» »

Samo za moške

Samo za moške

«
1
2

T-Majo ::

Čas praznikov (čas trgovcev) ampak vseeno.

Ker mi je zmanjkalo britvic, sem šel v trgovino in si želel kupiti nove. Zamikal me je novi Gillete Fusion Power. Nato pa vidim:

-Gillete Mach 3
-Gilette Mach 3 Turbo
-Gilette ''nekaj blue-ne vem točno kaj''
-Gilette Fusion
-Gilete Fusion Power
-Gilette Mach (z vibriranjem)

In kako naj človek ve, razliko med tem ? No vsaj js jo ne kaj preveč, vem da power ima baterijo in vibrira. Sedaj imam Mach 3 navadne. Se mi spoh izplača nabaviti novo držalo? Katero je najboljše?

d0rK ::

Pejd v Hofer in kup Prince brivnik.

KoMar- ::

Jaz imam Gillette Fusion Power in je kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Gwanaroth ::

Isto sranje, drugo pakovanje.

Imam precej trdo brado in "poraščen" fris. Za žiletke sem zmetal dnarja ohoho. Sem popizdil in si šel kupit v BingBang Philipsov brivnik za lase (tak ki ima varjanto striženja na 0mm) za 28 EUR. Z njim porabim vsak 3. dan 5 minut, da se obrijem. Nobene pene več, nobenih ureznin, nobene "kolonjske vode" ki f**** peče.. Skratka sami plusi. Edina razlika je, da s tem brivnikom ne moreš obrit do gladke kože kot je dojenčkova ritka. Če te to ne moti, ti vsekakor priporočam. Meni je super iz vseh vidikov.
Lights often keep secret hypnosis..

Bojevnik ::

Kupiš tiste za "enkratno" uporabo in jih kljub temu uporabljaš cel mesec. Pa še ceneje skoz prideš:). Edino malo bolj moraš pazit ko se briješ, ker se z njimi hitreje porežeš.

Drugače pa kar se tiče vibriranja, zakaj je to dobro?




Drugače pa zato ker sem dobil za rojstni dan uporabljam wilkinson Quatrro in je dosti v redu.
Poleg tega sem nekaj časa imel tole

in sem bil tudi zadovoljen oz mi je bila celo boljša od wilkinsona.

Pa da si še malo sposodim tem, kje bi se dalo kupiti tisto "old school" britev + brus zanjo (upam da veste katero mislim). EDIT: ni važno, stvari se reče staright razor in se jo dobi na amazonu.

@;-) kolonska mislim da se uporablja za disinfekcijo, čeprav jaz sem pujs in jo ne uporabljam. Peno (in gel) sem pa parkrat sprobal toda nisem videl kaškne prednosti pri britju. Malo si navlažiš obraz in imaš isti učinek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

;-) ::

Jaz ne rabim pene, ureznin, kolonjske vode ki peče. Vedno se brijem na britvico.

Ko se mi mudi kar žajfa pa britvica, nikoli se ne urežem, na koncu pa me nič ne peče. Sploh nevem zakaj bi se ubijal z kolonjsko vodo itd. Mogoče se kdaj namažem z kako kremo.

Zakaj sploh pena (tud jaz sem jo uporabljal), zakaj kolonjska?

Rad pa bi imel tako britev kot imajo pri frizerju ko te popravi na koncu...uh

bluefish ::

Heh, ko mi začne pri frizerju mahati s to britvijo koli vratu prav čutim, kako se kocine postavljajo pokonci.

Blinder ::

Heh, ko mi začne pri frizerju mahati s to britvijo koli vratu prav čutim, kako se kocine postavljajo pokonci.


Mene bi me strah. Kaj če frizerja prime fleš blaznosti in te ubije? Kaj pa če te frizer hoče namerno ubit, ker si nwm mu zasedel parkirni prostor al ker mu ni všeč tvoj stil?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DOOM_er ::

s tistmu brit je kurac, enkrat sm se in sm dejansk mislu da sim vratno žilo prerezu :)), enkrat samkrat je blo dovol zame
Robots will steal your job. But that's OK

perkomat ::

Jaz imam Gillette Fusion Power in je kul.


se strinjam, sam tisto baterijo daj pa kr ven ker je brezvezna in tako je tudi z vibriranjem

T0RN4D0 ::

Takšnale klasika, brez 5 rezil z vibriranjem, gelom, balzamom in ne vem čem vsem. Britvice so napol zastonj, lepo razdreš in očistiš, nima problemov z daljšimi kocinami... Je pa res da se hitreje kje urežeš. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

civic_ ::

Pejd v Hofer in kup Prince brivnik.


+1

bsslo ::

Jaz imam še stari 3d mach brivnik. Zdaj že razpada, poleg tega pa se mi zdi, da se hitro zamaši. Sploh če je dlaka malce daljša. Kateri brivnik/britvice uporabljate, kjer vam britvica dolgo zdrži?

Nashina ::

Lahko pade kakšna slika/cena tega Prince brivnika?
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

msjr ::

Takšnale klasika, brez 5 rezil z vibriranjem, gelom, balzamom in ne vem čem vsem. Britvice so napol zastonj, lepo razdreš in očistiš, nima problemov z daljšimi kocinami... Je pa res da se hitreje kje urežeš. :)


Se strinjam z zgornjim. Jest sem bolj pussy in uporabljam kar Gillette Blue II Plus - 3EUR za set britvic za "enkratno uporabo", ki pa zdržijo enako dolgo kot vsi Mach super nevemkaj. Rezilo je odlično za trdo brado. Se tudi ne urežeš tako hitro kot pri drugih cenejših variantah.

Invictus ::

Uporabljam Mach 3 in sem zadovoljen. Wilkinson mi je bil navaden shit in sem bil zaradi njihove zaščitne mrežice precej bolj oklan kot pa pri Gillete.

Sicer nimam preveč trde brade in se brijem 1x - 2x na teden.

LP I.

Tody ::

Jest nimam tok kocin in uporablja Fusion, za 2x na teden se obrit več kot zadost, 2 žiletki za pomoje cel let al pa malo manj. Če pomisliš 14 eur za 10 mesecev je to zelo malo. Peno uporabljam ker se mi koža bolj sprosti, aftershave pa ne uporabljam ker ne vidim smisla, mam pa Nivea aftershave balzam, kožo napije in osveži pa še tak skoraj neutralen všečen vonj ima.

Gwanaroth ::

Če pomisliš 14 eur za 10 mesecev je to zelo malo.

Če bi bilo tako, bi tudi sam bil na tej varianti (pa tudi sem bil, kakšni 2 leti). Ko pa imaš brado takšno, kot deževni pragozd in ti 1 žiletka (naj bo Wilkinson, Gillete Mach 3, Fusion, whatever ..) zdrži 2x britje (torej 1 teden), tistih 14 eur kar hitro preraste v mesečni strošek. Še ena "položnica" več zraven.
Lights often keep secret hypnosis..

Shkorc ::

Osebno priporočam tole 8-)
Ni pa za vsakogar. Porabiš kar nekaj časa, da se navadiš in dobiš superiorno britje.

Oz. tale brivnik v kombinaciji s temi britvicami. Fusion, Mach3 ipd. se lahko skrijejo po kvaliteti britja/stroških/kul faktorju hehehe

Razlika med Wilkinson britvicami, ki jih kupiš v trgovini in temi je tudi kot noč in dan, preverjeno.

overlord_tm ::

Tisti gillete z vibriranjem je crap ... ga imam pa se ne more primerjat z gilletkami za enkratno uporabo. Ubistvu ma tok rezil da se ne mores normalno obrit, razen ce se brijes vsak dan, tak da vmes ne zraste prevec :D

WamPIRe- ::

Hja js uporavljam Mach 3 pa mi britvice držijo dokaj dolgo.. tudi z daljšimi kocinami nimam problemov, se pa brijem vsake 2-3 dni.. nujno :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Izi ::

In zakaj je naslov teme "samo za moške"?
Kolikor jaz vem se vse ženske brijejo.
In medtem ko si moški brijemo samo tistih 20 cm2 kože po obrazu, si uboge ženske ponavadi brijejo cel kvadratni meter kože. Tako da smo v resnici moški, kar se tiče britja popolni amaterji proti ženskam >:D

LordTado ::

Pa se ti brij oz. depiliraj z voskom po obrazu...

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

ABX ::

In zakaj je naslov teme "samo za moške"?
Kolikor jaz vem se vse ženske brijejo.
In medtem ko si moški brijemo samo tistih 20 cm2 kože po obrazu, si uboge ženske ponavadi brijejo cel kvadratni meter kože. Tako da smo v resnici moški, kar se tiče britja popolni amaterji proti ženskam >:D


Časi se spreminjajo in pupe vedno bolj cenijo moške ki se brijejo tudi drugje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Chelios ::

In zakaj je naslov teme "samo za moške"?
Kolikor jaz vem se vse ženske brijejo.
In medtem ko si moški brijemo samo tistih 20 cm2 kože po obrazu, si uboge ženske ponavadi brijejo cel kvadratni meter kože. Tako da smo v resnici moški, kar se tiče britja popolni amaterji proti ženskam >:D


Časi se spreminjajo in pupe vedno bolj cenijo moške ki se brijejo tudi drugje.


True! =)

Drugače pa sem jaz zadovoljen z Mach3 :)
Just juice me!

flood ::

par dni nazaj sem kupu gilette fusion ampak mislim, da bom šel kr nazaj na moj mach 3 turbo

damjan1980 ::

jaz sem dolgo bil na teh gilette klingah in sem vsakič popizdeval ko sem moral nove kupit, ker to je tak precenjeno da glava boli. potem sem dobil za darilo električnega philipsa in v 3 letih je stroškov 0, največji lukusuz pa je da se ne rabim pacat pred ogledalom, ampak lepo na kavču ob kavici, časopisu in poročilih na tv :)

Gregor P ::

Moje lastne izkušnje so dosedaj vedno bile v prid Gillete britvic, ne glede na trenutno aktualno različico. Na vsake toliko sem šel kupiti tudi konkurenčni Wilkinson in vedno sem imel slabši občutek oz. se mi je zdelo, da slabše brije. Seveda pa dopuščam možnost, da si to samo domišljam oz. da sem se pač toliko navadil na Gillete, da se težko navadim še na kaj drugega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Uporabljam samo "the best a man can get". Zvesti uporabnik Žiletk že skoraj 30 let.
Probal čisto vse in se vedno vrnil na Žiletke. Trenutno sem na Fusion Power in zelo zadovoljen.
Res da so drage ko žafran ampak ena glava drži brez problema cel mesec, baterija pa tudi drži skoraj pol leta.
Vibriranje je kar dobra pogruntavščina. Brez njega vedno malo cuka, ker dlako dejansko vlečeš ven dokler jo ne odreže, z vibriranjem pa opazno manj cuka, ker dlako bolj seka kot pa reže in jo tako manj potegne ven. Še posebno se opazi, če si bolj počasen pri potegih. Če na hitro potegneš ni kaj dosti razlika ampak je pa pri hitrih potegih večja nevarnost da se malo raniš. Z vibratorjem greš torej lepo počasi in bolj varno.

Električne brivnike še vedno od časa do časa probam in sem vedno znova razočaran. Če so dlake malo daljše traja britje z električnim brivnikom neprimerno dlje kot z britvico, pa še rezultat je vedno takšen, da sem kregan od nežnejšega spola, da imam kožo kot smirkov papir.
Električni brivniki so bolj za fantke in njihov puhek. Pravi moški, ki imamo brado kot "drat piršna" nič ne opravimo z njimi :D
Edino z Žiletko je koža na obrazu gladka in voljna kot otroška ritka.

AmokRun ::

Pravi moški imajo brado do birbauha. :))

DimmniBurek ::

Jest se doma z mašino za lase strič, u Ljubljani imam pa 25let star Phillipsov brivnik. Če baba kej brenči, ji rečem, da zarad mene naj si je niti ona ne brije :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Shkorc ::

Imho se pravi moški tudi ne brije z raznimi Fusioni, Swordi ipd. predragimi izumi, s katerimi nas dejansko posiljujejo. Golo rezilo na kožo pa gas hehe...

1 mesec z istim nastavkom? Ne hvala. Sem uporabljal Mach3 7 let, imam tudi Philips brivnik, neprestano sem imel probleme z vraščenimi dlakami in rdečo kožo. Po prehodu na klasično britje teh težav nimam več ;)

Večina se nas brije dnevno. Zakaj si ne bi privoščili dobre opreme in dejansko uživali v tem opravilu?

Priporočam, da malo spremenite rutino in poskusite kaj novega (beri: starega).

domeski ::

Ker mi je bilo vsega dovolj sem prejšnji teden naročil:
MERKUR 37C Slant bar

Jazbeca od Edwin Jaggerja

ter eno žajfo, sedaj pa da vidimo če bo pobrilo ali ne, ker te novodobne britvice brijejo za en .....

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

ABX ::

Koliko si dal za to?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LordTado ::

Jaz se brijem z philipsom že par let pa je ok,električnim...

ABX ::

Jaz se brijem z philipsom že par let pa je ok,električnim...


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T-Majo ::

par dni nazaj sem kupu gilette fusion ampak mislim, da bom šel kr nazaj na moj mach 3 turbo


A pašejo Turbo na navadno držalo? Ker sta razen barva videti enaka. In v čem je spoh razlika, piše itak nič gor na Gillete izdelkih, sam zavarujte pred otroki in proizvajalec itd.

In zakaj je naslov teme "samo za moške"?
Kolikor jaz vem se vse ženske brijejo.
In medtem ko si moški brijemo samo tistih 20 cm2 kože po obrazu, si uboge ženske ponavadi brijejo cel kvadratni meter kože. Tako da smo v resnici moški, kar se tiče britja popolni amaterji proti ženskam >:D



Ker punce ponavadi ne uporabljajo Mach3 itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

domeski ::

Britvica: 27£
Čopič: 25£

lp

ABX ::

Britvica: 27£
Čopič: 25£

lp


Hmm, za to ceno bom jaz kar ostal na Philips.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T0RN4D0 ::

Ah, te klasične britvice zmagajo. Jst sem kupil eno kitajsko za 10$, britvice pa stanejo če se prav spomnim dober € za 5 komadov. :) Super za dolge dlake, ker sem lenoba in se mi večkrat zgodi da se predolgo ne obrijem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BCSman ::

Prince iz hoferja s tremi rezili zmaga. 5 rezilne britvice in več so pri meni neuporabne, saj je premalo prostora med posameznim rezilom in če maš gosto in par dni staro dlako ne prime nič.
Morda se kje da preizkusit brivnike, saj ne bi rad dal 100EUR+ in doma ugotovil, da ni nič vreden?

ivanuscha ::

A da so dobre Prince s tremi rezili, jst pa uporabljam Prince z dvemi za enkratno uporabo - paketek desetih za 1,59€. :) Brijejo preverjeno bolje od Gillette z dvojnimi za enkratno uporabo. Je pa to nemška roba, vsaj tako piše. Ma pa tudi Lidl neke svoje britvice, bo tud treba sprobat.

d0rK ::

Prince s tremi rezili rulajo. Kot ze povedano.

Shkorc ::

Britvica: 27£
Čopič: 25£

lp


Hmm, za to ceno bom jaz kar ostal na Philips.


To je enkraten strošek. Edino britvice potem kupuješ, ki pa so smešno poceni, kvaliteta britja je pa neprimerljiva.

Domeski, katere britvice misliš uporabljati? Če misliš Wilkinson, Gilette, ki se jih kupi v naših trgovinah, ti pošljem kako boljšo za stestirat, đabe 8-O

kondezator ::

Jst tud prisegam na klasiko:) in uporabljam:

WILKINSON CLASSIC8-)
 wilkinson

wilkinson



+

WILKINSON CLASSIC BRITVICE:D
 wilkinson

wilkinson



+

WILKINSON SWORD GEL:P
 gel

gel

PacificBlue ::

Pr men je tud wilkinson classic:) Sem imel Braun električnega pa mi ni bil preveč všeč. Imam dosti raje klasično britje.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

dejanslo ::

Se da kje v slo poceni dobit to old-school varianto? Bi probal, ko je tolko pohval :) Je ta wilkinson classic od kondenzatorja primerljiv?

Drugače meni en paket Mach 3 tudi drži najmanj pol leta (3x na teden). Brez gela je pa muka.
There`s More Than One Way To Do It

kondezator ::

Se da kje v slo poceni dobit to old-school varianto? Bi probal, ko je tolko pohval :) Je ta wilkinson classic od kondenzatorja primerljiv?

Drugače meni en paket Mach 3 tudi drži najmanj pol leta (3x na teden). Brez gela je pa muka.


Wilkinson classic držalo + komplet britvic:) sem nabavil v sp**u(da ne delam reklame):)), dobi se jo pa tudi v vsaki bolj založeni drogeriji.

 wilkinson classic

wilkinson classic

DOOM_er ::

pa merkej je zadeva kr, zajebana :))
Robots will steal your job. But that's OK

Mipe ::

Pravi moški se brijejo s tem:

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697309 (44762) šernk
»

Britje- Harry's britvice

Oddelek: Loža
315606 (4621) perci
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131083 (21585) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824014 (16066) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838378 (28203) gendale

Več podobnih tem