» »

Potres na japonskem

Potres na japonskem

Pyr0Beast ::

kmetek je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Saj jim ni treba. Bodo imeli pa regulacije štroma z dnevnimi izpadi.

Kakor jim paše v bistvu.


Ali pa začneš manj trošiti po nepotrebnem?


Lahko štartaš pri besedah in ugasneš svoj komp.

Ne. Ne trosti gluposti naokoli. Kaj takega se NE DA narediti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Clanek datiran 26.1.2006:
http://www.physorg.com/news10267.html

An earthquake off the northeastern coast of Japan could kill up to 2,700 people and trigger a 72-foot tsunami, a Japanese government panel has predicted.

kmetek ::

Pyro: že Slovenija zvečer kok svetilk gori po nepotrebnem? Ogromno.

Pyr0Beast ::

kmetek je izjavil:

Pyro: že Slovenija zvečer kok svetilk gori po nepotrebnem? Ogromno.

Jejepajeda. In ti bi tule šparal ? Dej se hecat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Jejepajeda. In ti bi tule šparal ? Dej se hecat.

Ravno zraven naše hiše je slepa ulica, katera je popolnoma prazna ter seveda osvetljena... Če tam zastonj gorijo luči, jaz ne vidim pametnega razloga zakaj bi potem moral plačevat okoljske dajatve za avto? Čeprav močno offtopic, upam da vidiš povezavo.

s1m0n ::

No glede koliko luči je ponoči pri nas. V našem kraju je po 23uri vse v temi!
Ostanejo le potrebne razsvetljave (prehodi,gl.cesta) ulice so popolnoma v temi :)

Pyr0Beast ::

M-XXXX je izjavil:

Jejepajeda. In ti bi tule šparal ? Dej se hecat.

Ravno zraven naše hiše je slepa ulica, katera je popolnoma prazna ter seveda osvetljena... Če tam zastonj gorijo luči, jaz ne vidim pametnega razloga zakaj bi potem moral plačevat okoljske dajatve za avto? Čeprav močno offtopic, upam da vidiš povezavo.


Ker je strošek take osvetlitve cirka 1€ na prebivalca na leto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Koliko je pa moj avto na prebivalca?

Ps: lahko vir tega zneska ker ne verjamem da pride sam 2mil/leto

TESKAn ::

+kot je že bilo omenjeno, nimamo ravno nekega učinkovitega skladiščenja energije, kamor bi to drugače sfurali.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Koliko je pa moj avto na prebivalca?

~100EUR letno+


Ps: lahko vir tega zneska ker ne verjamem da pride sam 2mil/leto

Pogooglaj. Evropske direktive o zmanjšanju porabe električne energije za svetila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Se opravicujem sem te narobe razume: 2mil prihranka, to bi znalo bit ja. Pa vseeno: zakaj nebi za una 2mil raje zaposlil par ljudi ki bi skrbeli za to? Dokler je prihranek vecji kot so stroski omenjenih zaposlenih prisparas dnar pa se par brezposelnih manj.

Glede avta: koliko ima samo moj avto na vse drzavljane stroska? Zakaj bi si obcina/drzava lahko privoscila omenjeni strosek meni ga pa nocejo prevzet oziroma mi ga nalozijo.

Pyr0Beast ::

Za una 2 mil je treba posodobiti vse sisteme :)

Stane ohooho.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

infidel ::

Slovenski mediji, kako veselo, z uzitkom, kot hijene kalijo nemir... bruhuhu:
citat rtv.slo

"Državne blagovne rezerve imajo jodove tablete za vsakega prebivalca Slovenije, je v pogovoru za MMC ob jedrskih razmerah na Japonskem povedal direktor Uprave RS za varstvo pred sevanji Damijan Škrk."

M-XXXX ::

Nasa ulica ima od oka 5 lamp, recmo da delajo v povrecju 10h na dan (skozi celo leto), ter imajo 200W zarnice (kaksen je pravi podatek ne vem). Pavsalno vzamemo, da je 1W skozi celo leto 1€ strosek. Kako dolgo rabis da odsraufas 5 zarnic? Definitivno ne tako dolgo da se nebi tega splacalo naredit za tistih 400€prihranka na leto samo zaradi nase ulice.

gruntfürmich ::

ne bluzite o elektriki ponoči. dokler ne bo učinkovitega skladiščenja, se nekam mora dati, pa magari se pokuri za razsvetljavo. to ni strošek. to je ODVEČNA elektrika. ki se mora pokuriti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

guest #44 ::

Učinkovito skladiščenje bi bla načeloma črpalna hidroelektrarna.

M-XXXX ::

gruntfürmich je izjavil:

ne bluzite o elektriki ponoči. dokler ne bo učinkovitega skladiščenja, se nekam mora dati, pa magari se pokuri za razsvetljavo. to ni strošek. to je ODVEČNA elektrika. ki se mora pokuriti.

Potem trdis, da ne more hidroelektrartna priprt pipice, termo mal pocasneje premoga notri metat ter jedrska mal pocasneje "kurit" niti za 0,1%? Se mi je zdelo ja...

gulfstream ::


Potem trdis, da ne more hidroelektrartna priprt pipice, termo mal pocasneje premoga notri metat ter jedrska mal pocasneje "kurit" niti za 0,1%? Se mi je zdelo ja...

Jedrska laufa na 100% ves čas. Niti za 0,1% ne pade proizvodnja.

M-XXXX ::

gulfstream je izjavil:


Potem trdis, da ne more hidroelektrartna priprt pipice, termo mal pocasneje premoga notri metat ter jedrska mal pocasneje "kurit" niti za 0,1%? Se mi je zdelo ja...

Jedrska laufa na 100% ves čas. Niti za 0,1% ne pade proizvodnja.

Nazadnje ko sem preveril, imamo vse zgoraj nastete in se kaj vec. Kje je problem zmansat nocno pridobivanje elektrike za nekaj promilov?

Pyr0Beast ::

To da TE ne moreš ustaviti v parih nanosekundah. Saj se obremenitev prilagaja, kolikor se.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TESKAn ::

Ni samo nekaj promilov. Poraba ponoči pade še za kaj več.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

To da TE ne moreš ustaviti v parih nanosekundah. Saj se obremenitev prilagaja, kolikor se.

Brez zamere sam tako omejene izjave pa nisem pričakoval od tebe. Če se zdaj lahko prilagajajo na nočno porabo, zakaj se nebi mogli še na malo varčnejšo porabo? Kakšne nanosekunde, celo noč majo cajta, da se prilagodijo. Pravzaprav celo tedne, saj se nebi varčevanje uvedlo momentalno ampak je dalši projekt...

PS: N
i samo nekaj promilov. Poraba ponoči pade še za kaj več.

Razlika glede na "normalno" nočno porabo ter porabo, ki vključuje varčevanje javne rasvetljave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gulfstream ::

Ponoči rabimo ~30% tega kar rabimo podnevi. To pokrije NEK, v glavnem. Kaj pa boš z ostalim? Skoraj težko kaj drugega kot luči poganjal...

jest10 ::

M-XXXX je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

To da TE ne moreš ustaviti v parih nanosekundah. Saj se obremenitev prilagaja, kolikor se.

Brez zamere sam tako omejene izjave pa nisem pričakoval od tebe. Če se zdaj lahko prilagajajo na nočno porabo, zakaj se nebi mogli še na malo varčnejšo porabo? Kakšne nanosekunde, celo noč majo cajta, da se prilagodijo. Pravzaprav celo tedne, saj se nebi varčevanje uvedlo momentalno ampak je dalši projekt...

Termo se lahko zmanjša do okoli 40% nazivne moči, vendar to ni najbolje zaradi krajšanja življenjske dobe kotla. Pri hidro je v Slo. skoraj pri vseh vseeno, kaj počneš-ali proizvajaš elektriko, ali pa spuščaš vodo mimo jezu. Akumulacijo ima le prva HE v dravski verigi, ter HE Moste, ostale so bolj kot ne le pretočne. NEK je stalno na 99-100%.

energetik ::

gulfstream je izjavil:

Ponoči rabimo ~30% tega kar rabimo podnevi. To pokrije NEK, v glavnem. Kaj pa boš z ostalim? Skoraj težko kaj drugega kot luči poganjal...

Samo še vedno pa ne kurimo razsvetljave zato, da bi pokurili odvečno energijo. TET, TEŠ4 in TEŠ5 se velikokrat čez noč ugasnejo, saj se jim to bolj splača kot pa prodajati energijo za prenizko ceno. Itak pa je vse izračunano že dan prej, dolgoročne pogodbe že mesece prej. Kaj mislite, da v TE kar na pamet štelajo moč? Če bi Javna razsvetljava zmanjšala porabo, bi njen ponudnik elektrike dal ponudbo na trg za manj elektrike. In TE bi glede na to dobile natančen plan po urah. Kar je pa regulacije, pa jo ima zakupljeno ELES in jo tudi upravlja.
SENGu pa itak ni treba več nič prelivat, ker ima ČHE Avče (ki seveda lahko tudi z užitkom odkupi poceni nočno energijo iz Šoštanja).

madog ::

In kaj imajo veze naše hidroelektrarne, varčne žarnice, tista ulična svetilka na katero se naslanja vaška kur**, % od proizvodnje veze z
Potres na japonskem
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Mipe ::

Kaže, da potres ni bil dovolj ne cunami, niti grožeča jedrska katastrofa... Še vulkan Shinmoedake je izbruhnil.

Te dni ni dobro biti Japonec.

krucymucy ::

Mipe je izjavil:

Kaže, da potres ni bil dovolj ne cunami, niti grožeča jedrska katastrofa... Še vulkan Shinmoedake je izbruhnil.

Izbruh vulkana je bržkone posledica potresa.

Mipe ::

Kaj pa ni posledica potresa?

balocom ::

Žal pa imamo tudi množico ljudi z neutemeljenimi predsodki do jedrske energije. In sedaj še Japonsko. Slabo se nam piše.


Moj predlog: vsakemu odjemalcu damo podpisat soglasje za gradnjo NEK2 ter NEŠ1/NEŠ2 (hint: termoelektrane v Šoštanju ne bi zgradil ampak bi namesto tega postavil dve nuklearke, odvečno gorivo pa naj dajo v rudnik). Tistemu, ki ne podpiše soglasja pa naj se kakršenem koli pomankanju takoj odklopi dovod el. energije:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

jest10 ::

Greenpeace Slovenija v današnjem odprtem pismu premiera Boruta Pahorja zaradi jedrske katastrofe po potresu na Japonskem poziva k opustitvi vseh načrtov, povezanih z gradnjo novega jedrskega reaktorja v Nuklearni elektrarni Krško (Nek) ter opustitev načrtovanega podaljšanja življenjske dobe elektrarne po letu 2023.

Super, podgane so tudi pri nas že prilezle iz svojih lukenj

def0r ::

Greenpeace je za to? Ni mi jasno vseeno se najmanj onesnazuje ce gledas cez cas 0.o

Pyr0Beast ::

M-XXXX je izjavil:


Brez zamere sam tako omejene izjave pa nisem pričakoval od tebe. Če se zdaj lahko prilagajajo na nočno porabo, zakaj se nebi mogli še na malo varčnejšo porabo? Kakšne nanosekunde, celo noč majo cajta, da se prilagodijo. Pravzaprav celo tedne, saj se nebi varčevanje uvedlo momentalno ampak je dalši projekt...


Ti kar zamerim.

_VSE_ termične elektrarne morajo lavfati, saj se dela škoda pri zaustavitvah in ponovnih zagonih. Takega štroma je v Si afaik 70%+

Edino kar lahko do neke mere reguliraš pa so HE, kjer si pa spet omejen z Max naraščajočo gladino. Ampak lahko rečeš da se ti ne da zezati s tem, pa imaš 'zastonj' razsvetljavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Evo zdj sm šou pa direkt gledat grafe od naših največjih TE. TET sicer vozi zelo konstantno, ampak TEŠ4 in TEŠ5 pa lepo vsako noč konkretno znižata proizvodnjo, recimo TEŠ5 iz slabih 300MW na 150MW. Kakšno vikend ali 2 na mesec pa se TEŠ4 tudi povsem zaustavi. Torej te TE lahko ponoči zmanjšajo moč za 300MW, poleg nekih 500MW, ko se zaustavijo HE.

Pyr0Beast ::

Kewl. Si kje slučajno zasledil, na koliko časa se morajo peči spucati ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Nimam pojma, ob remontih sigurno :)
Bi reku, da se mora le elektrostatične filtre redno pucat, pa sadro odvažat.

Ramon dekers ::

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

sprasujem ::

Tak agregat pokuri kubik nafte na uro. Vzdrževanje ni poceni. Le kdo bi ga želel najeti ?
In kdo ima floto helikopterjev z nosilnostjo 100T+ ?


Lahko bi pa imel nekaj takega
http://164.8.132.54/Transportne_tehnolo...

Pa še zelo lep pdf
http://www.fpp.edu/~mtone/Predavanja/TM...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

vir: Wikipedia


Avstrijci že orgazmirajo na Krško, vseeno bi bilo smiselno končno urediti poplavno varnost, ne toliko kot zaradi nuklearke pač pa gospodarstva in ljudi ob Savi.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

noraguta ::

Ramon dekers je izjavil:

mene pa nekaj zanima, nevem če je bilo že omenjeno, ampak kaj se bo zgodilo če bo Japonska ne veliko začela prodajati ameriške obveznice. Kaj to pomeni za dolar?

kar direkt najbrž nebo prišlo do tega, lahko pa , da bodo kaki transferji med japonci in Ameriško banko s katero bodo "krili" obnovo. prej bi vrjel v ta scenarij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Trenutno so ga najebale izključno zavarovalnice ki bodo morale vse skupaj izplačati. Good for them :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

ma pri japoncih je to čudno, majo nekaj tovarn katere so unikatne v svetovnem merilu , lahko , da bo prav konkretno najebala kaka branža ker preprosto nebo kakih delov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Trenutno so ga najebale izključno zavarovalnice
Hmm?

Pyr0Beast ::

darkolord je izjavil:

Trenutno so ga najebale izključno zavarovalnice
Hmm?

Elektrarne so zavarovane za take nesreče :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sprasujem ::

Kdaj naj bi po protokolu zaprli Fukušimine jedrske elektrarne ker so bile že toliko stare?

sprasujem ::

Sem našel link
http://www.icjt.org/plants/uni/a/uni194...

Ne mi zamert sam mi daje analogijo na wtc kar se tiče zavarovalnic

gulfstream ::

Uf, to pa je smola, ravno so jo ugašali...

darkolord ::

Ne, pred tem so podaljšal še za 20 let al kok...

sprasujem ::

Je pa res da gre samo za prvi reaktor
Drugače pa link o ostalih na svetu
http://www.icjt.org/plants/

Mipe ::

Karaya 52 je izjavil:



Avstrijci že orgazmirajo na Krško, vseeno bi bilo smiselno končno urediti poplavno varnost, ne toliko kot zaradi nuklearke pač pa gospodarstva in ljudi ob Savi.

Menda gradijo nov nasip.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesrečo v Fukušimi zakrivil človeški faktor, pravi parlamentarno poročilo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
316980 (5063) Double_J
»

Fukušima - jedrski incident v teku (V) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25462613 (48910) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569319 (56498) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398110208 (87546) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110809 (93668) Keyser Soze

Več podobnih tem