totalno "dumbed down" verzija me1 oz. so jo prilagodil vsem ...da ja ne bi kaki uboscek z iq kamna jokal "kako pridem tu naprej, kje je gumb za to in ono...".

jasno...all for the almighty $$$.

destroyer2k ::

klanjsekII

Večini je šel tisti mako na k...., da nebi mislil da to so jokal samo casual igralci, ampak tudi več letni rpg igralci. Jaz ko sem igral mass effect 1 sem tudi bil razočaran nad tistim makom, ker ni bilo dosti zabavno. Sem srečen da vidim, da so to dali vstran.

Lonsarg ::

Men je bil pa tist mako čist kul:) Ampak dvojke še nisem igral, lahko pa tole povem primerjava enka z dragon age. Mass effect ma zelo minimalno komunikacije z člani posadke. Dragon Age pa tega fuuul več, tak da kokr berem zgleda da ma ME2 malo več te interakcije, kar bo bolj zanimivo:)

kolk pa maš kej žensk? :P jest ne bom nikol withcerja pozabu kar se tega tiče haha, kr ene 50 se jih nabere:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Izi ::

klanjsekII, je verjetno še preveč pod vtisom prvega dela.
Poskakovanja v Makotu po planetih nihče ne pogreša.
Karakterji, ki te spremljajo so brez dvoma v dvojki bolj pametni. V enki so bili, roko na srce, precej neuporabni. Meni vedno lepo reagirajo na tipke Q, E in C. Edino dostikrat mi sredi boja pritečejo v moj "line of fire".

Ostalo pa na žalost drži. In tega so krive izključno samo konzole.
Zaradi konzol nimamo žurnala na tipki "J", in so po 3 funkcije tlačili na eno samo tipko.
Konzole so igre spustile na tako nizek nivo, da se človek lahko samo drži za glavo.
Prave igre so samo tiste, ki so delane izključno samo za PC, ampak na žalost je takih vedno manj.

Ne razumem pa zakaj je na moji igri oznaka 18+, Bad language, Violence, če pa so naredili igro, ki jo lahko igra dveletni otrok.

kmetek ::

azgard: v ME2 imaš 4-5 babnic.......Jack, Mirando in še eno lohk kresneš :D

glistovje ::

Izi je izjavil:

Mislim, da tukaj ni kaj razmišljati. Ni treba biti jasnovidec, da ugotoviš da bo Mass Effect 2 ena izmed najboljših iger leta 2010.
Mass Effect 1 je še vedno ena izmed najboljših iger, dvojka pa bo v najslabšem primeru enaka, zelo verjetno pa boljša.
Tudi če takoj prednaročiš nimaš kaj zgrešiti.
Cena bo slabih 60 EUR
Igra je končana in pride v trgovine v Ameriki v torek 26.1., v Sloveniji pa jo pričakujejo še isti teden v petek 29.1.

Igra je na dveh polnih DVD ploščah. Spet prihajajo časi, ko smo imeli igre na 5 ali več disketah in smo med inštalacijo uro ali več stali ob računalniku in vstavljali nove in nove diskete :D

Malo je vseeno treba pregledati zmogljivosti računalnika.
Nujen je dvojedrnik ali več. Z enojedrnikom ne kupuj igre! Če sem prav obveščen igra na enojedrnikih sploh ne deluje. Glede Hitrosti pa pri dvojedrnikih nekje od 2,6 GHz naprej, pri štirijedrnikih pa nekje od 2 GHz naprej ne bo nobenih problemov.
Nujno je vsaj 2 GB RAMA ali več. Če imaš manj kot 2 GB RAMA ne kupuj igre!
Pomembna je še grafična kartica, ki mora nujno podpirati Pixel shader 3.0 in imeti vsaj 256 MB VRAMA drugače se igra sploh ne zažene.
Glede zmogljivosti grafične pa je treba pri tazelenih imeti najmanj GeForce 8800 GT ali hitrejšo, pri rdečih pa najmanj Radeon HD 2900 ali hitrejšo. Igra bo delala sicer tudi na malo švohotnejših grafičnih ampak ne zadovoljivo. Če pa imaš kakšno Intelovo ali S3 grafiko pa niti v sanjah ne razmišljaj o tej igri.

Če tvoj računalnik ustreza tem trem zahtevam lahko brez problem naročiš igro.
Seveda rabiš še par malenkosti, kot je DVD bralnik in najmanj 15 GB praznega prostora na trdem disku ali SSD enoti. In pa nujno je naložiti vse najnovejše driverje za tvoj računalnik, še posebej nujna sta najnovejša driverja za grafično in zvočno kartico.
Najnovejši Avgustovski DirectX 9.0c, ki je tudi nujen pa je priložen na plošči.


imam p4 3,4 ghz , 2GB rama in 7900GS in špil dela normalno na 1280x1024. Prosim ne piši neumnosti :)

ABX ::

Izi je izjavil:

klanjsekII, je verjetno še preveč pod vtisom prvega dela.
Poskakovanja v Makotu po planetih nihče ne pogreša.
Karakterji, ki te spremljajo so brez dvoma v dvojki bolj pametni. V enki so bili, roko na srce, precej neuporabni. Meni vedno lepo reagirajo na tipke Q, E in C. Edino dostikrat mi sredi boja pritečejo v moj "line of fire".

Ostalo pa na žalost drži. In tega so krive izključno samo konzole.
Zaradi konzol nimamo žurnala na tipki "J", in so po 3 funkcije tlačili na eno samo tipko.
Konzole so igre spustile na tako nizek nivo, da se človek lahko samo drži za glavo.
Prave igre so samo tiste, ki so delane izključno samo za PC, ampak na žalost je takih vedno manj.

Ne razumem pa zakaj je na moji igri oznaka 18+, Bad language, Violence, če pa so naredili igro, ki jo lahko igra dveletni otrok.


Težavno stopnjo lahko urejaš. Default je za začetnike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lonsarg ::

kje je pa on kaj komentiru težavnost? komentiral je 18+ oznako, ki pa jo dajejo igram zdaj že preventivno, po tem kar se je zgodilo z GTA San andreas, kjer so nardil en mod, ki je izkoriščal že vgrajene nude prizore in so odločili, da morjo igro umaknit iz polic. V slovenskih štacunah ti bi pa itk v 99% prodal igro ne glede na 18+ oznako, sam dnar daš pa je.

ABX ::

Zakonodaja kot zakonodaja, če pričakuješ logiko v pravi si optimist. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

Izi je izjavil:

klanjsekII, je verjetno še preveč pod vtisom prvega dela.
Poskakovanja v Makotu po planetih nihče ne pogreša.
Karakterji, ki te spremljajo so brez dvoma v dvojki bolj pametni. V enki so bili, roko na srce, precej neuporabni. Meni vedno lepo reagirajo na tipke Q, E in C. Edino dostikrat mi sredi boja pritečejo v moj "line of fire".

Ostalo pa na žalost drži. In tega so krive izključno samo konzole.
Zaradi konzol nimamo žurnala na tipki "J", in so po 3 funkcije tlačili na eno samo tipko.
Konzole so igre spustile na tako nizek nivo, da se človek lahko samo drži za glavo.
Prave igre so samo tiste, ki so delane izključno samo za PC, ampak na žalost je takih vedno manj.

Ne razumem pa zakaj je na moji igri oznaka 18+, Bad language, Violence, če pa so naredili igro, ki jo lahko igra dveletni otrok.


Mislim da je bil mass effect 1 kot prvo xbox eksluziva, drugo pa je to da vrjetno nisi slišal za par naslovov ki bi jih z veseljem videl na pc, seveda če rad igraš rpg igre se strinjam da so to zvrst uničile konzole kar se vidi v fallout3. Itak pa je ME2 action rpg, kar je meni osebno boljše.
Sicer dajte mal povedat kakšna bo kaj sprememba v zgodbi če lika razvijam v evil stilu(pač postreliš naspotnike ali groziš pa tiste hitre odločitve, recimo v citadeli dela nekdo s teboj interviev pa po pomoti pritisnem RT in shepard stisne čelno ali focn).

kmetek ::

tr33k probaj....jaz zdaj spet igram me1, potem bom še enkrat me2 :)

destroyer2k ::

Kaj se skriva v kodi notri:

[SFXGame.BioSFHandler_CharacterR?ecord2]m_nMaxRenegade=1900
m_nMaxParagon=1957
m_srXPFormat=340881
m_srSpendTalentPointsMessageXBox?=348754
m_srParagonRenegadeMessageXBox=3?48755
m_srSpendTalentPointsMessagePC=3?48753
m_srParagonRenegadeMessagePC=348?755
m_srSpendTalentPointsMessagePS3=?348755
m_srParagonRenegadeMessagePS3=15?3007

Zadnji dve kode samo poglejte. Mislite da bo res ratalo kaj iz tega?

Vir: http://www.destructoid.com/ps3-code-fou...

ahac ::

Mislim da je bil mass effect 1 kot prvo xbox eksluziva

Ja, ME1 je bil kasneje portan na PC in to zelo dobro. Pri ME2 so pa skupaj razvijal in to se pozna...
Pri večini iger je pa ravno obratno... da je zanič, kadar je na cheap portana.

Anyway... jaz sem tud razočaran, da na "BioWare Social Network" ni podpore za ME2. Pri DAO ti uploada chare, achievemente, itd. v online profile, svoje chare daš lahko kot avatar za forum, ...
Za ME2 ni pa nič. Edino ikonco od špila vidš zraven imena, če imaš registriranega.

Ne razumem pa zakaj je na moji igri oznaka 18+

Na moji je oznaka 15 (angleška škatla). :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

Moja je Ameriška, ki je izšla že en teden prej, mogoče imajo tam drugačne oznake.
Sem včeraj opazil, da na "saveih" piše koliko časa že igraš igro. Ne vem ali sem jaz tako počasen, ampak igram že celih 51 ur :O
Na "Veteran" težavnosti stopnji, se počasi bližam koncu, v Rimski cesti sem opravil vse naloge, raziskal vsa osončja, pobral rudo na vseh planetih, zbral vseh 10 družabnikov, opravil osebno misijo za vsakega od desetih, do konca nadgradil ladjo, vsa orožja, oklepe in moči in se počasi pripravljam na odhod skozi Omega 4 Relay.

Shepard je 25. stopnje, v Žurnalu pa je opravljenih 75 misij. Sem Paragon do konca in Renegade do tretjine.

Zadnjih par dni iz Shepardovega ladijskega dnevnika (vse se je dejansko zgodilo). Spoiler:

V napadu Collectorjev na Normandy sem izgubil celotno posadko, tako da nas je skupaj z EDI-jem in pilotom Jokerjem na ladji samo še 13.
Sedaj smo brez kuharja, zdravnika, psihologa in vseh mehanikov :(
Še dobro, da imamo Tali, ki zna popraviti tako rekoč vse. Brez nje bi ladja razpadla.
Posebno pogrešam ladijsko psihologinjo, s katero sva večkrat skupaj večerjala v mojih prostorih na ladji in je poleg vsega še skrbela za hranjenje mojih rib v akvariju. Kdo bo sedaj hranil ribe? Sam imam premalo časa, ker moram skrbeti za 12 čudakov na ladji.
Odnosi na ladji so precej napeti, Grunta bo razneslo od prevelike doze testosterona in grozi, da bo nekoga ubil, če ne gremo takoj v veliko vojno.
Jack in Miranda sta na smrt skregani, tudi stepli sta se že in ker sem potem oštel Jacka, ta ne govori več z menoj, da je zadeva še hujša me je menda videla kako sem poljubil Mirando in sedaj mi sploh ni več loyalna kljub temu, da sem ustregel vsem njenim željam.
Mirando pa sem moral dati na čevelj, ker me je Tali postavila pred dejstvo, da me ne bo delila z nobeno drugo žensko. Sedaj čakam da najde dovolj antibiotikov, antiseptikov in podobnih zdravil, da se bova lahko dala dol brez da bi Tali pri tem umrla zaradi okužbe. Odločila se je za seks brez zaščitne obleke in menda bom prvi, ki bom videl njen obraz brez zaščitne maske. Upam, da ne bom preveč razočaran :))
Tali in Ligion sta tudi stalno na bojni nogi in zaradi zgodovine obeh ras sem v skrbeh da bo Tali ubila Legiona. Samo mojim visokim Paragonskim spretnostim se lahko zahvalimo, da sta oba še živa.
Legionu pa tudi ne zaupam popolnoma, stalno šari po ladijskem računalniku, zraven pa je povezan z celotnim Geth sintetičnim ljudstvom, ki ga tako vneto iztrebljam zadnjih nekaj let. Še sreča, da imamo EDI-ja, brez njega bi bili izgubljeni. Zaupam EDI-ju, da bo preprečil Legionu, da prevzame nadzor nad ladjo.
EDI in pilot Joker bila tudi vedno na bojni nogi ampak odkar mu je EDI med napadom Collectorjev na ladjo rešil življenje se bolj razumeta.
V prostem času sem poskušal omrežiti tudi Samaro, pa sem dobil dvojko. Pravi, da je 400 let razlike v letih le preveč in bova ostala samo prijatelja.
Najbolje, da se čim prej odpravimo v neznano skozi Omega 4 Relay. Brez kuharja na ladji ne bomo dolgo preživeli....


:D

__Devil__ ::

Mogoče ve kdo kaj moreš dat tam na začetku bolj, ko piše "Hold Left Shift" for command, pol pa "Move your mouse over the Full Power? kaki ful power morem potegnt !? ker jaz popizdujem poleg :D..

ABX ::

Verjetno je to Pull power.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

__Devil__ ::

Pol pa tak.. nwm no, pač neka vrata moreš odpret tam, pa so zaklenjena pa moreš to uporabit.

kmetek ::

lol IZI :))

ti bi moral napisat ME2 SLO Guide ;)

stenc55 ::

Najbolj WTF in LOL momenti do sedaj (še nisem končal)
WTF
Ko sem šel po Garrusa in sem nekje ujel hint da naj malo "pošarim" po mehaniki od gangov sem naredil diverzijo na tisti mehanski spaki, ko sem se pa pogovarjal z tistim, ki je rekel da je on samo mehanik in da ni plačan za fajt se pokaže renegade opcija in sem mu čisto mirno zarinil neko orodje v hrbet. Kr tko mal.
LOL
Un "Biotic god". Mal debate, poba je čist high, nekaj se ku...či kako bo sam vse podelal, jaz mu pa čisto mirno in zdolgočaseno rečem "Charge...."

Yaqwsx ::

opazi kdo kaj nenavadnega tu? je komu uspelo?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

AngelOfDeath ::

@Yaqwsx

Onega tipa še nisi pobral :)
edit: Slovnica

Izi ::

Yaqwsx, ti pa si zloben >:D
Predvidevam, da si moral za to ubiti Samaro. Se pravi, da si moral ubiti svojega člana posadke.
Sam sem bil mnenja, da se z bejbo ki ti med ljubljenjem scvre možgane ni pametno ukvarjati. Mi sploh ni prišlo na misel, da bi jo lahko imel v druščini. Sicer pa po videzu sploh nisem ločil med mamo in hčerko, meni sta se zdeli enaki.

Matej_K ::

ČE misliš da eden manjka, ga boš verjetno še dobil...glihkra obrnil...malo lahke konec, ampak ok

Zdaj pa naj čakam na 3jko al kaj?

Sem pa pred zadnjim odhodom v rdeči 'mass relay' imel sheparda na 23 level, nevem ali se ga sploh da dati na več?
Ker kot edna izmed medalj v njegovi sobi je bila, da ga spraviš na level 30.

Vem da grem lohka zdej še enkrat celo zgodbo z njim, in začnem s tem levelom katerim sem končal, ampak me zanima če se kaj zamudil. Kupil sem vse karte, obiskal vse planete, vse na 100%. Sem kaj zamudil...

Drugače pa je res nadaljevanje igre in ni prineslo nič kaj novega..

Drugače pa čakamo na 3jko...

You have fail, we shall com again..

Yaqwsx ::

samo hoto sem videt kake spele ma hcerka. ma neko finto, da lahko prevzame ludeke pa strelajo svoje. vem, da manka se legion to je moj second playtrue :P

jaz sem ga mel prvic 27 lvl na zacetku zadne misije, pa mislim, da je se lvl naredo med misijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

Izi ::

Matej, jaz sem bil level 26 čisto na koncu, po moje je to maximum ob enkratnem igranju.

V enki smo se borili proti Gethom in smo ubili enaga Reaperja, v dvojki smo se borili proti Collectorjem in spet ubili enega na četrt zgrajenega Reaperja, v trojki pa se bomo kot kaže borili proti celi floti Reaperjev :O

In kot smo na koncu v prvem delu videli se mora za boj z enim samim Reaperjem združiti cela Rimska cesta, pa še to je bil precej težek boj. Kako se bomo torej borili proti celi floti Reaperjev mi ni niti približno jasno.

destroyer2k ::

Izi

Mogoče bodo naredili, tako da boš mogel onesposobiti mothership in ko je izklučiš/uničiš, bodo druge ladje deaktivirane. To je čisto ugibanje in upam da ne bo se tako zgodili, ker nebi bilo toliko logično.

OmegaBlue ::

Meh, saj imaš uničenega reaperja, ki ga je zadelo "neko" orožje, če te toliko pošiljajo kot kurirčka naokoli zakaj ne še najdet to zadevo :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

__Devil__ ::

"" Mogoče ve kdo kaj moreš dat tam na začetku bolj, ko piše "Hold Left Shift" for command, pol pa "Move your mouse over the Full Power? kaki ful power morem potegnt !? ""

anyone ?

Bor H ::

Mislim da to pomeni da klikneš na power ki je full, torej nafilan.

miteq ::

Ja koliko powerjev pa imaš sploh? Klikaš na vse, dokler ne gre dalje, a ne? ;((

__Devil__ ::

sem preklikal vse kar sem videl.. boma jutri ko pride kolega se špilala, če bo kaj :D

AngelOfDeath ::

__Devil__ je izjavil:

"" Mogoče ve kdo kaj moreš dat tam na začetku bolj, ko piše "Hold Left Shift" for command, pol pa "Move your mouse over the Full Power? kaki ful power morem potegnt !? ""

anyone ?



Reče ti PULL power ne full power ...

in ko pritisneš levi shift greš spodaj na pull power in klikneš.
edit: Slovnica

Berserker ::

Sam nisem igral prve dela(no saj sem ga sam sem prenehal v citadeli), pa če bi prosil nekoga da mi malce pove celo zgodbo, kdo so sploh ti reaperji, pa tisti modri zombiji, v intelu piše da so ti zgradili citadelo že pred 15 000 leti pa podobne fore, vrjetno je treba tudi knjigo prebrat.

stenc55 ::

Po moje se boš moral kar lotiti pa do konca preigrati prvi del, ker je zgodbe kar nekaj. Lahko pa malo povprašaš prijatelja Googla, ta ponavadi skoraj vse ve. Je pa res bolje da zadevo kar preigraš. Sam sem končal prvi del takoj ko je izšel, sedaj ga igram še enkrat pa sem zvedel še cel kup novih stvar, ki sem jih prej preskočil ali zgrešil.

Izi ::

Na kratko se sploh ne da opisati Reaperjev.
Kdor noče vedeti zgodbe naj ne bere naprej!

Reaper pomeni po slovensko stroj za žetev ali kot oseba žanjec. Čeprav dvomim, da 80% bralcev tukaj sploh ve kaj pomeni beseda žanjec :D
V glavnem nihče ne ve od kdaj Reaperji sploh obstajajo, so pa najstarejša znana bitja v vesolju. Na vsakih 50.000 let pošljejo v boj svoje sužnje, ki za njih pobijejo ali zasužnjijo vsa živa bitja v Rimski cesti. Potem pa se spet umaknejo za 50.000 let, da se življenje obnovi. Nihče ne ve koliko časa se že ponavlja ta krog uničenja. Smo pa ravno na tistem mestu v času, ko bi morali Reaperji spet udariti.
Reaperji so zgradili Citadelo in po galaksijo razpostavili Mass Releje.
So velikanska bitja, napol med sintetičnimi in organskimi bitji. Vsak Reaper je v bistvu kar velikanska vesoljska ladja. Kdor pride na to ladjo ga Reaper umsko podredi sebi v prid in upravlja z njim za dosego svojih ciljev.
Reaperji se ne razmnožujejo ampak se sestavljajo iz zasužnjenih bitij, ki jih požanjejo na vsakih 50.000 let. Zato tudi vsaka generacija Reaperjev izgleda drugače, glede na bitja iz katerih so zgrajeni. Kaže, da zase izberejo najbolj napredna bitja v galaksiji, ostale pa pobijejo.
Prejšnjo generacijo so izbrali Proteane, žužkom podobna bitja, zato sedaj vsi Reaperji izgledajo kot nekakšni velikanski žužki. V drugem delu pa je pokazalo, da so za to zadnjo žetev izbrali ljudi ostale pa so imeli namen pobiti. Zato so množično začeli ugrabljati ljudi iz katerega so potem nameravali graditi nove Reaperje. Enega na četrt zgrajenega smo potem uničili. Podobni bi bili velikanskim Terminatorjem :D
Reaperji sami se ponavadi sploh ne pojavijo v našem vesolju, ampak za pobijanje in zasužnjevanje uporabljajo svoje sintetično narejene sužnje, ki so narejeni in umetno izboljšani iz zasužnjenih bitij.
V drugem delu smo se borili proti Collectorjem, ki so v bistvu zasužnjeni in umetno izboljšani Proteani, ki so sedaj sužnji Reaperjev in njihovi bojevniki.
Ampak ker se je v vesolju pojavil Shepard oz. mi, se je plan, ki se je lahko vlekel milijone let nazaj sedaj sesul in Reaperji se morajo sedaj boriti za preživetje, ker smo pobili Collectorje. Prišlo je torej tako daleč, da so se sedaj Reaperji kar sami odločili priti v naše vesolje in to v precej velikem številu. Glede na to, da en sam Reaper lahko zmasakrira celo floto največjih in najbolj oboroženih vesoljskih križark se nam slabo piše. Vse kar je živega v Rimski cesti je obsojeno na neizogibno smrt.
Ampak tu je seveda Shepard oz. mi, ki bomo v tretjem delu spet pljunili v roke in šli v boj >:D
Glede na moč Reaperjev "men to men " boj takoj odpade, prav tako "vessel to vessel", bolj verjetno bo šlo za kakšne gverilske akcije in pa še kakšen čudež se bo moral zgoditi, da bomo imeli sploh kakšno možnost za zmago. Mogoče pa nas bodo ujeli in iz nas naredili kakšnega Terminatorja :D

V prvem delu sploh nismo imeli kaj dosti pojma o Reaperjih. Borili smo se proti Gethom, katerih zgodba takrat ni še nič imela z Reaperji, naredili so jih Quariani (Tali je ena izmed njih), pa so jim potem ušli iz nadzora, se osamosvojili in za povrhu so jih še izgnali iz njihovega rojstnega planeta, tako da Quariani sedaj sploh nimajo planeta in živijo na vesoljskih ladjah.
Se je pa v drugem delu izkazalo, da so se Gethi povezali z Reaperji in so jih le ti umetno izboljšali, ter seveda uporabili kot svoje bojevnike.
V prvem delu se je en sam Reaper pojavil v našem vesolju oz. je že bil tu z namenom, da ko pride čas organizira vse potrebno za žetev. Večino prvega dela smo se borili z enim osebkom, ki ga je Reaper umsko zasužnjil in ga uporabljal v svoj prid, ko smo tega ubili je Reaper sam hotel priti v Citadelo pa smo z združenimi močmi celotne Rimske ceste ubili še njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kmetek ::

Predlagam, da Bioware zaposli Izija ;)

ME2 igram že v drugo, ko sem še prej obrnil ME1 in prenesel save, dobiš kar nekaj bonusa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

__Devil__ ::

Super igra. Sem že nekje pol poti 8-)

frudi ::

Par popravkov in dopolnitev glede Izi-jevega povzetka zgodbe [opozorilo, gre za takšne ali drugačne SPOILERJE!!!]:


- Reaperji obstajajo vsaj že 37 miljonov let. V ME2 je par namigov na vojno neznanega obsega v tistem času med Reaperji in neznano napredno raso
- vsakih 50k let se Reaperji osebno vrnejo v galaksijo in iztrebijo vse napredne civilizacije (da pridejo prav Reaperji, in ne le njihovi sužnji, je jasno iz pogovorov s Sovereignom in Vigilom v ME1)
- Reaperji med vsako 'žetvijo' ne požanjejo nujno najnaprednejše rase, temveč tisto, ki je najprimernejša za ustvarjanje novih Reaperjev (trenutno smo to izgleda ljudje, namiguje se da zaradi naše genetske raznovrstnosti, v primerjavi z drugimi rasami)
- Proteani so v svojem času zgleda bili edina napredna rasa (ali pa najbolj agresivna), saj so osvojili celotno galaksijo
- Proteani, če se prav spomnim, niso bili primerni za 'razmnoževanje' Reaperjev, zato so ti večino Proteanov pobili, ostale pa genetsko in kibernetsko spremenili ter naredili za svoje sužnje
- vez med Reaperji (oz. Sovereignon) in Geth je jasna že v ME1
- v ME2 izvemo, da večina Geth ni sledila Sovereignu, temveč so se odločili slediti lastni evoluciji (to nam razloži Legion). Izvemo tudi, da vsi Geth delujejo kot en um ter načeloma ne želijo nič slabega organskim vrstam, če jih le te pustijo na miru. Celo več, želeli naj bi si miru s svojimi stvaritelji (Quariani) in skrbijo za njihov rodni planet v pričakovanju, kdaj se bodo le-ti vrnili nanj

Če si privoščim še malo špekulacije za naprej - Geth in njihov konflikt s Quariani bi znali biti še ključnega pomena v ME3. V ME2 je precej 'nastavkov', iz katerih se bi dalo nadaljevati njihovo zgodbo (interni konflikti med Quariani glede prihodnosti in vojne z Geth; razkritje, da si Geth želijo miru; uničenje oz. spreobrnitev Geth 'heretikov', itd.).
In še en ponavljajoč motiv v ME2 - temna energija - se pravtako pojavlja v zvezi s Quariani in Geth. Možno, da je zvezda Dholen (okoli katere kroži Haestrom, kjer najdemo Tali), ki se obnaša čudno menda ravno zaradi vpliva temne energije v njenem jedru, nekako povezana z načrti Reaperjev za vrnitev v galaksijo...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ahac ::

Ja, v enki je že jasno, da gethi delajo za reaperje.
V bistvu je citadel en velik mass relay, ki bi ga reaperji uporabil, da pridejo v našo galaksijo.

To so hotel naredit v enki, ampak jim ni uspelo, ker je pred 50k leti nekaj protheanov preživelo. Zaprl so se v neke "pode" in sistem jih je umetno držal pri življenju. Zarad tega jih reaperji niso najdl, ampak tisti bazi je zmanjkovalo energije in zato je sistem postopoma izklopljal pode, dokler ni ostala živa samo še majhna skupina prothean znanstvenikov. Ko so se reaperji vrnil domov so protheani šli na citadel in "shackal" keeperje, potem pa umrl (ker ni bilo več hrane na citadelu, itd.. ).
No... 50k let kasneje je Soverign (reaper, ki je ostal tukaj) hotel vklopit citadel relay, ampak ni šlo, ker se keeperji niso odzival. Zato je iskal način kako aktivirat citadel relay. Njegov načrt je bil, da uporabi gethe in sarena, napade citadel in ga aktivira, ampak to mu je Shepard preprečil.
Zdaj večina reaperjev ne more v našo galaksijo (nekaj jih je še vedno tukaj: Soverign, en "mrtu" reaper v dvojki in mogoče še kakšen) zato so začel uporabljat collectorje (kot rečeno so to protheani predelani v sužnje - podobno kot so keeperji narejeni z neke druge rase) za ugrabljat ljudi in delat nove reaperje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

XsenO ::

Če se prav spovnem so proteani izumrli, ker jih je ostalo premalo da bi lahko "reštartali" raso
1 + 1 = 1

Berserker ::

Hvala za odgovore , torej tile mass relayi so nekakšna super gate povezave med galaksijami in osončji (ista vloga kot stargate), potem bomo v trojki harali tudi v drugih galaksijah, lahko da bo shepard napadel središče reaperjev domnevam. Da nebom preveč "tečn" me še samo zanima če je kje razložen prvi stiki ljudi z ostalimi rasami in poselitev citadele , pa še to zakaj je zemlja zgolj omenjena nič ni obiskov, zgodbe ali questov v zvezi z njo.

OmegaBlue ::

V prvem delu imaš quest na (naši) luni ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Berserker ::

Ah to je to ko nisem preigral prvi del, v kratkem se lotim.

ahac ::

Je razloženo.
Ko so ljudje odkril mass relaye je prišlo do vojne z turiani, dokler ni posredoval citadel council. Potem so ljudje tud prišli na citadel.
To, da lahko importaš char z prvega dela v drugega pa upam, da veš... ker se v drugem potem par stvari drugače odvija glede na to kaj si naredil v enki. Npr. pri meni je citadel council (iz treh ras) živ in mi sem tud govori z njimi v dvojki (pri default charu v dvojki council prevzamejo ljudje in sploh nočejo več govorit z tabo).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect 3 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
682119548 (34285) oo7
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513552 (12166) nooby
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17529869 (23119) todman74
»

Mass effect in moderne streljačine

Oddelek: Igre
223681 (3120) Berserker

Več podobnih tem