» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

strani: 1 ... 10 11 12 »

Ozric ::

Zvezdica27 je izjavil:

a za pkexec je treba še policyje rihtat? Pa kako, če imaš default install (dobro, upgrade) - to bi moralo delat out of the box.

Ja, na uporabniku je, da popedena zadeve ...

Zvezdica27 ::

dude... to bom moral še jaz googlati in se učiti, kako bo nek amater to uredil?

ne bo.

vedel bo da je posebna komanda za superuserja. do zdaj sta bili dve opciji, sudo ali gksudo (če pustimo su ob strani). Pa dobro, gksudo ne dela, o pkexec ne bo noben slišal sploh, saj niti jaz za to nisem vedel, pa se imam za nekega bolj advanced userja, samo kaj ko ne visim cele dneve na forumih.

Aja, pkexec ne dela. SAj ne ve zakaj ne - ker to za policy ne piše nikjer, moraš spet googlati.

dajmo sudo.

saj 90% ne bo težav, samo tistih 10% pa bo veličasten zaplet, ker ne hodo pisali -H

nima veze.

zz

Ozric ::

@Zvezdica27

Ok, dude.

SlimDeluxe ::

Če kdo rabi, insync, Google Drive klient ki deluje na Linuxu, je 75% off oz. 7,5€ za Prime licenco.
i5 6500 | RX580 8GB | 16GB DDR4 | StraightPower 11 650W

kornilov ::

Prosim za pomoč. Uporabljam Ubuntu 18.04 LTS. Vsako besedilo, ki ga označim se avtomatično kopira. Kako lahko to izklopim? :O

errhec ::

Imaš kufper clipboard addon ?

Nekateri poročajo da jim je priklop druge miši pomagal.
dd

mulc007 ::

Na prenosniku imam linux. Zamenjal bi disk in naložil windows. Zanima me če bi se OS ob menjavah diskov dlje prižigal (če bi BIOS zaznal spremembo diska in bi zato potreboval več časa za premlevanje) ?

kornilov:

to je feature linux: vsako označeno besedilo gre v copy.

Torej imaš ctrl-C in označevanje. Prvega prilepiš s Ctrl-V, drugega vedno z miškinim klikom (srednji gumb). TO je SUPER !!! In to je v linux vgrajeno, jaz samo to še uporabljam.

Mulc: nič dlje ne bo, pač morda bo kaka milisekunda razlike, samo naredi.

zz

tschuss ::

Vprašal bi tudi kaj vse je potrebno napraviti v Linux Mate v primeru uporabe in življenske dobe SSD diska.
Pri Windowsu se naprimer v biosu nastavi AHCI in potem znotraj windowsa še Trim. Obstajajo še več nastavitev ki niso toliko pomembne.

Kako je s tem pri Linux Mate? Je več dela? Obstajajo navodila/ postopek v slovenščini?

imam občutek da ima le malo ljudi linux.

carota ::

tschuss je izjavil:

Vprašal bi tudi kaj vse je potrebno napraviti v Linux Mate v primeru uporabe in življenske dobe SSD diska.
Pri Windowsu se naprimer v biosu nastavi AHCI in potem znotraj windowsa še Trim. Obstajajo še več nastavitev ki niso toliko pomembne.

Kako je s tem pri Linux Mate? Je več dela? Obstajajo navodila/ postopek v slovenščini?

Že cca 5 let imam SSD v kombinaciji z Ubuntu in nisem nič nastavljal. Deluje brez težav, pa je 8h+ dnevno v uporabi. Samsung 830 EVO mislim, da je noter, 250 GB.

lej, ne rabiš nič. Vse kernel naredi.

Če pa hočeš - boš pa se poglobil v forume in z raznimi nastavitvami pridobil točno 0,05% pohitritve.

Ne kompliciraj.

zz

Ne gre se mi za hitrost ampak da na disku ne bo odvečnega kopiranja in s tem krajše življenske dobe diska.

Rad bi da je vsaj Trim vklopljen ampak ne vem kako to bpreverim. Bom še enkrat probal pogoglat mogoče bo jutri več sreče.

BCSman ::

Hmm default file manager PCMan v Lubuntu-ju sploh ne kaže hitrosti kopiranja datotek, ko kopiram nekaj na usb ključek. Kako so tako osnovno funkcionalnost lahko spustili? V win10 je še celo graf zraven.

Ali se da ISO sliko prenesenega Linuxa preveriti tudi v windowsu?
https://linuxmint.com/verify.php

mulc:

seveda, sumcheck dela povsod, pogooglaj, kako to na win narediš

BS man: po moje to lahko kako vključiš s plugini, malo pogooglaj

mulc: https://askubuntu.com/questions/897442/...
in če googlaš še milijon drugih strani, je očitno od kernela 3.9 naprej TRIM vključen. Lej... jaz mam SSD par let, trim gor ali dol... dela. Prej bom računalo stran vrgel kot pa bo to težava. Hardware zadeve pridejo v linux ali prve od vseh sistemov (usb3) ali pa malo kasneje (grafične in trim). Ampak pridejo. Updataj na nov sistem in nimaš kaj misliti, kako preveriti za trim pa imaš v linku.

zz

Še to me zanima kako se linux pripravi na USB ključ da se potem iz njega inštalira na disk.
Windows ima to enostavno rešeno tako da se iz microsoftove strani shrani na usb ključ in že je pripravljeno.
Kako je s tem v primeru linuxa? Včasih sem uporabil nek majhen programček katerega ime sem že pozabil. Je še vedno potrebno delati na ta način?

S4NNY1 ::

https://www.linuxliveusb.com/ ali iso+rufus (oz. mogoče celo isoburn (winKey+r)+iso slika.)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

errhec ::

Za USB namestitevso dobri Rufus, unebootin, Universal USB installer.
dd

BCSman ::

Inštaliram Pinto (painter za linux, ker očitno na lubuntuju ni ničesar po defaultu nameščenega) in ob koncu instalacije namesti še cel kup nekih certifikatov. Razlaga?
 pinta

pinta

SloSlayer ::

Pinta uporablja platformo mono, ki je open-source implementacija Microsoftovega .NET-a in le ta uporablja svojo shrambo za certifikate. Tukaj se ti ob inštalaciji niso namestili nobeni novi certifikati, le obstoječi so se prenesli tudi v mono-jevo shrambo.

mulc:
https://askubuntu.com/questions/372607/...

tu so navodila za pripravo USB ključka z dd, jaz vedno delam tako. Pred tem odmountaj ključek, pa lepo je, če je prej prav sformatiran, saj ti vse piše.

Pa glej, da ne boš dd svoj disk, hehe, tud to se da narediti ;)

zz

Formatiral bom Linux zato sem v vtičniku Tab Session Manager (Mozilla firefox) , exportiral sejo.
Ko sem potem za vsak slučaj poskusil to še importirat, je reklo da je uspelo. Vendar ko pogledam v Tab session manager, tam seje s tem imenom ni.
Seja ima končnico .json.
strani: 1 ... 10 11 12 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059130400 (33413) Matthai
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

1194133809 (68943) Zvezdica27
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

18925636 (16260) MrStein
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

1093100957 (58550) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

81396526 (62465) Icematxyz

Več podobnih tem