» »

Občutljiva koža po britju

Občutljiva koža po britju

1
2
»

djordjevic ::

To precej pomaga, ja. Topla voda in milo zmehčata kožo in jo britje manj iritira.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lion29 ::

jaz imam majhno brisacko, ki jo pred britjem namocim v vroco vodo in si ovijem okrog grla in spodnjega dela obraza.... pustim kako minutko, da se ohladi in ponovim vajo...

veliko lazje brijem pol... in na koncu pa ponovim z mrzlo vodo...cimbolj... da zaprem pore...

noro kaka razlika
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cvizl ::

Eno vprašanje: Kje se kupijo mrežice za brivnike?

Nadica ::

Po britju uporabite Louis Widmer TONIK BREZ ALKOHOLA. Pomiri, osveži in ohladi kožo.
Dobite ga v lekarni. Če ga nimajo, jih prosite, naj ga naročijo.

RejZoR ::

Če imate občutljivo kožo in ste velikokrat povsem rdeči po britju razmislite v smeri električnih brivnikov. Men je šlo tud blazno na živce, da sem bil vedno ves krvav in rdeč ravno ko smo šli na kakšno khm pomembno stvar/srečanje/sestanek/whatever. Uporabljal sem zaščitno britvico z 2 reziloma in tisto lamelo za lepše drsenje. Ampak odkar uporabljam električnega je koža redko sploh razdražena. Večino časa se sploh ne vidi, da sem se bril. Prvo sem imel foil based Brauna Series 3-370 pa mi je na vratu še vedno preveč razdražil, verjetno zaradi vroče mrežice. Pol pa sem vzel za 35 EUR Philipsov HQ6920 s trojno rotacijsko glavo in je 1A zadeva. Brivnik je praktično eden najbolj basic modelov za drobiž ampak mi zelo odgovarja. Na rezila sploh ne vem če bom še kdaj šel... in tud po britju sploh ne rabim nobenih kremc in tonikov. Samo osvežim kožo s hladno vodo (poleti) oz z mlačno pozimi in to je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Mach3+Pena+Vroča brisača= Win
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lion29 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Mach3+Pena+Vroča brisača= Win

+ mrzla brisaca na koncu in kak easy balzam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pyr0Beast ::

Jaz včasih ponucam kar kakšno olivno/sezam olje in se obrišem. Maš naslednji dan dokaj mehko kožo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

Lion29 je izjavil:

jaz imam majhno brisacko, ki jo pred britjem namocim v vroco vodo in si ovijem okrog grla in spodnjega dela obraza.... pustim kako minutko, da se ohladi in ponovim vajo...

veliko lazje brijem pol... in na koncu pa ponovim z mrzlo vodo...cimbolj... da zaprem pore...

noro kaka razlika


Lion29 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Mach3+Pena+Vroča brisača= Win

+ mrzla brisaca na koncu in kak easy balzam


Torej... Pred britjem vroča voda -> se obriješ > mrzla voda -> balzam = win? :)
Akcija - Reakcija

gulfstream ::

Ja. Topla voda 'sprosti' kožo in jo naredi elastično, hladna pa pomiri, ko je razdražena.

=win :)

jalovec09 ::

Jaz sem imel občutljivo kožo dokler sem kupoval pocen kreme, kasneje, ko sem kupil eno boljšo teh težav nimam.

Pyr0Beast ::

Sam vem da je pri meni bolj problem kvalitetna britvica - Kakšna od Mach3 se najde da ni najboljša in te samo praska že ko je nova, medtem ko so ene prfektne in te ne zaćnejo praskat vse dokler se ne izrabi, nato pa rezilca zgubijo pravilno vpetje in začno opletati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lion29 ::

BladE_ je izjavil:

Lion29 je izjavil:

jaz imam majhno brisacko, ki jo pred britjem namocim v vroco vodo in si ovijem okrog grla in spodnjega dela obraza.... pustim kako minutko, da se ohladi in ponovim vajo...

veliko lazje brijem pol... in na koncu pa ponovim z mrzlo vodo...cimbolj... da zaprem pore...

noro kaka razlika


Lion29 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Mach3+Pena+Vroča brisača= Win

+ mrzla brisaca na koncu in kak easy balzam


Torej... Pred britjem vroča voda -> se obriješ > mrzla voda -> balzam = win? :)


ja, na zacetku si s fajn toplo brisacko ovij okoli celjusti... in mej par minutk gor..ponavljaj vajo, ce se ohladi...

na koncu pa s fajn mrzlo... da se pore zaprejo nazaj in pomiri kozo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lium ::

Je že kdo probal to- kako podaljšaš življensko dobo britvice?? ......

, da bi to vedel prej.!!!
http://www.popravilo-ocal.si/..........s klasičnem plamenskim lotanjem, vam bodo poškodovali ( zažgali ) barvo na očalih,...

harvey ::

Probaj, pa poročaj :-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Free Bird ::

No, nisem prebral cele teme, bom kar takoj vprašal.
Brijem se kako leto in imam grozlivo kožo po britju še par dni (sploh po vratu). Vse rdeče od izpuščajev itd. Ima kdo kak nasvet? Zanima me predvsem, če bi pomagal električni brivnik?
LP

Lion29 ::

ma nemoj... vidi ti njega.... tip se prilepi v temo, ki ima ogromno nasvetov... in iz lenobe vprasa ista vprasanja... in pricakuje, da mu bo kdo odgovoril....

preberi psote za nazaj... bos nasel veliko nasvetov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Free Bird ::

Pardon, sem spregledal, da je Rejzor napisal nekaj o električnih brivnikih. Predvsem to me je zanimalo.

Aquinas ::

Navadna klingica vam ne odgovarja?

Free Bird ::

Kot pravim, povsod po obrazu ok, po vratu pa grozlivi izpuščaji. Kot da bi padel med koprive.

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni

@Free Bird: sam sem imel podobne težave. Po nakupu el. brivnika so te težave skorajda izgine. Popolnoma so izginile, ko sem se po britju zjutraj še oprhal in hkrati namilil in umil obraz.

Poskusi si po mokrem hladnem britju (uporaba hladne vode namesto tople/vroče) umiti obraz in vrat z alkalnim milom.

Če imaš namen kupiti el. brivnik pa je seveda "kolikor denarja, toliko muzike".

LDŽ

Tilen ::

1. Obraz dobro umiješ z malo bolj toplo vodo
2. Naneseš gel/peno, počakaš 2 minuti
3. Obriješ v smeri rasti dlak z ostro in čisto britvico
4. Umiješ obraz s toplo vodo
5. Naneseš gel/peno, počakaš 2 minuti
6. Obriješ ponovno, po potrebi v obratni smeri (z npr. Gillette Fusion/Fusion power gre vedno brez težav, s "Proglide Power" imam slabe izkušnje)
7. Umiješ obraz z mrzlo vodo
8. Vedno vzameš svežo brisačo in ne ribaš obraza, samo popivnaš vodo
9. Po britju opereš roke, da so čiste in naneseš to ali kaj takega
10. Nastavke kupuješ v kakšni večji (Müller) akciji in na zalogo, ker niso poceni. To ne pomeni nujno, da boš pri Kitajcu iz Ebaya dobil bistveno slabšo robo, samo izogneš se morebitnim težavam za enako ceno.

V primeru, da se ti po tem postopku še vedno pojavlja rdečica s "pikicami" potem je velika verjetnost, da britev ni več dovolj ostra ali preveč popravljaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

Električni brivnik + nahitro splakneš s hladno vodo po britju pa ne boš skor nič rdeč. Sem imel podoben problem z navadnimi britvicami (z navadnimi govorim o varnostnih z dvema reziloma in drsno lamelo), ko sem bil vedno ves rdeč z mikro urezninami kot bi se bril z jebeno skrhano mačeto. Zdej se že par let brijem samo z električnim brivnikom in ga ne bi menjal za nič.

Magari probaj z najcenejšim Philipsom za 35 EUR, ki ga dobiš v Merkurju. Dražji so v osnovi praktično enaki z določenimi izboljšavami, če pa ti slučajno ne bo odgovarjal pa je 35 EUR majhen strošek, boš pa vsaj izvedel. Sam sem naredil podobno, pa sem bil nakoncu zelo zadovoljen in ga imam še zdej (sicer drugo generacijo, črnega ampak je skor isti kot prvi modri). Mrežica vsaj men ni odgovarjala, trojne rotacijske glave pa so kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Free Bird je izjavil:

Kot pravim, povsod po obrazu ok, po vratu pa grozlivi izpuščaji. Kot da bi padel med koprive.
Pojdi na www.britev.si pa boš vse zvedel.
Sicer pa se strinjam s postopkom od @Tilen.

S tem da je gel za britje komot iz Lidla/DM/Mullerja (trgovske znamke), so veliko cenejši od Gillette in enako dobri, preverjeno.
Prav tako uporabi brivnike z manj rezili (največ 3), ker manj iritirajo, torej Mach3 ali celo SensorExcel (2 rezili, ki je po mojih in drugih izkušnjah boljši od Fusion). Še veliko ceneje prideš pa skozi z brivniki iz Hoferja (Prince), DM Balea ali Muller Mman (vsi s 3 rezili), kjer stanejo nadomestne kartuše 62-75centov/kos. So pa enako dobri kot npr. Mach3. Jaz večinoma uporabljam Prince s 3 rezili.

Skratka obvezno najprej dobra predpriprava (umivanje brade z milom, jaz nanesem še regenerator za lase), kar zmehča kocine. Nato gel in najprej obvezno britje v smeri dlak (kar ni vedno od zgoraj navzdol!).

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Še veliko ceneje prideš pa skozi z brivniki iz Hoferja (Prince), DM Balea ali Muller Mman (vsi s 3 rezili), kjer stanejo nadomestne kartuše 62-75centov/kos. So pa enako dobri kot npr. Mach3. Jaz večinoma uporabljam Prince s 3 rezili.


Tle se ne bi strinjal. Moja koža je ekstremno občutljiva in takoj opazim razliko. Meni noben omenjen brivnik, predvsem rezila, ne odgovarjajo. Za občuljivo kožo je Gillette pač št. 1 (mislim, da ne obstaja brivnik za mokro britje, ki ga nisem testiral in da bi bil boljši od Gillett serije), topla voda, dober gel in balzam po britju so pa tako ali tako obvezni.

Ločnica (za občuljivo kožo) je britivica Blue3 (to je vsaj Mach3 za redno uporabo). S to britvico se jaz že lahko obrijem brez krvavitev, med tem, ko je Proglide "amerika". Problem je, ker je to drago in me v tem primeru britje stane okoli 400€ na leto, kar je pa preveč.

Zato ostajam na Blue3, tudi iz higenskih razlogov. Leclerk ima dobra pakiranja (price/performance).
(priporočam tisti Blue3 z modrim trakcom)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

energetik ::

Super Sonic je izjavil:

Še veliko ceneje prideš pa skozi z brivniki iz Hoferja (Prince), DM Balea ali Muller Mman (vsi s 3 rezili), kjer stanejo nadomestne kartuše 62-75centov/kos. So pa enako dobri kot npr. Mach3. Jaz večinoma uporabljam Prince s 3 rezili.


Tle se ne bi strinjal. Moja koža je ekstremno občutljiva in takoj opazim razliko. Meni noben omenjen brivnik, predvsem rezila, ne odgovarjajo. Za občuljivo kožo je Gillette pač št. 1 (mislim, da ne obstaja brivnik za mokro britje, ki ga nisem testiral in da bi bil boljši od Gillett serije), topla voda, dober gel in balzam po britju so pa tako ali tako obvezni.
Tudi jaz imam občutljivo kožo in trde dlake, pa se povsem enakovredno obrijem s Princem(3 rezila) v primerjavi z Mach3.
Sicer pa se vsaj 1/2 časa brijem tudi z klasično DE britvico, ki je ene 40x cenejša od Fusion.
Tole:


+ tole FTW:



Gillette je št.1 v nategovanju kupcev, to pa. S ceno in številom rezil v kartuši.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Tudi jaz imam občutljivo kožo in trde dlake, pa se povsem enakovredno obrijem s Princem(3 rezila) v primerjavi z Mach3.

Jaz se ne morem. Škoda, bi ti lahko poslal cel paket tistega, pa sem vrgel stran. Ne Lidl in ne Hofer nimata primerne kvaliteta Gillettu (za mojo kožo govorim). Je pa Hofer boljši od Lidla, Muller in DM pa sta nekje vmes, ampak še vedno sem porezan do krvi, sploh pod brado in vratu.

Gillette je št.1 v nategovanju kupcev

Se strinjam, zato pa sem posvetil toliko časa njihovim britvicam in hvala bogu da se sem nekako našel pri Blue3 rezilu (6+2 kosov za kakšnih 5-6€; so pa za enkratno uporabo, ampak se jih da kvalitetno uporabiti 2x če se briješ vsak dan).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Sara5 ::

Pozdravljeni, poskusite peno in losjon po britju z aloe vero, preverjeno pomaga pri občutljivi koži, je malo višnja cena, ampak je kvaliteta. Lep dan želim ;)

radmannsdorf ::

britje ko prideš iz tuša je ful boljše, lažje in manj "boleče" kot če si obraz samo malo umiješ s toplo vodo. tiste 10minut tuša naredi svoje tudi na obrazu, pol pa ZK-ZK! :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697458 (44911) šernk
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131131 (21633) GrimReaper
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514296 (11518) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346637 (5996) Saladin

Več podobnih tem