» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
13 / 22
»»

polozweii ::

S cd /home je uspelo.

v home se nahaja 7 map: Dokumenti, Glasba, Javno, Namizje, Predloge, Prejmi, Slike
Vse mape so prazne razen dveh:
V Dokumenti se nahaja le par manjših stvari,
v Prejmi se nahaja več zazipanih map, ki skupaj zasedejo okoli 180 MB.

V root shell sem poskusil s spremembo passwd ... po večkratnih poskusih mi je uspelo ustvariti le geslo za vstop v root shell, ne pa tudi za logiranje v Linux saj se mi še vedno ne uspe logirati.
/uporabil sem passwd in pa passwd mojusername)

 1

1


 2

2


 3

3


 4

4




Zatem sem poskusil z Live usb. Iskal sem v kateri mapi se nahaja količina GB ki zasedejo disk. Nobene večje mape nisem našel.
Ali je možno da se je ob posodabljanja linuxa, zraven inštaliral dodaten linux in se sedaj tepeta med sabo?
Ko osvežujem Linux vedno izberem vse kar je na voljo na številkah 1 in 2 (te so varne) . Včasih je na voljo tudi nekakšen kernel ki pomeni nekakšno večjo posodobitev ali nekaj podobnega.

Zazipane fajle iz mape Prejmi imam namen izbrisati vendar ne vem kako se to stori iz Live USB. S tipko Delete ne gre, v menuju pa je delete sivo obarvan in se ga ne da klikniti.

HotBurek ::

Za /etc/resolv.conf:

nano /etc/resolv.conf

Notri pa:

nameserver 193.2.1.72
nameserver 193.2.1.66

Potem še ping 193.2.1.66, če sploh imaš mrežo.

Za sources.list poglej še v direktori /etc/apt/sources.list.d, ker v osnovnem imaš samo CD, pa še ta je zakomentiran z #.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zvezdica27 ::

prva slikca in stvar: zakaj nimaš swapa? Ker ga nimaš, je očitno disk poln do amena (piše ti da je 0 frej, daj pobriši kaj, po moje je to del vzroka za tvoj položaj.

cd home je isto kot cd /home, če si v rootu diska, a pustimo to. premakni se v downloads - torej cd /home/Prejmi (ali cd /home/downloads oz Downloads). Potem ls komanda in izbriši giga ali dva. ali pa premakni na usb. uporabi rm filename.koncnica komando

gremo dalje

zz

druga slikca: po moje ti je ali network manager dol padel ali pa se je samo DNS sesul (router? VPN?). Zato ti ne resolva, ker računalo morda je na netu (morda ni), pa pač DNS ne deluje.

ker nimam minta, sem jih pingal, en tvoj link dela, tko da je probelm pri tebi ;)

gremo dalje

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

tretja slikca: mint ti je izpisal seznam, kamor se on povezuje za pač paketke... in kar nekak ne morem verjet, da je not samo ena vrstica, pa še ta zakomentirana (ne velja)... a je to za Mint normalno? NA prvi pogled izgleda vrstica sicer OK, če ne bi bila zakomentirana če pa za mint dela, pa ne vem, tu je del težave. Naj to nekdo pove, ki ima MInt...

probaj še poddirektorij
cd /etc/apt/sources.list.d
ls
če je tu kak sources.list, daj še: cat /etc/apt/sources.list.d/sources.list


zz

četrta slikca je bistvena: probaj kar je napisal Hot Burek, on ti je dal Arnesove DNS, jaz uporabljam googleove, a je vseeno. To mora biti in ne vem kako se ti je to lahko pokvarilo.

Mimogrede: tvoj mint uporablja systemd?

a lahko daš še komando
uname -a

da vidimo kteri sistem imaš... če imaš systemd bi to moral sam po sebi rihtati, resolv sploh ne bi smel biti težava (vsaj tako imam v glavi).

IN PA POBRIŠI KAKIH PAR GIGA....

zz

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Žal je tega preveč in ni garantirano da mi uspe. Linux bom sformatiral in naložil na novo.

Zanima me le še kaj bi lahko bilo narobe da se je 250 GB disk v nekaj mesecih napolnil, brez da bi nanj nalagal filme in podobno.
Nekdo omenja SWAP. Berem da je to nekakšen virtualni pomnilnik. Ali ni to le varovalka za delovanje OS, kljub prenapolnjenem disku?

HotBurek ::

Požen še spodnji ukaz, ki zlista top 10 direktorijev po velikosti.

du -a / | sort -n -r | head -n 10

Tako boš videl, v katerem dir-u se je nabralo največ robe in ti bo mogoče dalo hint, zakaj se je disk zafilal.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zvezdica27 ::

tschuss... daj vztrajaj. To so res osnove, da malo dobiš feeling, kaj se dogaja pod vsem namizjem. Pa še igraš se malo... reinstall bo vedno opcija.

Daj samo probaj izbrisati kak giga ali še bolje pet in potem se probaj normalno logirati v sistem. To ti vzame točno 5 minut. Me pa zanima, če je to bila težava (ker nimaš swapa). Tko da vsaj to probaj.

Saj bi ti rekel, da se jaz priklopim gor, ampak teamviewer ni opcija, ker dela v GUI, CLI pa bi še sam moral zgooglati...

verjemi, da je čisto vse rešljivo - v skrajni sili preko chroota iz live usb in priklopjenega GSM za dostop do neta. Če imaš potrpljenje...

polozweii ::

Vem samo tisto kar pišete. In napisano je uglavnem slabo ali pa računalnik dela napake.

Npr pri iskanju top 10 direktorijev
du -a / | sort -n -r | head -n 10

du -a =deluje
sort -n -r = ne deluje

Ozric ::

A si med userji?

awk -F':' '{ print $1}' /etc/passwd

cat /etc/passwd

Zvezdica27 ::

po navodilih je sedaj v recoveryju, torej root

lej, vprašaj kaj ne razumeš. tisto moraš vse v eni vrstici, isto napisati. A veš, da se kaj naučiš, za du še sam nisem vedel.

recimo fajn je da veš, da s komando man preveriš kaj neka komanda dela:

man du

in čitaš.

lej, če si pa čist zgubljen pa pač naredi reinstall, samo pod namizjem se skriva terminal, kjer si pač lahko gospod. Zdaj si gospod računalnika, sam če si zgubljen in nimaš interesa... naredi reinstall torej in uporabljaj zadevo, kot bi winse.

zz

Zgodovina sprememb…

Ozric ::

Zvezdica27 je izjavil:

po navodilih je sedaj v recoveryju, torej root



Vprašanje pa je, če je user kreiran? ;)

polozweii ::

Kaže da je poln Koš.
Ker v Mintu na namizju ni ikone za Koš, ga nikoli nisem spraznil.
sedaj sem v /home/admin1/.local/share/Trash/files# S katerim ukazom spraznim koš?

HotBurek ::

rm -rf /home/admin1/.local/share/Trash/files/
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

polozweii ::

Ko sem izpraznil koš je delalo vse kot prej. Poln koš je bia edina težava. Hvala

Kako se v Mintu izprazni koš brez uporabe terminala?
Če ne gre drugače bom moral na dno prenosnika napisati plonk rm -rf /home/admin1/.local/share/Trash/files/

HotBurek ::

Tipka Del prestavi vsebino. Kombinacija Shift+Del pa izbriše.

GNOME vmesnik ima v Nautilus-u folder Trash (na levi), ker je vsebina koša.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Zvezdica27 ::

lp,

no, saj smo slutili. Po moje del težave v tem, da nimaš swap driva - in če bi imel poln koš, bi linux še vedno imel prost swap in bi delal.

Zakaj ni linux ob namestitvi naredil swap, ne vemo, nujen dandanes ni - je pa zaradi tvojega scenarija, očitno priporočljiv. Zdaj, če boš pazil, da bo vedno recimo 2, 3 giga frej diska, si ok, če pa ne, pa se znaš vsaj približno znajti, ane?

Ozric: kako je sploh možno, da v postavljenem sistemu, neodzivnem sicer, ne bi imel userja kreiranega? Saj je že bil vmes v svojem home folderju, torej user mora biti...

zz

polozweii ::

Kaj je potrebno v Mintu izklopiti/vklopiti da bo zdravo za SSD disk? Trim in še kaj drugega?
Je to možno le v terminalu ali tudi v grafičnem vmesniku?

Ozric ::

@tschuss
https://wiki.archlinux.org/index.php/So...
ker search engine ne najde bolj primernega linka

filip007 ::

Mene samo zanima, če bo črn zaslon, ko bodo prišli kernel popravki, sem dal gor Nvidia gonilnik, tisti prvi, ki je preizkušen in kako to popraviti, če pride do tega?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Ozric ::

filip007 je izjavil:

Mene samo zanima, če bo črn zaslon, ko bodo prišli kernel popravki, sem dal gor Nvidia gonilnik, tisti prvi, ki je preizkušen in kako to popraviti, če pride do tega?

Če je gonilnik iz distrotovega repozitorija, ga boš mel pravočasno posodobljenga.

filip007 ::

Gonilnik je vezan na kernel, potem pride popravki za kernel in ga spusti in je potem črna slika ob zagonu, to sprašujem, bomo videli kako bo šlo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zvezdica27 ::

lp,

načeloma ni potrebe updatati kernel, če vse dela. Kernel posodobi samo če imaš kak hw da ne dela, da bodo nali not usb 7.0, drugače pa... if it ain't broken, don't fix it.

zz

filip007 ::

Kako da ne, če so varnostne rešitve potem je treba.

Sem posodobil kernel in Nvidia gonilnik dela, potem se le nekaj naprej premika.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zvezdica27 ::

jaz govorim o menjavi kernela... dokler so posodobitve, se patchi že vnašajo v obstoječ kernel, torej ni treba upgradati v smislu nove verzije. Jaz sem na 4.15, ki ni niti longterm...

zz

polozweii ::

V caddy sem dal moj prvi SSD.
V biosu sem izbral AHCI in izbral bootanje iz SSD diska.
V USB sem vtaknil ključ z Linuxom.
S hitrim boot sem izbral USB ključ.
Med postopkom inštaliranja mi je dalo na izbiro inštaliranje na eni (HDD) ali drugi (SSD) disk. Izbral sem SSD.
Na koncu inštalacije sem kliknil ponovni zagon. Takoj zatem se je še dvakrat pokazal Mintov logotip in po ponovnem zagonu je na monitorju le še utripanje črtice, ki traja že celo uro. Zakaj se linux ne zažene?


Med inštalacijo je dalo možnost obkljukati sledeče: Namesti programsko opremo tretjih oseb za grafiko in strojno opremo Wi-Fi, Flash, MP in drugo predstavnost. Kljukice nisem dal vendar mislim da to ne more biti razlog da se Linux ne bi mogel zagnati.
Zakaj je sploh vprašalo če hočem programsko opremo tretjih oseb? Saj ali se ne programska oprema naloži ob posodabljanju Linuxa? Kakšna je razlika med tem če dam kljukico ali pa če je ne dam?

polozweii ::

Še sem opazoval in prišel do naslednjih spoznanj:

Če bootam iz SSD se pojavi utripajoča črtica.
Če bootam iz HDD, pokaže na izbiro 6 vrstic, vidnih na naslednji sliki. (preden sem včeraj inštaliral linux na SSD disk, je kazalo le 4 vrstice)
 slika

slika



Če izberem prvo vrstico se odpre linux na SSD, če izberem peto vrstico pa se odpre linux na HDD.

Če izberem prvo vrstico (SSD) se odpre linux takoj v primeru če sem ga (SSD) imel odprtega že prejšnjič. Če pa sem prejšnjič imel odprt linux na HDD, se ponovno odpre 5 vrstic in ponovno izberem prvo vrstico da se končno odpre linux na SSD.
Enako se zgodi tudi v primeru linuxa na HDD.

To da moram bootati iz HDD sklepam da je vzrok v tem da je HDD master (v biosu na koncu HDD diska piše PM) SSD pa slave (v biosu na koncu imena SDD diska piše PS)

Ali bi v primeru če disk HDD fizično odstranim, deloval disk v caddyju kot master in potem ne bi bilo težav z bootanjem iz SSD?

.....je to vredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

polozweii ::

Še sem opazoval in prišel do naslednjih spoznanj:

Če bootam iz SSD se pojavi utripajoča črtica.
Če bootam iz HDD, pokaže na izbiro 6 vrstic, vidnih na naslednji sliki. (preden sem včeraj inštaliral linux na SSD disk, je kazalo le 4 vrstice)
 slika

slika



Če izberem prvo vrstico se odpre linux na SSD, če izberem peto vrstico pa se odpre linux na HDD.

Če izberem prvo vrstico (SSD) se odpre linux takoj v primeru če sem ga (SSD) imel odprtega že prejšnjič. Če pa sem prejšnjič imel odprt linux na HDD, se ponovno odpre 5 vrstic in ponovno izberem prvo vrstico da se končno odpre linux na SSD.
Enako se zgodi tudi v primeru linuxa na HDD.

To da moram bootati iz HDD sklepam da je vzrok v tem da je HDD master (v biosu na koncu HDD diska piše PM) SSD pa slave (v biosu na koncu imena SDD diska piše PS)

Ali bi v primeru če disk HDD fizično odstranim, deloval disk v caddyju kot master in potem ne bi bilo težav z bootanjem iz SSD?

Zvezdica27 ::

lp,
ja, prvi vnos je en disk (praviš SSD), peti vnos pa je tisti disk, ki je sda1 (praviš HDD).

poženi sudo update-grub (oz. sudo update-grub2) in to bi ti moralo posodobiti vnose na aktualno raven.

Zdaj jaz ne razumem, zakaj sploh imaš dva linux na računalu? Če te to moti, daj HDD ven, poženi update grub in potem 5. vnosa ne bo več. Ok. Zdaj daj HDD nazaj in grub ga ne bo več zaznal. DO naslednje posodobitve.

Lahko pa seveda samo odstraniš linux iz 5. vnosa pa je.

Načeloma hočeš imeti sistem na SSD, ker je najhitrejši.

zz

polozweii ::

Jaz sem pa mislil da mora biti glavni disk vedno nameščen. Odstranil ga bom in ga vgradil v drugi caddy. Ko bom hotel OS na drugem disku bom preprosto zamenjal caddy.
To pride prav na primer ko imaš en disk le za spletne igre ki imajo rade viruse.

Zvezdica27 ::

lp,

kje je sistem, pove GRUB, oziroma pravilneje grub2. Ta je na vedno določenem mestu (na master boot record), ki se vedno naredi ob formatiranju in ti potem boota iz kjer hočeš. MBR ima vsak disk, to je pač stnadard. Glavni disk (master) je preživet pojem. Pozabi to. Ti samo imej SSD not in na njemu naj bo grub. Ne zato, da bo master, pač pa zato, ker je hiter in bo letelo. V grubu je, tko kot pri tebi, lahko več vnosov in bootaš kar hočeš. Drugi disk je za podatke, ali je ssd ali navaden, je tvoja stvar.

Tudi tvoj scenarij gre preko enega gruba (saj to imaš zdaj) ali pa ja, pač menjaš diske. Zdaj ko je UEFI rešen, imaš lahko grub tako za win kot za linux, samo pomni, da je lažje najprej win in potem linux inštalirat (ni komplikacij).

Če imaš linux, z virusi nimaš načeloma nobenih skrbi.

zz

filip007 ::


Ima še kdo problem z orodjem za preverjanje diska, pri meni se ustavi, sem na novo inštaliral pa je enako.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Evstera ::

Koliko prostora ob inštalaciji namenite za "/"? Sem dal pred parimi meseci 80GB in mi je ostalo samo še 10GB. Kar nekaj GB mi zasede Timeshift (shranim 3 dnevne backupe), par GB PlayOnLinux (za Photoshop), vse ostalo je drobiž. /Home mi zasede 7GB. Disk za dokumente imam posebej. Je normalno da se tok hitro zafila?

SlimDeluxe ::

Vse razen swapa :) Preveri kaj od orodij za raziskovanje porabe prostora.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

filip007 ::

Ubuntu ti cel disk izbere, drugače sem ga ročno naredil cel disk, brez swap particije, jo v bistvu na rabim, če imaš 8GB+ spomina.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Evstera ::

In koliko je to ponavadi vse? Cel ssd (120GB) ali cel HDD 1TB? NImate posebej particije za dokumente?

SlimDeluxe ::

Osebno imam 250gb ssd. Particije na večjem disku bi naredil samo če bi delil ta isto z Windowsom (ntfs), drugače razloga za particije ne vidim, mogoče edino če veliko telovadiš z različnimi sistemi. Dokumente imam v Google Drive mapi, slike v Google Photos...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zvezdica27 ::

lp,

jaz osebno se s tem ne obremenjujem, nimam ločenih particij, dam automatic in čao. Imam samo linux. Po moji oceni to tudi pomeni, da swap imam (in po moje mora biti kot rezerva, če je disk poln)

zz

bf4ed ::

Ma jaz sem najprej vedno dal 32GB za sistem ostalo za home particijo... Saj sistem ne rabi več, problem nastane čez 2-3 leta ko se sistemska 32GB particija napolni s posodobitvami in starimi kernel, kerlen-extras...nevem zakaj po defaultu ne brišejo vse razen zadnjih treh?

In zdaj mi kolega prinese prenosnik ker se ne more logirat. Seveda niti en ukaz ni pomagal, autoremove in podobne...
Sem šel brisat ročno in sprostil okoli 10GB da je delovalo normalno.
Kasneje sprobal različna orodja za brisanje, razne skripte,...
Nič od tega ni pobrisalo tistih datotek katere sem jaz brisal da sem pridobil pa GB prostora.

In od zdaj naprej dam vedno cel disk za sistem.

Windows je enak, po parih letih se nafila disk in se ne moreš logirat ker je ostalo par kb prostora.
Neverjetno kaki fail od obeh sistemov.

Zgleda bo trebalo vsake 2 leti na novo nalagat.

Zna kdo za kaki program ali ukaz ko bi res zbrisal vso nepotrebno nesnago?
Če mam 32GB disk, sistem zasede 10GB, potem da tak tudi ostane po posodobitvah....ajde max +/- 3GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Evstera ::

Ja, tole s polnim diskom zaradi posodobitev (in tudi zaradi Timeshifta) se je tudi meni zgodilo. Sistem nisem mogel zagnati... kazal se je nek error pri zaganjanju - no, potem se je po ene 10min pa zagnalo.

Kako je drugače pri Linuxu, se sistem ščasoma kaj "zapaca", tako kot se windowsi? Slednje sem imel navado na nekaj mesecev sformatirati in narediti čisti install. Čista navada, da je bil sistem svež.
Sedaj pri Ubuntuju tega verjetno ni potrebno početi? Ali pač?

Zvezdica27 ::

ja prav na tej temi je imel tschuss te tećave (glej prvi post od njega v tej temi in naprej). NI imel swapa in se ni mogel niti logirati. Meni se to še ni zgodilo, pa sem od torrentov mel čist poln disk. Očitno je swap tudi zato, jaz ga imam.

sem pa na debianih ali lubuntu, vse automatic.

Uptime na temule ko pišem imam 13 dni, je pa iz 2015, torej je sistem star 4 leta. Dela kot prvi dan, nobenih pacanj ali karkoli, updatam pa morda 1x letno, če sploh, včasih si sam kernel naložim, pa še to ne več redno. Tu gledam, sem update celo naredil junija 19. Ni potrebe. Nikoli pa ne grem na nov LTS, če se že odločim za to, naredim reinstall.

zz

bf4ed ::

Ubuntu in podobni je enako, disk se napolni. S to razliko da linux deluje ok, pride v login, edino posodobitve in programe ne moreš dodat. In ko pogledaš zasedenost diska je lahko 5GB free pa še vedno ne grejo posodobitve skoz. Najmanj okoli 10GB rabiš prostega.

Pri windows pa se ne moreš prijavit in pri vpisu gesla te ven meče.

Ja pri ubuntu derivatih je najbolje ko pride nov LTS ven kar na novo inštalirat.
Imaš vsake 2 leti svež sistem in ni problemov. Tudi če imaš 32GB disk :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Zvezdica27 ::

helou,

zdaj pa imam jaz vprašanje: Outlook okolje na linux. Mail. Sedaj uporabljam Thunderbird z ExQuilla pluginom. Dela sicer super, sam... nekak bi probal kaj drugega.

Kateri program handla outlook okolje (samo mail me zanima) - Će se prav spomnim, Evolution to zna. Še kaj?

zz

Ozric ::

Zvezdica27 je izjavil:



Kateri program handla outlook okolje (samo mail me zanima) - Će se prav spomnim, Evolution to zna. Še kaj?

zz
Evolution ziher, tega si preveril? https://getmailspring.com/

Evstera ::

Ena zadeva me na Ubuntuju zelo moti. Si v mapi, kjer so slike. S CTRL+scroll povečaš ikone v mapi, da se predogledi slik bolje vidijo. ...s tem pa povečaš vse ikone, tudi na namizju (tisti del ikon na namizju, ki so ble prej skrajno desno, pa ti tako izginejo v prazno (dokler ne pomanjšaš nazaj).
Se da velikost ikon za namizje zakleniti?

Ozric ::

@Evtera
Te predogledi so v linuxu precej hecna reč. Spet odvisno kateri file manager nucaš, okolje ipd. ....
Sam nucam rangerja, ki to lepo in pregledno prikaže.

Zvezdica27 ::

Ozric, bom probal, tenx

zz

Evtera - kateri program? Nautilus?

Na PCManFM tega ni (no, je pa res, da v openboxu sploh nimamo ikon na namizju, četudi bi jih lahko imeli).

zz

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Si bom sposodil to temo, da ne odpiram nove.

Na medion erazer-ju (i7, kombinirana grafika intel+nvidia, BIOS iz leta 2015) imam Debian 9.9 (Stretch) in Debian 10 (Buster).
Vse dela brez težav, vendar se na Busterju računalnik ne ugasne, tako da moram za nekaj sekund pritsniti tipko za izklop, da se ugasne. Zagon (reboot) se izvede brez težav.
Sumim, da je težava povzročena z novejšim jedrom (Buster - 4.19 vs Stretch - 4.9).
Stretch ima podporo še nekaj časa.
Ali naj počakam na update Busterja ali naj raziskujem naprej, kaj storiti (do sedaj brez uspeha).

Če je imel kdo podobno težavo, prosim za nasvet.

Trenutno se po uporabi Busterja rebootam v Stretch in ugasnem računalnik.

SlimDeluxe ::

Btw. če med bootom pritisneš tipko za vklop bi se ti moral PC ugasniti. Če se ne motim tudi v grub menuju enako deluje. Da ne boš brezveze čakal da se ti boota samo da ga pravilno ugasneš.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

nergac ::

SlimDeluxe je izjavil:

Btw. če med bootom pritisneš tipko za vklop bi se ti moral PC ugasniti. Če se ne motim tudi v grub menuju enako deluje. Da ne boš brezveze čakal da se ti boota samo da ga pravilno ugasneš.


Hvala.
Sicer imam Mate omizje, tako da se mi zelo hitro zboota.

nergac ::

Sem poskusil še z jedrom 5.2.4 in Busterjem, problem ostaja.
««
13 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177708 (46547) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194223803 (158937) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182077 (148016) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134385 (97271) Icematxyz

Več podobnih tem