» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
19 / 20
»»

zk_eu ::

OOO zakon, najlepša hvala, mislim, da bi to naslednjič moglo it. :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Icematxyz ::

zk_eu je izjavil:

OOO zakon, najlepša hvala, mislim, da bi to naslednjič moglo it. :)


Seveda bo šlo. Lahko pa, kot piše v readme.txt:

* SUPPORT
For support visit http://www.mobilepcmonitor.com send as an email at support@mobilepcmonitor.com - we'll be glad to help.


Napišeš, da bi rad imel na voljo tudi .deb paket in da zadeva pri čisto prvem zagonu (GUI in tudi terminal) uporabnika malo jezi... potem pa je OK. Verjetno posledica tega, da gre za različico 1.0 za Linux, če prav razumem.

poweroff ::

WarpedGone je izjavil:

Nič hudo kritičnega samo po sebi a totalno nesprejemljivo za splošnouporaben sistem, katerega porineš v roke svojim staršem, ki ne znajo niti angleško.

Ti si bil očitno deležen slabe vzgoje in sedaj namerno mučiš starše z Ubuntujem? :))

Samo vprašam. :D
sudo poweroff

sirotka ::

Nikakor ne morem inštalirat na staro kišto. Ustavi se pri dodeli prostor na disku. Ne pokaže nobene particije, nobenega diska,... Kaj mi je storiti:)?

Icematxyz ::

Kupi "novo kišto". ;)

Moral boš povedati kaj več o "stari kišti". Poskusi recimo Alternate install CD (PC (Intel x86) alternate install CD) za Lucid ali Natty.

sirotka ::

Icematxyz je izjavil:

Kupi "novo kišto". ;)

Moral boš povedati kaj več o "stari kišti". Poskusi recimo Alternate install CD (PC (Intel x86) alternate install CD) za Lucid ali Natty.


Na servis smo jo dobili od xy društva, se je mudilo:) Sem namestil xubuntu, dela k urca.

Icematxyz ::

Super. Na servisu tako ponavadi mojstri vse rešijo. ;)

Icematxyz ::

 Wunderlist Linux

Wunderlist Linux



Why?

The demand was there, so we went ahead and built for Linux officially.


Home & Blog & OMG

 Desura Linux

Desura Linux



Home & Blog & Vibes

Icematxyz ::

Zvezdica27 ::

hello,

sem obljubil review Pangolina od system76, ne? http://www.system76.com/product_info.ph...

Na hitro:
-ekran je najšibkejši člen, 768 je pač minimum dandanes, če ni že malo pod njim, kljub temu paje ekran dober, glossy, a je zelo ne-odseven. Res škoda da ni v rangu tudi 4:3 ekran. V glavnem, itak imam zunanji monitor večinoma, tko da jaz sem happy, oz. če bi hotel več je pol že ecna v igri. Za to ceno sem happy.
-build quality je za to ceno vrhunski. Meni zelo odgovarja malo bolj "robusten" način izvedbe tipk, ki niso lepo neslišno in fancy lepe, pač pa kar ropotajo, meni to ful paše zaradi občutka tipkanja, saj se spomnite cherry tipkovnic, to je to. Plastika je dobra, se ne zvija.
-procesor je novi i5 gen2, kaj naj rečem, dela. nisem še testiral hitrosti, zaenkrat je skoz na 800 MHz, torej se sploh še ni zalaufal na polno.
-komponente niti niso važne, čez kako leto bo sledil še SSD, dandanes se mi zdi še rahlo predrag, 80 GiB pa premalo.
-vse komponente delajo OK, sploh centrino n wireless je kar fajn, pravi dual channel, torej polni n standard.
-touchpad je tudi "nefancy", ampak spet: za občutek pri scrolanju je pa to top. Meni recimo apple touchpad malo mimo. Tal eje pa rahlo narebren in prsto točno vedo kje si. Super.
-noise: računalo se kar greje. recimolih sem gledal en film, sensors pokaže 56 stopinj. Sem mislil da bo manj. Mislim, greje, topel je pač, neslišno dela ventilator, za razliko od prejšnjega laptopa (sedaj 3 leta star) kjer je ventilator imel samo on-off, mi je všeč, da sistem nadzoruje obrate. Kul.
-velikost: 15,6 je opazno večji kot 15,1. Škoda da še nimajo 13 inčnega z usb 3.0 ker če ne bi vzel tistega. Trenutno jih sploh nimajo, kar pomeni da najbrž prenavljajo line up. Škoda. NI pa prevelik, je dokaj lahek.
-Še največji problem imam z 11.04 ki mi ni in ni všeč- Lih vlečem dol 10.04.3 Skype šteka, kar v 10.04 ne. Tolk sem navajen gnome-panel da kolnem vsakič ko je kaj treba. Drugač pa dela veliko bolje kot na stacionarcu v službi (že odstanjen in 10.04 gor), kar pomeni, da Unity dela, če so komponente vse popolnoma kompatibilne, na temu mi dela kot bi moral povsod. Bom videl kako bo z 11.10, probal bom vztrajati nekaj časa, sam če mi bo zamorilo, je 10.04.3 že potegnjen dol (ne verjamem da bom inštaliral, ker pol bom mogu čez kako leto spet ko kupim SSD itd itd). Dal bom Nattyju pošten mesec pa da vidmo.

bottom line: za ta denar... like it. Pač ni top of the design line in ekran je mal švoh, sam za delo in glede na to da mam itak eksterni display mislim da je to top kar se da dobit, sploh pa glede na tečaj dolarja...

Vseeno. če bodo prenovili 13 inčnega bom napel vse sile za onega (pol bo ta naprodaj), še dobro da imam žlahto tu.

zz

Icematxyz ::

Torej bolj robustna zadeva, ki bolj ali manj deluje dobro? Glede Unity pa se boš moral odločiti sam kako in kaj.

Ker smo pa ravno pri strojni opremi:


Windows 8 'Secure Boot' Could Stop You Installing Linux


Windows 8 Certified Computers May Not Be Able To Boot Linux

echoman ::

Kater program za PHP, HTML, CSS in JavaScript priporočate?

Super bi bilo, če bi imel podporo za HTML 5, CSS 3 in da ne bi bilo problemov po nadgradnji na 11.10 .

Hvala in LP!
echoman

Gandalfar ::

sublime 2

echoman ::

Hvala, vendar iščem popolnoma brezplačen program.

Gledal sem Aptano, ampak če je kaj podobnega temu v programskem središču bi raje namestil to. Geany sem tudi opazil, ampak nikjer ne piše, da ima auto-complete za PHP, kar bi poleg tistega za HTML in CSS potreboval.

Katerega naj torej izberem?

Hvala!
echoman

btree ::

V prenosniku imam 2GB RAMA, dodal ga bom še 2GB. A moram swap povečat?

Gandalfar ::

ne

Icematxyz ::

Razen če prenosnik prehaja med kakšnimi stanji pripravljenosti, kjer se vsebina sistemskega pomnilnika prepiše v /swap. Takrat je pametno imeti /swap razdelek v velikosti sistemskega pomnilnika.

btree ::

Hvala.

Icematxyz ::

Kaj dela Linus, ko ni v službi? Zraven potapljanja je zasebno, kdo bi si mislil, hobby programer. Vsi, ki se radi potapljate in do slej pod Linux niste našli zadovoljive programske opreme za uvoz podatkov iz vašega potapljaškega računalnika (podprte naprave) Linus prihaja na pomoč:

 Aplikacija Subsurface

Aplikacija Subsurface



 PDF Izvoz

PDF Izvoz



H & +1

P.S. Za tek, pohodnike, kolesarje, veslanje... je že poskrbljeno!

Slučajno sem sedaj naletel še na:

 SportsTracker Java

SportsTracker Java



SportsTracker

To, da raje uporabljate Ubuntu, kot se ukvarjate s športom torej preprosto tukaj več ne igra vloge. Lahko se torej ukvarjate tako z Ubuntu, kot s športom in to celo sočasno!

trnvpeti ::

Ali Linus uporablja ubuntu?

Icematxyz ::

Lahko ga dodaš v krog prijateljev in vprašaš. Uporablja Linux.

dux ::

@trnvpeti: Glede na to kaj si misli o Unity in Gnome3 močno dvomim :).

Mislim da je ob izidu gnome3 prešel na Xfce.
Upanje je v nasih odlocitvah

DOOM_er ::

bojda je na fedori
Robots will steal your job. But that's OK

Icematxyz ::



Cobalt is expected to be released for Windows, Mac and Linux this fall.


Home & Blog & Vibes

trnvpeti ::

dux je izjavil:

@trnvpeti: Glede na to kaj si misli o Unity in Gnome3 močno dvomim :).

Mislim da je ob izidu gnome3 prešel na Xfce.

In kaj si misli o Unity in Gnome3?

Icematxyz ::

 Air Combat

Air Combat

Tilen ::

Kr en cinematic screen!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Icematxyz ::

GTK+ 3.2 zbirka gradnikov za izdelavo grafičnih programov dodaja (eksperimentalno) podporo za dve zaledji:

Wayland:

 Wayland in GTK+

Wayland in GTK+



Broadway (GTK+ zaledje za HTML5):



WebUpd8 & Phoronix

poweroff ::

Well, jaz imam pa grd problem. Ki ga ne znam sam rešiti. Sem nekako prišel do zida.

Torej... iz nekega čudnega razloga (ja, bil sem trezen ;)) sem si pomotoma odstranil kernel (apt-get remove --purge linux-kernel-2.6.* linux-headers-2.6.* (ali nekaj podobnega je zadnje, česar se spominjam).

Težava je, da imam dvojno šifrirane diske. Torej 500 GB disk, ki je šifriran z LUKS Cryptsetup, sledi LVM, nato pa encrypted home directory.

Prvi del je bil enostaven. Mašino zbootam z liveUSB. Z Disk Utilityem sem si najprej priklopil LUKS šifriran disk, nato LVM volume (OK, prej je bilo treba inštalirat še lvm2 package, ker ga na liveUSB-ju ni).

No, težave pa so v tem, da imam /home direktorij zašifriran z eCryptFS. Zadevo skušam mountat takole:

sudo su
cd /
mount --bind proc /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/proc
mount --bind sys /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/sys
mount --bind dev /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/dev
mount --bind dev/shm /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/dev/shm
chroot /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/
su - matej
cd /home/matej/

BTW, za chrootat je seveda treba imeti liveUSB z isto arhitekturo, najprej sem se seveda zaj* z i386, potem sem si naredil 64-bitni liveUSB.

No, tu poženem:
ecryptfs-mount-private

Enter your login passphrase:

Vendar pa zadeve ne priklopi.

Če pa skušam ročno:

mount -t ecryptfs /home/matej/.Private /mnt
mount: to lahko izvede samo sistemski skrbnik

Jasno, neuspešno, torej se odlogiram.

logout
keyctl_search: Required key not available
Perhaps try the interactive 'ecryptfs-mount-private'

Ponoven poskus:

mount -t ecryptfs /home/matej/.Private /mnt
Passphrase:

Tukaj sem vpisal "unwrapped passphrase", torej tisto, ki jo dobim, če rečem:

ecryptfs-unwrap-passphrase /home/.ecryptfs/matej/.ecryptfs/wrapped-passphrase

Zdaj pa gremo:

Select key bytes:
1) 16
2) 32
3) 24
Selection [16]:
Enable plaintext passthrough (y/n) [n]:
Enable filename encryption (y/n) [n]: y
Filename Encryption Key (FNEK) Signature [3d8265c042dc682b]:
Attempting to mount with the following options:
ecryptfs_unlink_sigs
ecryptfs_fnek_sig=3d8265c042dc682b
ecryptfs_key_bytes=16
ecryptfs_cipher=aes
ecryptfs_sig=3d8265c042dc682b
WARNING: Based on the contents of [/root/.ecryptfs/sig-cache.txt],
it looks like you have never mounted with this key
before. This could mean that you have typed your
passphrase wrong.

Would you like to proceed with the mount (yes/no)? : yes
Would you like to append sig [3d8265c042dc682b] to
[/root/.ecryptfs/sig-cache.txt]
in order to avoid this warning in the future (yes/no)? : no
Not adding sig to user sig cache file; continuing with mount.
Mounted eCryptfs

Ko sedaj rečem ls /mnt, pa naredi "puf", celoten GUI se usuje in padem v commandline, kjer je polno nekih čudnih kernel sporočil.
Ctrl-Alt-F8, Ctrl-Alt-F7 reši zadevo, v terminalu pa piše "Killed."

Kakšna ideja kako naj se premaknem iz mrtve točke?

Aja, varianta B je bila da ponovno inštaliram kernel. Torej, ko se chrootam rečem:
mount /dev/sda1 /boot
sudo apt-get install linux-image-2.6.35-30-generic
cd /boot
update-initramfs -u

To mi je naredilo GRUB vnos, ampak v njem padem v bash oz. tisti okrnjeni bash, kjer se samo par ukazov na voljo.
sudo poweroff

technolog ::

Kaj pa tole?

B) Namestiš potreben kernel + headerje. Potem poženeš:
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Hm, po instalaciji kernela bi update-initramfs verjetno moral kar sam pognati. Probaj se enkrat povoziti grub...

# grub-install /dev/....
# update-grub

poweroff ::

Ne vem točno kaj bi bil problem, je pa res, da mi update-initramfs -u zajamra, da enega cryptodiska (nek UUID) ne najde v /etc/crypttab. A je možno, da je UUID tega diska drugačen v live sistemu in v starem (nedelujočem) sistemu?

Očitno se bom moral zateči k drastičnim metodam, aka. "tortici"... 8-)
sudo poweroff

BigWhale ::

Za fizicne diske se UUIDji ne spreminjajo razen ce diska ne formatiras oziroma ce to explicitno zahtevas. Kako je s kriptiranimi diski pa ne vem ampak bi rekel, da verjetno isto.

js osebno ::

Že nekaj časa dualbootam ubuntu in Windows 7, čeprav Oken tudi pogledam ne več. Zadnjih nekaj dni me zajebava internetna povezava (samo v Ubuntu), in sumil sem, da je kriv driver. Delal sem po teh navodilih, in trenutno dela vse brez problema. Sem pa izpustil zadnji del navodil, ker mi ni čisto jasno kaj naj naredim.
Finally, blacklist the r8169 driver add the following to /etc/modprobe.d/blacklist.conf:

#blacklist r8169 driver
blacklist r8169

Zna kdo povedat, kaj naj naredim? :}

Tilen ::

1. Odpreš konzolo
2. S svojim najljubšim text editorjem (jed, pico, vi, ...) odpreš "/etc/modprobe.d/blacklist.conf"
3. Primer :

"jed /etc/modprobe.d/blacklist.conf"
4. Greš na konec in vpišeš :

#tukaj bom zablokiral r8169 gonilnik
blacklist r8169
5. Shraniš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

js osebno ::

Zadevo sem odprl z jed v rootu in dodal tistih nekaj vrstic. Sedaj pa nevem kako shraniti ( če pritisnem F10 se odprejo možnosti terminala, jed pa ostane nespremenjen.)

Icematxyz ::

Kaj pa če bi uporbil kar Gedit? ;)

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

js osebno ::

Okej, hvala :D
Sem opravil z jedom, ker je bil ravno odprt. Izgleda da bi bil Gedit dosti lažji. Pa kdaj drugič :P

Icematxyz ::

@Matthai

Kje se zalomi? Pri reševanju podatkov iz /home, kjer je uporabljeno šifriranje z eCryptFS? Sem si prebral tvoj postopek in morda bi lahko poskusil še malo drugače, če te zanima in še nisi zadeve rešil na kakšen drug način?

poweroff ::

Torej, zadevo smo rešili s pomočjo tortice. To pomeni, a sem za pomoč zaprosil kolega in sem mu sedaj dolžan tortico! :)

Izkaže se, da je treba LUKS kriptirane diske mountati ROČNO na točno določeno mesto (kot je zapisano v /etc/crypttab). Potem update-initramfs -u dela (ja, pa /boot mora biti priklopljen).

Ni mi pa jasno zakaj mi niso dostopni podatki iz eCryprtFS particije. Če imaš kakšno rešitev za to se priporočam. Trenutno ravno delam backup, bi se pa poigral z liveUSB, saj čutim v kolenu, da bom te postopke še dostikrat izvajal... ;)
sudo poweroff

Highlag ::

Pismu sami hekeri.... :D

Mene tudi matra Ubuntu na prenosniku. In sicer, včasih se gonilnik od nvidie naloži včasih pa ne. V glavnem ne. Če ga omogočim, da se naloži, in rebootam običajno pridem do unityja, ko pa naslednjič rebootam, pa unitiyja ni, pri gonilniku pa piše, da je naložen in ni v uporabi. Kakšna ideja kaj pogledat? Na ubuntu forumu so modro tiho... :'(
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Highlag je izjavil:

Pismu sami hekeri.... :D

Mene tudi matra Ubuntu na prenosniku. In sicer, včasih se gonilnik od nvidie naloži včasih pa ne. V glavnem ne. Če ga omogočim, da se naloži, in rebootam običajno pridem do unityja, ko pa naslednjič rebootam, pa unitiyja ni, pri gonilniku pa piše, da je naložen in ni v uporabi. Kakšna ideja kaj pogledat? Na ubuntu forumu so modro tiho... :'(


1.) Nova namestitev ali nadgradnja?
2.) Si ročno in ne s pomočjo orodja Dodatni gonilniki do sedaj nameščal in odstranjeval zaprto kodne gonilnike za grafično kartico?
3.) Pod Dodatni gonilniki je aktiven samo eden gonilnik in a je izbire (neaktivnih) več?
4.) Model prenosnika/grafične?

Zgodovina sprememb…

btree ::

Imam precej starih audio kaset za digitalizirat in bi nabavil USB zvočno za svoj prenosnik. Imam kdo izkušnje s tem? Zanima me, katere Ubuntu podpira? Gledal sem tole.

Icematxyz ::

Vodič: Ob namestitvi Ubuntu sem izbral šifriranje uporabniške mape in vse skupaj je "backfired"!

Ni mi pa jasno zakaj mi niso dostopni podatki iz eCryprtFS particije. Če imaš kakšno rešitev za to se priporočam. Trenutno ravno delam backup, bi se pa poigral z liveUSB, saj čutim v kolenu, da bom te postopke še dostikrat izvajal... ;)


Podatke bom vzel s tega odgovora:

1.) Zaženeš LiveCD in priklopiš razdelek, na katerem se nahaja "šifrirana mapa", to najenostavneje narediš tako, da ga poiščeš v Nautilus, oziroma ti ga verjetno priklopiš že v fazi, ko priklopiš šifriran razdelek, ker uporabljaš dve vrsti šifriranja. Ne na tem razdelku, ampak v mapi /media na datotečnem sistemu (LiveCD) si lahko pogledaš UUID priklopljenega razdelka za referenco. V tvojem primeru je UUID enak cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4. Na namizju ustvariš mapo, ki jo boš uporabil za priklop šifrirane mape:

cd
mkdir Desktop/Matej


2.) Če imaš kje zapisan "mount passphrase" ta korak izpustiš in greš kar na točko 3, drugače pa ga izvedeš:

sudo ecryptfs-unwrap-passphrase /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/home/.ecryptfs/matej/.ecryptfs/wrapped-passphrase

Passphrase v tem primeru je uporabniško geslo uporabnika nameščenega OS. V tvojem primeru torej uporabnika matej. Pri pisanju poti in UUID si lahko pomagaš s tabulatorjem. Če "mount passphrase" nimaš kje zapisan in zaradi takšnega ali drugačnega razloga ne moreš iz "wrapped-passphrase" dobiti "mount passphrase" je zgodba bolj ali manj končana.

3.) V terminal vpišeš ukaz:

sudo ecryptfs-add-passphrase --fnek

Passphrase = "mount passphrase", ki ga dobiš v točki 2. Ukaz vrne 2 vrstici:

Inserted auth tok with sig [vrednost_ena] into the user session keyring
Inserted auth tok with sig [vrednost_dva] into the user session keyring

4.) Sedaj priključiš šifrirano mapo:

cd
sudo mount -t ecryptfs /media/cbcc9d54-d3b6-44b4-9c7b-8591093500c4/home/.ecryptfs/matej/.Private Desktop/Matej


Passphrase = "mount passphrase", ki ga dobiš v točki 2. Na vsa zastavljena vprašanja odgovoriš tako, kot imaš navedeno v prvotnem odgovoru. Pri vprašanju:

Filename Encryption Key (FNEK) Signature [3d8265c042dc682b]:vrednost_dva

Podaš vrednost_dva, ki si jo dobil pod točko 3. Če še te po tem kaj vpraša odgovori pritrdilno! To je potem to. Če boš pritisnil kombinacijo tipk Alt + F2 in vpisal gksudo nautilus, boš lahko dostopal do vsebine mape (/home/ubuntu/Desktop/Matej) na namizju in s podatki, ki se nahajajo v njej počel, kar pač želiš početi! Če bo kakšen začetnik to počel s kombinacijo tipk CTRL + H prikažeš tudi skrite mape in tako lahko najde na primer profil od FireFox in tako naprej!

Icematxyz ::

btree je izjavil:

Imam precej starih audio kaset za digitalizirat in bi nabavil USB zvočno za svoj prenosnik. Imam kdo izkušnje s tem? Zanima me, katere Ubuntu podpira? Gledal sem tole.


Vprašanje, kako je s podporo za recimo že daljinca. Verjetno bi bilo to treba nastaviti ročno. Verjetno bo delovala "out-of-the-box", ampak vprašanje je kaj vse. Stereo zvok verjetno da, 5.1 pa morda že ne več. PulseAudio podpora tudi ne vem, če je v tem trenutku najboljša. To je stanje do Ubuntu 11.04, kar bo pa v prihodnje pa ne vem. Torej ne vem če je do Ubuntu 11.04 to strojna oprema, kjer bi uporabniku vse delovalo dobro out-of-the-box. Kaj pa je narobe z na primer obstoječo zvočno kartico, ki jo imaš? Ne deluje, kvaliteta "digitalizacije" je slaba? Zaradi obstoječe strojne opreme ali "precej starih audio kaset"?

btree ::

trenutno imam integrirano, vem da je razlika z zunanjo občutna, sem sprobal še v Windowsih, rabim eno, ki ima 24 bitno podporo, 5.1 izhoda ne potrebujem. Ne bi pa rad stran vrgel denarja in kupil nekaj, kar ne spravim v delovanje.

ano-nimen ::

Rabil bi GUI za mountiranje CIFS (ne smb!) razdelkov. Po možnosti plug-in za Nautilus. Mogoče kdo pozna rešitev?

Icematxyz ::

Delovala bo najverjetneje za "stereo zvok" out-of-the-box z novejšimi Ubuntu različicami.

Vprašljivo pa je le, koliko truda boš moral vložiti za delovanje pilota, če ga želiš uporabljati, 5.1 zvoka in kakšno PulseAudio podporo ima v tem trenutku. Slednje za to opravilo "digitalizacijo" "precej starih audio kaset" niti ni problematično, ker imaš na voljo ALSA, ampak če boš kartico potem uporabljaš še za bolj splošno namizno uporabo pa potrebuješ tudi načeloma dobro PulseAudio podporo.

Highlag ::

Torej prenosnik je Acer Aspire5920, grafična pa 8600M GT.

Ubuntu je pa naložen kar v oknih. Po prvi namestitvi o Unitiju ni bilo duha ne sluha. Čez čas sem dobil obvestilo, da so na voljo gonilniki. In sicer:
#1 Nvidia pospešeni grafični gonilnik (različica 173)
#2 Nvidia pospešeni grafični gonilnik (različica current) (Priporočeno)
#3 Preskusna 3D podpora za grafične kartice Nvidia

Ob izbiri #1 me pričaka črn ekran
Ob izbiri #2 me občasno pričaka Unity, nvida control panel kaže vse tip top, ali pa privzeti grafični gonilnik brez podpore in neustrezno resolucijo ekrana.
Ob izbiri #3 me pričaka črn ekran.

Ubunu je naložen na "frišno". Z ročno namestitvijo nisem poizkušal, čeprav sem nekakšne gonilnike snel z nvidijine strani... imam slabe izkušnje s takšnim početjem...
Never trust a computer you can't throw out a window
««
19 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159057 (116650) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180803 (146742) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629766 (25043) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648164 (38026) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725636 (22869) MrStein

Več podobnih tem