» »

Potres na japonskem

Potres na japonskem

««
9 / 9
»
»»

sprasujem ::

Posledic jedrskih nesreč praviloma ni mogoče zavarovati. Škodo je komajda mogoče oceniti, premije za takšno zavarovanje pa bi bile izredno visoke.


http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/...

Ramon dekers ::

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.

Kakšni transferji pa so lahko med amriško in japonsko banko poleg novega posojila japonski, ki je že tako ali tako zapufana do glave.

poweroff ::

Karaya 52 je izjavil:

vir: Wikipedia


Avstrijci že orgazmirajo na Krško, vseeno bi bilo smiselno končno urediti poplavno varnost, ne toliko kot zaradi nuklearke pač pa gospodarstva in ljudi ob Savi.


Hmm, kolk lepa polja v okolici nuklearke...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Mr.B ::

Kupujemo Slovensko. Se sveti ponoči:)). Smo ekološki, saj šparamo z lučjo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mipe ::

poweroff je izjavil:

Hmm, kolk lepa polja v okolici nuklearke...

696 MW elektrarna > nekaj ubogih hektarov rodne zemlje. Se strinjava?

Pomisli, koliko površin je ostalo pod vodno gladino zajezitev za hidroelektrarne.

Pyr0Beast ::

darkolord je izjavil:

Trenutno so ga najebale izključno zavarovalnice
Hmm?

-> Jedrski pool za zavarovanje in pozavarovanje jedrskih nevarnosti

http://www.bizi.si/JEDRSKI-POOL-GIZ/mat...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

A slovenskega imena ni blo ?

ZaLoMaT ::

Ramon dekers je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.

Kakšni transferji pa so lahko med amriško in japonsko banko poleg novega posojila japonski, ki je že tako ali tako zapufana do glave.


Japonska je zapufana? Kaj se zavedaš, da je to 2. največje gospodarstvo na svetu, 98% Japoncev zaključi sredno šolo?! Prej bi rekel da Amerika, saj so vsi kupovali njihove obveznice, še posebej Kitajska...

Ramon dekers ::

ZaLoMaT je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.

Kakšni transferji pa so lahko med amriško in japonsko banko poleg novega posojila japonski, ki je že tako ali tako zapufana do glave.


Japonska je zapufana? Kaj se zavedaš, da je to 2. največje gospodarstvo na svetu, 98% Japoncev zaključi sredno šolo?! Prej bi rekel da Amerika, saj so vsi kupovali njihove obveznice, še posebej Kitajska...



ma daj poguglej si podatke, se mi ne da s takimi (debilnimi) izjavami sploh ukvarjati.

ZaLoMaT ::

Ramon dekers je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.

Kakšni transferji pa so lahko med amriško in japonsko banko poleg novega posojila japonski, ki je že tako ali tako zapufana do glave.


Japonska je zapufana? Kaj se zavedaš, da je to 2. največje gospodarstvo na svetu, 98% Japoncev zaključi sredno šolo?! Prej bi rekel da Amerika, saj so vsi kupovali njihove obveznice, še posebej Kitajska...



ma daj poguglej si podatke, se mi ne da s takimi (debilnimi) izjavami sploh ukvarjati.

Prosim, razsvetli me? ;(( ... malce razgledanosti tudi ne škodi in prosim, ne piši več takšnih buč. Hvala.

United States public debt @ Wikipedia

Mipe ::

O, piramida citatov. Lejte, ni treba citirat, če odgovarjate neposredno v naslednjem postu.

Mr.B ::

Iz dokumenta se vidi, zakaj Kitajske teži k uporabi nacionalne valute, se ne uporablja več $. Ker balon lahko konkretno poči.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ramon dekers ::

ZaLoMaT je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.

Kakšni transferji pa so lahko med amriško in japonsko banko poleg novega posojila japonski, ki je že tako ali tako zapufana do glave.


Japonska je zapufana? Kaj se zavedaš, da je to 2. največje gospodarstvo na svetu, 98% Japoncev zaključi sredno šolo?! Prej bi rekel da Amerika, saj so vsi kupovali njihove obveznice, še posebej Kitajska...



ma daj poguglej si podatke, se mi ne da s takimi (debilnimi) izjavami sploh ukvarjati.

Prosim, razsvetli me? ;(( ... malce razgledanosti tudi ne škodi in prosim, ne piši več takšnih buč. Hvala.

United States public debt @ Wikipedia



nevem kaj želiš povedati? ja zda imajo dolg, ampak ga ima tudi japonska in to velik dolg.
List of sovereign states by public debt @ Wikipedia

guest #44 ::

brišite

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

krucymucy ::

Ob dežju kaže več, ker dež zbija radioaktivne delce proti tlom. Ugibam.

guest #44 ::

krucymucy je izjavil:

Ob dežju kaže več, ker dež zbija radioaktivne delce proti tlom. Ugibam.


Lahko pa da sem photoshopal sliko ;)

Mah, ni tok smešno...žalostno pravzaprav, da se od tega norčujem. bom dal stan

Sicer pa če lahko dam bolj resno prašanje...nas bi reaktivni oblak zadel na zahodu ne? yikes...i live there

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

ZaLoMaT ::

Ramon dekers je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


ma daj poguglej si podatke, se mi ne da s takimi (debilnimi) izjavami sploh ukvarjati.

Prosim, razsvetli me? ;(( ... malce razgledanosti tudi ne škodi in prosim, ne piši več takšnih buč. Hvala.
United States public debt @ Wikipedia


nevem kaj želiš povedati? ja zda imajo dolg, ampak ga ima tudi japonska in to velik dolg.
List of sovereign states by public debt @ Wikipedia

Iz zgornjega linka lahko razbereš, da so obveznice do javnega Ameriškega dolga pokupili v večji meri Kitajska in Japonska.

Upam da se zavedaš, da Japonska z javnim denarjem vzdržuje ogromno število gradbenih podjetij in celotno ostalo gospodarstvo, iz tega kasneje sledi velik javni dolg.
V kolikor primerjava, je bolje da gledava (external debt = zunanji dolg).
List of countries by external debt @ Wikipedia vendar je to že potem čisto offtopic.

neki4 ::

Ramon dekers je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.



po poročilih je bilo omenjeno da naj bi prišlo do prodaja nekaj nad 100mlrd. $ us bonds.



To se odrazi tako da tečaj USD/JPY pade na 77. Japonci prodajo ameriške obveznice in dolarje zamenjajo za svoje jene oz. jih prodajo in kupijo jene. Trg reagira že danes, čeprav se to mogoče sploh dejansko še ni zgodilo.

Ramon dekers ::

no pa saj JPY je že sedaj 77.7282. Torej meniš da bo padel na skoraj 77 če se to zgodi?

no sem že našel kaj se bo zgodilo če se obveznice prodajo:

Japan currently holds almost 900 billion in US debt, releasing that on the market would kill the global economy.

Gas = Skyrocket
USD = Nosedive
Food = Skyrocket
Interest Rates = Will be x4
Equity's = Dive deep down... (most of them)
Muni-bonds = Too expensive to fun
AU/AG = x2
Baltic Dry Index = Limit down

hja, dolar bo padel ja če se to zgodi:)

Zgodovina sprememb…

neki4 ::

Sej že sedaj je nekje 77. Bil je pa 83. Dolar zaradi tega že sedaj pada. Ko pač pride do novice o prodaji ameriški obveznic, vsi vejo kaj to pomeni, če bo do tega prišlo in začnejo že takoj prodajat dolarje in kupovat jene. Drugače je pa dolg na Japonskem malo drugačen, kot pa pri Grčiji. Pri Grčiji je sicer manjši, samo Grčija je dolžna tujini, Japonska pa ne.

Ramon dekers ::

neki4 je izjavil:

Sej že sedaj je nekje 77. Bil je pa 83. Dolar zaradi tega že sedaj pada. Ko pač pride do novice o prodaji ameriški obveznic, vsi vejo kaj to pomeni, če bo do tega prišlo in začnejo že takoj prodajat dolarje in kupovat jene. Drugače je pa dolg na Japonskem malo drugačen, kot pa pri Grčiji. Pri Grčiji je sicer manjši, samo Grčija je dolžna tujini, Japonska pa ne.



in od kje potem dolg japonski? komu potem dolguje japonska? sama sebi?

neki4 ::

Ja, dolžna je sama sebi. Pa tudi obrestna mera Japonske je nizka. Grčija plačuje dražje obresti tujini.

Ramon dekers ::

neki4 je izjavil:

Ja, dolžna je sama sebi. Pa tudi obrestna mera Japonske je nizka. Grčija plačuje dražje obresti tujini.



aha itak, imajo svoj centralno banko in so lepo tiskali denar. Zraven pa še kupovali ameriške obveznice.

Malo off: komu je potem dolžna zda? je njen dolg enak japonskemu?

ZaLoMaT ::

ZDA je dolžna tistim, ki so odkupili njene obveznice.

Ramon dekers ::

ZaLoMaT je izjavil:

ZDA je dolžna tistim, ki so odkupili njene obveznice.



pa saj ni celoten dolg iz obveznic...

krucymucy ::

guest #44 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Ob dežju kaže več, ker dež zbija radioaktivne delce proti tlom. Ugibam.


Lahko pa da sem photoshopal sliko ;)


OK, ampak sem šel gledati na stran in so vrednosti višje kot včeraj popoldan ko je bilo suho.

guest #44 ::

krucymucy je izjavil:

guest #44 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Ob dežju kaže več, ker dež zbija radioaktivne delce proti tlom. Ugibam.


Lahko pa da sem photoshopal sliko ;)


OK, ampak sem šel gledati na stran in so vrednosti višje kot včeraj popoldan ko je bilo suho.


Ja to bi se strinjal, da je lahko radioaktivnost večja ob dežju, kot si že omenil. Pač namesto, da ostaja v luftu pade dol.

Aston_11 ::

http://www.abc.net.au/news/events/japan...

Zanimiv prikaz.

Slike od:
Minamisoma

Miyagi

kažejo na to, da je nekaj več na sliki (npr. videti je, kaj je odplaknilo, vendar na par mestih, kjer je bilo prej polje, sedaj stoji hiša ali pa nek drug objekt) - leva stran slik spodaj

Bellatrix ::

People are quick to judge and slow to correct themselves.

JayKay ::

BBC pravkar predvaja "Horizon - Japan Earthquake". Dokumentarec s time sekvenco. Bo verjetno kmalu na kakšenm travniku. Vreden ogleda

LordTado ::

http://www.ebaumsworld.com/video/watch/...
To maš resničnostni šov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

OrkAA ::

Mipe ::

Še en potres in cunami. Tarča: prefektura Miyagi, bolj znano po Fukušimi. Japonci imajo res smolo.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesrečo v Fukušimi zakrivil človeški faktor, pravi parlamentarno poročilo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
316925 (5008) Double_J
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462274 (48571) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569029 (56208) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109679 (87017) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110310 (93169) Keyser Soze

Več podobnih tem