» »

Občutljiva koža po britju

Občutljiva koža po britju

«
1
2

Volk| ::

Zadnje čase opažam, da po britju po vratu dobim ful rdečo(vneto) kožo, ki malo srbi in je grdo za videt, tako da tisti dan, ko se brijem ful grdo zgleda. Po licu je ok, le vrat mam rdeči ko le kaj. Uporabljam od Nivee relitavising z nekim q10, ki paše moji koži, samo po vratu pa imam rdečo če se mažem ali ne. In opažam, da je vedno hujše. Uporabljam električni brivnik. Žiletke ne pridejo v poštev, ker ne znam in mi ne gre s tistim rezat.
Kako se spopadate s tem? Kak nasvet? Gre mi na živce ta rdeča koža. Pa še neprijetno srbi/peče.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tilen ::

 Gillette Fusion

Gillette Fusion



+

 Nivea balsam

Nivea balsam

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

def0r ::

Sami balsam je v redu:P Britvica je pa vseeno kaj uporabljas:)

martincek1 ::

Imam zelo podoben Nivea balsam za po britju kot zgornji. Priporočam.
Najbolj pomembno je, da si kupiš balsam brez alkohola.

Spajky ::

Opereš brado z milom, splakneš, posušiš, lahko dodatno s fenom ter nato obriješ (pa ne se brit vsaki dan). Pol po britju pa samo spereš obrito z navadno vodo.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

harvey ::

Uporabljam električni brivnik

Nisi povedal kateri sistem električnega brivnika uporabljaš.
Poskusi recimo tole, proč after shave/balsam stuff. Razkuži, očisti/zamenjaj mrežico električnega brivnika.
Predno začneš z britjem si temeljito umij obraz/vrat z vodo in milom. Ko si končal z britjem, vse lepo temeljito speri, brisačo upam, da imaš svežo in nato ni potrebno nanašati nič, morda kvečjemu kako vlažilno kremo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tarzan ::

Tu se strinjam s predhodnjim odgovorom. Pri meni se to dogaja, ko je klinca za zamenjat. Rdečica ponavadi izgine po kake pol ure, tisti nivea balzam pa meni definitivno pomaga.

Volk| ::

Hvala za nasvete. UPorabljam TALE brivnik, kremico pa TOLE od Nivee.

Omenjene balzame sem tudi uporabljal. So nekaj podobnega kot tale, ki ga imam zdaj.

Bom pa poskusil z umivanjem pred britjem. Bomo videli če bo kaj boljše.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

St235 ::

Zanimivo,d a ste zadovoljni z temi kremicami. Jaz sem dvakrat trikrat probal tole niveja zadevo pa je bla katastrofa. Vse sem mel rdeče in fasal kup mozolov naslednji dan, pa nisem imel mozola že od srednje šole.

Tako, da prisegam na klasičen aftershave.

Lion29 ::

torej... tebi se dogaja tako zvani after burn...

postopek.... najprej si splahni obraz s toplo vodo (bolj topla boljse)... pa milnico.... tako se ti odprejo pore.. in malo razkuzi....

nato se fajn obrisi in namazi z gelom ali brivno peno....

brijes najprej v smeri navzdol (v smeri rast dlak)...

splahnes, namazes se enkrat... in rahlo v nasprotni smeri pobrijes

splahnes...

namazes z aftershaveom - po moznosti kakim brez posebnega vonja(razkuzis)...pustis pol minute do 1 minute...

in ves obraz fajn splahnes z mrzlo vodo (zapres pore)...

sele nato namazes z aftershave balzamom, spet po moznosti s kakim brez posebnega vonja...

ker ze tako ima pena/gel svoj vonj, aftershave/kolonjska... in se balzam...

VEDNO PAZI, da imas sveze britvice (torej ostre in CISTE)....

enako velja za brivnike... mrezice oz. rezila naj bodo cista in ostra

aja, pa se nekaj... tej brivniki za male pare so shit!

kupi si kvaliteten brivnik za 200+, ne spraj tle dnarja, ker ga bos imel za vec let in bos z njim prisparal velik na peni/britvicah....

kupi takega, ki ima sistem za samodejno ciscenje!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

CrustyDOD ::

Meni osebno je najboljše, da se obrijem takoj po tuširanju.
Potem pa se samo še sperem z vodo in to je to.

Relanium ::

Js pa imam npr. problem da naslednji dan al pa čez 2 dni zmer dobim polno mozoljev, če se mokro brijem,

v čem je problem ?

Lion29 ::

beri moj zgornji post... ce se bos tako obril, bo verjetnost, da dobis srbecico/mozolje/razdrazeno kozo velik manjsa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Volk| ::

Oni brivnik je kul, čeprav je cena tu nizka. Imam ga že kakih 10 let. V svojem času je bil eden boljših. Sedaj je že res malo zastarel.
Edino, mogoče bi bilo dobro da bi glavo razkužil. Ponavadi samo izpiham, občasno pa konkretno spucam.
Na britvico pa mi ne gre. Mam trde dlake, porežem se, mam na vratu tudi nekaj lepotilnih pik, pa bi jih z britvico porezal.

Bom pa upošteval nasvete. Brijem se cca na 3 dni, če je treba tudi na 2 dni. Za vsak dan pa ni potrebe.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Oni brivnik je kul, čeprav je cena tu nizka. Imam ga že kakih 10 let. V svojem času je bil eden boljših. Sedaj je že res malo zastarel.

In v tem času si kolikokrat menjal rezila ?

Ponavadi samo izpiham, občasno pa konkretno spucam.

Mnogo premalo. Tak brivnik je gojišče bakterij.

Na britvico pa mi ne gre. Mam trde dlake, porežem se, mam na vratu tudi nekaj lepotilnih pik, pa bi jih z britvico porezal.

Dej ga srat no.

Kolikokrat si se z britvico dejansko bril ?

in to kvalitetno, ne tisto za EUR ali dva.

Jaz sem šaltal iz brivnika na britvice pa je razlika fenomenalna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

A.J. ::

Tudi sam se na začetku bril z nekim osnovnim brivnikom od Philipsa, ampak sem kmalu ugotovil, da če nočem imeti rdeče ali celo rahlo "spraskane" kože, si moram prej kožo umiti in do suhega posušiti, ter šele potem obriti. Potem sem to prakticiral precej let, dokler mi niso občasni problemi presedli in sem se poskusil obriti z mach3, ki sem ga imel doma že več kot 6 let, vendar ga nekako nisem hotel uporabljati, ker se mi je zdelo težko, cukalo me je, bal sem se, da bi se urezal,... :)

Odločil sem se, da vseeno poskusim in po enem tednu sem se obril hitreje in lepše kot prej z električnim. Urežem se zelo redko, ponavadi če preveč pritisnem britvico ob kožo, pa še to ni hudega. Kri pivnam, da je krasta čim manjša, ko neha teči umijem kar je krvi ostalo na rani in se sploh ne vidi da je kaj bilo (praksa od ukvarjanja z BMX-om, debele kraste so mi vedno šle na živce, zato sem jih na tak način "minimiziral" :D).

Brijem se pa tako, da kožo najprej zmočim s toplo vodo (če se brijem zjutraj zmočim kožo pred umivanjem zob, če zvečer, se obrijem po tuširanju). Na mokro kožo nanesem peno za britje, brivnik zmočim s hladno vodo in začnem z britjem najprej v smeri rasti dlak, nato po potrebi še v nasprotni smeri. Vmes brivnik spiram s hladno vodo. Po britju sperem kožo s hladno vodo, popivnam z brisačo in namažem z after shave gelom. Ena britvica zdrži nekje od 2 do 4 tedne (mach3 in fusion). Moram poskusiti še s tistimi iz hoferja, da vidim kako brijejo in kako dolgo zdržijo.

Pyr0Beast ::

Jaz take težave s trdimi dlakami rešim z vročo brisačo na obrazu :))

Urezal se pa ne boš če: Britvica je ostra in neskrivljena, Rezila vedno pravokotna na smer britja, kakorkoli boš šel postrani ... woops
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

počakajte da puberteta mine in s tem bo minila rdeča in razdražena koža.:D

medtem pa si jo hladite s kakimi hladilnimi preparati, kot je nivea balzam, mrzla voda..., ter NIČ alkohola.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bigbada ::

Nevem zakaj govorite NIČ alkohola.. Jaz ze par let uporabljam kolonjsko pa je čist v redu.

BladE_ ::

Kako očistiti brivnik... Sicer ga čistim z vodo, zanima me predvsem kako razkužiti? Bo dovolj, če uporabim kakšno "pekočo" kolonjsko?

Lion29 ::

milo tudi alkohol seveda
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

-Gillette Mach 3
- cimvec pene
- hidratantna krema za kozo

Pod crto nobenih tezav s kozo po britju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Hitch-Hiker ::

Jaz sem dolgo uporabljal tele balzame za po britju in sem imel vrat vedno mozoljast in razdražen...
Potem sen nehal z balzami in na plano potegnil aftershave na osnovi alkohola. (Oče imel dobro staro Soleo.) Od takrat nimam več problemov.
Sledila je pa menjava raznih britvic z več rezili z britvico z navadno žiletko plus opustil sem britje vsak dan. Od takrat je pa še boljš.

Sicer pa sprobavaj. Jaz sem tud rabil kar nekaj časa, da sem ugotovil, kaj mi ne paše.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

Volk| ::

Sem poskusil nekajkrat z britvicami, pa se mi je brivnik zaustavil, če sem pa potegnil bolj na silo pa sem se vrezal.
Kako se brijete? Proti rasti dlak ali z rastjo dlak? Moj foter se je vse povprek...na koncu pa preštaltal na električnega, kot jaz.

Kaj pa te reklame, da se s temi novimi ne moreš porezat? Kako se brijete, če imate kako lepotilni piko(pa še malo ven štrli). Električni brivnik gre čez pa je ok, ono pa jo vrežeš, pol pa teče kri. Pol pa grdo zgleda, ko grep v službo celi porezan in krvav.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Dieu ::

Jaz sem imel enake probleme, par mesecev pa sem poskušal različne stvari dokler nisem prišel do takega postopka ...

Uporabiš lahko peno, gel, karkoli samo, da lepo namažeš po celi bradi in vratu in tako počakaš recimo 2, 3 minute, lahko greš vmes zašpilat eno pasjanso :))

Potem se obriješ, najprej v smeri kot rastejo dlake, nato še v drugi smeri če hočeš čisto gladko kožo. Po tem, ko si obrit se lepo umiješ in vzameš eno čisto brisačo, bolj hrapavo in z njo podrgneš vsa mesta kjer rad dobiš rdečico ali vraščene dlake, pa s tem mislim konkretno podrgneš, da bo koža malo rdeča.

In je to to, čez urco, dve rdečica zgine pa tudi drugi dan je vredu. Jaz imam na tak način lepo kožo pa če se brijem enkrat na teden, enkrat na dva tedna, če uporabljam staro britvico ali novo. Pazit moreš seveda samo, da se ne porežeš.

Nekih gelov, balzamov in vodic za po britju pa jaz sploh ne uporabljam, ker vsej pri meni ni bilo nič boljše. Sicer pa če se ti dogaja to dalj časa, pač eksperimentiraj en čas, če si do zdaj potrpel še boš kaki mesec ali pa par mesecev, ko enkrat najdeš dober način pa si zmagal.
I was blind but now I see!

harvey ::

Sumirani nasveti nekako takole
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Volk| ::

Danes sem si v Sparu kupil TOLE.
Zvečer bom poskusil. Wish me luck :8)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Kupi navadnega ker ni neke hude razlike :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Najboljsa stvar po narezanem kruhu. :)

Pazi edino, da bos dovolj redno uporabljal, ker za daljse dlake to ni najboljsa resitev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PARTyZAN ::

Gillette ima svinjsko draga rezila. Dvomim, da se splača.

klemenSLO ::

PRi meni je bistvena razlika če pred britjem z brivnikom na hitro uporabim brivnik za brado brez nastavka. (ker se mi ne da brit vsak dan. Nekih dolgih kocin pa tudi ne puščam) Tako je koža resnično manj razdražena. Britje Po tuširanju de tudi boljši občutek in lepšo kožo.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

Evo, poseg za mano. Žal nisem mogel do konca...ubijalsko, 2 kaplici Krvi.pri polovici obraza sem obupal, pa vzel v roke brivnik.
Res pa da čutim tisti del obraza kje sem se z brivnikom, z žiletko pa nič.

Punca je bogatejša za novo žiletko, jaz pa moram nabavit novi, boljši brivnik. Kaj predlagate?
Nekaj v TEM smislu.
Samo v čem je razlika, ko en tak stane 50EUR, drugi pa 200EUR pa skoraj ni razlike med njima, razen po videzu?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tilen ::

Kako ti je pa uspelo se do krvi urezat s tem Gillete Fusion? Katero peno/gel pa uporabljaš? Sam se brijem na cca 3 dni in mi to še ni uspelo v zadnjih treh letih.

Da nisi slučajno šel na suho brit z Gillete?:)

priporočam enega od :

 x

x



:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Volk| ::

Jah, saj punca me je tudi gledala kak sem se nerodno bril ;)
Pena je od punce, ki uporablja moško peno za britje, ki bi naj bila dobra.Še za občutljivo kožo bi naj bilo. Ona že ve :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Evo, da poročam. Kupil sem TOLE in danes prviču uporabil.
Zadeva je odlična, kot da bi me božala po obrazu punca.Brije zelo lepo. Nič vnete in razdražene kože.
Kot VIP kupec sem ga dobil za 89EUR, najcenejšo ponudbo sem našel za 78EUR, vendar sem raje vzel tukaj, zaradi garancije ali pa, da ga vrnem, če mi ne bi bil všeč. 11EUR tudi ni vse.

Brivnik je v glavnem fenomenalen. Bom ga kar zadržal :D
Edino kaj me moti je to, da se lahko briješ samo na baterije. Direkt kabla ne moreš priklopit, saj je stojalo kot polnilec. Čez čas je to lahko problem, ko baterije slabo držijo ali pa če nimaš cajta napolnit. Vseeno, je to malenkost, s katero se bom sprijaznil, glede na to da je odličen brivnik.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Gillette ima svinjsko draga rezila. Dvomim, da se splača.

27EUR za 8 rezil < 78EUR za brivnik

Poleg tega moraš v brivniku rezila pravtako menjati. Cena enega rezila pa je lepih 12EUR+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krho ::

Sam se z Philipsovim brivnikom bijem že ene 8let (na 2 dni) pa še nisem zamenjal rezil.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pyr0Beast ::

Uživaj v šparanju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PARTyZAN ::

Alternativa Gillette britvicam je brivnik? Ostalih britvic sploh ni, ne? Sploh tistih ne v Hoferju, k so tko ... pakrat cenejše pa čist enako obrijejo, ne?

Volk| ::

Mah, nima smisla se kregat okrog britvic. Meni britvice pač ne pašejo(beri: prenaroden za britvice), zato sem si omislil brivnik. Ta tanovi pa je zakon! Končno spet veselje do britja:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gulfstream ::

Jaz sem poizkušal z brivnikom, pa mi ne uspeva. Fusion britvice so mi še najbolj všeč, pa praktično nemogoče se je vrezati z njimi. Dobro z milom in vročo vodo umijem kožo, namažem, obrijem v smeri rasti dlak, umijem, namažem, obrijem še v nasprotni smeri. Drži 2 dni. Aftershave imam neki gel za občutljivo kožo z aloe vero, pa sem kar zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

cobrica ::

Sam imam problem. Namreč danes sem dobil brivnik Philips RQ1160/21, kar precej draga zadeva(160€) pa sem po prvem britju cel mozoljast predvsem po vratu. Je kakšna tehnika kako se briti, da boš lepo pobrit? Drugače pa sem do sedaj se bril z britvicami Gillete Fusion Power pa uporabljal zraven od Gilleta gel. Torej nisem še uporabljal nobenega brivnika, tako da je bilo s tem pobrit se kar muka. Samo dvomim da bi bil brivnik za takšno ceno kriv za mozolje?

genesiss ::

To je odvisno predvsem od tvoje kože, poskusi še parkrat in če bodo vedno mozolji, ta brivnik pač ni za tebe.

Jaz uporabljam:
 Derby blades

Derby blades


 Merkur 34c (oziroma nekaj podobnega)

Merkur 34c (oziroma nekaj podobnega)



In je super :) Namen imam nabavit še ščetko, da bom sam delal peno :) Za aftershave pa tole: http://www.westcoastshaving.com/Proraso...

Aja, pa čas si je treba vzeti. Naj bo to ene vrste meditacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

djordjevic ::

Od samega začetka se brijem z britvico - trenutno Gilette Fusion Glidepro - in odkar sem se začel po vratu briti v smeri rasti dlačic, mi koža le še redko pordeči. Veliko pa ima pri tem tudi Biothermov balzam po britju - http://www.ceneje.si/lepota-in-zdravje/....
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lion29 ::

po vratu se brijete? kaj vam tudi po vratu rastejo kocine?

jaz sem imel oz. se imam brivnik, sam sem obupal... imam rad svojo kozo, predvsem na grlu ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Volk| ::

cobrica je izjavil:

Sam imam problem. Namreč danes sem dobil brivnik Philips RQ1160/21, kar precej draga zadeva(160€) pa sem po prvem britju cel mozoljast predvsem po vratu. Je kakšna tehnika kako se briti, da boš lepo pobrit? Drugače pa sem do sedaj se bril z britvicami Gillete Fusion Power pa uporabljal zraven od Gilleta gel. Torej nisem še uporabljal nobenega brivnika, tako da je bilo s tem pobrit se kar muka. Samo dvomim da bi bil brivnik za takšno ceno kriv za mozolje?


Koža se ti mora malo navadit. Če se ne motim, to celo piše v navodilih. Drugače pa imaš super brivnik. Pa ne pritiskaj fejst ob kožo. Čisto narahlo.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

energetik ::

Lion29 je izjavil:

po vratu se brijete? kaj vam tudi po vratu rastejo kocine?
Ja. Ja. Tebi ne?

Ko je že en omenjal brivnik iz Hoferja - sem ga za štos preizkusil in to ni to. Sicer je podoben Mach3, ampak samo vpetje britvic ima po mojem preveč togo in se moram dejansko precej namučiti pri britju. Končen učinek je sicer OK, same britvice so lepo nabrušene, ampak je potrebnih več potegov da zadaneš ta prav kot. Zato tega iz Hoferja ne priporočam. Je pa poceni, to pa. :)
Ker mi je glih zmanjkalo britvic na Mach3, grem zato zdej na Mach3 Turbo ali pa na Fusion brez motorčka. Moram še preštudirat kateri in koliko ima cenejše britvice.

Lion29 ::

meni ne...meni rastejo po obrazu in grlu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

djordjevic ::

@energetik: Priporočam Fusion Proglide z motorčkom. Vsake 3-4 leta zamenjam 'brivnik' in tale občutno lepše drsi po obrazu od prvotnega Fusiona. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

gulfstream ::

Sam imam problem. Namreč danes sem dobil brivnik Philips RQ1160/21, kar precej draga zadeva(160€) pa sem po prvem britju cel mozoljast predvsem po vratu. Je kakšna tehnika kako se briti, da boš lepo pobrit? Drugače pa sem do sedaj se bril z britvicami Gillete Fusion Power pa uporabljal zraven od Gilleta gel. Torej nisem še uporabljal nobenega brivnika, tako da je bilo s tem pobrit se kar muka. Samo dvomim da bi bil brivnik za takšno ceno kriv za mozolje?


Jaz sem cel pikast (po britju z britvico, brivnika ne uporabljam) če prej ne umijem kože temeljito z milom. Če jo, potem ni težav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697304 (44757) šernk
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131081 (21583) GrimReaper
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838376 (28201) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514271 (11493) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346630 (5989) Saladin

Več podobnih tem