» »

Razvijalci sami pripravili piratsko različico android aplikacije, ki osramoti uporabnika

1
2
»

js osebno ::

Se mi zdi da sem pred leti slišal za primer tata, ki ga je med ropanjem v dnevni sobi zalotil lastnik hiše in ga onesposobil. Med ravsanjem mu je lastnik zvil zapestje, tat pa ga je pozneje tožil. AFAIK je tožbo dobil O.o

opeter ::

poweroff je izjavil:

ahac je izjavil:

Torej... če jaz skopljem past na svoji zemlji, lepo napišem, da tam ne dovolim hodit, ampak vseeno ponoči notr pade ropar... boste vi zagovarjal njega?

Slab primer. Odgovarjal boš ti.


Samo naj mi nekdo razloži: zakaj?
Zakaj bom jaz odgovarjal? A nimam pravico varovati svojo lastnino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

Ne preko življenj drugih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

>Zakaj bom jaz odgovarjal? A nimam pravico varovati svojo lastnino?

Seveda imaš. Z ograjo, alarmom, varnostnikom, opozorili, tožbami na sodišču, ...
Ne pa s protipehotnimi minami, pastmi za medvede, puško, visokonapetostno ograjo,...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GupeM ::

Luknjo sem skopal ker sem hotel zjutraj posaditi drevo. Sorry.

Tarzan ::

GupeM je izjavil:

Luknjo sem skopal ker sem hotel zjutraj posaditi drevo. Sorry.


Boš odgovarjal pa, ker si luknjo pustil nezavarovano in bo kazen zaradi malomarnosti.

poweroff ::

Ja, povzročitev splošne nevarnosti.

Kaj je več vredno? Kurčev avtoradio, ali človeško življenje?

Jasno - za lastnika avtoradio. Ampak sodišča so mnenja, da je človeško življenje vredno več.
sudo poweroff

js osebno ::

Torej, ko pride lopov v mojo hišo, ga lepo pozdravim, ga opozorim na nizek okvir vrat v kuhinjo, da se slučajno nebi poškodoval in mu zaželim srečno pot?

poweroff ::

Tega ni nihče rekel.

Saj nič hudega, če ne razumeš osnov življenja v civilizaciji. Te bodo vrgli v zapor, pa se boš tam socializiral. :))
sudo poweroff

gendale ::

pomoje bi morali legalizirati orožje in uvesti podobna pravila za obrambo kot jih imajo v nekaterih zveznih državah zda ( Castle doctrine @ Wikipedia )
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

M-XXXX ::

js osebno je izjavil:

Torej, ko pride lopov v mojo hišo, ga lepo pozdravim, ga opozorim na nizek okvir vrat v kuhinjo, da se slučajno nebi poškodoval in mu zaželim srečno pot?

Haha, tale mi je pa polepšala večer :D

francek1 ::

Za nepravilno uporabo orožja nikoli ne odgovarja proizvajalec pištol. Zaključna.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

3p ::

js osebno je izjavil:

Torej, ko pride lopov v mojo hišo, ga lepo pozdravim, ga opozorim na nizek okvir vrat v kuhinjo, da se slučajno nebi poškodoval in mu zaželim srečno pot?


Pa menda ne misliš, da ga lahko počiš, če imaš slučajno lovsko puško pri roki?! Bi se ja ljudje kar povpreko streljali.
---
In kolikor se mi poteza tiste SW hiše sicer zdi zabavna, bi kar rekel, da so s tem v prekršku. Lastniku so ukradli SMSje.

Če namreč jaz tebi sunem "solato", še to ne pomeni, da ti lahko meni "češnje".

CoolBits ::

francek1 je izjavil:

Za nepravilno uporabo orožja nikoli ne odgovarja proizvajalec pištol. Zaključna.

Ja sam tukaj strelja kar proizvajalec...

Pyr0Beast ::

Good catch ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ahac ::

CoolBits je izjavil:

francek1 je izjavil:

Za nepravilno uporabo orožja nikoli ne odgovarja proizvajalec pištol. Zaključna.

Ja sam tukaj strelja kar proizvajalec...


Ta pištola je ukradena in točno taka niti ni v prodaji.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

antonija ::

ahac je izjavil:

CoolBits je izjavil:

francek1 je izjavil:

Za nepravilno uporabo orožja nikoli ne odgovarja proizvajalec pištol. Zaključna.

Ja sam tukaj strelja kar proizvajalec...


Ta pištola je ukradena in točno taka niti ni v prodaji.

Aja, pol pa lahko mirno pobijas vse kar ti pride naproti. :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

js osebno ::

antonija je izjavil:


Aja, pol pa lahko mirno pobijas vse kar ti pride naproti. :|

Ne, z njo se mirno poškoduješ. Kaj pa nisi kupil originalne..

Pyr0Beast ::

Ah. Potem tako kot tista, ko so podtikali baterije po mestih ter ustrelili vsakega ki jo je pobral ker so imeli 'utemeljeno domnevo' da bo zadeva šla za izdelavo IED ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antonija ::

js osebno je izjavil:

antonija je izjavil:


Aja, pol pa lahko mirno pobijas vse kar ti pride naproti. :|

Ne, z njo se mirno poškoduješ. Kaj pa nisi kupil originalne..

Torej lahko mirno povzrocas splosno nevarnost (zaradi katere bojo ljudje poskodovali sebe/svojo lastnino) samo tega ne smes prodajat? 8-O

A se je koncentracija trollov v tejle emi res dvignila al je pa common sense ena stvar ki se jo danes vec ne propagira pri razmisljanju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mipe ::

Dva tipa v ječi.

Tip A: "Ej, zakaj si tu?"
Tip B: "Zaradi vloma. Ti?"
Tip A: "Nabutal sem vlomilca."

opeter ::

Mipe je izjavil:

Dva tipa v ječi.

Tip A: "Ej, zakaj si tu?"
Tip B: "Zaradi vloma. Ti?"
Tip A: "Nabutal sem vlomilca."


Žalostno in vse bolj resnično.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

antonija ::

A je res tolk tezko razumet da je prepovedano krsit zakon tud ce ga drugi krsijo?? Sej poznamo princim samoobrambe in podobnih stvari kjer lahko cisto spodobno zavarujes sebe in svojo lastnino, ampak tega absolutno ne smes pocet na nacin ki bi poskodoval druge/drugo lastnino.

A je blo prevec batmanov/kick-assov/watchmenov na TVju pa so se mozgani zacel kisat?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

js osebno ::

antonija je izjavil:

Torej lahko mirno povzrocas splosno nevarnost (zaradi katere bojo ljudje poskodovali sebe/svojo lastnino) samo tega ne smes prodajat? 8-O

Recimo da na črnem trgu kupiš pištolo, brez dokumentov/whatever. Če te bo pištola poškodovala, boš šel tožit podjetje, ki jo je izdelalo? Common sense mi pravi da ne..

(je pa res da se z pištolami in vlomilci ne da nazorno ponazoriti teh kolobocij z smsi)

Mavrik ::

Če boš šel ni relevantno. Lahko pa greš pa verjetno boš zmagal, če je bilo krivo podjetje, da je naredilo tebi nevaren produkt. Tako da si res slab primer zbral ;)
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

CaqKa je izjavil:

Silver je izjavil:

Pred namestitvijo aplikacije te vpraša do katerih stvari/storitev bo imela dostop in če se strinjaš se namesti.
Če bi lahko blokirali nekatere od teh dostopov aplikacije enostavno ne bi več delovale pravilno, oziroma bi morali spremeniti celoten način priprave aplikacij.
Primer: Aplikacija dodaja okvirčke k slikam, ki si jih posnel, vendar ji ne dovoliš dostopa do kamere.

Skratka uporabnik je obveščen o temu do katerih stvari ima aplikacija dostop problem je pri pozornosti uporabnikov na to ob namestitvi.

ne ne.. ne zastopiš. imam sudoku, ki hoče podatke pošiljat na internet. pod pretvezo tega da se pošiljajo rezultati iger na internetno lestvico vseh igralcev, se lahko skriva tudi odtujevanje osebnih informacij. taki aplikaciji bi jaz želel odvzet dostop do imenika in do interneta. aplikacija še vedno normalno naprej dela.

na starem sony ericsonu sem zagnal java aplikacijo gmail. zadeva se je naložila in lahko sem pogledal stare maile ki so bili v cache. ko sem kliknil na osveži, pa je lepo reklo, "aplikacija želi dostop do interneta. Dovoliš? Da/Ne". pa če si dal ne, je pač aplikacija zajamrala da nima data connection in da ne more dalje delat in je to bilo to. na androidu tega ni.


Ce ima dostop do interneta,nima dostopa do imenika, to sta loceni pravici. To kaj te je vprasal SE za dostop do interneta ni blo zaradi aplikacije ampak nacina dostopa telefona na net, ker v tistih casih ni bil namen naprave da je nonstop online, podobno je v Symbianu, kjer lahko nastavis da te gnjavi za vsak dostop do neta. Na androidu tega ni, ker je zasnovan primarno za spletno uporabo, ne za socialce ki gledajo na vsak kb.

vprašanje je ali se želi zadovoljiti čim širši krog uporabnikov, ter ali je to tako težko sprogramirat, pa če bi še kdo drug imel od tega koristi. je pa res da v tem konktretnem primeru ta rešitev ne bi imela efekta, ampak to je že drugo vprašanje.

antonija ::

Tale software deluje takole: ti ga instaliras, SW pa zacne posiljat SMSje vsem kontaktom.

Zdej pa lahko skomponiras primerjavo s pistolo kjer pistola po nakupu zacne delat skodo (lahko kot "instalacijo" smatras da jo postavis v omaro ali pa v tok). Dej si duska!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ahac ::

Zakaj po nakupu? Saj ta software ni bil kupljen. Točno taka verzija se sploh ne prodaja.

Potem je bolj tko:
Ti ukradeš pištolo (ki kot taka sploh ni v prodaji, čeprav misliš, da je enaka originalu) in jo daš v omaro. Pištola začne spuščat kemikalije in ti naredi škodo na gatah, ki visijo v tej omari.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gregor P ::

Kako vam je uspelo narediti povezavo s pištolo LOL

... vendar če res ni druge; pištola je sicer originalna, a vendar je proizvajalec v njo vgradil poseben mehanizem, da če ti jo bo predal nekdo tretji v uporabo (brez izrecne privolitve prodajalca), se bo ta mehanizem sprožil sam od sebe in pištola se bo v tvojih rokah avtomatično sprožila ter postrelila/pobila vse nič hudega sluteče ljudi okoli tebe, le tebe ne ... kar pomeni, da ti stojiš sam tam v mlaki krvi s pištolo v roki, medtem ko oboroženi organi pregona že drvijo proti tebi ... sedaj pa poskusi ti njim razložiti, kaj se je pravzaprav zgodilo, ko še niti sam dobro ne veš; potem če slučajno preživiš, pa te čaka enako prepričevanje sodnika, sorodnikov nedolžnih žrtev itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

Se pravi: Smith&Wesson izdela pistolo, katere namen je spuscanje nevarnih kemikalij in jo poturi nekam kjer se je na da legalno kupit. Recimo da jo postavi na travnik (;)). Ti prides mimo, si reces "U, lej kaksna pistola!", in jo odneses domov v omaro, kjer ti naredi skodo (pa recimo da samo gate unici, ce nimas v omari kaj drugega ki bi povzrocilo se vecjo skodo). A zdaj S&W ni nic kriv da je izdelal produkt ki povzroca splosno nevarnost in ga dal v javnost (mimo trznih poti, ampak to sploh nima veze)?

V zakonu pise da se ne sme povzrocati splosne nevarnosti, zaradi katere bi nastale poskodbe lastnine ali ljudi. Zato tud ni dovoljeno postavljat bombe naokrog, kljub temu da jih nihce ne kupi, isto je s posiljanjem antraksa (tud ce sam placas postnino) in z vsem drugim povzrocanjem nevarnosti in delanjem skode. It's illegal.

Za boj proti piratsvu imamo legalne poti, tako kot za boj proti kriminalu, drogam, prehitrim voznikom, etc. Kar vnaprej preventivno ne placujemo kazni za prehitro vozno, ne strpajo nas v zapor ker bomo mogoce kdaj mafijski Doni in ne napotijo nas na rehab kar bomo mogoce nekdaj zasvojenci.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ahac ::

Ti prides mimo, si reces "U, lej kaksna pistola!",

Rečeš tudi: "U, vem, da ne smem vzet, ampak bom vseeno!"
V zakonu pise da se ne sme povzrocati splosne nevarnosti, zaradi katere bi nastale poskodbe lastnine ali ljudi.

No, potem pa dobro, da poslani SMSi ne povzročajo splošne nevarnosti.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

antonija ::

Povzrocajo pa materialno skodo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sgdjkdlsugi4 ::

CaqKa je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

CaqKa je izjavil:

Silver je izjavil:

Pred namestitvijo aplikacije te vpraša do katerih stvari/storitev bo imela dostop in če se strinjaš se namesti.
Če bi lahko blokirali nekatere od teh dostopov aplikacije enostavno ne bi več delovale pravilno, oziroma bi morali spremeniti celoten način priprave aplikacij.
Primer: Aplikacija dodaja okvirčke k slikam, ki si jih posnel, vendar ji ne dovoliš dostopa do kamere.

Skratka uporabnik je obveščen o temu do katerih stvari ima aplikacija dostop problem je pri pozornosti uporabnikov na to ob namestitvi.

ne ne.. ne zastopiš. imam sudoku, ki hoče podatke pošiljat na internet. pod pretvezo tega da se pošiljajo rezultati iger na internetno lestvico vseh igralcev, se lahko skriva tudi odtujevanje osebnih informacij. taki aplikaciji bi jaz želel odvzet dostop do imenika in do interneta. aplikacija še vedno normalno naprej dela.

na starem sony ericsonu sem zagnal java aplikacijo gmail. zadeva se je naložila in lahko sem pogledal stare maile ki so bili v cache. ko sem kliknil na osveži, pa je lepo reklo, "aplikacija želi dostop do interneta. Dovoliš? Da/Ne". pa če si dal ne, je pač aplikacija zajamrala da nima data connection in da ne more dalje delat in je to bilo to. na androidu tega ni.


Ce ima dostop do interneta,nima dostopa do imenika, to sta loceni pravici. To kaj te je vprasal SE za dostop do interneta ni blo zaradi aplikacije ampak nacina dostopa telefona na net, ker v tistih casih ni bil namen naprave da je nonstop online, podobno je v Symbianu, kjer lahko nastavis da te gnjavi za vsak dostop do neta. Na androidu tega ni, ker je zasnovan primarno za spletno uporabo, ne za socialce ki gledajo na vsak kb.

vprašanje je ali se želi zadovoljiti čim širši krog uporabnikov, ter ali je to tako težko sprogramirat, pa če bi še kdo drug imel od tega koristi. je pa res da v tem konktretnem primeru ta rešitev ne bi imela efekta, ampak to je že drugo vprašanje.


Ce nisi zadovoljen s to filozofijo, obstajajo alternative.

LeQuack ::

Težko je verjeti, da je ljudem težko še 1€ dati. Izjema so tisti, ki pač ne morejo kupiti, ampak po tej logiki bi lahko tudi ukradel nek avto, zato ker je samo v Ameriki naprodaj ta model.
Me zanima koliko iger bi se res prodalo, če bi bile cenejše, saj je očitna vsaka cena predraga.
Quack !

Pyr0Beast ::

If I could torrent a car ... I would.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

antonija je izjavil:

A je res tolk tezko razumet da je prepovedano krsit zakon tud ce ga drugi krsijo?? Sej poznamo princim samoobrambe in podobnih stvari kjer lahko cisto spodobno zavarujes sebe in svojo lastnino, ampak tega absolutno ne smes pocet na nacin ki bi poskodoval druge/drugo lastnino.

A je blo prevec batmanov/kick-assov/watchmenov na TVju pa so se mozgani zacel kisat?


IQ se jim je ustavil v vrtcu.

Sej veš tisto. Zakaj sem jaz v kazenskem kotu? Sej je on naredil isto včeraj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Poldi112 ::

LeQuack je izjavil:

Težko je verjeti, da je ljudem težko še 1€ dati. Izjema so tisti, ki pač ne morejo kupiti, ampak po tej logiki bi lahko tudi ukradel nek avto, zato ker je samo v Ameriki naprodaj ta model.
Me zanima koliko iger bi se res prodalo, če bi bile cenejše, saj je očitna vsaka cena predraga.


Irelevantno. Plus spet trapasta primerjava. Če avto ukradeš ga lastnik nima več, pri sw, glasbi in podobnem pa zgolj kršiš avtorske pravice in je za avtorja v bistvu s stališča denarja vseeno, ali uporabljaš ali ne, če itak ne bi kupil.

Sploh pa očitno se vseeno dovolj prodaja, glede na količino ponudbe. Če se ne bi prodajalo se s samo prodajo pač nihče ne bi ukvarjal, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LeQuack ::

Težjo je pričakovat razum od nekoga, ki se požvižga na avtorske pravice. Potrebno je iti v korak s časom in razumeti, da pač dandanes niso vsi produkti več fizični, kakor pred digitalizacijo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Poldi112 ::

Težko je pričakovati razum od nekoga, ki krajo fizične dobrine enači s kršitvijo avtorskih pravic.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android , aplikacije in zasebnost

Oddelek: Informacijska varnost
82174 (1819) SmeskoSnezak
»

Razvijalec jailbreaka za iOS 5 razmišlja o pripravi lastnega DRM

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
85003 (3885) smash
»

Proti piratiziranju iger z vuvuzelami

Oddelek: Novice / Igre
195258 (3868) JaVonTech
»

Razvijalci iger sami nalagajo torrente

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
305047 (3249) 49106
»

Raziskava pokazala da pirati ne samo kradejo, pač pa tudi lažejo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
23312803 (9748) Gregor P

Več podobnih tem