» »

Kje kupiti Gillette rezila ?

Kje kupiti Gillette rezila ?

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Gillette Mach 3 Turbo ali Gillette fusion

vprašanje za tiste ki jih kupujete, kje se najbolj splača jih nabaljat, je to ebay ?

hvala za odgovore.

Tilen ::

Kupi v Müllerju. Kvaliteta rezil ni povsod enaka. Nekatere cufajo že kot nove.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flipflop ::

Poskusi z brivnikom Prince iz hoferja, sploh ni slab. Tisti iz Lidla naprimer je jajc, ta hoferjev pa za moje pojme primerljiv z Gilette.

mrTwelveTrees ::

kako ločiš original od kopije ? je razlika na embalaži ?

stock ::

Na bolšaku -nedeljskem autosejmu maš veliko tega po 1/3 cene trgovin. Zadeva je identična in zapakirana, jaz razlike ne opazim.

Tilen ::

mrTwelveTrees je izjavil:

kako ločiš original od kopije ? je razlika na embalaži ?


Original rezila imajo serijsko številko.

 Serial

Serial



stock je izjavil:

Na bolšaku -nedeljskem autosejmu maš veliko tega po 1/3 cene trgovin. Zadeva je identična in zapakirana, jaz razlike ne opazim.


Verjetno imaš srečo ali pa ne tako močnih dlak. Sem dobil en tak slab primerek za darilo in lahko iz prve roke povem, da vsa rezila niso enaka.

How To Spot Counterfeit Gillette Fusion Power Blades : eBay Guides

My face hurts! How To Spot Fake Gillette Razor Blades : eBay Guides

Muller ali DM, če želiš kvalitetna rezila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

huelz ::

Moram spet kupit nova za mach3, nazadnje sem jih dobil mislim da 5 v kompletu, kolk to danes kaj stane?
V spominu mam, da se mi skoraj bolj splaca vzet nov brivnik (tale fusion al kaj je=, ki ima ze par ziletk zraven kot pa posebej kupovat :P

Pro_moted ::

Niti ne, dobiš samo 2 rezili. Jas kupujem v Interspar. Se mi zdi da tam okrog 16 evrov stanejo.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

huelz ::

5 kom al 3?

mcgeek ::

Jaz jih kupujem na amazon.co.uk - originalne. So veliko cenejše kot pri nas.

mrTwelveTrees ::

in kok te pridejo z poštnino ?

mcgeek ::

mrTwelveTrees je izjavil:

in kok te pridejo z poštnino ?

Cena se dnevno spreminja. Poišči, vrži v košarico, sledi nakupu do predzadnjega koraka in dobiš končno ceno.
Ker zadevo kupujem skupaj z ostalimi izdelki, mi je poštnina zanemarljiva.

SplitCookie ::

Tilen je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

kako ločiš original od kopije ? je razlika na embalaži ?


Original rezila imajo serijsko številko.

 Serial

Serial



stock je izjavil:

Na bolšaku -nedeljskem autosejmu maš veliko tega po 1/3 cene trgovin. Zadeva je identična in zapakirana, jaz razlike ne opazim.


Verjetno imaš srečo ali pa ne tako močnih dlak. Sem dobil en tak slab primerek za darilo in lahko iz prve roke povem, da vsa rezila niso enaka.

How To Spot Counterfeit Gillette Fusion Power Blades : eBay Guides

My face hurts! How To Spot Fake Gillette Razor Blades : eBay Guides

Muller ali DM, če želiš kvalitetna rezila.


Že originali so IMO defektni. Tako, v pakungi 8h, sta odlični le 2 rezili, dobri 2, ostalo je zanič
S najboljšimi se lahko briješ cel mesec brez težav, 2-mi trajata teden. Ostale cukajo že po parih uporabah.

Sam ne opazim problema s cukanjem kot to da zadeva vleče in trga dlake, kot tudi to da te zelo hitro poreže in še huje, postrga kožo.

Ko obrneš žiletko proti viru svetlobe, tako da se le ta odbija na rezilih, nagibaj vse skupaj naprej in nazaj.
Videl boš, da se ponavadi eno zgornje rezilo začne zvijati in spreminjati kot reza, kar se zlahka vidi kot to, da vsa rezila oz. njihov rob ne enakomerno odbijajo svetlobe.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

cholt45 ::

Kupi običen safety razor od Wilkinsona. Imajo ga v vsaki trgovini za cca. 4€ in se začni briti z njim. Ali pa vsaj običen sensor excel če se že bojiš.
Nisem blesav da bom kupoval tele drage Mickey Mouse 5/6-blade perfection s*** kartuše.

Martin Krpan ::

Britje z SensorExcel ni britje ampak mesarsko klanje , kot bi rekel Prešern:D.

10X boljši je Prince iz Hoferja.

brodul ::

Jst si tudi brijem z "starimi" britvicami (te ki se vlozi v britev). Porabim 1 na teden (ostre so like a boss) stane me 16 eur na leto. Milo mam pa ze ene 2 leti. Copic mam nabolj beden.
Rabis ene 2 mesca da se naucis hitro in dobro ubriti, nikoli ne bi sel nazaj na navadne britvice.

Se splaca probat Classic Wilkinson set je 6 eur ali nekaj tasnega.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

toplakd ::

Jaz imam zelo mehke dlake in se lahko brijem z eno britvico tudi par mesecev. Tedensko 1-2x.
Sem pa kupil enkrat v Avstriji v Bipi Mach3 rezila in so bila vsa 4 za v kanto,
ker so rezala slabše od tistih za enkratno uporabo v Mercatorju.
Tako da sedaj Mach3 rezila ponavadi kupim v Šparu :)

LP, Dejan

korenje3 ::

Tilen je izjavil:

Kupi v Müllerju. Kvaliteta rezil ni povsod enaka. Nekatere cufajo že kot nove.


in v čem je razlika, če je proizvajalec isti?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

korenje3 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kupi v Müllerju. Kvaliteta rezil ni povsod enaka. Nekatere cufajo že kot nove.


in v čem je razlika, če je proizvajalec isti?


Vprašaj Kitajce in njihove ponaredke.

 Muller

Muller

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

black ice ::

V Sparu prodajajo originalna rezila (serijska številka na zgoraj omenjenem mestu) pa vseeno ni vsaka britvica "ostra kot britev".

korenje3 ::

Tilen je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kupi v Müllerju. Kvaliteta rezil ni povsod enaka. Nekatere cufajo že kot nove.


in v čem je razlika, če je proizvajalec isti?


Vprašaj Kitajce in njihove ponaredke.

 Muller

Muller



ne vem zakaj bi v sloveniji prodajal ponaredke v znanih trgovinah, kot je mercator, leclerc ipd... verjetno se pa da ponaredke dobit na cesti ali kaki balkanski trgovini kjer ne izdajajo računov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Black ice, imajo oznako, da so stestirana?

 Sehr Gut

Sehr Gut



Imas varjante "Gut" in "Sehr gut" in Kitajske celo brez serijskih stevilk, kaj sele stestirane.

Saj ne pravim, da so (vsi) ponaredki. So le britvice slabše izdelave.

Enako kot procesorji. Eni se navijajo boljse, eni slabse. Enako je tukaj. Z eno se brijes teden dni ali dva, z drugo pa 2 meseca. Se mi pa zdi dobro, da smo odprli to debato, ker nekateri dejansko mislijo, da so vse britvice enake.

Mimogrede, v Mullerju imajo samo "Gut" 1,7. Sehr gut (1,4) različice nimajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

btw, moje gilette mach 3 turbo nimajo nobenih serijskih številk, kupil sem pa v e-leclerc.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

korenje3 je izjavil:

ne vem zakaj bi v sloveniji prodajal ponaredke v znanih trgovinah, kot je mercator, leclerc ipd... verjetno se pa da ponaredke dobit na cesti ali kaki balkanski trgovini kjer ne izdajajo računov.
Ponaredki morda ne, roba za vzhodni ter zahodni trg pa ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

blackbfm ::

bistveno nižja cena ponavadi pomeni ponaredek ali pa ukradeno robo..nekatere trgovine imajo britvice pod ključem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Tilen ::

,,sehr gut" (1,5)

Rasieren (35%): ,,gut" (1,6);
Hautschonung (35%): ,,sehr gut" (1,5);
Haltbarkeit der Klingen (10%): ,,sehr gut" (1,0);
Handhabung (20%): ,,gut" (1,7).


 Müller (SLO) - Gut 1,7

Müller (SLO) - Gut 1,7

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

black ice ::

Tilen, kolikor se spomnim ne. Je pa že nekaj časa nazaj od zadnjega nakupa.

andromedar ::

Tilen, ti si to malo pomešal. Ta gut/sehr gut (obstajata še befriedigend in mangelhaft, ampak tistih proizvajalci nočejo tiskat na svoje produkte:)) ni to, kar ti misliš da je :)

Poleg tega itak mešaš jabolka in hruške (Fusion Power in Fusion Proglide Power).

Če boš v Mullerju našel Fusion Proglide Power, bodo imele oznako 'Sehr gut'. Razen, če bo zaloga še iz časa pred testiranjem Stiftung Warentest-a.

...na kratko, povedat hočem, da v različnih trgovinah ne boš našel istega izdelka, ki bi bil različno ocenjen pri Stiftung Warentest. Gillete Fusion Power ima v vsaki trgovini v vsaki državi gor natisnjeno enako oceno.

http://www.test.de/
Eh?

Tilen ::

Seveda najdeš, tiste brez Stiftung Warentest oz. tiste za vzhodni trg imamo večinoma na naših policah. Na navadnih (ne power in ne proglide power) imaš v Mullerju napisano točno to, kar je na sliki. Nikjer v ostalih trgovinah tega ni oz. jaz nisem zasledil. Če bi bila serija iz Tuša ali Mercatorja enako ustrezno certificirana nekako dvomim, da se ne bi želeli pohvaliti. Rezila niso povsod enake kakovosti, ker jih dejansko uporabljam že cca 3-4 leta oz. odkar Fusion serija obstaja. Prav tako v tej temi najdeš tudi druge, ki opazijo razliko in seveda tudi take, ki je ne. Je pa seveda res, da nekdo z manj močno brado ne bo tako hitro opazil razlike. ;)

Tole jaz razumem popolnoma enako, kot se dogaja s procesorji. Provider vseh Sandy Bridge je recimo Intel. Potem pa naredijo BLACK serije ali pa ES serije in ne vem kakšne vse, ker so stestirano iz boljšega kosa silicijeve rezine in prenesejo večje napore. Enako se je dogajalo pri grafičnih karticah. Nekaj let nazaj smo recimo se vozili v Avstrijo, ker se je tam kupljene grafične kartice dalo softwersko odkleniti, pri nas pa se enakih modelov ni dalo oz. je bila verjetnost 1:20. Ne, ni povsod enako kvalitetna roba, tudi če je embalaža enaka. Klasični primer je tudi Nutella. Kupi recimo 3 enake Nutelle. Eno v Mullerju (made in Germany), eno v Šparu (made in Italy)in eno v E-Leclercu (Made in France). Boš presenečen nad neenakostjo okusov iz enake embalaže.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

andromedar ::

Glede tega, da najdeš povsod enako označene iste izdelke se moram popravit. Najbrž ni tako, ker izdelek narejen za angleško tržišče sigurno nima gor tega napisa o testiranju. Tako tudi izdelki za naš trg (in južneje, vzhodneje in zahodneje...kjerkoli pač, kjer ni nemško govoreče področje) nimajo teh oznak. Muller baje robe ne kupuje od lokalnih distributerjev, ampak ima svojo dobavo iz Nemčije. Zato so njihovi izdelki označeni, tisti v Mercatorju pa ne.

Sem slišal tudi govorit, da je Mullerjeva Milka čokolada boljša, kot npr. tista kupljena v Mercatorju. Ne vem, sem šel probat obe, pa sta bile obe zanič :)

Sicer pa dvomim, da bi se Gilletu splačalo imeti dve proizvodni liniji za (skoraj) isti idelek. Sumim, da je proizvodna cena te britvice kaki 1 cent in si pol ne znam predstavljat, da bi nekdo šel v hude investicije samo zato, da bi delal 5% slabši produkt, ki bi stal 0,999 centa.

Zaenkrat je samo uporabnik toplakd opazil razliko pri istem produktu. Pa še on v drugi smeri kot ti (boljše klingice v Mercatorju kot v avstrijski trgovini)
Eh?

Pithlit ::

Tilen je izjavil:

Seveda najdeš, tiste brez Stiftung Warentest oz. tiste za vzhodni trg imamo večinoma na naših policah. ... ... Če bi bila serija iz Tuša ali Mercatorja enako ustrezno certificirana nekako dvomim, da se ne bi želeli pohvaliti.

Ah dej no nehi s takimi 'certifikati'... "stiftung warentest" je nemška verzija naše zveze potrošnikov. In ja... na področjih kjer se ne govori nemško pač nima neke grozne veze njihova 'poročila' limat na izdelke.
Life is as complicated as we make it...

Tilen ::

Ja seveda ne. Bi pa lahko imeli svojo verzijo in ker je nimamo, lahko imamo slabša rezila. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Magic1 ::

Jaz mislim, da ne delajo vseh Gilette britvic v eni tovarni. Kot drugo pa skoraj sigurno ne dobivajo matarial le od enega dobavitelja. Testirajo pa itak vse izdelke, manj kvalitetne verzije pač pošljejo manj zahtevnim regijam.
Magic

brodul ::

Vam ni cist jasno, kaj so te testi.
Te testi nimajo veze z samim produktom, ki ga imas v roki. To ne pomeni, da je bil tocno ta produkt, ki ga imas v roki testiran.
Stiftung warentest je tako kot zveza potrosnikov, ki testira izdelke, ni to test vsakega izdelka, ki pride iz tovarne.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

andromedar ::

brodul je izjavil:

Vam ni cist jasno, kaj so te testi.
Te testi nimajo veze z samim produktom, ki ga imas v roki. To ne pomeni, da je bil tocno ta produkt, ki ga imas v roki testiran.
Stiftung warentest je tako kot zveza potrosnikov, ki testira izdelke, ni to test vsakega izdelka, ki pride iz tovarne.


Exactly 8-)
Eh?

huelz ::

Evo sem kupil v tusu mach3, 4 kom mislim da za 10 eur.
Zadnje case se samo obrijem z elektricnim, bom pa konc tedna sprobal tele britvice, pa se slismo cez par mesecev, kolk so kej okej. Trenuten set mi je zdrzal pomoje nekje pol leta, ce ne vec.

SplitCookie ::

Sicer pa dvomim, da bi se Gilletu splačalo imeti dve proizvodni liniji za (skoraj) isti idelek. Sumim, da je proizvodna cena te britvice kaki 1 cent in si pol ne znam predstavljat, da bi nekdo šel v hude investicije samo zato, da bi delal 5% slabši produkt, ki bi stal 0,999 centa.


Hja. 8 komadov je blo tam 27€ ali nekaj podobnega.

Pač ni najcenejša zadeva.

Sicer zadevo delajo na tone, samo še vedno proizvodnja ni zastonj. In raje, kot da balkanski trg poplavijo z neko dobro robo, raje pustijo to zase, ter sem sfurajo poceni robo iz nekih tretjih držav.

Saj je bil primer z nutello. Vse kar ni made in germany je šit. Cena pa skoraj enaka. Le marže so večje na račun slabšega izdelka.

Npr. ta iz mercatorja (poljska ali kaj vem kaj), po 1 mesecu v omari se na njej naredi debela plast olja - WTF!
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Matija82 ::

SplitCookie je izjavil:


Npr. ta iz mercatorja (poljska ali kaj vem kaj), po 1 mesecu v omari se na njej naredi debela plast olja - WTF!


Imam britvice iz tu (od povprečnih do, zame, super) in večino, če ne vse, dela vzhodni blok, Russia and co., tako da neko poreklo pomoje tu ni odločilno.

cholt45 je izjavil:

Kupi običen safety razor od Wilkinsona. Imajo ga v vsaki trgovini za cca. 4€ in se začni briti z njim. Ali pa vsaj običen sensor excel če se že bojiš.
Nisem blesav da bom kupoval tele drage Mickey Mouse 5/6-blade perfection s*** kartuše.


Prešaltat sem na konkreten safety razor (Muhle) in nikoli več plastični Wilkinson.

Goody ::

ajde fantje, gillete nima različnih izdelkov za različne trge. (Ima pa neenakomerno kvaliteto, dobiš britvico ki ti odlično reže al pa tako ki je za enkratno uporabo-imam zelooo trdo dlako). Ko sem bil v USA sem tam kupoval Gillete v Wallgrensu, pa je kvaliteta enaka kot v Mercatorju...

flood ::

kupte si safety razor, ne samo, da bolje brije, ampak je tudi dost ceneje
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

flipflop ::

To je tisti klasični? Ki ima not eno britvico? Jaz bi po britju s tem verjetno zgledal kot da sem pravkar prišel iz kake srednjeveške bitke...

flood ::

da vem, da se sliši težko, ampak res z čisto malo vaje in upoštevanjem nekaj pravil je skoraj tako lahko kot britje z kartušami
edina slaba stvar je to, da rabiš malo več cajta js se že več kot pol leta brijem tako in rabim zdej 10-15 (priprava pene, in v dve smeri britje)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Matija82 ::

fliflop - Safety razor Muhle

Prvič se zna zgodit da boš vitez ampak se kmalu navadiš. Počasi, kratki potegi pa bo.

tattoo ::

@flood kakšni so pa stroški na letni ravni?

flood ::

hmm odvisno koliko krat na teden se briješ
brivnik na začetku ni poceni, ampak če ga paziš bo trajal leta in leta
britvice 100 komadov recimo astra platinum, katere so dobro razmerje cena kvaliteta stanejo okoli 12€
ena britvica pa traja 3-4 britja
pol recimo kakšen proraso milo za britje 5-6€ v italiji po 2-3 eura in imaš mir najman za pol leta
ja se enkrat na teden pa ga imam še več kot pol po osmih mesecih
pol pa še čopič recimo 10€
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

toplakd ::

To ni zame, saj se še zakoljem s tem :)

LP, Dejan

black ice ::

Kakšna pa je razlika med Open Comb in Closed Comb (razen navidez)?

toplakd ::

Sem kupil Hoferjev Prince za primerjavo z Gillette Mach 3 in moram reči, da zadeva
sploh ni tako slaba. Sploh pa ko primerjaš ceno potrošnega materiala (klingic).

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

SplitCookie ::

Sporoči kako se obnese dolgoročno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

e-marko ::

Sam sem pred nekaj tedni storil enako.
Danes sem zopet kupil nova rezila za mach 3 turbo. Enostavno zdržijo dlje, brijejo bolje in so bolj "slick". Pod nosom sem težko porezal s prince rezili.

Lp
...somebody, somewhere...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697307 (44760) šernk
»

Britje- Harry's britvice

Oddelek: Loža
315606 (4621) perci
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824013 (16065) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838378 (28203) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514271 (11493) LordTado

Več podobnih tem