» »

Nakup prenosnika v ZDA

Nakup prenosnika v ZDA

JesusChrist ::

Pozdravljeni!

Ker se odločam o nakupu prenosnika MacBook Pro (13.3" i7 4gb 500gb) in ker se moj prijatelj nahaja v ZDA me zanima par stvari. Ker so cene tam občutno nižje od Slovenije bi mi ga lahko on tam kupil in prinesel v Slovenijo. Zdaj pa se mi pojavljajo sledeča vprašanja:

- kako je z davkom (cena tam je namreč recimo 1500$): koliko bi se plačalo davka in kako prenosnik spraviti v slovenijo (ali kaj komplicirajo na letališčih in ali je potrebno kaj plačevati da ga pripelje s sabo v Slovenijo?)?

- kako je s popravilom prenosnika v primeru kakih okvar/napak - torej uveljavljanje garancije nasploh (ga lahko dam na popravilo kam v Sloveniji četudi je kupljen v ZDA?)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

StratOS ::

1. V večini primerov ne komplicirajo razen če ni eksplicitno naveden kot vračajoča se prtljaga ( ni problem za osebno prtljago, razen če ni vidno, da je nov potem bo potrebno izpostaviti račun, obdavčiti, dodatna papirologija, čas, denar ...)
2. Če imajo zastopnika v Slo ni nujno, da ti bodo to tudi priznali (garancijo) tudi z računom, treba vprašati prodajalca in/ter zastopnika.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

JesusChrist ::

No glede druge stvari se bom zdajle pozanimal pri Slovenskih Apple prodajalcih. Koliko pa bi bili v prvem primeru davki oz. vsa ostala papirologija? Glede na prenosnik cene 1500$?

Je kdo že sam nakupoval podobno in potem novo zapakirano robo nesel s samo v domovino? Predvsem me zanimajo kakšne dejanske izkušnje, ki jih je nekdo doživel.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

LuGi ::

Naj kupi eno rač. torbo ter embalazo odvrze da nebo problemov. Izkusnje imam samo s pristankom v zagrebu kjer nisem imel nobenih problemov in prinesel sem kar dosti rač. stvari ;)

Slišim pa da je na brniku druga zgodba in znajo zelo komplicirati.

Davek je 20%.. carine pa mislim da ni na rac. opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

NazgulRR ::

Prejšnji mesec, ko sem letel z Brnika izven EU, sem hotel pred odhodom prijavit svoj laptop. Carinik je rekel da bv, da dan danes ima že vsak laptop s sabo in da to več ne gledajo. Ob vrnitvi niso nič gledali ali pa spraševali kaj imam v ročni prtljagi.

Se strinjam z LuGi-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

JesusChrist ::

Ja ampak jaz bi vseeno raje še zraven original embalažo če se odločim prenosnik recimo leto pozneje prodati. NazgulRR to so ti rekli na Brniku da ne gledajo nič? Ker potem komot ostane v originalni embalaži :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

SaXsIm ::

če bo ostal v original embalaži, te bojo ocarinili in obdavčili.
SaXsIm

Company ::

Če imaš srečo, ne gledajo. Kar je redkokdaj, sploh se pa kar spravijo na ljudi, ki na Brnik prihajajo iz ZDA. Plačal boš 20 % davka, carine ni. Tako je bilo pri meni lani poleti. Carina dobi z mejne kontrole takoj info, kdo se vrača iz ZDA, tako da te kar čakajo.

JesusChrist ::

Ok hvala za odgovore. Zgleda da se očitno z original embalažo ne splača ker z davkom pol itak pridem na isto ceno :) Država kretenska once again.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Samo embalažo pošlji kot navadno pošto, če bi jo rad imel.

JesusChrist ::

Verjetno bom res storil tako ja. Am drugače pa sem se pozanimal za garancijo pa so mi iz iSpot v mariboru odpisali, da garancija velja worldwide tako da jo lahko brez problema uveljavim pri njih.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zvezdica27 ::

lp,

emabalažo, če jo res rabiš, si pošlji po pošti in čao, zavij v nek papir. Pač si našel v smeteh in si poslal, ker ti kul zgleda ;) Noben ti ne bo kompliciral, kupi in si prilagodi desktop, par slik in filov gor in povej, da ga imaš že nekaj časa.

Absolutno nobenga problema ne bo, sam po pameti (nameč slike in filme gor).

Isto za kak bicikel: kupi, popacaj z blatom, kako praskico naredi in to je to.

b

GregiB ::

JesusChrist je izjavil:

Ok hvala za odgovore. Zgleda da se očitno z original embalažo ne splača ker z davkom pol itak pridem na isto ceno :) Država kretenska once again.


??? Sorry, ampak si bom dovolil napisati, da si kreten kar sam, da si pripravljen plačati ameriški VAT, kar se ti zdi povsem normalno, da pa bi plačal VAT v RS, pa seveda kriviš kretenizem države....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JesusChrist ::

GregiB oprosti da bi rad čim ceneje prišel skozi! Tebi pa v življenju negre kaj preveč lepo kajne? :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

GregiB ::

Ninjeti... vse lepo in prav, a gre za podobno zadevo, kot pri npr. piratizaciji software-a... Pač hočej(m)o ceneje skoz pridet... ampak pisat o tem se pa ne sme.... Get the point?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JesusChrist ::

In kaj te moti pri vprašanju da vprašam o nakupu v ZDA? Če ne misliš pomagati in te moti da sprašujem kako je s carino in vsem tem pa se prosim odstrani iz teme. Hvala.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

???? Kaj nisi razumel, kaj so ti kolegi napisali??? Če uvažaš blago iz držav, ki niso članice evropskega carinskega območja, uvažaš po carinski in davčni zakonodaji, ki velja za državo, v katero uvažaš. V RS velja 20% DDV na nakupno vrednost blaga, kupljenega zunaj EU. Mislim, da imamo z ZDA sklenjeno pogodbo zoper dvojno obdavčevanje, torej lahko zadevo kupiš v ZDA Tax Free (sicer ne vem, kako je z state oz. city tax, ki ga imajo posamezne ameriške zvezne države oz. mesta). Tu izgubiš zgolj razliko v davčni stopnji.
Potem pa poglej v slovensko carinsko nomenklaturo, koliko znaša uvozna carina za računalnike, in to je to...

Če pa rabiš pomoč pri švercanju... pač ne obtožuj države kretenizma, če se ne dovoli poceni okol prnest...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JesusChrist ::

Zdaj še me boš obtožil švercanja? Odstrani se pošast :DD

In dobro razumem kaj si hotel povedati. Če pa ti ne razumeš mojega vprašanja pa ni moj problem. Vsi drugi so koristno odgovorili ti pa pač tega nisi sposoben. In ja. Pač država nebo dobila svojega dela pogače če pripeljem prenosnik od tam in ne plačam davka. Big dela a? Mi je prav popolnoma vseeno - dovolj poberejo - pa še teh 100 eur se jim nebo nikjer poznalo :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

A ni bil to tvoj namen?

Company ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

emabalažo, če jo res rabiš, si pošlji po pošti in čao, zavij v nek papir. Pač si našel v smeteh in si poslal, ker ti kul zgleda ;) Noben ti ne bo kompliciral, kupi in si prilagodi desktop, par slik in filov gor in povej, da ga imaš že nekaj časa.

Absolutno nobenga problema ne bo, sam po pameti (nameč slike in filme gor).

Isto za kak bicikel: kupi, popacaj z blatom, kako praskico naredi in to je to.

b

Tole je bolj urbani mit. Jih na carini sploh ne zanima, kaj je gor, niti vključevati ni treba. Pogleda serijsko številko in številko modela. Pri meni je bilo, kot sem rekel, torej 20 % DDV in adijo, kolega je težil, da Mac ni nov, da je že rabljen, da naj dokumente pogledajo,,, Pa je moral Maca pustiti tam, dostavil naj bi dokazilo, da je bil že kupljen v Evropi, čeprav je bil model delan za USA (kao, mogoče nimajo baze osvežene). Ker ga ni mogel dostaviti, so mu obračunali DDV po ceniku z interneta. Zdaj pa, kakor želiš.

StratOS ::

Ne vem, za kaj je večina mahnjena na embalažo laptopa ?
Če bodo ugotovili/sumili, da je nov, boš moral dostaviti račun oz. podatke o lastništvu ipd ... če bo v embalaži ali ne ali bo nov ali ne. Če sumijo bodo to izvedli do konca.

Če inštaliraš ali imaš OS gor vrži par slik, podatkov, malo tako da je v uporabi tudi nič ne pomeni.

To ni nikakšno švercanje! Če najdeš ceneje, plačaš, dobiš račun in legalno zadevo spraviš ni nobenega problema.
Če pa dobiš kaj brez računa najsibo software/hardware ali kaj drugega pa tako veš če ti bo uspelo ali ne - lastna odločitev - lastna odgovornost.

//Edit : Pravopis :D
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

GregiB ::

StratOS je izjavil:


To ni nikakšno švercanje! Če najdeš ceneje, plačaš, dobiš račun in legalno zadevo spraviš ni dobenega problema.


Torej... legalno pomeni, da pri vstopu v državo zadevo prijaviš, plačaš DDV in carinske dajatve... Ne obtožujem nikogar švercanja, v bistvu mi dol visi... a se čuditi, da nekdo reče temu, da se brez zakonskih dajatev spravlja pri vstopu v državo carinsko robo švercanje je pa... lächerlich...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

StratOS ::

Zadevo ni treba prijaviti, ker spada med osebne stvari. Le za te trebaš imeti papirje če jih zahtevajo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

GregiB ::

StratOS je izjavil:

Zadevo ni treba prijaviti, ker spada med osebne stvari.


Spada v osebne stvari, v kolikor so vse dajatve plačane...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JesusChrist ::

Saj so - pač v tuji državi :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

SaXsIm ::

Potem pa ga še uporabljaj v tuji državi.
SaXsIm

kmetek ::

dajatev ni plačana, če ni davka v zda?

servis te ne bo lepo gledal v slo, verjemi :)

JesusChrist ::

O bože. Ti zdaj bolj veš kot iSpot v Mariboru kajne? Pol pa ni čudno da nimate denarja če se ne znate znajt in zaradi lenobe poiskati boljše ponudbe. In v zda je prenosnik Z VAT! Pozanimaj se preden pametuješ tukaj :) Itak vas polovica nima pojma - zato pa sem izrecno prosil tiste z izkušnjami - ne pa vsakega pametnjakoviča ki si nima kaj za začet.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

kmetek ::

V prvem postu ne vidim, nikjer "tiste z izkušnjami". Kupi pa probaj ;((

Gandalfar ::

Apple servisi pri nas uveljavljajo garancijo tudi za v ZDA kupljeno Apple robo. Samo racunas rabis pokazat.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške komponente na letalu

Oddelek: Strojna oprema
252604 (1882) djfixme
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510040 (7128) MTB
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218827 (5557) St235
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Kaj kupiti
263804 (3096) deltacqb
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5013014 (11385) St235

Več podobnih tem