» »

Afričani niso čist diht

Afričani niso čist diht

««
10 / 16
»»

petrus ::

Za tvoje izobraževanje Mipa, lahko ponucajo milijardo dolarjev, pa Nobelove iz fizike ne boš dobil. Velja za večino ljudi na Zemlji.

To me je spomnilo na:

NASA has selected the United Negro College Fund Special Programs Corp. of Falls Church to administer a $1 million career development and educational program designed to address the critical shortage of U.S. minority students in science and engineering fields.

Dobesedno kupi dolarjev motivacije, nižji standardi in jih še vedno ne najdejo.
stati inu obstati

gendale ::

petrus je izjavil:

Za tvoje izobraževanje Mipa, lahko ponucajo milijardo dolarjev, pa Nobelove iz fizike ne boš dobil. Velja za večino ljudi na Zemlji.

To me je spomnilo na:

NASA has selected the United Negro College Fund Special Programs Corp. of Falls Church to administer a $1 million career development and educational program designed to address the critical shortage of U.S. minority students in science and engineering fields.

Dobesedno kupi dolarjev motivacije, nižji standardi in jih še vedno ne najdejo.

po drugi strani pa je v popularnih športih v zda (nfl, nba, ..) mnogo več črncev kot belcev
ampak to sigurno ni zaradi tega, ker bi bile med njimi kake razlike :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Okapi ::

Nevone, a s tem se je bilo težko sprijaznit, da ste ženske manj inteligentne od moških, ali nisi imela nikoli problemov s sprejetjem te večkrat potrjene ugotovitve?

O.

guest #44 ::

Sicer obstajajo tudi argumenti, ki bi lahko zagovarjali tako trditev, ampak glede na do da nisi pripravljen niti sedanje debate poštekati...nima smisla.

jype ::

username> Iz enačbe mmirno lahko pokrajšaš arabsko pamet (pa morda dodaš indijsko).

Ko rasistu na rep stopiš, zamjavka.

Thomas> ki njihov kognitivni nivo spravijo ene par nadstropij višje.

Res? Imamo za kaj takšnega kakšen dokaz? Ker nobelove nagrade to seveda niso - v povprečju najhitrejši maratonci na svetu so srednjeameriški indijanci, nihče od njih pa ni še nikoli zmagal na nobenih olimpijskih igrah. V povprečju najbolj inteligentno ljudstvo na svetu so (tadaa) Kitajci, čeprav v nobelovih nagradah niso nikjer pri vrhu.

Thomas ::

V povprečju najbolj inteligentno ljudstvo na svetu so (tadaa) Kitajc


...

Imamo za kaj takšnega kakšen dokaz?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Nevone, a s tem se je bilo težko sprijaznit, da ste ženske manj inteligentne od moških, ali nisi imela nikoli problemov s sprejetjem te večkrat potrjene ugotovitve?


Jest nimam problemov s tem, če bi bili moški inteligentnejši v povprečju od žensk, itak nisem v povprečju, hehehehe ....

Zdej pa še zares.

Meni ni problem priznati, da obstajajo pametnejši od mene. Nikoli se tudi nisem čutila osebno prizadeta zaradi morebitne razlike med inteligenco med moškimi in ženskami. Med inteligenco ne.

Drugače pa jaz tako ali tako ne primerjam skupin, ampak posameznike.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Thomas> Imamo za kaj takšnega kakšen dokaz?

Je bil že prilepljen v tej temi.

nevone> Drugače pa jaz tako ali tako ne primerjam skupin, ampak posameznike.

To je slabo. Če primerjaš posameznike veliko težje skonstruiraš vzorce, ki potrdijo rasistična prepričanja, ki jih želiš (ne ti, kdorkoli) širiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

To je slabo. Če primerjaš posameznike veliko težje skonstruiraš vzorce, ki potrdijo rasistična prepričanja, ki jih želiš (ne ti, kdorkoli) širiti.


Sej to se pa jaz strinjam in nisem povsem neobčutljiva na to temo, samo razumsko to zavračam. Raje se ukvarjam s posamezniki.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

forsmark ::

Ravnokar sem v Afriki(Nigerija), vse kar lahko povem je to: sranje! Naslednja postaja Brazilija...much better, vsaj babe :D
Airbus Industrie

jype ::

A si šu dvignt iz banke 36 miljonov, pa so ti jurja pobral za stroške transakcije?

guest #44 ::

Pa ravno ko nam je šlo tako dobro je debata zamrla.

A da dolijem malo olja na ogenj?



http://www.beautifulpeople.com/

BeautifulPeople.com is an exclusively beautiful community, founded for the purpose of creating personal and professional relationships.

BeautifulPeople has been described as an "elite online club, where every member works the door".

BeautifulPeople is the first community of its kind. To become a member, applicants are required to be voted in by existing members of the opposite sex. Members rate new applicants over a 48 hour period based on whether or not they find the applicant 'beautiful'. Should applicants secure enough positive votes from members, they will be granted membership to the BeautifulPeople community.

The vote is fair and democratic.
BeautifulPeople does not define beauty it simply gives an accurate representation of what society's ideal of beauty is as decided by the members.

Applicants can upload a complimentary profile. They are able to contact members while being rated thereby giving insight into the character behind the appearance.

BeautifulPeople simply removes the 'first hurdle' as every member is exactly that - 'beautiful' - as deemed so by their peers.

BeautifulPeople has become a global phenomenon and is the largest community of attractive people in


http://www.cbsnews.com/8301-504763_162-...

The "fertility introduction service" aims to link wanna-be parents - handsome or homely - with good-looking sperm and egg donors who have registered with the site. The goal? Create a kid whose good looks stop traffic.

Thomas ::

Kaj vam nisem pravil? ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

debata zamrla

Debate so super.
Ko se začne z nekimi neargumentiranimi (večinoma destruktivnimi) označevanji (levi, desni, rasisti, CPK, whatever...), mene odštejte iz te enčbe...

Ko že ravno pljuvam v "svojo" skledo:
Tole je bil nedavno odziv nekaterih aktivistov, ko je prišel predavat Watson na neko Grško univerzo.

@jverne, tle nas je pomojem mal, ki se ne bi strinjal s tem, da na fizični izgled geni nimajo veliko vpliva.
Praviloma je tako, da manj kot je genov, ki vplivajo na neko lastnost, težje na njih vpliva okolje. Na barvo oči in kože vpliva le nekaj genov, okolje skoraj nič. Nasprotno, na tvoje kognitivne in motorične sposobnosti, da govoriš nek jezik, sodeluje ogromno genov (če ne večina), a kateri jezik bo tvoj materni, določa le okolje. Kje tukaj vmes je inteligenca?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Dr_M ::

Lepi komentarji (tisti v Ang) pod videom. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vajenc ::

Na barvo oči in kože vpliva le nekaj genov, okolje skoraj nič. Nasprotno, na tvoje kognitivne in motorične sposobnosti, da govoriš nek jezik, sodeluje ogromno genov (če ne večina), a kateri jezik bo tvoj materni, določa le okolje.

Skoraj vsi dojenčki v Keniji se rojevajo brez modrih oči. Miljon let je že tako. Vmes so pred ~ 10k leti, severnjaki mutirali v bele plavooke. Zakaj bi možgani ostali na nivoju 100k let nazaj oz. kakšno naključje bi to bilo, da bi se se možgani (in njegove povezave) izoliranih bušmanov razvijali popolnoma enako kot možgani plavookih na severu ali poševnookih na vzhodu?

Če se rodiš Kenijki na Švedskem, kateri jezik bo materni? Okolje + geni, vedno. Glede na to, da smo si vsi ljudje zelo podobni, je v praktično v vseh stvareh, ki nas ločijo, bolj dejavno ali krivo okolje. Ampak nekaj so pa še vedno tudi odtenek različne povezave v delovanju genov. Pa tudi te lahko okolje v kratkem času pospešeno prilagodi okolici.

Nismo rasisti, če zdaleč ne. Ampak vidim, da je resnično bolje, da se iz razloga etike ne govori o nadarjenosti katerekoli rase, še posebej ne domače, ker kakšni domači ultraneočlovekoljubi komaj čakajo kam bodo nalepli tanavečjo črno etiketo. Tema o istospolnosti gre ponavadi v enaki smeri.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Če se rodiš Kenijki na Švedskem, kateri jezik bo materni? Okolje + geni, vedno.
:)) Daj se malo zamisli, kaj pišeš. Na to, kateri jezik govoriš, geni ne vplivajo 0, popolnoma NIČ. Vpliv matere v tem primeru predstavlja okolje, vzgojo.

O.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Če se rodiš Kenijki na Švedskem, kateri jezik bo materni? Okolje + geni, vedno.
:)) Daj se malo zamisli, kaj pišeš. Na to, kateri jezik govoriš, geni ne vplivajo 0, popolnoma NIČ. Vpliv matere v tem primeru predstavlja okolje, vzgojo.

O.

Se mi je zdelo, da si boš tako prevedel. Ne, ne vpliva direktno gen na jezik, ampak če se rodiš genetski Kenijki, bo tvoj materin jezik Kenijski, ne glede na mesto rojstva. Bo šlo?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Ne, ne bo šlo. To ni genetski vpliv. Dokler ne razumeš, kaj je genetski vpliv, in kaj vpliv okolja, je povsem nesmiselno razpravljati, ker vse pomešaš in potem ni čudno, da si vse narobe predstavljaš.

O.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Ne, ne bo šlo. To ni genetski vpliv. Dokler ne razumeš, kaj je genetski vpliv, in kaj vpliv okolja, je povsem nesmiselno razpravljati, ker vse pomešaš in potem ni čudno, da si vse narobe predstavljaš.

O.

Mah vedno loviš dlako v jajcu, namesto, da bi dojel bistvo. Težko je s takimi debatirat. Moraš ves čas pojasnjevati kaj želiš povedat.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Thomas ::

Ja. Hkrati si pa jemlje totalno svobodo. Jure in Okapi imata v bistvu samo en interes, derailing debate, ki jo smatrata za bogokletno. Oziroma nekako nesprejemljivo, ne bi je smelo biti po njuno. Zato se gresta obstrukcijo. Kdaj nazaj sem že predlagal, da se ju preprosto ignorira, ker sploh ne debatirata, ampak probata ustaviti diskusijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Mah vedno loviš dlako v jajcu,
Ni to nobena dlaka v jajcu, ampak kvečjemu bruno v očesu. Če misliš, da na jezik kakorkoli vplivajo geni, si v 100% zmoti, in kaj si potem lahko mislimo o tvojem mnenju, da geni vplivajo na pamet?

Kdaj nazaj sem že predlagal, da se ju preprosto ignorira,
ROTFL. Ko nekdo argumentirano pokaže, da Thomas piše bedarije, je to derailing debate. Thomas, ti kar mirno s svojimi tremi verniki ignoriraj resnico & znanost in se še naprej delaj, kako pameten si, ne bi mi moglo biti manj mar.

O.

Thomas ::

Resnica in znanost je tisto, kar propagirata vidva z Juretom?

Ja, je znanost, ki tega imena ne zasluži. Politično korektna akademija, bi bil bolj primeren izraz. Resnica seveda ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vajenc ::

Če se že gremo. Mama ima "bad temper" in težko roko, za oboje je krivo okolje in delovanje genov. Za bad temper je bolj krivo okolje, za težko roko, v dobesednem smislu, pa bi bili krivi bolj geni. Takšna mama napačno prenaša svoje frustracije na otroka, zaradi česar postane otrok bebav. Za takšen rezultat je krivo okolje in geni. Mogoče mu ni bilo gensko namenjeno, da bo bebav, so pa med drugim krivi za to tudi materini geni. A bo zdej šlo, zakaj je največkrat krivo oboje? Noseča Kenijka gre lahko rodit kamor koli na svetu, pa bo materin jezik otroka še vedno kenijski.

Edit: Kenijska mati in njene navade so seveda mišljena tudi kot okolje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

donfilipo ::

Materin jezik. Vprašanje. Enostavno in skromno, ker pojasni point termina: materin jezik:)

Mati ti je Kenijka. Govori swahili in malce celo polomljeno slovenščino. Otrok je spočet v Keniji, rodil se je v Ljubljani, ata je recimo dohtar in avanturist. Mulatek govori dobro slovensko in malce tudi swahili. Kaj je njegov materin jezik?????

GENI NIMAJO VEZE!

Mati je lahko avstrijka slovenskega porekla, ki pa je slovenščino pozabila praktično popolnoma tokom življenja v avstriji. In je šel Lojze v Villach, tam spočel istega tokrat ne mulata, ki se rodi v Ljubljani, ata je dohtar in biciklist:). Mešanček dobro govori slovensko in malce tudi nemško. Kaj je njegov materin jezik????
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Vajenc ::

Mati je lahko avstrijka slovenskega porekla

Lahko, ampak jaz sem dal za primer Kenijko!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mipe ::

Beljak. Slovensko ime za Villach je Beljak.

Okapi ::

Vajenc, saj sem že rekel, dokler ne boš razumel, kaj v resnici pomeni "vpliv genov", se je o teh stvareh s tabo težko pogovarjati.

Ampak evo, bom še enkrat poskusil. Vpliv genov je, če se lahko deduje. Vedno se vprašaj, ali lahko neko lastnost podedujejo otroci. Jezika ne morejo podedovati. Tudi otroci tistega bebavega otroka iz tvojega primera ne morejo podedovati njegove bebavosti (karkoli pač to pomeni), ker se mu zaradi napačne vzgoje niso spremenili geni.

O.

Mipe ::

Sicer pa jezik nima nič skupnega z geni. Otrok se nauči jezika od staršev in nato v šoli, ne podeduje ga.

Vajenc ::

Mipe je izjavil:

Beljak. Slovensko ime za Villach je Beljak.

Zamenjska Slovenka pa je pravno formalno Avstrijka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

donfilipo ::

Evo. Sami politiki. Nihče pa ni odgovoril.:))

Dva identična primera (razen za rasiste) in enostavno vprašanje.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Otrok se nauči jezika od staršev in nato v šoli,
Če smo čisto natančni, se ga najbolj naučijo od vrstnikov, ne od matere. Otroci slovenskih izseljencev v recimo Avstraliji govorijo slovensko z avstralskim naglasom, ne z gorenjskim ali dolenjskim.

O.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Vajenc, saj sem že rekel, dokler ne boš razumel, kaj v resnici pomeni "vpliv genov", se je o teh stvareh s tabo težko pogovarjati.

Ampak evo, bom še enkrat poskusil. Vpliv genov je, če se lahko deduje. Vedno se vprašaj, ali lahko neko lastnost podedujejo otroci. Jezika ne morejo podedovati. Tudi otroci tistega bebavega otroka iz tvojega primera ne morejo podedovati njegove bebavosti (karkoli pač to pomeni), ker se mu zaradi napačne vzgoje niso spremenili geni.

O.

Ja Okapi vem, da gen za katerikoli jezik ne obstaja. Posredno pa je na izbiro materinega jezika vplivala noseča mati, ki genetsko in pravno formalno pripada Keniji. Lahko bi pa tudi rekla, naj bo materin jezik Švedščina, ampak ta mati v mojem primeru ni, ker Švedsko sploh ni znala.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Ampak to ne pomeni, da na jezik vplivajo geni. Podobno pa velja tudi pri pameti. Ko odstraniš vse takšne posredne vplive genov, ki v resnici niso vplivi genov, ampak okolja in vzgoje, od genskega vpliva ostane bore malo.

Če neumni starši vzgajajo otroka, bo ta najverjetneje neumen. Če pametni starši vzgajajo otroka, bo ta najverjetneje pameten. Ampak to ne pomeni, da sta en ali drug svojo pamet genetsko podedovala. Je posledica vzgoje.

O.

Vajenc ::

Če smo čisto natančni, se ga najbolj naučijo od vrstnikov, ne od matere.

Bi rekel, da še nimaš otrok. Prvega jezika se otrok največkrat nauči od svoje matere.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Prvega jezika se otrok največkrat nauči od svoje matere.
?? In, a je kdo rekel, da se ga ne? Jaz sem samo povedal, da je vpliv vrstnikov v resnici večji, ker je od njega odvisen celo naglas.

O.

nevone ::

Posredno pa je na izbiro materinega jezika vplivala noseča mati, ki genetsko in pravno formalno pripada Keniji.


Vajenc, to te pa tudi jaz ne razumem, kako sta jezik in geni povezana.

Jezika se naučiš iz okolja, nedvomno. Ampak ali se boš naučil 10 jezikov samoiniciativno, ali pa boš dobro obvladal le tistega v katerem okolju se nahajaš in bo za to da se boš naučil 10 dodatnih, potrebno veliko več vpliva iz okolja, je pa tudi stvar genov.

Geni ne prenesejo memov direktno, ampak samo en del načina, kako se ti memi v možganih povezujejo čisto zaradi fizično/kemijske strukture možganov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Prvega jezika se otrok največkrat nauči od svoje matere.
?? In, a je kdo rekel, da se ga ne? Jaz sem samo povedal, da je vpliv vrstnikov v resnici večji, ker je od njega odvisen celo naglas.

O.

Kar pa nima vpliva na materni jezik.

Vajenc, to te pa tudi jaz ne razumem, kako sta jezik in geni povezana.

Jaz sem govoril o izbiri maternega jezika. Kar pa ni bil bistvo celotne povedi v tistem povstu. Okapi se je obesil le na ta del in sedaj želim samo pojasniti kaj sem želel povedati. Lahko pa še enkrat ponovim. Gena za govorni jezik ni, tudi za maternega ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

nevone ::

Jaz sem govoril o izbiri maternega jezika. Kar pa ni bil bistvo celotne povedi v tistem povstu. Okapi se je obesil le na ta del in sedaj želim samo pojasniti kaj sem želel povedati. Lahko pa še enkrat ponovim. Gena za govorni jezik ni, tudi za maternega ne.


Razumem, tvoj point je bil tole:

Glede na to, da smo si vsi ljudje zelo podobni, je v praktično v vseh stvareh, ki nas ločijo, bolj dejavno ali krivo okolje. Ampak nekaj so pa še vedno tudi odtenek različne povezave v delovanju genov. Pa tudi te lahko okolje v kratkem času pospešeno prilagodi okolici.


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Gena za govorni jezik ni, tudi za maternega ne.
In kako lahko to tako z gotovostjo trdiš? Si kje prebral, ali se samo tebi tako zdi?

Ker namreč gen oziroma več genov "za govorjeni jezik" celo imamo, samo besed in slovnice se moramo naučiti.

Ne vem, od kje ste to tule nekateri pobrali, ampak nihče ne trdi, da nimamo genov "za pamet".

O.

nevone ::

In kako lahko to tako z gotovostjo trdiš? Si kje prebral, ali se samo tebi tako zdi?


A to mora obvezno nekje prebrat? Sklepat iz tega kar ve in zve ne more nič.

Ja eni očitno direktno brez okolja res nič ne bi zmogli, po tvoje.

Tudi tisti, ki so prvi definiral aritmetiko, so to od nekoga slišal, le od koga so to slišali potemi tisti in spet tisti pred njimi.

Mau pa ste hecni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Vajenc ::

nevone je izjavil:

Jaz sem govoril o izbiri maternega jezika. Kar pa ni bil bistvo celotne povedi v tistem povstu. Okapi se je obesil le na ta del in sedaj želim samo pojasniti kaj sem želel povedati. Lahko pa še enkrat ponovim. Gena za govorni jezik ni, tudi za maternega ne.


Razumem, tvoj point je bil tole:

Glede na to, da smo si vsi ljudje zelo podobni, je v praktično v vseh stvareh, ki nas ločijo, bolj dejavno ali krivo okolje. Ampak nekaj so pa še vedno tudi odtenek različne povezave v delovanju genov. Pa tudi te lahko okolje v kratkem času pospešeno prilagodi okolici.


o+ nevone

Tako. Mati otroka predstavlja za otroka polovico kromosomov in enega izmed bistvenih faktorjev okolja. V napačno razumljenem primeru, bo materni jezik otroka noseče Kenijske, kenijski, zato, ker so v Keniji določene skupine skozi tisočletja razvile svojo obliko jezika, ki ga mati genetsko pripadna tem skupinam prenaša, sicer preko vzgoje, na svoje otroke. Če bi bila mati teh otrok Slovenka, bi bil materni jezik slovenski. Lahko so tudi izjeme, kjer mati z otrokom nalašč govori v angleščini, da bo lažje postal svetovljan ali pa je mati Slovenka, ki 30 let živi v Keniji in ne uporablja slovenščine. Ampak teh primerov je premalo za neko pravilo.

Jezik ima imo lahko tudi druge bolj genetske vplive. Nekje v amazonski đungli lahko govori pleme zelo preprost nepismen jezik, pri katerem manjka besednega zaklada in trajnostnega zapisa za kompleksna izražanja, kar bi lahko bil en izmed razlogov za drugačno delovanje določenih povezav v možganih oz. civilizacijski zaostanek.

Okapi> Ker namreč gen oziroma več genov "za govorjeni jezik" celo imamo, samo besed in slovnice se moramo naučiti.

To ti spet zavajaš. Imamo gene za govor in ne za določen jezik.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

nevone ::

Imamo gene za govor in ne za določen jezik.


Ima gen za dajanje glasov od sebe, za govor niti ne, ker to že pomeni da bi moral imeti skladiščene posamezne besede v genih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

nevone je izjavil:

Imamo gene za govor in ne za določen jezik.


Ima gen za dajanje glasov od sebe, za govor niti ne, ker to že pomeni da bi moral imeti skladiščene posamezne besede v genih.

o+ nevone

No ja, sej iz teh primitivnih glasov se je razvil jezik, da smo lahko začeli konstruktivno razpravljati. Nauči se pa jezik vsak dojenček od začetka. Tudi tisti iz đungle se komot nauči slovensko, ker se ne glede na izoliranost, gensko ne razlikujejo toliko od nas. To je jasno. Enim pa noče biti jasno, da imamo mi to razčiščeno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nevone ::

Vprašanje za Okapi@Co.

Kdaj se geni nehajo izražat?

Geni so v resnici del našega okolja in so dejavni skozi vse naše življenje.

Na kognitivne sposobnosti pa vplivajo posredno s tem, da dajejo možganom fizično strukturo, ki rahlo varira od posameznika do posameznika.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Manu ::

nevone

Težko je dati odgovor na to vprašanje. Zato, ker znanje o telesu, genih, njihovih vplivih, človeški psihi, inteligenci še daleč ni zadostna.

Obstaja hipoteza, ki ponuja razlago o človeku kot bitju, ampak se jo ne jemlje resno.

Moje mnenje o tej temi je takšno: geni prinašajo le kvaliteto strukture fizičnega telesa skozi katero se izraža psiha in inteligenca. Inteligenca se lahko izraža in razvija le toliko kolikor to omogoča struktura možganov, ki je genetsko determinirana. Hkrati potreba po večji izrazni moči inteligence le-ta vpliva na gensko zasnovo.

Oboje torej:
- genetska omejenost ne dovoljuje inteligenci njenega polnega izražanja (mačka verjetno ni sposobna abstraktnega mišljenja, človek pa ja, ker ima kompleksnejše možgane)
- potreba po večji izrazni moči inteligence vpliva na spremembo genske strukture osebka (vpliv notranjega okolja)

Večji pomen dajem torej "notranjemu okolju" (psiha, čustva, inteligenca), kot zunanjemu okolju. Da pa bi to bilo mogoče je potrebno ustvariti hipotezo, da je zavest neodvisna od fizičnih možganov.

Software mora biti neodvisen od hardware-a.

Torej kdaj se geni nehajo izražat?

Geni se sploh ne izražajo. So le statični hardware skozi katerega se izraža dinamični software.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nevone ::

Geni se sploh ne izražajo. So le statični hardware skozi katerega se izraža dinamični software.


Tle si udaril zelo mimo.

Trudimo se, da bi gene udomačili, ampak zaenkrat jih še nismo in so še kako aktivni skozi celotno življenje človeka.

Ampak tebe še nekako razumem, laično pač poskušaš razumet.

Čakam odgovor Okapija, ki bojda ve kdaj in katera stroka ima prav in zakaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Kdaj se geni nehajo izražat?

Ko umremo.

nevone> Na kognitivne sposobnosti pa vplivajo posredno s tem, da dajejo možganom fizično strukturo, ki rahlo varira od posameznika do posameznika.

Ja. Po drugi strani na kognitivne sposobnosti neposredno in bistveno vplivajo prva štiri leta življenja, v katerih se v možganih formirajo strukture, ki jih bodo računalničarji najbolje razumeli pod opisom "firmware" (in tu ne gre za učenje jezika, temveč za bistveno bolj temeljne procese - nastanek funkcionalnih središč v možganih, kakršni so motorični, govorni, za razpoznavanje obrazov, tudi za premagovanje stresa).

nevone ::

Po drugi strani na kognitivne sposobnosti neposredno in bistveno vplivajo prva štiri leta življenja,


Že mogoče, ampak ne vpliva v tistem času samo okolje, tudi geni, ki jih itak lahko jemljemo kot enega od okoljskih dejavnikov.

Razumem, kaj hočeš povedat s "firmware".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

Brez genov se možgani sploh ne razvijejo.

Da bi se razvili boljši možgani, bi pa potrebovali ogromno novih genov.
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321078 (17685) Fojbiran
»

"Rasa" in športna sposobnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7918935 (17310) Phantomeye
»

The invention of lying...aka how it really is (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14613354 (11488) guest #44
»

Moderate racists? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12253626 (51710) Mipe
»

Slovenici smo drugi najbolj inteligenten narod na svetu... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19514440 (10872) gzibret

Več podobnih tem