» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
15 / 20
»»

Icematxyz ::

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


Lahko uporabiš, kar svoj spletni brskalnik! Na primer FireFox + ustrezen dodatek, ki počne točno to, kar bi rad dosegel!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Te osnove si lahko nekam zatakneš, znova in še vedno.

Ti resno ne razumeš, kaj pomeni ***uporabljati*** sistem, kaj pomeni pa igračkanje v peskovniku. No, nisi edini. Cela ubuntu ekipa je tvoje sorte, pa še mnogi drugi zraven...
Zbogom in hvala za vse ribe

arjan_t ::

in kaj ima google earth z ubuntu-jem?

WarpedGone ::

Rezultat pod črto je, da celota (uporabniška izkušnja) ne dela, kot bi pričakoval od nečesa, kar ni "doma skup specano". Kot rešitev se mi predlaga še več pacanja doma.
Kdo točno je kriv in kakšno kavo pije mi je 100% vseeno.
Zbogom in hvala za vse ribe

dëych ::

A sound glitchi so že odpravljeni?
Npr. če poslušam mp3 na 10.10 oz. katerkoli starejši verziji, v totem playerju, ko premaknem drsnik/time cursor se sliši popačen zvok.

DeusVult ::

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


wget
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

Pesimist ::

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


Telemach. :D

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

Te osnove si lahko nekam zatakneš, znova in še vedno.

Ti resno ne razumeš, kaj pomeni ***uporabljati*** sistem, kaj pomeni pa igračkanje v peskovniku. No, nisi edini. Cela ubuntu ekipa je tvoje sorte, pa še mnogi drugi zraven...


Ti pa ne znaš v nekaj "letih truda" in uporabljanja "Ubuntu" prebrati enega A4 lista navodil, ki ga napišem praktično v vsaki temi o Ubuntu. Če bi ga, težav s tem "problemom" v Google Earth ne bi imel.

Ker pa si pametnejši, kot vsi Ubuntu uporabniki skupaj pa niti tega nisi razumel, zakaj sem ti dal povezavo na:

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

In ne, ne bom ti povedal rešitve. Naredil boš svojo domačo nalogo in prebral navodila. Potem pa z Google Earth ne bo teh težav. Enkrat boš pač moral!

CaqKa ::

mater smo funny... wget mi napiše...
iščem nekaj podobnega kot je freemake video downloader za winse.

kar se pa tiče zadeve ki jo je warped one opisal.. pa potem tale begginers guide...
mislim prav smešno mi je.. če so to zadeve ki si bi jih naj vsakdo najprej inštaliral po updejtih.. zakaj zadeva ni tako nareta da bi to že sama vse inštalirala?
eno dejstvo ki ga zagovarjam že od vedno je to "tehnologija je tukaj da služi nam", "ter tehnologijo izumljamo da si lajšamo življenje".

potem človeku pač enostavno ni jasno zakaj bi za nekaj kar je communiti ugotovil da je osnova, še sam dodatno klikat?
ne me napak razumet, ubuntu je hudo dobra stvar postala, ampak to so banalne stvari, ki zaustavljajo njegov prodor...

dux ::

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


Firefox, pojdi na https://addons.mozilla.org/sl/firefox, vnesi "youtube downloader", izberi vstavek in ga namesti, ponovno zaženi firefox, pojdi na youtube in snemi dol video.

Če hočeš pa samostojen odjemalec pa poizkusi PyTube ali pa ClipGrabber.
Upanje je v nasih odlocitvah

WarpedGone ::

Naredil boš svojo domačo nalogo in prebral navodila.

Takoj po izidu nove verzije sestaviš za cel A4 navodil, kaj vse je treba POPRAVIT, da stvar deluje in temu ti rečeš uporabna zadeva?
In da je problem pri meni in ne v OSu, ker se mi ne da šraufat nove zadeve, da en en ubogi Google Earht uspe prikazat prebavljive menije?

Boš oprostil, to je poden od sistema.
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


sudo apt-get install youtube-dl
sudo youtube-dl -U
youtube-dl http://www.youtube.com/watch?v=sP4NMoJcFd4


prva komanda namesti program, druga ga updata, dolgoročno je pa treba pisat samo tretjo, torej youtube-dl in zraven link do videa.

Zgodovina sprememb…

arjan_t ::

CaqKa je izjavil:


kar se pa tiče zadeve ki jo je warped one opisal.. pa potem tale begginers guide...
mislim prav smešno mi je.. če so to zadeve ki si bi jih naj vsakdo najprej inštaliral po updejtih.. zakaj zadeva ni tako nareta da bi to že sama vse inštalirala?
eno dejstvo ki ga zagovarjam že od vedno je to "tehnologija je tukaj da služi nam", "ter tehnologijo izumljamo da si lajšamo življenje".

potem človeku pač enostavno ni jasno zakaj bi za nekaj kar je communiti ugotovil da je osnova, še sam dodatno klikat?
ne me napak razumet, ubuntu je hudo dobra stvar postala, ampak to so banalne stvari, ki zaustavljajo njegov prodor...


ničesar iz vodiča ni nujno nameščat da stvar deluje
za mp3, če se ne motim, ti celo ponudi inštalacijo ko hočeš npr. predvajat nepodprt format

da ne zna google earth pravih fontov uporabljat pa se pritožite google-u

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

Naredil boš svojo domačo nalogo in prebral navodila.

Takoj po izidu nove verzije sestaviš za cel A4 navodil, kaj vse je treba POPRAVIT, da stvar deluje in temu ti rečeš uporabna zadeva?
In da je problem pri meni in ne v OSu, ker se mi ne da šraufat nove zadeve, da en en ubogi Google Earht uspe prikazat prebavljive menije?


Tiste 3 vrstice so "univerzalne" in se ne spreminjajo. Če se pa spremeni kaj v GUI pa pač občasno omenim. Na primer "Aero Snap", da si uporabniki ne rabijo lomiti prstov s tipkovnico. Takšne stvari pač omenim a ne, ker se mi zdi smiselno, da uporabnik ve, da lahko odslej z eno roko opravlja z miško z drugo pa "onanira".

Boš oprostil, to je poden od sistema.


Poden je, da nekdo ima toliko povedati čez nek OS, ni pa v vsem tem času prebral ne A4 lista navodil, ampak 3 vrstice navodil, ki so v vsaki temi opisujejo isto zadevo.

iščem nekaj podobnega kot je freemake video downloader za winse.


A s FireFox + dodatek ne gre ali kaj je problem? Poskusil si pa ne gre?

mislim prav smešno mi je.. če so to zadeve ki si bi jih naj vsakdo najprej inštaliral po updejtih.. zakaj zadeva ni tako nareta da bi to že sama vse inštalirala?


Da vidiš, to je tisto, marsikdo ne razume. Torej se lahko "izobrazi" in bo razumel, če ima seveda to željo ali pa naredi tisto, kar kdo drug napiše da naj naredi.

Privzeto ne more biti, ker podjetje ki te zadeve proizvaja v svoji EULA to ne dovoli. Torej v praksi to za uporabnika pomeni maksimalno 3 vrstice navodil. Če izbere pri namestitvi, kar posodobitev paketov in kupi strojno opremo, ki je podprta out-of-the-box to pomeni le še 1 vrstica navodil za uporabnika. Pa še tej se deloma lahko izogneš že med namestitvijo. Torej lepo vas prosim... Vse je že tako narejeno v tem trenutku, da je maksimalno možna dobra out-of-the-box izkušnja za uporabnika. S tem se lahko kosa kvečjemu le še kakšno podjetje, ki ponuja programsko/strojno rešitev v enem paketu.

Torej kdo ima namen se "izobraziti", da ne bo "kvasil neumnosti" naj prosim lepo se temu primerno obnaša, kdor pa hoče samo da mu nekaj dela pa naj vpraša in naredi tisto, kar se mu pove, če dobi seveda odgovor.

Pri "poznavalcih", ki v vseh teh temah niso bili sposobni "razumeti" teh maksimalno treh vrstic pa bom rekel, da prvič ne vem, kakšno težo mislijo, da ima njihovo mnenje in drugič tudi na neumnosti se da odgovoriti z neumnostmi. To je tudi ena opcija da.

xandros ::

Rad bi naroceval fotografije preko interneta.
To sem do sedaj delal na win, picasa in fotoplus aplikacija, iz picase sem samo potegnil fotko v fotoplus aplikacijo.

Na kaksen nacin naj to naredim na ubuntu?

Icematxyz ::

xandros je izjavil:

Rad bi naroceval fotografije preko interneta.
To sem do sedaj delal na win, picasa in fotoplus aplikacija, iz picase sem samo potegnil fotko v fotoplus aplikacijo.

Na kaksen nacin naj to naredim na ubuntu?


To boš pa moral vprašati ponudnika storitve. Se pravi če imajo na voljo aplikacijo za Ubuntu ali če deluje obstoječa z Wine.

dux ::

@Xandros: Pri nas program naročanje fotografij preko spleta v Linuxu podpirata E-Leclerc in D&m.

Morda program kakšnega drugega ponudnika deluje preko Wine.

Edit: seveda pa lahko vprašaš tudi svojega priljubljenega ponudnika.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

kanzyani ::

jst mam en mali problem. ko sem na netbooka inštaliru 11.04 sem imel nanj priklopljeno usb misko. sedaj je s tem netbookom ne uporabljam več. in sedaj se mi dogaja, da po vsakem resetu, hibernaciji itd... touchpad ne deluje več ampak moram nekako v nastavitve prit in onemogočit/omogočit touchpad in potem deluje.

kak workaround da tega nebo treba več delat?

Icematxyz ::

Ima prenosnik (delujoče) "funkcijske tipke" s katerimi lahko vključiš/izključiš Touchpad?

Vpiši v terminal:

gconftool-2 --set --type boolean /desktop/gnome/peripherals/touchpad/touchpad_enabled true

Po tem ukazu ti deluje Touchpad? Se pravi po tem, ko se pojavi "težava".

WarpedGone ::

Poden je, da nekdo ima toliko povedati čez nek OS, ni pa v vsem tem času prebral ne A4 lista navodil, ampak 3 vrstice navodil, ki so v vsaki temi opisujejo isto zadevo.

Če zadeva nebi bila poden, bi tisti A4 seznam navodil al pa samo tri vrstice bile odveč.
Made in doma spacano.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

Poden je, da nekdo ima toliko povedati čez nek OS, ni pa v vsem tem času prebral ne A4 lista navodil, ampak 3 vrstice navodil, ki so v vsaki temi opisujejo isto zadevo.

Če zadeva nebi bila poden, bi tisti A4 seznam navodil al pa samo tri vrstice bile odveč.
Made in doma spacano.


Tisto kar si hotel "dokazati" si dokazal da. S tem se strinjam.

kanzyani ::

Icematxyz je izjavil:

Ima prenosnik (delujoče) "funkcijske tipke" s katerimi lahko vključiš/izključiš Touchpad?

Vpiši v terminal:

gconftool-2 --set --type boolean /desktop/gnome/peripherals/touchpad/touchpad_enabled true

Po tem ukazu ti deluje Touchpad? Se pravi po tem, ko se pojavi "težava".


prenosnik ma funkcijsko tipko za on/off, ki pa ne deluje (ene par verzij nazaj je delovalo, pa nevem več kaj sem nameščal, da je delovalo).

vpis te komande v terminal ni pomagal. sem resetiral komp pa je vse ostalo isto.

še dobro da imam synapse inštaliran... ctrl+space pointing device in tam onemogoči/omogoči... potem pa deluje...

CaqKa ::

dux je izjavil:

CaqKa je izjavil:

kaj lahko uporabim za download youtube videov?


Firefox, pojdi na https://addons.mozilla.org/sl/firefox, vnesi "youtube downloader", izberi vstavek in ga namesti, ponovno zaženi firefox, pojdi na youtube in snemi dol video.

Če hočeš pa samostojen odjemalec pa poizkusi PyTube ali pa ClipGrabber.

clip grab bo neki takega ja :) tnx

Icematxyz ::

vpis te komande v terminal ni pomagal. sem resetiral komp pa je vse ostalo isto.


Sploh ni deloval ukaz ali je deloval in bi ga po ponovnem zagonu moral spet vpisati? Se pravi poskusi takoj po ponovnem zagonu ta ukaz v terminalu in preveri če Touchpad po njem deluje in to še preden po "svojem postopku" omogočiš Touchpad. Lahko pred ponovnim zagonom izvedeš copy/paste ukaza v terminal in po ponovnem zagonu odpreš terminal (CTRL+ALT+T) in s smerno puščico najdeš ukaz, ki si ga je terminal zapomnil!

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Kaj Gaikai bi morala delati na Ubuntu?
Ker mi nekaj za java jamra pa sej jo imam. http://www.gaikai.com/

Aston_11 ::

Ubuntu one mi na enem računalniku ne dela. Sem šel v ponovno namestitev natty-ja, pa ni razlike. Probal vse, kar se omenja na netu kot rešitev. Ne dela. Napaka med usklajevanjem datotek. Kaj bi bilo, nimam pojma.

Pesimist ::

google earth font fix.
sudo apt-get install msttcorefonts

sledis navodilom.
logout

Se pa strinjam da to so take zadeve ki bi mogle avtomatsko se izvajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zvezdica27 ::

lp,

jebat ga, ne moreš, avtorsko pravo (pravilneje: licenčne pogodbe). Sam tolk da smo si na jasnem, sama implementacija tehnologije (recimo kodek) še ne pomeni, da bomo ta pravila kršili. Pri fontih je malo bolj zapleteno, ker očitno jih vsaj Google earth uporablja.

Skratka: štekam Wapedone-a, samo mislim da tu pretirava. Sicer pa ima ubuntu od 10.04 to lepo porihtano, en klik je to pri insštalaciji.

zz

Icematxyz ::

Kaj Gaikai bi morala delati na Ubuntu?
Ker mi nekaj za java jamra pa sej jo imam. http://www.gaikai.com/


Najenostavnejša "pot do cilja". Preveri, če je "Partner" programski vir omogočen:

 Ubuntu Partner

Ubuntu Partner



sudo apt-get update
sudo apt-get remove openjdk-6-jre
sudo apt-get install sun-java6-jre sun-java6-plugin sun-java6-fonts


So še druge možnosti in ni potrebno odstranjevati OpenJDK, ampak po tem postopku in ponovnem zagonu spletnega brskalnika bolj ali manj mora zadeva delovati.

Se pa strinjam da to so take zadeve ki bi mogle avtomatsko se izvajat.


"Te zadeve" se že sedaj izvajajo "samodejno". Se pravi ena od "treh vrstic" poskrbi za "te zadeve" samodejno.

Ubuntu one mi na enem računalniku ne dela. Sem šel v ponovno namestitev natty-ja, pa ni razlike. Probal vse, kar se omenja na netu kot rešitev. Ne dela. Napaka med usklajevanjem datotek. Kaj bi bilo, nimam pojma.


Težko je tukaj kaj reči, če praviš da na več računalnikih zadeva dela na enem pa ne. To prej "kaže na" strojno opremo, razen če misliš "svežo namestitev", kjer se na primer /home razdelek ohrani oziroma se kakšni podatki obnovijo s kakšne "kopije"?

kanzyani ::

Icematxyz je izjavil:

vpis te komande v terminal ni pomagal. sem resetiral komp pa je vse ostalo isto.


Sploh ni deloval ukaz ali je deloval in bi ga po ponovnem zagonu moral spet vpisati? Se pravi poskusi takoj po ponovnem zagonu ta ukaz v terminalu in preveri če Touchpad po njem deluje in to še preden po "svojem postopku" omogočiš Touchpad. Lahko pred ponovnim zagonom izvedeš copy/paste ukaza v terminal in po ponovnem zagonu odpreš terminal (CTRL+ALT+T) in s smerno puščico najdeš ukaz, ki si ga je terminal zapomnil!


ukaz ni dal ven nobenga errorja, sam touchpad tud ni začel delati. ta ukaz sem tudi ob ponovnem zagonu napisal in touchpad ni deloval.

Aston_11 ::

Aston_11 je izjavil:

Ubuntu one mi na enem računalniku ne dela. Sem šel v ponovno namestitev natty-ja, pa ni razlike. Probal vse, kar se omenja na netu kot rešitev. Ne dela. Napaka med usklajevanjem datotek. Kaj bi bilo, nimam pojma.



Človek ne bi verjel, vendar zadeva ne mara slovenščine. Ko sem spremenil sist. nastavitve na angleščino, se je začelo sinhronizirati brez problema.

Icematxyz ::

ukaz ni dal ven nobenga errorja, sam touchpad tud ni začel delati. ta ukaz sem tudi ob ponovnem zagonu napisal in touchpad ni deloval.


Aha, potem je še kaj drugega v igri. Model prenosnika?

Človek ne bi verjel, vendar zadeva ne mara slovenščine. Ko sem spremenil sist. nastavitve na angleščino, se je začelo sinhronizirati brez problema.


No ja. Sem sedaj na "poslovenjenem" Ubuntu 11.04 (32bit) vpisal podatke za Ubuntu One račun in v Ubuntu One mapo dal nekaj datotek in map jih nekaj izbrisal in tako naprej in potem znova zagnal računalnik in storil enako. Da se datoteke in mape ne bi uspešno sinhronizirale nisem opazil.

Aston_11 ::

No, pri meni pa se zadeva da ponoviti. Ko sem ponovno menjal jezik, ne sinhronizira več. Pognal sem nekaj na temo diagnostike in je sporočila, da se client ne razume najbolj z našim naborom znakov. Ne vem, kaj ga točno moti. Pri meni gre za enih 86 Mb odt datotek, ki so se prenesle po menjavi jezika. Prej ene par mesecev ni bilo sinhronizacije, ker ni delala in sem iskal rešitev. 11.04 64 bit. Bom ponovno potestiral, ker sem pomotoma naredil štalo s 11.10.

Icematxyz ::

V Ubuntu 11.10 torej imaš to težavo? Če te prav razumem?

kanzyani ::

Icematxyz je izjavil:

ukaz ni dal ven nobenga errorja, sam touchpad tud ni začel delati. ta ukaz sem tudi ob ponovnem zagonu napisal in touchpad ni deloval.


Aha, potem je še kaj drugega v igri. Model prenosnika?


asus eeepc 1005ha

Icematxyz ::

kanzyani je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

ukaz ni dal ven nobenga errorja, sam touchpad tud ni začel delati. ta ukaz sem tudi ob ponovnem zagonu napisal in touchpad ni deloval.


Aha, potem je še kaj drugega v igri. Model prenosnika?


asus eeepc 1005ha


Poskusi recimo da to:

sudo cp /usr/share/acpi-support/power-funcs /usr/share/acpi-support/power-funcs.bak
gksudo gedit /usr/share/acpi-support/power-funcs


In dodaj sledečo vrstico na pravo mesto:

export XAUTHORITY=`ps a | grep -v grep | grep X | sed -n 's/.*-auth \(.*\)/\1/p' | cut -f 1 -d ' '`

Shrani datoteko in odpri:

gksudo gedit /etc/default/grub

In spremeni sledečo vrstico:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

V to in shrani:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi=Linux"

Potem še izvedi ukaz:

sudo update-grub

In znova zaženi računalnik. Ali funkcijske tipke v Ubuntu 11.04 za Touchpad na tvojem prenosniku po izvedenem postopku delujejo?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Icematxyz je izjavil:

V Ubuntu 11.10 torej imaš to težavo? Če te prav razumem?


v 11.04 imam težave. 11.10 mi je danes, ko sem ga testiral, raztural 11.04, tako da sem porabil tisto urco, da sem dvignil 11.10 v delujoče stanje, ker nisem imel pri sebi ključka od 11.04. Ker je bil sistem raztural (se je 11.10 ravno usral v grub in začel brisati inštalacijo 11.04), sem pač še 1x naložil 11.10.

11.10 ima v ang. jeziku možnost, da naloži sistem poleg obstoječega, v slovenskem prevodu te možnosti ni bilo.

Jutri bom probal ubuntu one na 11.10 - v slovenskem jeziku pa že danes ob začetni postavitvi ni delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

se je 11.10 ravno usral v grub in začel brisati inštalacijo 11.04


Zakaj bi Ubuntu 11.10 "začel brisati" Ubuntu 11.04 namestitev, če bi vsakega namestil na svoj razdelek? Kvečjemu lahko "okvariš" Grub 2 do te mere, da izvedeš "obnovitev" Grub 2 za Ubuntu 11.04 in je to to. Tudi z Grub 2 ni treba da "upravlja" razvojna različica Ubuntu, ampak lahko to delo opravlja stabilna različica, ki je za 24/7 uporabo. Se pravi če se razvojna različica odloči, da ne bo več "sodelovala", težav uporabnik nima, ker na stabilno različico Ubuntu, ki se jo uporablja 24/7 to nima vpliva.

Ubuntu One v "poslovenjenem" Ubuntu 11.04 (32 bit) sem testiral sedaj še enkrat in sinhronizacija se izvaja uspešno. Tako da če se vrneva "osnovnem problemu":

Ubuntu one mi na enem računalniku ne dela. Sem šel v ponovno namestitev natty-ja, pa ni razlike. Probal vse, kar se omenja na netu kot rešitev. Ne dela. Napaka med usklajevanjem datotek. Kaj bi bilo, nimam pojma.


Moj nasvet bi torej bil namesti "poslovenjen" Ubuntu 11.04 (32 bit) in ga posodobi. Potem pa vpiši podatke v Ubuntu One odjemalca in preizkusi sinhronizacijo še enkrat!

dux ::

@Aston11:

Tudi v slovenščini bi morala obstajati možnost za namestitev sistemov enega ob drugem je pa povsem mogoče, da prevodi za installer še niso bili izvoženi in je zato deloma ali popolnoma nepreven.

Glede prevodov in Ubuntu One. Prevodi načeloma ne bi smeli vplivati na zmožnosti programa (oz. ne razumem kako bi lahko vplivali na to). Vplivajo le na videz programa in na tipkovne bližnjice. Kodiranje je pa druga stvar.

A lahko pogledaš če kaj piše v ~/.cache/ubuntuone/log ?
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

V slovenščini (morda je bila angleščina) ni bilo opcije namesti sistem drug ob drugem.

Tam ubuntuone/log/ - v tistih datotekah ne piše nič, razen, da je nek error - sem pa pognal diagnostiko, ki se je izpisala v neko .py datoteko - tam je med različnimi bugi napisalo, da bi kodna tabela lahko povzročala težave. Sicer dvomim, da so prevodi problem, bolj se mi zdi, da je nekaj z datotekami. Med drugim omenja turški jezik, ki da tudi povzroča probleme.

Grem na drugo lokacijo (sedaj sem na 11.04), da vidim, kaj je sčaral 11.10, ki se je delno upgrajdal (preko mestnega wifi).

Aston_11 ::

Evo, z druge lokacije 11.10, U1 ne dela. Slovenski jezik. Ko konča upgrade, poskusim v ang.

xandros ::

Preload za ubuntu, ima kdo izkušnje s tem? Se res kaj pozna?
http://techthrob.com/2009/03/02/drastic...

Icematxyz ::

Aston_11 je izjavil:

Evo, z druge lokacije 11.10, U1 ne dela. Slovenski jezik. Ko konča upgrade, poskusim v ang.


Pa kakšen Ubuntu 11.10? O Ubuntu 11.04 se zaenkrat pogovarjamo?

Ubuntu 11.10 je razvojna različica in sploh ne vem, zakaj bi nek povprečen Ubuntu uporabnik, ki nima namena prijavljati hroščev ali le spremljati razvoja in ne dejansko uporabljati razvojne različice uporabljal Ubuntu 11.10 za stvari kot so Ubuntu One? Oziroma pričakoval, da preprosto vse deluje in da se razvijalci ukvarjajo s tem, da bo primeren za 24/7 uporabo?

Namesti "poslovenjen" Ubuntu 11.04 (32bit) in to je to? V čem je problem?

xandros je izjavil:

Preload za ubuntu, ima kdo izkušnje s tem? Se res kaj pozna?
http://techthrob.com/2009/03/02/drastic...


Ubuntu ima "vgrajene" že nekatere podobne mehanizme, tako da lahko poskusiš, ampak ne vem če bo kakšen rezultat. Če hočeš še večjo "hitrost" za "stock Ubuntu" potem ti bolj priporočam SSD.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Sem poskusil namestiti 11.04 nazaj, vendar je crknil namestitveni program, enih 3x. Sedaj grem po novo namestitev in bom poskusil znova.

Icematxyz ::

Da, Ubuntu 11.04 in ne Ubuntu 11.10 uporabljaj za 24/7 uporabo.

Uporaba razvojne različice za 24/7 uporabo je preprosto WRONG. Se pravi ne pravim, da Ubuntu uporabniki ne bi "smeli se ukvarjati" z razvojno različico Ubuntu, prav nasprotno, zakaj pa ne, ampak preprosto na "varni razdalji" in brez pričakovanja, da vse deluje in je primerno za 24/7 uporabo. NI.

Aston_11 ::

Razvojno različico sem hotel poleg 11.04, vendar me je malo "presenetila". Na srečo /home.

Icematxyz ::

Tako naredi in te ne bo več "presenetila".

Se pravi imaš 2 ločena razdelka. Na enem Ubuntu "stabilna različica" na drugem Ubuntu "razvojna različica" in če imaš pri "stabilni različici" ločen /home si ga naj ne delita! Z Grub 2 naj "upravlja" "stabilna različica". In to je to!

dux ::

@Aston_11:
Če imaš na 11.04 težave ter prav tako na 11.10 beta, potem dvomim, da bo do izida končne različice težava opažena in popravljena.

Kot kaže gre za neke vrste robni primer, ki ne prizadane veliko uporabnikov, saj v launchpadu nisem našel poročenga hrošča na to temo (Ubuntu One ne usklajuje datotek zaradi encodinga).
Poskusi odstraniti datoteke / jih znova dodati ali pa poskusi s preimenovanjem. Morda je v imenu kakšen čuden znak, ki ga Ubuntu One ne prepozna. Če poročilo omenja turščino, jo poskusi odstraniti.

Glede slovenščine v 11.10 pa takole. Ko zaženeš z liveCD/USB so zaradi prostorskih omejitev vključeni prevodi celotnega sistema le za angleščino, nemščino, španščino, francoščino. Za vse ostale jezike je preveden le installer, katerega prevode pa je treba ročno izvoziti. To bodo vsekakor storili še pred beta različico.

Je pa to čudno, ker je bil v alfa 3 installer v slovenščini.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Trenutno imam težavo, ker mi installer 11.04 noče naištalirati sistema. Nekje na polovici vse skupaj razpade in da sporočilo, da se je namestilnik sesul. Testiram razne kombinacije. Snel sem z neta svež img od natty in me ni spustil skozi. Sedaj sem dal opcijo, da formatira /, pa bomo videli.

Na U1 imam veliko datotek, nekaj je še starih starih, morda te kaj zafrkavajo. Ko pridem do sistema, bom odstranil datoteke s serverja in začel dodajati po majhnih količinah. Čeprav na drugem pc-ju mi pa dela...

Morda bo sveža namestitev kaj rešila.

rejven ::

men ni nič pomagal enostavno ga nisem mogu naložit. To in pa vmesnik unity je blo dost da sem po dolgem času šel nazaj na winse...
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093158819 (116412) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180316 (146255) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629662 (24939) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648012 (37874) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725528 (22761) MrStein

Več podobnih tem